Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Nowy25 napisał:

Witam wszystkich Klubowiczów z nowym nabytkiem LUMIN T2.

Mam pytanie, czy Lumin-a T2 na koniec dnia wyłączacie przyciskiem z tyłu obudowy / listwy zasilającej czy poprzez aplikację ?

 

 

Cześć. Nie trzeba wyłączać. W przypadku gdybyś wyjechał na dłużej wówczas można wyłączyć. Ewentualnie w przypadku burzy.

Wojciech.

Oczywiście witam klubowiczów, z luminem D2. Zacny sprzęt. Lepiej nie słuchać T2. Jeśli rzeczywiście jest dużo lepszy od D2 to pogoń za króliczkiem znowu się zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych T2 jest lepszy, a inni cenią sobie sygnaturę dźwięku D2 i to jest fajne. Obiektywnie, T2 gra dynamiczniej, spektakularniej i ma bardziej rozwinięte skrajne pasma ale naprawdę - rozumiem i szanuję wszystkich wybierających tańszy model. Dużo zależy od rodzaju muzyki, której na codzień się słucha. Przy rocku i filmowej, T2 powinien spisać się lepiej. Przy innej być może D2 bardziej oczaruje.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.01.2022 o 20:25, WuMike napisał:

Dla jednych T2 jest lepszy, a inni cenią sobie sygnaturę dźwięku D2 i to jest fajne. Obiektywnie, T2 gra dynamiczniej, spektakularniej i ma bardziej rozwinięte skrajne pasma ale naprawdę - rozumiem i szanuję wszystkich wybierających tańszy model. Dużo zależy od rodzaju muzyki, której na codzień się słucha. Przy rocku i filmowej, T2 powinien spisać się lepiej. Przy innej być może D2 bardziej oczaruje.

Ważne jest też z jakim wzmakiem mają grać. T2 gra podobnie jak np mój DAC w MC8900, D2 gra gęściej i bardziej miękko. Dlatego zostawiłem D2:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomter napisał:

Ważne jest też z jakim wzmakiem mają grać. T2 gra podobnie jak np mój DAC w MC8900, D2 gra gęściej i bardziej miękko. Dlatego zostawiłem D2:-)

 Korzystałeś z wbudowanych DACów w D2/T2 i łączyłeś je z Makiem interkonektem analogowym po RCA/XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.Przepraszam bardzo za naiwne pytania, gdyż nie jestem za bardzo obeznany z tematem streamer, Tidal itp. a o takie aspekty mianowicie chciałem zapytać.Chcę dokupić do posiadanego wzmacniacza {Leema}  i kolumn {ATC} zamiast nowego CD jakiegoś dobrego streamera by korzystac z serwisów Tidala, Qobuza i korzystac z plikow na pendrivie.Biorę pod uwagę lumina D2.

1-Czy np. lumin D2 posiada pilota i czy z poziomu pilota mogę sterowac  w pełni streamerem    , czy mogę sobie ukladac jakąś playlistę, wybierać utwory, zaczynac i konczyć puszczanie muzyki?

2-Czy Lumin D2 ma "wbudowanego " Tidala i z poziomu pilota lub wyświetlacza, panelu mogę to wszystko kontrolować, czy jest taka opcja?Streamer byłby podłączony do routera przez kabel ethernet.

 3- czy np. mogę podobnie {pilot, panel} zawiadywać plikami z pendriva podlączonymi do Lumina?

Zdaję sobie sprawę, że wygodniej to będzie ze smartfona, ale czy bez smartfona jest to możliwe?

4-Jeśli kontrolujemy Lumina z poziomu smartfona to domyślam sie, że muszę mieć włączoną w domu sieć wifi, i z poziomu ekranu smartfona kontrolujemy streamera?

5-Czy jeśli z poziomu smartfona uruchomimy jakąś  wybraną listę  utworów w streamerze     z Tidala , to czy nadal będzie grała ta playlista  w streamerze, pomimo tego, że wyjdę ze smartfonem poza dom { i zasięg}, czy tez smartfon wyłączę, czy mi sie rozładuje itp? a jeśli tak, to jak długo, czy jest jakiś godzinny itp. bufor, ktory umożliwia granie Tidala w streamerze, pomimo braku wi-fi i smartfona?

