Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wzmacniacz do Audio Physic classic 8


Robert 7800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam wzmacniacza stereo do Audio Physic classic 8. Kolumny już stoją u mnie, jetem ciekaw Waszych opinii, i zalecanych wzmacniaczy. 

pokój to 20m2 

kasa do 7 tyś

fajnie było by cos z DAC i pre gramofonowym- ale to nie jest wymóg 

Proszę o propozycje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert 7800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie demonizował roli wzmacniacza więc PM 7005 - ma co trzeba,

nie oszukuje w barwie a mocy mu wystarczy. Ale za tani ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Robert 7800 napisał:

Witam, szukam wzmacniacza stereo do Audio Physic classic 8. Kolumny już stoją u mnie, jetem ciekaw Waszych opinii, i zalecanych wzmacniaczy. 

pokój to 20m2 

kasa do 7 tyś

fajnie było by cos z DAC i pre gramofonowym- ale to nie jest wymóg 

Proszę o propozycje ...

Cześć,
Napisz proszę jakie brzmienie preferujesz? Bez tego będziemy strzelać w ciemno i na pewno nic dobrego z tego nie wyjdzie. Opcji jest na prawdę bardzo dużo i można podłączyć zarówno piekielnie ostro brzmiącego Creeka 100a lub muzykalnego Vincenta SV227mk. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ze swojej strony mogę zarekomendować Ci Cyrusa 82DAC ( jest dac, nie ma phono ), często łączymy go z tymi kolumnami. Jeśli preferujesz cieplejsze granie, z dobrze uwypuklonych środkiem to warto jeszcze sprawdzić Unisona Unico Due ( jest phono nie ma dac ).

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz naturalne brzmienie z dobrą przestrzenią, to sprawdź Hegel Rost z nowych, mam H80 i H200, super się zgrywają pod mój gust z moimi AP. Sprawdź tylko DACa czy daje rady, bo w moim H80 wbudowany DAC jest słaby, natomiast czytałem opinie że w Rost go poprawili, plus zyskujesz odtwarzacz sieciowy.

Z używek H200, zostanie kasa na DACa np. HD20 lub H300, będzie znaczna różnica na plus względem Rost zwłaszcza w graniu niskich tonów, lepsza ich kontrola, ale i w innych aspektach grania wszystko pójdzie do przodu. Hegel są chodliwe to jak nie podejdzie to można łatwo upłynnić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Prewwit napisał:

Hegel Rost

ciekawy pomysł, Rost bardzo się różni brzmieniowo od H90? Dwa tygodnie temu byłem na odsłuchu H90 z  Dali Opticon 6, i B&W 603, i jakoś szczególnie nie zapadł mi w pamięci

9 godzin temu, Q21 napisał:

Napisz proszę jakie brzmienie preferujesz

chyba bardziej cieplejsze, lecz nie lubie ciagnących się dzwięków, i rozlazłego basu, ciepło w Jazz, i dynamikę , krótkie dzwieki w metalu, da się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Robert 7800 napisał:

ciekawy pomysł, Rost bardzo się różni brzmieniowo od H90? Dwa tygodnie temu byłem na odsłuchu H90 z  Dali Opticon 6, i B&W 603, i jakoś szczególnie nie zapadł mi w pamięci

Ogólnie Hegle mają podobny charakter brzmienia, więc może po prostu to brzmienie Ci nie podchodzi. Pytanie czy słuchałeś przez wbudowany DAC? Ja jakoś nie jestem przekonany do wbudowanych DACów w Heglach po doświadczeniach z H80. Najlepiej wtedy porównać DAC Rosta z zewnętrznym, czy nie zabiera życia z muzyki jak u mnie to było. Inna sprawa jak oceniać, to wypożyczyć do domu i słuchać na swoim sprzęcie, bo może akurat te kolumny Dali i B&W słabo się zgrywają z Heglem. Ja bym nie kupił nowego wzmacniacza za takie pieniądze bez możliwości jego sprawdzenia u siebie w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam, 

mam pytanie do osoby posiadającej Audio physic classic 8. Czy oprócz Bass refleksu na tylnej ściance jest drudi od spodu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Audio-le napisał:

Witam, 

mam pytanie do osoby posiadającej Audio physic classic 8. Czy oprócz Bass refleksu na tylnej ściance jest drudi od spodu? 

TAK, maja- właśnie sprawdziłem. Chyba nawet takiej samej wielkości. Polecam te przetworniki, u mnie z Cyrus One HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy do APClassic 8 ma Arcama SA30 i bardzo chwali ten duet.Arcam ma to wszystko co potrzebujesz plus dobry streamer z MQA ,i korekcję akustyki pomieszczenia i kolumn Dirac Live.W salonach cenią go na 10790 ,ale można go kupić taniej ,nawet teraz jest promocja 20% w cyfrowych domach ,a jeśli chcesz to na priv dam ci namiar gdzie w marcu ,trzy osoby kupiły go za 7500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2020 o 08:26, Q21 napisał:

. Opcji jest na prawdę bardzo dużo i można podłączyć zarówno piekielnie ostro brzmiącego Creeka 100a lub muzykalnego Vincenta SV227mk. 

