Skocz do zawartości
IGNORED

Który z wzmacniaczy technicsa jest lepsz


wzmachol

Rekomendowane odpowiedzi

yorku, chodzi o to że w tej cenie kupi wmzachol wzmachola o 182.5 klasy lepszego więc nie rozumiem Twojego ataku na Józwę i mnie, po drugie wiem że każdy dziod swoje chwali. Miałem kiedys fascynacje technicsem, bawiłem się w upgrade-y tego dziadostwa, nie warto, poprawy są minimalne, konstrukcja jest od podstaw zła, trzecia sprawa że tani porządny wzmacniacz (np. NAD 310, 320) pomimo skromnych parametrów jest i tak o niebo bardziej wydajny niż 2-3x mocniejsze piece firmy szczególnie Technics-a. Proponuje trochę więcej pokory może i Ty na tym skorzystasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa> moze wpisy pana .Y. są troszke przesadzone ale w pewnym sensie on ma rację ,ktos zakłada wątek i prosi o opinie, a co poniektórzy czekają tylko zeby sie wyrzyc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze mam pytanie do qb_1.Napisałes "2 track - "Gloria" chor w pewnym momencie wchodzi dosc ostro co slychac na dobrej koncowce - na Technicsie zbiera sie ze 2-3 takty i jeszcze czuje sie brak spojnosci"

Albo ja żle zrozumiałem albo piszesz straszne głupoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron--> nad oczywiscie klasa do technicsa ale zpomniales o jednym aspekcie korekcja pokretelek w nadzie jest o jakies 3db tylko wiec zadna to wzmachol do pozadnego sprzetu i dla tych ceniacych sobie neutralnosc w muzyce i calkowita nautarlnosc , sluhacjacych bez podbic ktos kto napalil sie na technics chyba do takich nie nalezy , i moze mu sie nie spodobac ten niedosyt w galkach przedwzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmachol > układ RSN jest hybrydowym odpowiednikiem wzmacniacza sterującego tzn. małej mocy co do układu H+ to podejżewam że to jest dalej jakiś odpowiednik układu SVI (klasa pracy B) co do który jest lepszy to układy AA mają zreguły większą moc (i lepsze elementy) od wzmacniaczy class A ale zasadniczo to obydwa jak dlamnie grają głucho i ostro. Jak chcesz kupić technicsa to kupuj class AA ale z kondensatorami psx (trzymią parametry nawet po 12latach), w zasadzie to technics zaczyna grać jako tako dopiero po modyfikacji zasilania i wzmacniacza dużej mocy (SVI) tzn .wstawienia grubych kabli do zasilania i wywalenia mostka rezystorowego i zwiększenia prądów spoczynkowych.Co do mocy to może taką mieć ale sinus (wzmacniacz jako taki ma małe straty własne przez małe prądy spoczynkowe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>OPTERON

zauwaz charakter moich wczesniejszych postow..próbowałam cos wzmacholowi wytłumaczyc a Ty od razu krytykujesz i mówisz ze to jest gówno gdyby wszyscy myśleli Twoimi kategorjami to nikt by nie jedził maluchami bo to gówno wszyscy mieszkali bo w domach z basenem a nie w mieszkaniach w blokach bo to gówno. Zważ ze kazdy ma swój gust i upodobanie a do tego odpowiedni budżet pomysl o tym zanim wydasz tak radykalną opinie nawet jesli ona jest prawdą. A co do pokory to raczej nie bede sie jej uczył od człowiek ktory na dyskredytuje w ten sposób rzeczy posiadane przez innych.HOWK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaroomen -> Po prostu ze 2-3 takty trwa zanim jestem w stanie sie polapac, ze to chor :-)

 

Generalnie odczucia sa takie, ze na trudniejszym obciazeniu calkiem duzy wzmak technicsa po prostu robi z muzyki papke. WIdze nastepujace wady:

1 Szybkosc (brak);

2. Rozdzielczosc (brak);

3. Dynamika (nie stwierdzono :-);

4. Barwa - jest szaro...

5. Brakuje rozdzielczosci ale wysokie tony sycza.

 

Ten chor to to sie nigdy nie zebral - po prostu po kilku taktach zdalem sobie sprawe, ze to chor.

 

Podlaczenie latwiejszego obciazenia zmienia sytuacje na korzysc ale jest nadal "bardzo daleko od ok".

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> yorku

Wyluzuj, faktycznie Technicsy z ostatnich serii - A 600-1000 i nowsze jeszcze gorsze 707-1010 grają słabo w kategoriach obiektywnych, już pisałem nie raz, że Technicsa A 700 zdeklasował tańszy Rotel 921 i nie były to różnice minimalne, a przepaść !!! Nie mam uprzedzeń do Technicsa, ma parę udanych modeli, właśnie na kondziołkach PXS m.in., ale są to starsze konstrukcje, dodam tylko co już też niejednokrotnie podkreślałem że mój dawny dzielony SU A 1000/C 1000 nie wysterował Paradigmów Studio 80 v.2, z którymi w sklepie jako tako radziła sobie taniutka Yamaszkla 396.....A 1000 po prostu poległ....., a kosztował kiedyś 3 kzł, albo i więcej.....już dokładnie nie pamiętam. Tecnicsom brakuje powietrza, rozmachu, poweru, dynamiki - grają ale beznamiętnie......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości, aby mieć punkt zaczepienia, jak się ma stary SU-500 do tych krytykowanych SU- V...

