Skocz do zawartości
IGNORED

Do tych co pamiętaja stare dobre czasy


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Moją pierwszą kasetą kupioną w PE-ku była niebieska SONY EF - jak to pięknie pachniało i ten celofanik mmm! Aż grzech było coś nagrywać na moim "monofonicznym gnojku"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Lord chyba czas powiedziec cos wiecej na swoj temat. Do niedawna prowadzilem jedyny w Polsce program ze stara muzyka taneczna. Tydzien temu w sobote bylem gosciem red. Jerzego Rowinskiego w RDC w Warszawie. Prowadzilismy przez 2 godziny wspolnie audycje na antenie. Fabianski niestety musial wyjechac ale za to poznalem jego syna. Szkoda bo znam go od paru lat i milo byloby sie spotkac. Z tego co wiem pracuje w RDC i zdaje sie ze w programie I PR. A co do nagran - mam ogromna kolekcje ktora byla filarem programow radiowych. Italo i euro disco z lat 80-tych plus stara muzyka taneczna czyli Babe A la Carte Maywood Arabesque i inne. Wszystko na winylach i cd. To moja prywatna wlasnosc i dlatego wlasnie zaprponowalem audycje rozglosni publicznej. Premiera w kwietniu. Teraz juz wiecie skad moj nick:):):):)

A co do sprzetu zaczynalem od jakiegos ZK potem byl B 113 kasprzak... Opisze pozniej jak bede mial wiecej czasu. Pozdrowionka:):):)

PS Wszystkim zainteresowanym muzyka tamtych czasow polecam strone mojego kumpla Marcina specjalisty od italo i euro disco oraz starej muzyki tanecznej ktory zaczynal w 1999 roku od sluchania moich programow. Dzis ma ogromny portal internetowy i zna osobiscie m innymi Mauro Farine z Radioramy Mike Mareen'a i Alberta One (

dwaj ostani niedawno koncertowali w Polsce - Albert One w Krakowie na zaproszenie Marcina).

www.80s.pl A propos Disco Mix Clubu - moi sluchacze miksowali na moja prosbe podobnie jak u Fabianskiego i plytek mam cala szafe:):):):) Witold Mixy tworzyl sam Fabianski i te tez mam:):):)

I na koniec link do moich audycji w Krakowie z opisem: http://www.radioalfa.pl/layout.php?item=szuflada

Byla jeszcze audycja nocna... Noc z Gwiazdami - tez z taka muzyka... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek wyładniał po tym wczorajszowieczornym czymś. Dzięki Lukar :-)

 

adse -> 19 tys.? To niezła inflacja była skoro Radmor 5102 kosztował w 80tym roku 14 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No wiec tak: majpierw byl jakis ZK ale to byly lata 70-te. Potem mialem cudenko zwane szumnie B 113 Automatic IC Kasprzak:):):). Potem byly M 531 S i M 532 SD ( pamietacie tapeciaki???:):):)). Jakies MDS 410 S Etiuda ( potworne badziewie mimo ze z glowica Technicsa ktora ojciec zamontowal ale i tak nie bylo wylaczanego mpx'a wiec kicha ). Mialem jeszcze MDS 432 w wersji exportowej spod lady ( 20 - 19.000 hz na metalu tylko ciekaw jestem jak to mierzyli:):):)). Pierwszy deck z prawdziwego zdarzenia to JVC KDA 33 potem Technics RS-M 24. Philips F 6335 Technics RS-B 965 i wreszcie obecnie Pioneer CT 939 mk II.

Wzmaki?. Nie bylo ich az tak duzo. Najwiekszy koszmar to WS 301 S Trawiata. W 1988 roku na gieldzie pod Karlikiem kupilismy z ojcem konstrukcje DIY w obudowie PA 9806 - to taki klon WS 503 albo 403 cos takiego. Wkurzylem sie i sam kupilem malutkiego Akai AM-U 210 na STK bodaj 463. Po drodze byl Pioneer A 616 mk II i szkoda ze go sprzedalem. Przedostatnio Denon PMA 560 a obecnie PMA 1560.

Cdeki? CDF 103 R - badziewna Fonica. Potem yamaha CDX 420. I Pioneery. PD-S 603. Dwa egzemplarze PD 8700 i naprawde swietny PD 9300. Obecnie Yamaha CDX 1030.

Z kolumienkami bylo roznie. Byly jakies tonsilowskie 15-tki potem 30-tki jakies Philipsy do gramofonu, Altusy 75 i wreszcie DIY zrobione na podzespolach jak w "o mnie".

Sluchawki? SN 62 - nie chce mowic syf ale musze. Jakies Soniaki z tych lepszych potem dlugo dlugo nic i wreszcie HD 600.

Tunerki byly tez rozne ale najgorzej wspominam AS 206 S Faust. Dzis mam Onkyo T 4511 i tez nie jestem zadowolony.

Gramofony? Jakis stary Bernard z poluzowanym paskiem stary Pioneer i wreszcie Nordmende RP 1400 zdaje sie. Wkladki tez mialem rozne. MF 100 102 i 105. Excel Sund Cooperation Stanton 500 mk II i Audiotechnica AT 12 XL.