6-Podobnie jesli chodzi o pliki z pendriva, czy można je grać bez smartfona {np. po rozpoczęciu grania jakiegoś folderu}?   

Wiem, że jeśli kupiłbym ten sprzet to bym sie dowiedział w 5 minut tego wszystkiego, a tak teraz to błądzę po omacku poniewać ani nie mialem streamera, ani Tidala itp.i grałem muzyczkę poprzez starego ,klasycznego CD.
                                

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 12:25, andrzejekk napisał:

Witam.Przepraszam bardzo za naiwne pytania, gdyż nie jestem za bardzo obeznany z tematem streamer, Tidal itp. a o takie aspekty mianowicie chciałem zapytać.Chcę dokupić do posiadanego wzmacniacza {Leema}  i kolumn {ATC} zamiast nowego CD jakiegoś dobrego streamera by korzystac z serwisów Tidala, Qobuza i korzystac z plikow na pendrivie.Biorę pod uwagę lumina D2.

1-Czy np. lumin D2 posiada pilota i czy z poziomu pilota mogę sterowac  w pełni streamerem    , czy mogę sobie ukladac jakąś playlistę, wybierać utwory, zaczynac i konczyć puszczanie muzyki?

-> Do Lumina można dokupić zewnętrznego pilota, z adapterem wpinanym w urządzenie poprzez port USB, aczkolwiek to niemały koszt.

2-Czy Lumin D2 ma "wbudowanego " Tidala i z poziomu pilota lub wyświetlacza, panelu mogę to wszystko kontrolować, czy jest taka opcja?Streamer byłby podłączony do routera przez kabel ethernet.

-> Tak, Lumin ma zarówno natywną obsługę Tidala, jak i można sobie sterować wszystkim z aplikacji Tidala w telefonie/tablecie. Nazywa się to Tidal Connect. Pilotem można regulować głośność, przeskakiwać utwory itd. Nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o dostępie z poziomu wyświetlacza.

 3- czy np. mogę podobnie {pilot, panel} zawiadywać plikami z pendriva podlączonymi do Lumina?

Zdaję sobie sprawę, że wygodniej to będzie ze smartfona, ale czy bez smartfona jest to możliwe?

-> Nie za bardzo. Do tego potrzebna jest aplikacja Tidala, lub Roon. Tutaj masz widok pilota.

https://www.luminmusic.com/lumin-ir-control-package.html

4-Jeśli kontrolujemy Lumina z poziomu smartfona to domyślam sie, że muszę mieć włączoną w domu sieć wifi, i z poziomu ekranu smartfona kontrolujemy streamera?

-> Bezwzględnie TAK, musisz być w tej samej sieci WiFi z Luminem i telefonem/tabletem.

5-Czy jeśli z poziomu smartfona uruchomimy jakąś  wybraną listę  utworów w streamerze     z Tidala , to czy nadal będzie grała ta playlista  w streamerze, pomimo tego, że wyjdę ze smartfonem poza dom { i zasięg}, czy tez smartfon wyłączę, czy mi sie rozładuje itp? a jeśli tak, to jak długo, czy jest jakiś godzinny itp. bufor, ktory umożliwia granie Tidala w streamerze, pomimo braku wi-fi i smartfona?

-> Tak jest. Zasadniczo - to, co wybierzesz w telefonie będzie zapamiętane przez Lumina. Jeżeli system gra i ma playlistę, nie powinien się w ogóle wyłączyć. Jest to obsługa natywna i odtwarzacz sam zarządza strumieniowaniem, a nie jest to "streamowanie" z telefonu na Lumina.

6-Podobnie jesli chodzi o pliki z pendriva, czy można je grać bez smartfona {np. po rozpoczęciu grania jakiegoś folderu}?   

-> Tak samo, jak wyżej. Ustawiasz playlistę na smartfonie i będzie grało do jej końca.

Wiem, że jeśli kupiłbym ten sprzet to bym sie dowiedział w 5 minut tego wszystkiego, a tak teraz to błądzę po omacku poniewać ani nie mialem streamera, ani Tidala itp.i grałem muzyczkę poprzez starego ,klasycznego CD.
                                

