Skocz do zawartości

il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ekspresu warto zrobić raz na pół roku odkamienianie nawet przy osmozie czy innych filtrach.

 

U nas czajniki padały po 6 miesiącach od kamienia bez żadnych filtrów. 

 

Ciocia ma od 20 lat osmozę i ten sam czajnik 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szkice napisał:

U nas czajniki padały po 6 miesiącach od kamienia bez żadnych filtrów. 

Bo żadnemu leniowi się raz na miesiąc nie chciało wlać do czajnika najtańszego 10% octu-zagotować i umyć z osadu twardą szczotką do naczyń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ASURA napisał:

Bo żadnemu leniowi się raz na miesiąc nie chciało wlać do czajnika najtańszego 10% octu-zagotować i umyć z osadu twardą szczotką do naczyń

Była i soda i ocet. U nas jest twarda woda. Biorąc prysznic muszę później maścią smarować rany 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szkice napisał:

Była i soda i ocet. U nas jest twarda woda. Biorąc prysznic muszę później maścią smarować rany 

To nie trzyj ciała tak mocno słuchawką😉

Czajniki się psują bo grzałki się przegrzewają z racji tego że osad kamienny jest dobrym izolatorem ciepła

 

To tak jak by ktoś nie wiedział co faktycznie jest przyczyną

 

Jak by te straty policzyć to już dawno opłacało by się kupić zmiękczacz i sól do niego

Instalację CO na pewno szybko trafi szlag a to kupa kasy do wydania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarna powiedziałbym palone chyba we wszystkich wersjach 😂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ASURA napisał:

Mieliśmy w firmie następującą instalację począwszy od przyłącza do budynku:

Filtr wstępny 80 i 40 mikronów

Zmiękczacz wody

Instalacja osmotyczna

Filtr węglowy z kokosa

Filtr 5 mikronów 

Tak uzdatnioną wodę

No więc to nie jest ten sam układ i system.

Tutaj jest inaczej, jest filtr cząstek stałych, później 3 filtry węglowe, membrana osmotyczna plus filtr z minerałami.

Woda jest pobierana przez filtry i trafia do ceramicznego pojemnika po takiej filtracji, kiedy odkręcasz wylewkę z kurkiem wody mineralizowanej woda jest pobierana z tego pojemnika i przeplywa mineralizator. Woda z drugiego kurka nie przeplywa przez mineralizator i nie jest mineralizowana.

Mam możliwość dołożenia filtru Redox do poprawy jakości wody parametrów PH i ORP. 

Od ponad 10 lat nie mam kamienia w naczyniach, tyle z mojej praktyki.

Próbujesz porównać dwa różne układy, z czego ten Twój na jakiś łupkach z kokosa.

Tu jest podobny układ, tylko jakiś uboższy lub po prostu inny, ale tak to mniej więcej wygląda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardziej rozbudowany z filtrami Redox:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

7 godzin temu, ASURA napisał:

W domu też mam duży odkamieniacz idzie tam jakieś 200 kilo soli rocznie (fakt nie mam osobnego ujęcia do podlewania ogrodu stąd tyle) a jednak osad kamienia na szybach prysznica mam po dwóch-trzech tygodniach i muszę szyby czyścić chemicznie

Jak to się ma do układu filtrów odwróconej osmozy?

😄

7 godzin temu, Szkice napisał:

Ciocia ma od 20 lat osmozę i ten sam czajnik 😛

Zgadza się, bo pewno nie ma kamienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sir.jax napisał:

No więc to nie jest ten sam układ i system.

Tutaj jest inaczej, jest filtr cząstek stałych, później 3 filtry węglowe, membrana osmotyczna plus filtr z minerałami.

Woda jest pobierana przez filtry i trafia do ceramicznego pojemnika po takiej filtracji, kiedy odkręcasz wylewkę z kurkiem wody mineralizowanej woda jest pobierana z tego pojemnika i przeplywa mineralizator. Woda z drugiego kurka nie przeplywa przez mineralizator i nie jest mineralizowana.

Mam możliwość dołożenia filtru Redox do poprawy jakości wody parametrów PH i ORP. 