Przepraszam ze trochę poza tematem ale muszę zapytac q21 - creek a 100 piekielnie ostry ??????? Z czym to u Was tak zagrało ? Sluchalem u Was z AP Tempo6 i ostro na pewno nie bylo .... sorki za off top 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2020 o 07:53, Terrapin napisał:

Exposure.

Exposure(jaki model) ? raczej je napędzi ale czy to będzie dobre połączenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2021 o 10:12, Yankes napisał:

Exposure(jaki model) ? raczej je napędzi ale czy to będzie dobre połączenie?

Mój znajomy ma taki systemie, ale jego AP i Exposure (bodaj 2010) są z serii sprzed wielu lat. Mnie się to zestawienie podoba, brzmienie jest "dociążone", pełne. Oczywiście kwestia gustu i jeżeli ktoś woli lekkie, jasne granie, to chyba raczej nie Exposure. Ja za audiofila się nie uważam, ale wybierając swój sprzęt interesowałem się Audio Physicami i słuchałem ich  w kilku zestawieniach, dlatego pozwoliłem sobie na wzięcie udziału w dyskusji. Najlepiej zapamiętałem połączenie któregoś z wyższych modeli z D-klasowym wzmacniaczem NuForce, grało to bardzo "szybko", dynamika robiła wrażenie. Ale to wszystko było lata temu, jest tyle nowych urządzeń na rynku... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Terrapin

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 10:44, Terrapin napisał:

Mój znajomy ma taki systemie, ale jego AP i Exposure (bodaj 2010) są z serii sprzed wielu lat. Mnie się to zestawienie podoba, brzmienie jest "dociążone", pełne. Oczywiście kwestia gustu i jeżeli ktoś woli lekkie, jasne granie, to chyba raczej nie Exposure. Ja za audiofila się nie uważam, ale wybierając swój sprzęt interesowałem się Audio Physicami i słuchałem ich  w kilku zestawieniach, dlatego pozwoliłem sobie na wzięcie udziału w dyskusji. Najlepiej zapamiętałem połączenie któregoś z wyższych modeli z D-klasowym wzmacniaczem NuForce, grało to bardzo "szybko", dynamika robiła wrażenie. Ale to wszystko było lata temu, jest tyle nowych urządzeń na rynku... 

Osobiście nie jestem zwolennikiem klasy "D" mialem Primare i grało to słabo, takie jest oczywiście moje zdanie. Exposure skoro sie Tobie takie granie podoba to brać. Tutaj na forum chyba więcej jest Melomanów niż Audiofi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2020 o 17:16, Prewwit napisał:

Ogólnie Hegle mają podobny charakter brzmienia, więc może po prostu to brzmienie Ci nie podchodzi. Pytanie czy słuchałeś przez wbudowany DAC? Ja jakoś nie jestem przekonany do wbudowanych DACów w Heglach po doświadczeniach z H80. Najlepiej wtedy porównać DAC Rosta z zewnętrznym, czy nie zabiera życia z muzyki jak u mnie to było. Inna sprawa jak oceniać, to wypożyczyć do domu i słuchać na swoim sprzęcie, bo może akurat te kolumny Dali i B&W słabo się zgrywają z Heglem. Ja bym nie kupił nowego wzmacniacza za takie pieniądze bez możliwości jego sprawdzenia u siebie w systemie.

W H390 poprawili DACa konkretnie 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, aliengbl napisał:

W H390 poprawili DACa konkretnie 😉 

na propos, to w H590 podobno jest zastosowany DAC z HD30... Więc jak ktoś ma forsę na HD390, to na HD590 będzie go stać, ja bym brał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dołączę do ogólnej dyskusji, ponieważ szukam też jakiegoś sprzętu i akurat chodzą mi po głowie kolumny Audio Physic Classic 8, no i zastanawiam się nad Heglem H95 do nich. Z ogólnych opinii gdzieś można wysnuć, że niektórzy marudzą na Hegla, że gra za szczupło, że ma słabą średnice, czy za mało dociążony bas. No, ale mimo wszystko różne testy podają, że jest jednak wirtuozem w graniu. Czy ktoś zna połączenie Hegla z Audio Physic Classic 8 i może powiedzieć coś na temat wzajemnej interakcji tej elektroniki :)? Ewentualnie inne typy, które dobrze się zrównoważą z Physicami.

Dzięki z góry za jakieś komentarze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.