Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba w aranżacji Atmos 5.1.4


tommarkus47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Dwa szybkie pytanie do @WARMSTONE...

Montując tylnie (SB) w konfiguracji 7 kanałów są oddalone od słuchacza 150cm, tylnie boczne (S) również tyle samo czyli 150cm... nasuwa mi się pytanie czy przednie kolumny mogą być od słuchacza 225cm???

 

Oraz czy wykorzystując we wszystkich kanałach(obecnie oprócz centralnego) ta sama konstrukcje kolumny głośnikowej czyli 30mm wysokotonowy i niskosredniotonowy 130mm można zastosować taki sam układ w kanale Centralnym zamiast 30mm i 2x160mm w tedy dźwięk będzie jednostajny??? Pytam bo mam możliwość kupna jednej sztuki za dobre pieniądze... 

Dlaczego pytam akurat kolegę chociaż się nie lubimy... otóż widać ze ma jakaś tam wiedzę na ten temat, a po drugie „kto pyta, ten nie błądzi”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 godzin temu, burz napisał:

Jeżeli już, to raczej tak... Choć tyły mnie niepokoją.

projekt.thumb.PNG.54a97408b74d8d8df1f32b6eb85cc590.PNG

 

 

Chciałbym zaznaczyć tylko ze nie wyjdą w tym miejscu te Atmosy przednie będą bardziej z przodu a tylnie będą bardziej z tylu... nie wiem jaka wysokość ma kolega mieszkania ale licząc standard to od miejsca odsłuchu powinny być oddalone o około 160cm w lini (Front-Atmos-Atmos) czyli reasumując tylni Atmos powinien wyjść po za pokojem odsłuchowym licząc katy i odległości, a przedni około 190 cm od przedniej ściany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

chociaż się nie lubimy...

 Bez jaj, przecież pyskują tylko nasze nicki. To nie jest prawdziwe życie.

Jeżeli chodzi o odległości to ideałem byłoby gdybyś miał fronty 1.50 m od siedziska. Zazwyczaj są one za daleko. Niema w tym nic strasznego bo podreguluje to kalibracja ale jest problem aby zmieścić się w zalecanym kącie rozstawu frontów. Pół biedy gdy kąt ten jest nieco za mały. Gorzej jak nadrabiamy poprzez przysunięcie frontów do ścian bocznych. Zazwyczaj rozstaw głośników surround już jest za mały co jest normalne w prostokątnym pokoju. No i nieciekawie zaczyna się robić podczas instalacji głośników sufitowych ponieważ sugerujecie się linią  frontów podczas gdy w strefę odstępu sufitowych od bocznych już wlazły boczne.

Co do rysunku autora nie ma co się zastanawiać dopóki wymiar podaje do krawędzi kanap a nie swojej głowy. Wysokość też by się przydała. Ja doradzam zakup soundbara, jest coś nowego Sonosa, warto sprawdzić. Jakoś nie czuję kina domowego w wydzielonej częsci pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WARMSTONE po części się zgadzam. Kino w takim przypadku odbiega dźwiękowo od zamkniętego pomieszczenia. Tylko w otwartym i tak jest lepsze od soundbara. Soundbar jest gorszy w zamkniętym ale w otwartym pomieszczeniu ta różnica się nie zmienia. Co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No u mnie centrum kolumny frontowej wysokotonówki będzie 50cm od bocznej ściany, tak samo będą Atmosy, u mnie Atmosy z wyliczeń 45’ =130cm od słuchacza, 90’= 0cm od słuchacza, 135’ =130cm od słuchacza... co do bocznych (S) wysokotonowki 90cm od podłogi oraz kąt 90’ , (SB) również 90cm i kat będzie 140’ stopni... tylnie SB jak i F będą na standach Norstone https://www.hifisound.de/de/Hifi-Moebel-Staender/Lautsprecher-Staender/Norstone-Stylum-2-600-MM-Paar-silber.html

a kable będą QED https://www.hifisound.de/de/Nach-Hersteller/QED/QED-Performance-XT25-Lautsprecher-Kabel-2-5-MM.html

w Polsce znalazłem taniej 30zł m.b. wiec przy 150m będzie spory rabacik ? 

 

Niestety nie dostałem odpowiedzi co do kanału Centralnego...??? Mógłbyś odpowiedzieć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Jeżeli chodzi o odległości to ideałem byłoby gdybyś miał fronty 1.50 m od siedziska. Zazwyczaj są one za daleko.

nie bardzo... mimo wszystko jest to za blisko, pamiętaj że dźwięk musi się zsumować a wiele konstrukcji budżetowych i chyba wszystkie kinowe mają tragiczne centra akustyczne, ponadto przy tak bliskim dystansie dość trudno zbudować głęboką i przestrzenną scenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Chciałbym zaznaczyć tylko ze nie wyjdą w tym miejscu te Atmosy

No ale to już autor musi sobie wyliczyć 45 i 135 stopni, bo nic nie wiemy o wysokości jego pokoju ?
Więc szczerze mówiąc, to raczej powinien postawić na 5.1.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 19:37, WARMSTONE napisał:

Zazwyczaj rozstaw głośników surround już jest za mały co jest normalne w prostokątnym pokoju. No i nieciekawie zaczyna się robić podczas instalacji głośników sufitowych ponieważ sugerujecie się linią  frontów podczas gdy w strefę odstępu sufitowych od bocznych już wlazły boczne.

coś w tym jest.. mi brakuje jakiś metr na szerokości pomieszczenia, dużo by zmieniło. Akurat fronty (30st) atumos i tylne  (~145st)wychodzą w jednej linii, boczne dodatkowo odsunięte o jakieś 70cm. 

ogólnie zastanawiam się czy tam nie zrobić na bogato stereo a z kinem nie wynieść się do pokoju 4.5x4.5 ... ale to juz może być przegięcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fetek napisał:

a z kinem nie wynieść się do pokoju 4.5x4.5 .

