Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo Pomoc w doborze


digichaos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie 

Jestem Jedrek i mieszkam we Wroclawiu. To mój pierwszy post więc z góry przepraszam jesli cos nietak napisalem 

Chcialbym prosić o pomoc w doborze swojego pierwszego zestawu stereo. 

Zaczne od pomieszczenia pokoj (salon) ok 17 do 20m2 w ksztalcie prostokąta

Kolumny bedą staly przy jednej scianie a kanapa naprzeciwko czyli ok 2.5-3m 

Muzykę będe odtwarzać z komputera (karta Prodigy Cube Black) oraz popularny service youtube tidal spotify również z USB (flac etc)

Budżet jaki zalożylem to do 6000zl maksymalnie. Slucham każdego rodzaju muzyki. Jako że mam 2 malych dzieci chcialbym żeby mozliwie przy jak najcichszej glośnosci slyszec jak najwiecej przynajmniej wieczorem. Zastanawiam się nad dwoma zestawami no może trzema. Jutro chce pojechać na odsłuchy 

Zestaw nr 1)

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/rotel-a11-bowers-wilkins-607.html

Zestaw nr 2) 

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c338-c538-bw-606.html

Zestaw nr 3) 

https://media-max.pl/yamaha-r-n602-polk-audio-signature-s55e.html

 

Ewentualnie myslalem też nad aktywnymi kolumienkami - może ktoś mial stycznosc 

https://www.edifier.pl/product-pol-120-Airpulse-A100.html

https://www.edifier.pl/product-pol-112-Edifier-S3000-Pro.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Dziękuję za każda wskazówke

Jesli mogę coś zlożyć z częsci używanych jak najbardziej też mi pasuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polece jakiegos konkretnego urzadzenia, ale jesli twoim glownym zrodlem jest komputer (podobnie jak u mnie), to wybral bym inna opcje

 

1. wzmacniacz z zabudowanym przetwornikiem DAC i wejsciem USB (jak np. NAD)

 

2. zewnetrzny przetwornik DAC z regulacja glosnosci i do tego koncowke mocy

 

Jesli glosnikow nie musisz wpychac w regaly, to NA PEWNO wybral bym glosniki podlogowe, a nie takie mini-monitory, ktore dodatkowo wymagaja podstawek. Szkoda kasy na te podstawki. Lepiej zainwestuj te pieniadze w lepsze glosniki. Podstawa to dobre glosniki! Wybierz najwieksze, na jakie cie stac.

Nie kupuj zadnych glosnikow, ktorych sam nie slyszales

 

PS.

 

Takie mini-monitory jak w twoich linkach, uzyl bym tylko w kombinacji z subwooferem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1. wzmacniacz z zabudowanym przetwornikiem DAC i wejsciem USB (jak np. NAD) 

 

 

Jeszcze drobiazg, 

Ciekawe sa tez w opcji 1. wzmacniacze z DAC, takie, ktore maja odbiornik WiFi (AirPlay) albo BT. Wtedy mozesz bezkablowo wysylac muzyke z tableta albo smartfona.

Przyklad NAD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden drobiazg

 

Jesli sluchasz cicho wieczorowa pora, dobra funkcja jest regulacja poziomu basu i wysokich, tudziez loudness/contour (niestety bardzo rzadka).

 

Poniewaz odtwarzasz muzyke przez PC, dobra alternatywa do powyzszej regulacji jest uzycie programu EqulizerAPO. Dzieki temu mozesz stworzyc kilka setupow, takze na pozne wieczorne sluchanie

 

 

Mimo ze jestem fanem NAD, wiekszosc wspomnianych funkcji oferuje powyzej linkowany Yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam jeszcze jedno pytanie bo nie wspomniałeś nic o CD. natomiast jeden z zestawów którymi jesteś zainteresowany go posiada. Czy ma on znaleźć się w cenie, czy wgl będzie wykorzystywany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma DAC z czterema wejściami, FM i USB więc spełnia, jednak wybrał bym kolumny

nieco mniejsze, niż model S55, np. 50' ale co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Yamaha ma DAC z czterema wejściami, FM i USB więc spełnia,

Gniazdo USB nie oznacza jeszcze, ze mozesz go uzyc jako USB DAC

 

Czy Yamaha jest rozpoznawana jako USB DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tylko optycznie. Wiec albo musisz miec w PC cyfrowe wyjscie optyczne albo uzyc zewnetrznego konwertera USB-> Toslink

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli ma to być uniwersalne brzmienie, które sprawdzi się w większości gatunków muzycznych to proponuję zwrócić uwagę na Yamahę AS701 w połączeniu z Pylon Audio Sapphire 25 jeśli lubisz mocniejszy bas lub w połączeniu z Indiana Line Tesi 561 jeśli stawiasz na większą muzykalność. Alternatywą może być Audiolab 6000a + Monitor Audio Bronze 6. Dzięki takiemu połączeniu uzyskasz dynamiczne i szczegółowe brzmienie z cieplejszą średnicą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli ma to być uniwersalne brzmienie, które sprawdzi się w większości gatunków muzycznych to proponuję zwrócić uwagę na Yamahę AS701 w połączeniu z Pylon Audio Sapphire 25 jeśli lubisz mocniejszy bas lub w połączeniu z Indiana Line Tesi 561 jeśli stawiasz na większą muzykalność. Alternatywą może być Audiolab 6000a + Monitor Audio Bronze 6. Dzięki takiemu połączeniu uzyskasz dynamiczne i szczegółowe brzmienie z cieplejszą średnicą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

O o o, ten audiolab ladny.