Mam nadzieję, że pomogłem ocenić cechy Lumina. Bazuję na przykładzie modelu T2, ale to nie ma znaczenia - funkcjonalność pozostaje zasadniczo taka sama, w przypadku obu tych modeli.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WuMike napisał:

Ciekawe, co to za nowy "procesor" w nowych modelach będzie i na co się de facto przełoży?!

Trochę informacji do znalezienia na stronie producenta: https://www.luminmusic.com/lumin-u2-mini.html

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Lumin nie będzie wprowadzał obsługi Tidal Connect (podejrzewam, że o to właśnie pytasz) dla niektórych modeli. W grudniu 2021 Peter Lie odpowiedzialny na firmware w Lumin napisał na Audioshark: I regret to announce that our oldest models Lumin S1 / A1 / T1 / D1 are not going to have Tidal Connect feature.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Lumin nie będzie wprowadzał obsługi Tidal Connect (podejrzewam, że o to właśnie pytasz) dla niektórych modeli. W grudniu 2021 Peter Lie odpowiedzialny na firmware w Lumin napisał na Audioshark: I regret to announce that our oldest models Lumin S1 / A1 / T1 / D1 are not going to have Tidal Connect feature.
 

Tak o to pytałem.
Właśnie porównuje T1 z T2 i nie wiedziałem czy coś z moim system nie tak ale teraz wszystko jasne. Dzięki.

Opiszę później moje doświadczenia ale powiem szczerze że T2 to duże oj bardzo duże pozytywne zaskoczenie no tylko cena => za taką to człowiek ma prawo oczekiwać no nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim da się zaoszczędzić na przedwzmacniaczu, który według mnie nie jest potrzebny. System regulacji głośności Leedh działa bardzo dobrze z końcówkami mocy. 

Oj..... To zależy jaki masz przedwzmacniacz . Mając T2 na odsłuchu podłączyłem go wprost pod moja końcówkę mocy Balance Audio Technology VK-600SE no I niestety nie pozbędę się mojego lampowego PRE BAT VK-30SE ale gdyby go nie było to nie wiedziałbym co tracę no ale ... Kasa. Było ok ale scena ucierpiała więc tak można, ale dobre PRE robi jednak robotę tyle moim zdaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że coś napiszę no więc :

Zaskoczony byłem że T2 producent zrobił z impulsowym zasilaczem ale miałem je jako pierwsze na odsłuchu no i byłem bardzo zaskoczony. Powiecie że nic dziwnego skoro słucham na Bluesound Node 2i z linowym zasilaczem . No nie jest to takie oczywiste bo to cholernie dobre źródło i DAC szczególnie w takiej cenie.
Mam też cocktail audio X45 które ma 2x sabre 9018 MK2 z linowym zasilaczem dla sekcji cyfrowej no i BSN 2i dzielnie walczy. Miałem też (na długim odsłuchu) Gustard X26PRO które jest na 2x sabre 9038 oraz Holo Audio R2R pierwszą generację. Aha jeszcze porównywałem do DAC w moim CD Aloia gdzie jest PCM 1704 choc to leciwa kość jednak bardzo analogowa i kultowa .
Jako drugi trafił do mnie T1 który ma zasilanie liniowe no i inne kości Wolfson a nie Sabre jak w T2.

No i ... Niestety T2 gra w moim systemie zdecydowanie lepiej. To nie jest "tak trochę lepiej", że człowiek się zastanawia czy jest lepiej ? czy sobie wmawia?
Mój system dzięki BAT, ma bardzo dużą dozę kolorytu, barwy i ciepła i nie ukrywam że jak do jeża podchodziłem do T2 na sabre a tu nagle scena poukładana jak kostka Rubika, każdy instrument zlokalizowany w przestrzeni , delat obecny i precyzyjny bez nadmiernej ostrości na tle czarnego tła. To może synergia z moim BAT, że T2 go nie przesłodził tylko dodał precyzji i pięknej sceny.
Liczyłem że T1 dam mi coś zbliżonego za niższe pieniądze ale jednak nie. Scena nie jest taka dokładna jak w T2 i urządzenie reaguje zauważalnie wolniej od T2 .

Na koniec pytanie - czy ktoś z was dodatkowo podłącza uziemienie które jest z tyłu na budowie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.