Tylko wtedy z modami pomieszczenia nieciekawie.  Wychodzi na to, że idealne pomieszczenie powinno być prostokątem np. 6 m x 10 m a fronty i back surround oddalone od ścian o  prawie 2 m. Nierozsądne tak schrzanić pokój, który może być wykorzystywany nawet do gry w ping-ponga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, WARMSTONE napisał:

Tylko wtedy z modami pomieszczenia nieciekawie. 

wiem.. ale patrząc na symulacje nie ma tragedii, w obu przypadkach poniżej 40hz jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

2 minuty temu, fetek napisał:

w obu przypadkach poniżej 40hz jest problem.

Pewnie dlatego najlepiej grał mi sub Bc  Acoustique  Sevan schodzący konkretnie jedynie do 45 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję wszystkim za sugestie. Każda wypowiedź wnosi dużo.
Jeśli czegoś nie dopowiedziałem, to już uzupełniam:
- rodzina 2+1
- kanapa duża, a nawet bym powiedział bardzo duża i nie ma mowy o jazdach kanapą
Jedna z wielu z tej strony, konkretny model jeszcze nie wybrany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- głośniki sufitowe na pewno będą rozmieszczone inaczej aby zbliżyć się do układu optymalnego w stosunku do kanapy
- Podana jest odległość od ekranu do kanapy, bo program to zrobił automatycznie, nawet nie zwróciłem uwagi
- odległość kanapy od ekranu jest też troszkę uwarunkowana optymalną odległością widza od ekranu projekcyjnego o przekątnej 120 cali
- była sugestia, aby zamiast 5.1.4 iść w 5.1.2, czego nie neguję i to też jest opcja

I najważniejsze, wasze wpisy prawie przekonały małżonkę do kanapy na środku, za co wam dziękuję ?

Pozdrawiam
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Cieszy nas to iż udało Ci się przekonać małżonkę do usytuowania kanapy na środku pokoju, natomiast co do usytuowania instalacji Atmos, potencjał jest ale zbyt mało danych by cokolwiek więcej doradzić... 5.1.2 to tez jest dobra myśl tylko tam będzie to trochę inaczej wyglądało z umiejscowieniem Atmos... ale jak małżonka się zgodziła na kanapę na środku to szedłbym w 5.1.4 i Atmosy bym usytuował pod innym kątem... więcej na ten temat do powiedzenia ma kolega @WARMSTONE wiec pytaj jego, on jest obeznany w tym temacie najbardziej z tego forum? ogólnie się nie lubimy ale uderz do niego na pewno Ci pomoże... 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto się czubi ten się lubi....;-)

Na pewno będę powracał w tym wątku aby dograć rozmieszczenie i zakup sprzętu. Obecnie posiadam dość stary Marantz SR5006 i zestaw 5.1 Infinity Classica, który może zostawię do mniejszego, innego pokoju.

Połączenie Marantz-a z głośnikami Infinity niezbyt mi odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im Pioneera 801 lub 901 i  nie poznasz kolumn. Właściwie wszystkie Infinity potrzebują dużo pradu. Ładne i dobre są te Classia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Martin Rejek napisał:

Cieszy nas to iż....... 

Ciszaaaa  !!! Godfather przemówił.....

Nawet nie wiesz ile straciłeś  @Martin Rejek przez swoją wyszczekaną gębę...Kamień znalazł idealny schemat którego teraz potrzebujesz bardziej niż powietrza ale niestety ... podpadłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Ciszaaaa  !!! Godfather przemówił.....

Nawet nie wiesz ile straciłeś  @Martin Rejek przez swoją wyszczekaną gębę...Kamień znalazł idealny schemat którego teraz potrzebujesz bardziej niż powietrza ale niestety ... podpadłeś.

Pppsss.... płakać mam z tego tytułu ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Martin Rejek napisał:

Pppsss.... płakać mam z tego tytułu ??? 

Sam ocenisz jak będziesz się motał z rozstawem i wysokościami a bez tego nie ma poważnego kina .... ileś tematów później przyjdziesz na kolanach do Kamienia z przeprosinami bo wiadomości pierwsza klasa i podane w przystępny sposób,  nawet ty byś zrozumiał..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Moje ustawienie z sofą po środku nie dawało mi troszkę spokoju i przedstawiam wam kolejną wersję, mam nadzieję, że lepszą.

Kominek został wywalony, kanapa cofnięta pod ścianę, a głośniki podłogowe ustawione tak aby kąty do 5.1.2 były odpowiednie. Ustawienie głośników sufitowych do regulacji

Czy teraz jest poprawnie?

Rozumiem, że w takim ustawieniu 5.1.4 nie ma racji bytu?

Zapomniałem dodać; wysokość pomieszczenia 2.7m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tommarkus47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, tommarkus47 napisał:

Czy teraz jest poprawnie?

 Zamieszczam link do dokumentów, które do niedawna były dostępne z strony Dolby.com.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.