Ma optyczne wejscie, a wspomniana karta Prodigy Cube Black chyba tez ma optyczne wyjscie, wiec mozna by je polaczyc.

To samo z ta Yamaha  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może marantz pm7005 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Byłem dzisiaj na odsluchach paru kolumn i wzmacniaczy o podziele się wrażeniami - przepraszam jesli uzyje slowa ktore mogą w swiecie znawcow znaczyc co innego - to moje 1 stereo i pisze odczucia

Yamaha RN600+ Mission QX - graly szczegółowo ale jakby zabraklo mi troszke basu takiego podmuchu uderzenia 

Yamaha RN600 + Indiana Line Tesi 561 - takie srednie jakos niemogę sie rozpisać 

NAD C338 + PSB X1T - grały bardzo cieplo przyjemnie tak jakoś kobieco delikatnie... niemogę zlego slowa powiedzieć ale to nie to 

Yamaha RN 600 + POLK AUDIO SIGNATURE S55E - bylem w innym salonie sluchalem grają bardzo ladnie ALE i tu sie stalo cos Pan w sklepie podlaczyl Klipsch rp-6000f i wg mnie one zdecydowanie były najlepsze czego dzisiaj slyszalem - bas dynamiczny odczuwalny, wokale wszystko takie zywe tylko tak troche jakby kinowe ? 

Rotel A11+ B&W 603 - No tutaj mi sie wydaje ze Rotel troszkę zagluszal taka nieczysta silą "basu" ale gralo to zacnie ...tylko pytanie czy niedzialal namnie wplyw marketingu oraz to że to B&W Panowie bardzo wychwalali go rownież ze w super promocji. 

Reasumując Klipsch rp-6000f  wg mnie zwyciężyl dzisiaj ale niewiem czy ta Yamaha jest ok do niego i czy przy innym wzmacniaczu nie byloby lepiej 

Zaproponowano mi tutaj na forum nastepujące zestawy - niestety niemam gdzie ich odsluchac we Wroclawiu:

Audiolab 6000a + Monitor Audio Bronze 6 oraz Audiolaba 6000a + Pylon Sapphire 25 bard Yamaha AS701 w połączeniu z Pylon Audio Sapphire 25

Jakbyście porownali w/w zestawy do  Klipsch rp-6000f . Z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

38 minut temu, digichaos napisał:

Klipsch rp-6000f  wg mnie zwyciężyl dzisiaj ale niewiem czy ta Yamaha jest ok do niego i czy przy innym wzmacniaczu nie byloby lepiej 

Zdecydowanie lepiej będzie z Onkyo a-9070. Na start jest to bardzo dobry wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, digichaos napisał:

Witam. 

Byłem dzisiaj na odsluchach paru kolumn i wzmacniaczy o podziele się wrażeniami - przepraszam jesli uzyje slowa ktore mogą w swiecie znawcow znaczyc co innego - to moje 1 stereo i pisze odczucia

Yamaha RN600+ Mission QX - graly szczegółowo ale jakby zabraklo mi troszke basu takiego podmuchu uderzenia 

Yamaha RN600 + Indiana Line Tesi 561 - takie srednie jakos niemogę sie rozpisać 

NAD C338 + PSB X1T - grały bardzo cieplo przyjemnie tak jakoś kobieco delikatnie... niemogę zlego slowa powiedzieć ale to nie to 

Yamaha RN 600 + POLK AUDIO SIGNATURE S55E - bylem w innym salonie sluchalem grają bardzo ladnie ALE i tu sie stalo cos Pan w sklepie podlaczyl Klipsch rp-6000f i wg mnie one zdecydowanie były najlepsze czego dzisiaj slyszalem - bas dynamiczny odczuwalny, wokale wszystko takie zywe tylko tak troche jakby kinowe ? 

Rotel A11+ B&W 603 - No tutaj mi sie wydaje ze Rotel troszkę zagluszal taka nieczysta silą "basu" ale gralo to zacnie ...tylko pytanie czy niedzialal namnie wplyw marketingu oraz to że to B&W Panowie bardzo wychwalali go rownież ze w super promocji. 

Reasumując Klipsch rp-6000f  wg mnie zwyciężyl dzisiaj ale niewiem czy ta Yamaha jest ok do niego i czy przy innym wzmacniaczu nie byloby lepiej 

Zaproponowano mi tutaj na forum nastepujące zestawy - niestety niemam gdzie ich odsluchac we Wroclawiu:

Audiolab 6000a + Monitor Audio Bronze 6 oraz Audiolaba 6000a + Pylon Sapphire 25 bard Yamaha AS701 w połączeniu z Pylon Audio Sapphire 25

Jakbyście porownali w/w zestawy do  Klipsch rp-6000f . Z gory dziekuje

Może spróbuj jeszcze Aurory 700, lub ewentualnie Monitor Audio Bronze 6? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.