Od ponad 10 lat nie mam kamienia w naczyniach, tyle z mojej praktyki.

Próbujesz porównać dwa różne układy, z czego ten Twój na jakiś łupkach z kokosa.

Tu jest podobny układ, tylko jakiś uboższy lub po prostu inny, ale tak to mniej więcej wygląda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardziej rozbudowany z filtrami Redox:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak to się ma do układu filtrów odwróconej osmozy?

😄

Zgadza się, bo pewno nie ma kamienia.

tzn jakieś kamienia ma na podwórku bo to wieś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szkice napisał:

tzn jakieś kamienia ma na podwórku bo to wieś

😁😁😁

Dobra, to nie ma węglanu wapnia😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem sobie taki water stick generator aktywnego wodoru, śmiałem się z tego, jak czytałem.

Ale jak zacząłem stosować wrzucając do 1L szklanej butelki z wodą z osmozy to po 30min÷1h woda zupełnie inaczej smakowała, jeszcze lepsza niż z mineralizatora osmozy.

Chodzi o alkaizację wody.

 

Podobna rzecz z wodą robią filtry ORP, kupiłem Miernik Adwa, bo nie wierzyłem i faktycznie to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miernik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

Chodzi o alkaizację wody

Jak ktoś ma nadkwasotę to to nie jest to taka fajna dla zdrowia sprawa bawić się z  alkalizacją…

Z tym bym podchodził bardzo indywidualnie….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sir.jax napisał:

No więc to nie jest ten sam układ i system.

Tutaj jest inaczej, jest filtr cząstek stałych, później 3 filtry węglowe, membrana osmotyczna plus filtr z minerałami.

Woda jest pobierana przez filtry i trafia do ceramicznego pojemnika po takiej filtracji, kiedy odkręcasz wylewkę z kurkiem wody mineralizowanej woda jest pobierana z tego pojemnika i przeplywa mineralizator. Woda z drugiego kurka nie przeplywa przez mineralizator i nie jest mineralizowana.

Mam możliwość dołożenia filtru Redox do poprawy jakości wody parametrów PH i ORP. 

Od ponad 10 lat nie mam kamienia w naczyniach, tyle z mojej praktyki.

Próbujesz porównać dwa różne układy, z czego ten Twój na jakiś łupkach z kokosa.

No jak masz mieć kamień z wody o kwaśnym PH który sobie lata robisz😂

Filtry węglowe robi się z różnych materiałów drewno pochodnych, w tym o dziwo 😉 kokosa

Nie muszę używać do kawy mineralizatora, piję codziennie Piwniczankę lub Muszynę to spokojnie uzupełnia niezbędne dla zdrowia minerały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ASURA napisał:

Jak ktoś ma nadkwasotę to to nie jest to taka fajna dla zdrowia sprawa bawić się z  alkalizacją…

Z tym bym podchodził bardzo indywidualnie….

Jak ktoś ma problemy z nadkwasotą, jak sama nazwa wskazuje, to raczej woda alkaliczna tę nadkwasotę może podreperować.

Jeśli chodzi o zgagę, to nie jest ona wynikiem nadkwasoty, a niedokwaszenia żołądka i wtedy faktycznie lepiej wody alkaizowanej nie pić.

11 minut temu, ASURA napisał:

No jak masz mieć kamień z wody o kwaśnym PH który sobie lata robisz😂

PH wody z osmozy jest w granicach ok PH 6-7 (mierzone), zatem daleko do odczynu kwaśnego.

20 minut temu, Szkice napisał:

kawa też nie lubi zbyt wysokiego Ph maks 8

Kawa może nie, ale robiłeś kawę z wody o takim PH w granicach 8?

Kawa zrobiona z wody z takim wkładem jak generator wodoru jest smaczniejsza, bo woda ma świetny smak.