Może da się coś z niego zrobić. Jeśli nie to wystarczy jedno słowo.

Dla przypomnienia mam fotkę.

[obrazekLUKASZ-250694_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wzmacniacz mocy pracuje w klasie AB to może by coś sie dało z tego zrobić

wzmachol > sory ze nieodpisałem wcześniej tego 620 nie słyszałem a 700 ma duże przesłuchy między posczególnymi wejsciami i ogulnie też gra nieciekawie (cienki bas i gra głucho) na twoim miejscu jezeli chcesz technicsa poszukałbym jakiegos SU-V 660/670 900,920. Po tuningu ci to w miare bedzie grało.Jezeli sie jednak upierasz to z 700 łatwiej było by coś zrobić ale do tego potrzebny był by przynajmniej oscyloskop i mozna wtedy zmienic sterowanie tranzystorów mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to 700tka to mam schemat z tego co widze to jet tam układ an 7062 ,rsn40..... i 2 tranzystory na kanał oraz SVI3205, wg. mnie to trzeba by było pokombinować ze zmniejszeniem wartosci kondensatorów na bazach (albo wylutowanie ich wogóle )tranzystorów Q453,455 I Q454 ,Q456 i podstawa wstawienie grubych (np 1,5 do 2,5mm/2) kabli między transformator i układ gretza(mostek prostowniczy), między kondensatorami (8200uf 50V) a płytką .Jeżeli to przyniesie spodziewane efekty można powymieniać wzmacniacze operacyjne w przedwzmacniaczu.Układu AN7062 nie ruszaj bo jest specjalnie robiony do sterowania wzmacniaczami mocy i niema zamienników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesłyszałem tego wzmacniacza a co do przerubek to raczej za dużo niezrobisz bo cały wzmacniacz mocy jest na układzie RSN 3306, jedyne co mozna zrobić to wymienić kable na grubsze bo w technicsach lubili dawać 0,75mm i równolegle do diod d701 - 704 możesz dać kondensatory 100nf/ 100V to zmniejszysz szum wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące jeszcze swoje dwa grosze. Wg.mnie modele na które warto zwrócić uwagę to: SU-V45A (SVI400x) bez dyskusyjnie lepsza od SVI3205!! Na forum wystawiłem o nim opinię.

 

Wzmacniacz,który łączył sporą moc i małe wymiary,a do tego przyjemnie grał.W przeciwieństwie do chociażby SU-V670 chciało mi się go słuchać. Posiadał rónież większą rozdzielczość od (może dziwne porównanie) TDA7294 bez zbędnych elementów. Bas też niczego sobie.

 

Dobrym wzmacniaczem jest już "wsławiony" SU-V900. Beż rewelacji w dźwięku ale poprawny.Po wymianie okablowania i OPamów do wytrzymania.Mocny i niezawodny.Bas nieco słabszy niż w SU-V670.

 

Niestety za dużo wzmacniaczy już do polecenia ze stajni Technicsa nie stwierdzono (albo kosztują zbyt dużo).

 

Myśle tu o serii 3000. Dawać 8 czy 10 tyś. to przesada.

 

Wszystkie SU-500 itp. są dość słabe,mało wydajne i myśle,że nie przebiją dźwiękiem 45-tki,która do dziś dnia gra u mojego znajomego na jakimś wyższym modelu Tannoya (niestety za chiny ludowe nie pamiętam ich symbolu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanudzam bo kolejny raz mam nadzieję,że ktoś ma podobny mebel.Mam nadzieję że podzieli się ze mna spostrzeżeniami.Czy muszę chować się z tym pod szafę.Dziadek ma juz 30 lat ale jak na moje skromne ucho da się jeszcze posłuchać.Nie przeczę ,że wypadałoby cos mu tam we wnętrznościach odmłodzić.Ale przyjdzie na to czas.Jak dotąd "wsio oryginal" łącznie z żarówkami.Dreamer obiecał schemę ale zapomniał biedaczek o mnie biednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O psiakrew zapomniałem o foto

[obrazekLUKASZ-252530_1.jpeg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dreamer_1

Dzięki za SU-500, na pozór z wyglądu poza kolorem niewiele się róźni od SU-V45A

[obrazekLUKASZ-252534_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andwe --> Przepraszam Cie najmocniej ale nieco jestem zalatany i faktycznie zapomniałem:( Jak tylko znajdę schemat,a będzie on od tego modelu i duży skaner to albo Ci na maila podeśle albo jakoś na forum uda się zamieścić.

 

LeStat --> Popatrz,że SU-500 to już "Class A" , SU-V45A jeszcze AA.Mimo w miare niewielkich różnic wizualnych myśle,że brzmieniowe byłyby wyczuwalne.

 

U siebie w 45 miałem jeszcze diodke na potencjometrze głośności zainstalowaną:) Nabierał sprzęcik powagi;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.