Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R N803 + Elac 2.0 B6.2


pitbike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, S4Home napisał:

Nie zapominaj że Marantz wypuścił jeszcze PM7000N, które zamiata przeciwników

Fakt, pojawił się też ten zawodnik. Tutaj przynajmniej zrobiono go na poczciwym 7005. Więc gra dużo lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Fakt, pojawił się też ten zawodnik. Tutaj przynajmniej zrobiono go na poczciwym 7005. Więc gra dużo lepiej. 

Ten PM7000N serio gra rewelacyjnie. Osobiście jestem mocno zadziwiony. Charakter brzmienia świetnie trafiony, przyjemny w długim słuchaniu. Do zimy to będzie na prawdę mocno popularny wzmacniacz. W dodatku DAC i funkcjonalność sieciowa. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrane! ? 

Po odsłuchach kilku par ostatecznie zdecydowałem się na Kef Q350. Tak jak napisał S4Home, niskie tony dobrze zaznaczone, góra dokładna, czytelna i precyzyjna. A co najlepsze, dopiero poznałem co to średnica ? Ciekawe i klarowne. Niesamowita frajda ze szczegółów i realizacji nagrań na nowo. Super stereofonia i przestrzeń. Na początku zależało mi na przednim BR ze względu na bliskość tylnej ściany ale Kef radzą sobie dobrze, w zestawie są pianki do zamykania BR.

Poświęciłem na to trochę czasu ale dużo dowiedziałem się o swoich upodobaniach po słuchaniu oldschool'owych Jamo. Myślę, że na dłuższą chwilę wystarczy a jeśli nie to raczej pierwszy pójdzie ampli na wymianę.

Miałem okazję słuchać na Yamaha R N803D:

Heco Aurora 300 - dobrze się zgrywa, nie kłuje wysokimi, bas przyjemny ale braki w średnicy, ogólnie przyjemne.

Elac Debut B6.2 - Super kolumny, bardzo dobry bas, wysokie także, trochę brakowało średnicy. Gdybym nie wziął Kef, stałyby już u mnie.

Triangle Borea BR03 - bardzo podobne granie do Elac ale mniej średnich i trochę "zaszumione" - rozrywkowe granie jak najbardziej.

Indiana Line Tesi 262 - bas przyjemny, ale wszystko powyżej mało precyzyjne i luźne. Eleganckie wykonanie ale dość lekkie i delikatne w białym połysku.

Dali Oberon 3 - nie zachwyciły, wysokie tony i trochę średnich, basu niewiele.

Fyne audio F301 - nie zachwyciło i nie pamiętam więcej szczegółów.

Monitor Audio Bronze 2 - dobry środek i wysokie, jednak brakowało basu dość mocno

Tannoy Platinum B6 - nie najlepsze połączenie, brakowało chyba wszystkiego nawet po podkręceniu głośności,

Dynaudio EMIT M20 - przy tym ampli zupełne rozczarowanie, na pewno mają potencjał z lepszym "prądem".

Mission QX-2 - dobre wysokie i średnie, bas kartonowy i bez wyrazu - jako jedyne słuchane na Yamaha R N602.

 

Sam się naczytałem waszych postów, więc może się komuś przydadzą moje doświadczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałeś sporo głośników, na pewno pomogło Ci to wyrobić sobie jakieś zdanie. Natomiast, pytanie krótkie, u którego przedstawiciela udało Ci się posłuchać takiego "misz masz" ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większości miałem okazję posłuchać w MDB Audio we Wrocławiu, i to tam spędziłem bardzo przyjemnie najwięcej czasu.

Top Hifi miało 3 modele i też ciekawy pokój odsłuchowy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dobrze że było gdzie posłuchać. Ale z tego co widzę, to byłeś w dwóch sklepach? Czyli napotkałeś dwa, różne pokoje akustycznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, wybór duży ale większość z propozycji nie urzekała. To co słuchałem w Top Hifi miałem też okazję posłuchać u siebie i porównać do Kef. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.04.2020 o 22:47, pitbike napisał:

Po odsłuchach kilku par ostatecznie zdecydowałem się na Kef Q350. Tak jak napisał S4Home, niskie tony dobrze zaznaczone, góra dokładna, czytelna i precyzyjna. A co najlepsze, dopiero poznałem co to średnica ? Ciekawe i klarowne. Niesamowita frajda ze szczegółów i realizacji nagrań na nowo. Super stereofonia i przestrzeń. Na początku zależało mi na przednim BR ze względu na bliskość tylnej ściany ale Kef radzą sobie dobrze, w zestawie są pianki do zamykania BR.

Wybrałem również monitory Kef Q350 planując zakup Yamaha R N803D. Do zakupu Yamahy na razie nie doszło, ale kolumny są i cieszą ucho nawet w konfiguracji z prostym wzmacniaczem Denon PMA-495r.

