Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz EDUKACYJNY. Zaproponujcie proszę coś.


zjj_wwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, zjj_wwa napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, a raczej o budżet. Dzisiaj było zakończenie roku. No i nie wiem, czy to sukces, czy porażka, ale było dwóch takich, w minionym roku, co się rzuciło z motyką na Słońce no i zbudowali. Nawet zagrało, więc można  było sukces obtrąbić (a przy okazji po uszach od rodziców nie dostać, że z kasiory wyskoczyli i z dymem poszło).  

Prosty wzmacniacz, klasyczna konstrukcja, na bazie projektu A-136 oferowanego przez advanceelectronic (sprzedaż przez internet).  Powiecie że Eee tam ... Ale uważam, że jak na małych facetów, co jeszcze rok temu nie potrafili miernikiem napięcia w gniazdku zmierzyć (nie wspominając o prawie Ohma), to i tak mega postęp osiągneli. 

Najważniejsze natomiast, że smaka narobili tym wszystkim, co się na to w tym roku nie odważyli. Udowodnili że można.   No i git. Po drodze popełniane były najbardziej niesamowite i spektakularne błędy, wybuchy i wypaczenia, no ale w końcu dotarli do mety. 

Oczy jak pięciozłotówki - gdy po raz pierwszy usłyszeli, że "to gra!".  

A potem teksty w stylu
"Wyłącz i popraw to czy tamto".   
-- "Nie mogę".   
"A dlaczego nie możesz? Wyłączyć nie możesz?"   
-- "No nie mogę; boję się, że jak wyłączę, a potem ponownie załączę, to że już nie zagra. Więc boję się wyłączyć i nie wyłączam". 

Dla świeżych napaleńców - rozważam czy jakiegoś Pass A3 nie zasugerować - jeszcze w miarę prosta konstrukcja, są dostępne azjatyckie "kity" - w sumie można to ogarnąć, nawet jak się nie ma "szóstek" na Świadectwie. 

To tyle, tytułem raportowania zwrotnego z rozwoju wydarzeń.

Gratuluję efektów i zapału do nauczania !

Mam nadzieję ,że spodobała Ci sie rola belfra i dzieciaki Cie polubiły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby więcej takich. Kurde jak popatrzę na to co młodzież robi, a w zasadzie nic nie robi. Ot znak czasu. W jakim maraźmie jest np "elektroda", a to też głównie ludzie młodzi. Wiedza praktyczna nie jest w modzie. Smutne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zjj_wwa napisał:

rozważam czy jakiegoś Pass A3 nie zasugerować

I nie wyłączać, bo po włączeniu nie zagra 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 19:39, przemak napisał:

Obawiam się jednak, że 90% skończy praktyki na rozpoznawaniu OC i OE w 5 próbach na 10

 

2 godziny temu, zjj_wwa napisał:

nie wiem, czy to sukces, czy porażka, ale było dwóch takich, w minionym roku, co się rzuciło z motyką na Słońce. No i zbudowali.

 

I tak to zwykle wygląda. Nawet wśród tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć. Niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, slawek.xm napisał:

Gratuluję efektów i zapału do nauczania !

Mam nadzieję ,że spodobała Ci sie rola belfra i dzieciaki Cie polubiły?

Patrząc po drobiazgach co na zakończenie roku dostałem - to zdecydowanie tak. Polubiły. 

 

7 godzin temu, przemak napisał:

 

 

I tak to zwykle wygląda. Nawet wśród tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć. Niestety. 

Kilku młodych "planistów-gawędziarzy" się z końcem roku pojawiło.
Więc jeśli to nie gadanie, a faktyczne zamiary, to może niebawem statystyka pójdzie w górę.
Się zobaczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, zjj_wwa napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, a raczej o budżet. Dzisiaj było zakończenie roku. No i nie wiem, czy to sukces, czy porażka, ale było dwóch takich, w minionym roku, co się rzuciło z motyką na Słońce. No i zbudowali. Nawet zagrało, więc można  było sukces obtrąbić (a przy okazji po uszach od rodziców nie dostać, że z kasiory wyskoczyli i z dymem poszło).  

Prosty wzmacniacz, klasyczna konstrukcja, na bazie projektu A-136 oferowanego przez advanceelectronic (sprzedaż przez internet).  Powiecie że Eee tam ... Ale uważam, że jak na małych facetów, co jeszcze rok temu nie potrafili miernikiem napięcia w gniazdku zmierzyć (nie wspominając o prawie Ohma), to i tak mega postęp osiągneli. 

Najważniejsze natomiast, że smaka narobili tym wszystkim, co się na to w tym roku nie odważyli. Udowodnili że można.   No i git. Po drodze popełniane były najbardziej niesamowite i spektakularne błędy, wybuchy i wypaczenia, no ale w końcu dotarli do mety. 

Oczy jak pięciozłotówki - gdy po raz pierwszy usłyszeli, że "to gra!".  

A potem teksty w stylu
"Wyłącz i popraw to czy tamto".   
-- "Nie mogę".   
"A dlaczego nie możesz? Wyłączyć nie możesz?"   
-- "No nie mogę; boję się, że jak wyłączę, a potem ponownie załączę, to że już nie zagra. Więc boję się wyłączyć i nie wyłączam". 

Dla świeżych napaleńców - rozważam czy jakiegoś Pass A3 nie zasugerować - jeszcze w miarę prosta konstrukcja, są dostępne azjatyckie "kity" - w sumie można to ogarnąć, nawet jak się nie ma "szóstek" na Świadectwie. 

To tyle, tytułem raportowania zwrotnego z rozwoju wydarzeń.

bravo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zjj_wwa napisał:

Kilku młodych "planistów-gawędziarzy" się z końcem roku pojawiło.
Więc jeśli to nie gadanie, a faktyczne zamiary, to może niebawem statystyka pójdzie w górę.
Się zobaczy. 

Oby. Ale z doświadczenia w tej materii powiem, że nie napalałbym się 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.