Ja robiłem, wiec nie zgaduję, nie teoretyzujee wiem jak smakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ASURA napisał:

No jak masz mieć kamień z wody o kwaśnym PH który sobie lata robisz😂

Filtry węglowe robi się z różnych materiałów drewno pochodnych, w tym o dziwo 😉 kokosa

Nie muszę używać do kawy mineralizatora, piję codziennie Piwniczankę lub Muszynę to spokojnie uzupełnia niezbędne dla zdrowia minerały

Nie chodzi by w wdozie do akwy bły minerały dla zdrowia tylko żeby lepiej ta kawa się z tą wodą wymieszała 🙂 Kawa to ponad 95% wody więc jest "smak" a raczej neutralność ma ogromne znaczenie

6 minut temu, sir.jax napisał:

Jak ktoś ma problemy z nadkwasotą, jak sama nazwa wskazuje, to raczej woda alkaliczna tę nadkwasotę może podreperować.

Jeśli chodzi o zgagę, to nie jest ona wynikiem nadkwasoty, a niedokwaszenia żołądka i wtedy faktycznie lepiej wody alkaizowanej nie pić.

PH wody z osmozy jest w granicach ok PH 6-7 (mierzone), zatem daleko do odczynu kwaśnego.

Kawa może nie, ale robiłeś kawę z wody o takim PH w granicach 8?

Kawa zrobiona z wody z takim wkładem jak generator wodoru jest smaczniejsza, bo woda ma świetny smak.

Ja robiłem, wiec nie zgaduję, nie teoretyzujee wiem jak smakuje.

Nie mam tych wszystkich mierników i urządzeń póki co 🙂 Bazuje na tym co piszą specjaliści i bariści od kawy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ASURA napisał:

Nie muszę używać do kawy mineralizatora, piję codziennie Piwniczankę lub Muszynę to spokojnie uzupełnia niezbędne dla zdrowia minerały

Pewno, że nie. Nie o to tu chodzi.

Ale warto mieć filtry osmotyczne z mineralizatorem.

Wody, które wymieniłeś są też wysokomineralizowane, ale tylko te które mają taką informację na etykiecie.

Każda inna woda mineralna, nie jest w stanie zapewnić dziennego zapotrzebowania na minerały, bo musiałbyś jej wypić tyle, że byłoby to groźne dla życia .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeźdząc na rowerze biorę wode z czajnika od filtracji i dodaję sół kłodacką i cytrynę i mam zapas minerałów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Szkice napisał:

Jeźdząc na rowerze biorę wode z czajnika od filtracji i dodaję sół kłodacką i cytrynę i mam zapas minerałów.

Bardzo dobrze, ja na siłkę, czy rower nigdy nie kupowałem izotoników, tylko moja woda i szczypta soli kamiennej Kłodawskiej.

 Cytryna orzeźwiająco jest ok, ale zbyt bogata w wit C to ona nie jest. 😉

 

A słyszałeś o poprawianiu smaku kawy solą właśnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sir.jax napisał:

Bardzo dobrze, ja na siłkę, czy rower nigdy nie kupowałem izotoników, tylko moja woda i szczypta soli kamiennej Kłodawskiej.

 Cytryna orzeźwiająco jest ok, ale zbyt bogata w wit C to ona nie jest. 😉

 

A słyszałeś o poprawianiu smaku kawy solą właśnie ?

Kiedyś podpatrzyłem taki patent by do kolby sypnać troszkę soli na górę kawy i piłem takichj parę kaw i było spoko.  

 

Ja oddaję jeszcze miód do wody z solą. Izotoniki są ogólnie przesłodzone  - kiedyś spróbuję Gaminate bo ma bardzo dobry skład i  zamaist cukru ma erytrytol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Szkice napisał:

Kiedyś podpatrzyłem taki patent by do kolby sypnać troszkę soli na górę kawy i piłem takichj parę kaw i było spoko.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Młodzież dzisiaj jakaś dziwna. Pytam córkę z mężem, co wolą pod choinkę: projektor czy ekspress do kawy? Odpowiedź: ekspress, ale taki, że naciskasz guzik i kawa leci czy tam jakaś kapuczyna.

