Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki/minotory aktywne z Bluetooth 600-1500zł*sztuka, dostępność UK/Polska/UE


caktus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam czegoś co podepnę pod komputer -  monitory aktywne, może nawet z BT ?. 50-70% dźwięku to będzie muzyka. Głównie z serwisów pokroju Spotify, pliki własne(flac). Reszta to będzie wszystko inne w tym może trochę grania, filmów, skype itp. Ale do tego mam telewizor i tam oglądam filmy, seriale. Monitorki będą stały na bokach biurka więc blisko siebie i głowy. Preferowana muzyka to wszystkie gatunki jednak najwięcej rocka, metalu, trochę drum n bassu i różnej elektorniki, funku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dla kontrastu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiem, że głośniki aktywne raczej charakteryzuje jakby może ktoś powiedział płaskie, "nudne" granie. Ale jednak są różnice, czasami dosyć wyraźne słyszalne nawet dla laika ? I tutaj wiem jak pewnie wyjadacze patrzą już na taki pomysł. A jak jeszcze dodam, że oprócz aktywnych chciałbym takie z BT i może nawet pilotem? ? Kwota - nie wiem czy w takim razie jest sens pakowania się w drogi sprzęt. Sam zastanawiam się czy "warto" szukać czegoś innego niż Edifier z takimi wymaganiami ?

To ile ? Tutaj problem bo o ile w Polsce widzę kilkanaście firm i jest sporo samych aktywnych monitorów (2-3 na serie) od 600 do 2000zł za sztukę to w UK wygląda to gorzej. Można dlatego, że szukałem na polskich forach i sklepach, ale jakby mniej sprzętu tam było, a i ceny wcale nie lepsze. Paru europejskich i amerykańskich modeli/firm nie widzę w UK. Musiałbym kupić w Polsce, chyba że sklep wysyła na wyspy.

Wstępne rozeznanie to Pioneer DM-40BT 700, PreSonus Eris E4.5 BT,  Mackie CR 5 BT, Magnat Multi Monitor 220, Fluid Audio C5BT, Klipsch R-15PM/R-51PM po coś jak Teufel Stereo M. Myślę nad PreSonus 4.5BT i Mackie 5 BT. Cena do możliwości i chyba jakości wykonania, potencjalnego dźwięku ujdzie, a nie wpakuje się w coś drogiego w ciemno. A jest tego dużo jeśli zrezygnować z BT.

JBL 305P MKII/I gdyby była wersja z BT to chyba bym już kupił. ?Z innych bez BT Behringer MS40, Fluid Audio F4, Adam T5V, Focal Alpha 50, Kali Audio LP-6, Advance Acoustic AIR 55 (1300), Indiana Line Nota 260 XL (1000zł), Monitor Audio Silver 50. Czy używane B&W 602, 685, nowe B&W 606, Yamaha HS5 itp. jak KRK, M-Audio. Strasznie tego dużo, połowy nie znam, na inne można wydać tysiące, których teraz nie mam zamiaru wydawać. Chyba część ludzi poleca to co ma sama lub to co ich sklepy sprzedają, chociaż na mnie w tym przypadku to raczej mały zarobek

Co do brzemienia to neutralność jest całkiem ok, lubię słyszeć to co na płycie, czysty wokal, każde uderzenie talerzy, nawet trójkąt, ale nie chciałbym brzmienia mulistego, takiego pudełkowego, zupełnie wypranego. Czystość dźwięku to jednak co innego i wolę już delikatne zabarwienie, szczególnie jeśli jakiś zestaw kompletnie nie daje rady z basem, brak mu zupełnie dynamiki. Fajnie jakby też nie było szumów, większych problemów.

Chciałbym korzystać tylko z takiej pary głośników, żadnego wzmacniacza, a najlepiej to odpalić Bluetooth, to samo w telefonie i mamy bardzo dużą wygodę. Myślałem nawet o czymś pokroju Yamaha R-N803D, ale to nie teraz. Po prostu wiem, że będzie trochę się taki sprzęt kurzył. Myślałem też o drugim zestawie aktywnych kolumn lub ew. pasywnych/soundbar i ten drugi pod telewizor. Tylko koszty rosną zabawa kablami no i miejsce ?