Porównywałem różne posiadane i pożyczone wzmacniacze i amplitunery (Denon PMA-495r, Cambridge Audio A1 v.3, Denon DRA-275RD, YAMAHA RX-450) spięte z Kef Q350 i we wszystkich w/w konfiguracjach mimo różnic w charakterze projekcji dźwięku brzmiały interesująco.

Uważam, że to bardzo udane kolumny, dość uniwersalne w konfiguracji z różnymi wzmacniaczami i bezpieczne brzmieniowo w różnych gatunkach muzycznych.

Natomiast mam dylemat czy zmiana konfiguracji Yamaha R-N803D/Kef Q350 na inny wzmacniacz np. Audiolab 6000a, Arcam FMJ A19 będzie optymalna w tym budżecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Cześć

Podrzucę temat do góry. Czy może ktoś posiada tytułowy zestaw czyli Yamaha R N803D + Elac 2.0 B6.2

Chcę to zainstalować w niewielkim pokoju 3,5 x3 m. Interesuje mnie czy od niewielkich głośności grają już dość soczyście.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Endriu74 napisał:

Cześć

Podrzucę temat do góry. Czy może ktoś posiada tytułowy zestaw czyli Yamaha R N803D + Elac 2.0 B6.2

Chcę to zainstalować w niewielkim pokoju 3,5 x3 m. Interesuje mnie czy od niewielkich głośności grają już dość soczyście.

 

W tych monitorach Elaca masz 16,5 na basie więc w 11m2 basu powinno być sporo i to w zdrowej dawce! -Tym bardziej że Elaci nie mają problemu z dołem. Może umów się na wypożyczenie do domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypożyczeniem mogę mieć problem bo mieszkam z dala od Sklepów z dobrymi cenami.

W sumie wiem że mogę odesłać wszystko w ciągu 14 dni...

Bez włączenia u siebie niewiele się dowiem. Poza tym YPAO musi " obejrzeć" mój pokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Endriu74 napisał:

Cześć

Podrzucę temat do góry. Czy może ktoś posiada tytułowy zestaw czyli Yamaha R N803D + Elac 2.0 B6.2

Chcę to zainstalować w niewielkim pokoju 3,5 x3 m. Interesuje mnie czy od niewielkich głośności grają już dość soczyście.

 

lepiej wstaw tam mniejsze Elac B5.2 zagrają lepiej w tak małym pomieszczeniu od tych większych ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba bardzo dobry pomysł. Zapomniałem o mniejszym bracie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Endriu74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

lepiej wstaw tam mniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  zagrają lepiej w tak małym pomieszczeniu od tych większych ?

a czy KEF Q350 też jest zbyt "obszerny" jak na 11 mkw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Endriu74 napisał:

a czy KEF Q350 też jest zbyt "obszerny" jak na 11 mkw?

obawiam się że tak ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć.Może lekko wkleję się do tematu już nie nowego widzę.Zakupiłem elac debut b6 2 i teraz stoją przed dylematem wzmaka.Obecnie gra to z dziadkiem 40letnim denon pma200 i dac topping d50 ale pora na coś nowego .Ze wzmacniaczy myśle o denon 1500ae ,cambridge cxa60 lub yamaha s701 .Rozważam tez wygodę czyli amplituner np yamaha 803d,marantz 1200 .W obecnym systemie pasuje mi bas (lubię mocne uderzenie ale takie które pozwala wydostać się reszcie dźwięków)ale czuje lekki niedosyt góry i takiej zwiewnosci .Miałem na test tez opal monitor i tam lepiej gora ale basu marnie,za to średnica na przodzie .Kolumny zmieniłem na podstawkowe bo używając pylon sapphire 25 do tego dostawione do ścian było jak na disco bass.Nie słucham mega głośno wiec miło jak by wzmak radził sobie już od dołu ladnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adriano1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Adriano1312 napisał:

Cześć.Może lekko wkleję się do tematu już nie nowego widzę.Zakupiłem elac debut b6 2 i teraz stoją przed dylematem wzmaka.Obecnie gra to z dziadkiem 40letnim denon pma200 i dac topping d50 ale pora na coś nowego .Ze wzmacniaczy myśle o denon 1500ae ,cambridge cxa60 lub yamaha s701 .Rozważam tez wygodę czyli amplituner np yamaha 803d,marantz 1200 .W obecnym systemie pasuje mi bas (lubię mocne uderzenie ale takie które pozwala wydostać się reszcie dźwięków)ale czuje lekki niedosyt góry i takiej zwiewnosci .Miałem na test tez opal monitor i tam lepiej gora ale basu marnie,za to średnica na przodzie .Kolumny zmieniłem na podstawkowe bo używając pylon sapphire 25 do tego dostawione do ścian było jak na disco bass.Nie słucham mega głośno wiec miło jak by wzmak radził sobie już od dołu ladnie

Yamaha super się zgrywa z ta serią Elaca. Polecam koniecznie odsłuchać model A-S701. Alternatywa u nas to Rotel i tutaj polecam świeżutki A11 Tribute.

Wpadnij do nas na odsłuch. Kolumn przynosić raczej nie trzeba ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.