Tłumaczę im, jak wopista krowie na granicy, że automaty to zuo! Pitolenie z czyszczeniem, z odkamienianiem, że to tylko ładnie na reklamach wygląda. A poza tym z automatu nigdy nie zrobisz naprawdę dobrej kawy. Co najwyżej napój kawopodobny. Co i może jest z mojej strony jawną niesprawiedliwością, bo jak bywam w Polsce, to każdy ma automat i kawa z tego wynalazku naprawdę daje się pić (chyba, że jakiś idiota zapoda aromatyzowaną, wtedy... błeee). Kupię wam jakiegoś naprawdę dobrego taniego włoskiego kolbowca: Silvię albo Lelita. Do tego dobry młynek. To maszyny domowe ale produkowane w standardzie gastronomicznym. Macie niezniszczalne części i całe lata bezproblemowej eksploatacji. Poza tym, jak Janusz w samochodzie z manualem: macie KONTROLĘ! 😉 Taki automat to jest strasznie skomplikowana rzecz.  Ma tyle części, co samolot i jakaś pierdółka - oring za 10 zeta, gdy się zepsuje (a zepsuje się!) to zatrzymuje całe urządzenie za grube tysiące. I baw się potem z kurierem, z serwisem... Nie lepiej po prostu cieszyć się dobrą kawą?

Nie! Ma być automat! OK! Sami tego chcieliście! Akurat u nas zadyma z Black Frajdej już w toku, więc siadłem do internetu i wynalazłem naprawdę dobrą promocję na Siemensa. Chcą się użerać z automatem - to niech się użerają. No i dziś kurier przyniósł.

Co jest nie tak z tą młodzieżą? Niech jeszcze Thermomixa kurła kupią.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cdn.minds.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, il Dottore napisał:

Co jest nie tak z tą młodzieżą? Niech jeszcze Thermomixa kurła kupią.

 Ma być bez wysiłku, bez większego myślenia , najlepiej sterowane z aplikacji itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

 Ma być bez wysiłku, bez większego myślenia , najlepiej sterowane z aplikacji itd.

 

Tak! Już są ekspresy połączone przez Bluetooth z telefonem, czy przez WiFi z siecią domową. O ile w dobrych kolbowcach MA TO SENS (np z telefonu programujesz taką maszynę na  wybudzenie o określonej godzinie i gdy rano schodzisz do kuchni to maszyna już nagrzana, a ona potrzebuje na to 30 minut od włączenia) to przecież automat nagrzewa się jedną chwilę i naprawdę nie rozumiem po co mu integracja bezprzewodowa.

Inna sprawa, że teraz nawet wypasione kolbowce mają jakieś usprawnienia i najnowszy La Marzocco Linea Micra ma czas nagrzewania wynoszący tylko 4-5 minut. A ile punktów do prestiżu na dzielni! 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat jest poporostu wygodniejszy, wstajesz naciszkasz guzik dwa i masz kawę z mlekiem. A z kolbowym musisz wszystko mierzyć, mielić, ubijać, dziubać korkiem z igłami by rozbić grudki w portafiltrze, czekać aż się nagrzeję a i tak nie możesz być pewny czy Ci ten shot wyjdzie. Do tego musizs samemu spieniać mleko. Ja to lubię więc wybralem kolbowy ale większość idzie w wygodę. Tanie szybkie żarcie niezdrowe ale nie musisz poświęcać czasu, to samo jest ze wszystkim. 

Boli główka to jebnmesz se apapa nie zastanawiając się z czego ona boli i dlaczego organizm daje Ci sygnał. To już odbiegam od tematu ale powiem jendo leki to zło a ludzie kochają komfort, który niszczy bardziej od tortur 

 

 

2 godziny temu, il Dottore napisał:

Młodzież dzisiaj jakaś dziwna. Pytam córkę z mężem, co wolą pod choinkę: projektor czy ekspress do kawy? Odpowiedź: ekspress, ale taki, że naciskasz guzik i kawa leci czy tam jakaś kapuczyna.