Nie bardzo też mam jak posłuchać poszczególnych modeli. To utrudnia kupienie używanych. Z nowych i dostępnych może zamówię dwa i jeden odrzucę. Na razie posiłkuje się testami jak ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i inne podobne, wiem, że to ułomna metoda, ale innej nie mam. Oba fajne, nuPro A-300 nawet bardziej tylko gdzie tego posłuchać i kupić ? Na Amazonie.de jest A100, A200 i A300, ale nie da się kupić, a wydają się naprawdę fajne.W Polsce podstawowa gwarancja to z miejsca 24 miesiące, w UK różnie.

Na dzisiaj to tylko aktywne monitory, do tego chyba jednak z BT, a jeszcze niektóre mają wejście na słuchawki, głupota, ale czasami wieczorami jakbym miał ochotę żeby innych nie budzić. Widzę, że tylko część firm, które mają aktywne ma wersje z BT, do tego to przeważnie jeden czy dwa modele. Jeśli ktoś może polecić jakiś model czy dwa aktywnych z BT i do tego ew. samych aktywnych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to wlasnie takie monitory aktywne duzo bardziej warto posluchac przed zakupem niz osobne klocki jakiegos zestawu bo tutaj juz nie mamy jakiejkolwiek mozliwosci korekty brzmienia ups ? dobarnia wzmacniacza do kolumn lub chocby jakiejs korekcji kablami. Kiedys mialem podobny dylemat i troche powybieralem monitorkow i DAC i tez wersji bluetooth z tym ze szukalem wylacznie aptX. Po jakims czasie BT odpadl calkowicie na rzecz DAC na USB i zostaly u mnie Aktimate Mini z dackiem Muse Fever i taka kombinacje moge z czystym sumieniem polecic. Na monitory studyjne szczegolna uwaga, niektore niestety do masteringu jaknajbardziej ale juz do milego sluchania muzyki roznie, np. wymienione tu Focale OK, z niewymienionych jeszcze Fostexy jaknajbardziej, Mackie - mieszane uczucia, ale juz Presonusy i KRK to tak sobie. Widze ze troche zbaczasz w strone sprzetu studyjnego a tutaj bez odsluchu nie polecam kupowania. Z tradycyjnych rozwiazan sa jeszcze Audioengine i Addony. Fajnie tez graja male KEF Egg. Nuforce i Q-Acoustics. Z tego wszystkiego jednak najbardziej naturalnie brzmia Aktimate z tym ze przy niedobrze dobranym DAC potrafia zabrzmiec zbyt twardo i ostro. Polecam zabawe - monitory aktywne + DAC na usb. Aaaa zapomnialem jeszcze - duzo osob poleca Ruark MR1 ale to takie malenstwa, pewnie trzeba do nich jeszcze dokupic subwoofer ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze monitory zwykle mają spore możliwości korekcji, dwu- czasem wręcz trzypasmowy korektor płynny +/-6dB, więc sobie można pogiglać. Z tych powyżej JBL, Adam, Focal, ewentualnie Kali. Jeżeli musi być BT, to albo coś z BT, ale wtedy od razu raczej półka niżej jeżeli chodzi o granie, albo jakiś odbiorniczek BT do zwykłych można na pewno podpiąć. Ale najpierw trzeba posłuchać, bo można się zdziwić - w obie strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/25/2020 at 1:50 AM, caktus said:

Witam. Szukam czegoś co podepnę pod komputer -  monitory aktywne, może nawet z BT ?

A jak chcesz te monitory podpiąć w ogóle pod komputer? Powiem ci jak ja mam to rozwiązane. Próbowałem BT z APTX, odpadł po podpięciu google ChA. Mam więc głośniki aktywne ze zwrotnicą DSP i z wejściami tylko cyfrowymi i wpinam się coaxialem lub optykiem. Tyle, że to DIY, ciężko kupić gotowca, który będzie pasował brzmieniowo i funkcjonalnie. Na twoim miejscu rozglądał bym się przede wszystkim za czymś co podpasuje ci brzmieniowo, np coś z Adama, bez BT (bo to nawet z aptx najgorsze rozwiązanie), do tego przyzwoity DAC i ChA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.