Jak mawiali starozytni Rzymianie: tempus non penis no stativa... Zycie idzie naprzod tamto to tylko wspomnienia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje poczatki to "Tonetka". Czy moze wiecie gdzie znalesc zdjecie?. Ale to byla maszyna. Jezeli dobrze pamietam to byly tez magnetofony "Melodie" one bylo takie duze jak waliza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Hmmm,zdecydowałem się na wpis tutaj gdyż mamy z kolegą zagadkę.No właściwie to ja mam.Chodzi mianowicie o DECKa Pioneera o symbolu CT-W854R.Przeszukałem gdzie się dało i co się dało ale nie znalazłem o nim dosłownie NIC:( Symbol spisałem dobrze.Moge zrobić nawet jego zdjęcie jakby ktoś wiary w istnienie nie dawał.

Może ktoś, coś o nim wie? Deck-widmo to chyba nie jest?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

wydaje mi sie ze robiony w okolicach 1992 roku... nastepca lub bardzo podobny do CTW 850 R - czyli autoreverse uklad auto ble, dolby bc nr hx pro, 2 silniki, 3 glowice

podstawowe parametry:

nierownomiernosc przesuwu: 0,16 %

20 hz - 18khz (normal)

20hz - 19 khz (chrom)

20hz - 20khz (metal)

57dB bez dolby

waga: 5,7 kg

 

to sa parametry CTW 850 R - jesli ciut pomoglem to sie ciesze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś sporo:) W sumie to nie ten temat i nie ta zakładka ale chciałem znaleść jak najwięcej informacji o nim bo uszkodził się procesor od wyświetlacza,a symbol ma zatarty więc nawet nie wiem czego szukać i w jakiej kwocie by się to zamkneło.

 

W każdym razie dzięki za info:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajowo. Wreszcie sie ktoś cofnął o 20 lat. Wiele bym dał, żeby znaleźć sie tam naprawde, razem z moim Grundigiem, którego nie było wyżej na zdjęciach :)

Na Grundigu królował raczej Niedźwiecki i Bitelsi. Potem była Klaudia i zaczęło sie przynoszenie magnetofonu do podstawówki i słuchanie Italo Disco na maxa. Wszystkie laski sie oglądały.

 

>>Discomaniak71

Tak na marginesie. Czy możesz jakoś załatwić 15 i 16 część The best of Italo Disco, na analogu oczywiście. Tylko tych cholera mi brakuje. Podobno ciężko dostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... przyjemnie się patrzy... ja swoją pasję audio zaczynałem właśnie od MK433 ale w wersji Grundiga... podłączone to bylo do radia Taraban 2 a w miejsce dziurek na osłonie głośnika miałem zamontowane diody dwie czerwone po bokach i w środku zielona i przylutowane to było do głośnika... jak ja uwielbiałem patrzec w nocy jak one migają w rytm muzyki... później miałem radiomagnetofon stereo Klaudia 2 (fot. niżej) ... fajnie to to grało.. ale strasznie taśmy wciągał... mial taką fajną funkcję: stereo miało dwa oblicza "normalne" i "szerokie".. i na tym szerokim to dopiero był dźwięk (tzn. wtedy tak mi się wydawało)... Do Klaudii dokupiłem nawet słuchawki Tonsila SD 501 (po remoncie słucham na nich do dzisiaj) Później był wspominany tu Condor w wersji srebrnej... naprawdę grało to całkiem przywoicie... (nawet jak na dzisiejsze radiomagnetofony)... prawdziwe dwudrożne głośniki, diodowe wskaźniki mocy... do tego dokupiłem z czasem "normalne" kolumny Tonsil ZG-C 50 (takie trzygłośnikowe troche podobne do Space Star 86)... no to mnie wzięło na wspominanie... A za kasetami Stilonowskimi z Gorzowa staliśmy z bratem kiedyś pół dnia w kolejce w księgarni... ale za to nagrywało się najnowsze przeboje z Listy Niedźwiedzia... a później - w końcówce lat 80-tych - z Radia (wtedy) Zielona Góra... oj działo się wtedy działo... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3936-100001135 1170278051_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Audio Academy: wiedziales do kog sie zwrocic:):):) jeszcze niedawno prowadzilem audycje z italo w jednej z krakowskich rozglosni (przez 9 lat...) czesci 15 i 16 sa cienkie - nie lubie ich dlatego nie mam ale obiecuje ze popytam - na cd mam do 14 wlacznie

ile plytek liczy Twoja kolekcja italo disco? moja obejmuje jeszcze tzw niemiecko-holenderska muzyke taneczna (1975 - 1982) w sumie ponad 2000 pozycji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>discomaniac71

O ja pier.....Trochę tego masz. Jak byłem mały, to w kasetach miałem tylko ze 100. Potem gdzies to potraciłem, miałem kilka przeprowadzek i takie tam. Teraz jestem duży i zaczynam zbierać na nowo. Ostatnio kupiłem 1, ale lipa. Trudno. The best of....traktuje jako unikatową kolekcje, bo zbieram je właśnie na analogach. Ostatnio katowałem 12, chyba cała płyta jest dobra.