Tłumaczę im, jak wopista krowie na granicy, że automaty to zuo! Pitolenie z czyszczeniem, z odkamienianiem, że to tylko ładnie na reklamach wygląda. A poza tym z automatu nigdy nie zrobisz naprawdę dobrej kawy. Co najwyżej napój kawopodobny. Co i może jest z mojej strony jawną niesprawiedliwością, bo jak bywam w Polsce, to każdy ma automat i kawa z tego wynalazku naprawdę daje się pić (chyba, że jakiś idiota zapoda aromatyzowaną, wtedy... błeee). Kupię wam jakiegoś naprawdę dobrego taniego włoskiego kolbowca: Silvię albo Lelita. Do tego dobry młynek. To maszyny domowe ale produkowane w standardzie gastronomicznym. Macie niezniszczalne części i całe lata bezproblemowej eksploatacji. Poza tym, jak Janusz w samochodzie z manualem: macie KONTROLĘ! 😉 Taki automat to jest strasznie skomplikowana rzecz.  Ma tyle części, co samolot i jakaś pierdółka - oring za 10 zeta, gdy się zepsuje (a zepsuje się!) to zatrzymuje całe urządzenie za grube tysiące. I baw się potem z kurierem, z serwisem... Nie lepiej po prostu cieszyć się dobrą kawą?

Nie! Ma być automat! OK! Sami tego chcieliście! Akurat u nas zadyma z Black Frajdej już w toku, więc siadłem do internetu i wynalazłem naprawdę dobrą promocję na Siemensa. Chcą się użerać z automatem - to niech się użerają. No i dziś kurier przyniósł.

Co jest nie tak z tą młodzieżą? Niech jeszcze Thermomixa kurła kupią.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cdn.minds.jpg

Ale jak chcesz możesz mi kupić jakiś lepszy młynek 🙂 Napewno sprawi Ci to radość jako prawdziwemu kawoszowi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szkice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Szkice napisał:

Ale jak chcesz możesz mi kupić jakiś lepszy młynek 🙂

Jak się znasz na budowlance to wkrótce będę miał dom w PL do remontu. 🙂 Zapłacę Ci najlepszym włoskim sprzętem. 🙂 Dogadamy się. Do wójta nie pójdziemy! 🙂

27 minut temu, Szkice napisał:

większość idzie w wygodę

W sumie automat to i taniej jest. Najtańszy przyzwoity kolbowiec (nie mówię o pseudoekspressach chińskich z elektromarketu) plus dobry młynek to minimum 900-1000€ trzeba liczyć. Nawet takie zestawy po 1200€ widziałem online.

A tu - dałem 499€ (dobre promocja była - to taniej 300 zeta niż w Polsce) i robi (niby) to samo. Tylko manualny zestaw będzie śmigał latami a taki automat plastikowy - wiadomka.

Ale to nie mój problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Ja dałem za swój zestaw 2300 zł kolba + mlynek Lelit i środki do czyszczenia. 

 

A ciężko kupić autoamtyczny ekspres do 3000 zł z tych lepszych  Zresztą automat nie zrobi takiego espresso jak kolbowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szkice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szkice napisał:

resztą automat nie zrobi takiego espresso jak kolbowy

W ŻYCIU!!! Ale może nie mam racji. Producent ekspresów Jura z oburzeniem zaprzecza. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObrze, że zrobiłem porzed zakupem rozpoznanie. Wszedłem na fb i rózne fora i dostałem na powitanie z liścia, bo chciałem kupić własnie jakiś automat typu jura. A ja jestem podatny na takie argumenty, że w obrych lokalach nima automatów tylko kolba i wiele innych. 

U mnie piją parzoną kawę, bo nie chce im się tyle czekać 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Szkice napisał:

U mnie piją parzoną kawę,

Ja do pracy zabieram Guatemalę z Lidla z French press w termokubku. Zastanawiam się czy przelewowego nie kupić ale chyba nie, bo kuchnia i tak pęka w szwach.

Gdybym wypił 400 ml kawy takiej, jaką robię w ciśnieniowym to migotanie komór murowane! 🙂

58 minut temu, Szkice napisał:

ciężko kupić autoamtyczny ekspres do 3000 zł z tych lepszych

Ja się na automatach wgl nie znam. Wiem że ta Jura jakaś niby lepsza ale bardzo droga. I też się psuje. Co z tego, że 3 lata gwarancji jak musisz się tarmosić z serwisem i kurierem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.