Musimy sie koniecznie spotkać. Może będziesz w wawie na Audio Show?

 

Było jeszcze coś takiego jak Disco Massacra. Masz coś w podobie?

 

I jeszcze jedno. Chciałbym kiedyś otworzyć dyskoteke w stylu lat 80, wiadomo co było by grane ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy był duet ,doszedł emanuel.Drugi rzut to fonomaster [boski] i m 2405s po ślubie finezja i amator.

dalej już sprzęt chyba bez duszy, ale jakie wspomnienia ,ile radości gdy dorwe cd ze starych winyli.

Ech młode lata , pokrzyczało by się.Pozdrawiam niekoniecznie młodych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchniony tym wątkiem właśnie skończyłem słuchać "własnoręcznie" stworzonej płyty... Bad Boys Blue, Sandra, Pet Shop Boys, Alphaville, Fancy, Falco, OMD, Kim Wilde, Limahl, Savage, "stara" Madonna... cholipcia... łza się w oku zakręciła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Viniu ja ta muzyka wciaz zyje... W 1995 roku wyslalem list do krakowskiego Radia Alfa (od 1988 roku jestem djem), konczylem wtedy studia... Zaczalem pracowac w... agencji informacyjnej. Wkrotce potem Dyrektor Generalny zaproponowal mi prace realizatora dzwieku. Gdzies okolo 1996 roku narodzila sie audycja " Z dyskotekowej szuflady". W 1998 roku powstala "Noc z Gwiazdami". Obie audycje muzycznie obejmowaly italo disco i tzw niemiecko - holenderska muzyke taneczna i emitowane byly jednoczesnie (w noc ze srody na czwartek i niedzielne popoludnia). Doszly do nich "Przeboje Nieco Starszych Nastolatkow" i "Moje Muzyczne Fascynacje" - gdzie prezentowalem muzyke nieco bardziej ambitna ale niekoniecznie lepsza. W 1999 roku mialem na antenie az 4 audycje. Znalazlem sie wsrod stu najlepszych dziennikarzy w Polsce (Media FM) i bylem najpopularniejszym prezenterem Radia Alfa (SMG/KRC). Potem byly roszady przejscie na format, ucieczka od formatu ale dwie pierwsze audycje przetrwaly wszystkie burze... W Krakowie powstal boom i ogromne zapotrzebowanie na stare kawalki... Co sie wtedy dzialo na gieldzie... Tych plyt moi sluchacze nie mogli nigdzie kupic... Ja sprowadzalem kanalami... Czy ktos pamieta holenderskie trio Babe? Ich pierwszy album kupil moj znajomy z Amsterdamu w tzw Second Hand Vinyl Shop. Ona byla i jest nie do dostania... Mam ja i wiele innych unikatow. Najwiekszym wyroznieniem jakie moglo mnie spotkac byla wspolna audycja z... Jerzym Rowiniskim w RDC w Wawie... Tego przezycia nie da sie opisac. Pamietam jak jako dziecko sluchalem Studio Stereo Zaprasza i Piosenek Na Zyczenie a teraz sam Jerzy Rowinski chce zrobic program z moim udzialem i z mojej plytoteki... Jak sie dowiedzialem lzy ciekly mi jak dziecku... To bylo 22 stycznia br w RDC... To nie ostatnia moja audycja w RDC sluchacze dzwonili do 3 nad ranem...

A tak w ogole to u mnie leci wlasnie album "12 inch Classics"... Czy ktos pamieta The Twins???? Mam staly kontakt z Ronniem Schreinzerem. Bardzo sympatyczny czlowiek. Moj sluchacz ktory stworzyl portal www.80s.pl organizuje koncerty italo. Niedlugo wystapi Gazebo i Radiorama w Krakowie w planie tez Scotch i Mike Mareen. Mielismy juz koncert Alberta One. A pomyslec ze Marcin (Pistons) w 1999 roku pierwsze plyty italo nagrywal u mnie i sluchal z wypiekami na twarzy... A tak w ogole wszystko zaczelo sie od Bucks Fizzu i kawalka The Land Of Make Believe ktory uslyszal w moim programie...

Podsylam Wam jeszcze link bo opis moich audycji ostal sie na stronie Radia Alfa:

 

http://www.radioalfa.pl/layout.php?item=szuflada

 

Rozpoznano mnie w krakowskim Nautilusie po... glosie. Teraz tu nie bede anonimowy. Ale czynie to swiadomie bo wiele zawdzieczam Wam i temu Forum. Pozdrawiam serdecznie. Rafal Gdula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

nie mialem 11 lat... pamietam zestaw pierwszych nagran na magnecie ojca:

1. Felicita - Al Bano i Romina Power

2. Pola Monola - Franek Kimono

3. Shadow on the wall - Mike Oldfield

4. Samba Pa Ti - Carlos Santana

a wszystko na tej emerytowanej kasecie:

post-1457-100001127 1170278061_thumb.jpg

post-1457-100001128 1170278060_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to swojego Clariona wkleję też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś prosił o portret legendarnej "Tonettki". Proszę bardzo, magiczne oko rulez !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.