Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepło grające monitory do Naim nait i5


snail666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Za gęsto z X14 nie będzie ale górny środek w Dynaudio X14 nie jest wycofany, faktycznie jak "akustyka żywa" albo wzmacniacz gra "wypchniętym pierwszym planem" to przy kiepskich realizacjach będzie męczyć. W takim przypadku bezpieczniej będzie wybrać np. Dynaudio Emit m20. 

Dzięki Adam ! O to właśnie mi chodziło . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz jeszcze sprawdzić tego Naima z PMC DB1 Gold. Nie są to klasycznie miękko grające monitory ale męczyć nie powinno, a w Twoich gatunkach muzycznych może wypaść fajnie. Te kolumny dobrze parują się z Naimem.

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez Na Temat Audio

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 12:28, snail666 napisał:

W moim odczuciu jest tu zbyt dużo wyższej średnicy i zbyt mało dociążenia w brzmieniu ,pięknie eksponowane są wokale ...

Tak właśnie gra Naim 5i. Najnowsza wersja 5si jest już trochę równiejsza i cieplejsza, ale ogólny charakter grania pozostaje podobny.Te Naim'y mają super rytmikę, pazur, szybkość, niezłą selektywność co w gęstwinie metalowej się bardzo przydaje, jednak problemem jest zbyt mało dociążony dźwięk. Trzeba po prostu lubić tą "lekkość" grania lub dobrać odpowiednie kolumny pod niego, co w cale nie jest takim łatwym zadaniem jeśli ktoś słucha głównie ciężkiego repertuaru. Proponuję rozejrzeć się za firmą Kudos oraz Neat.

Dynaudio Emit M20 z Naimem 5i nie polecam do metalu. Będzie za mało masy w muzyce, dźwięk za lekki, a przy słabo zrealizowanych płytach powstanie katastrofa. Zapomnij o odpowiedniej gęstości i dociążonej niskiej średnicy. Jeżeli już to coś ze starszych typów jak Audience(SE) lub Contour, ale znowu ten Naim ma za mało mocy do nich, aby ciężką muzykę poprawnie odtworzyć.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę słuchacie ciężkiego metalu bo mi się wydaje że piszecie tu o czymś zupełnie innym.

"Zapomnij o odpowiedniej gęstości i dociążonej niskiej średnicy", "Za gęsto z X14 nie będzie ale górny środek w Dynaudio X14 nie jest wycofany, faktycznie jak "akustyka żywa" albo wzmacniacz gra "wypchniętym pierwszym planem" to przy kiepskich realizacjach będzie męczyć", "zbyt dużo wyższej średnicy i zbyt mało dociążenia w brzmieniu ,pięknie eksponowane są wokale", "na pewno przy szybszych utworach jak najmniejszego podbicia basu, co daje niestety zwolnienie tempa.A brany tu pod uwagę np. Contour 20 już nie ma tej liniowości w basie co X 14", "czy z dynkami nie będzie za gęsto . Podoba mi się ten galopujący charakter naima ale on sam w sobie gra bardzo bezpośrednio wypychając przy tym górną średnice do przodu . W metalu ,a w szczególności przy kiepsko nagranych materiałach jest to na dłuższą metę męczące granie . Stad moje pytanie o monitory , które nieco uspokoją ten przekaz"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2020 o 14:26, audioburak napisał:
3 godziny temu, loizik napisał:

Naprawdę słuchacie ciężkiego metalu bo mi się wydaje że piszecie tu o czymś zupełnie innym.

"Zapomnij o odpowiedniej gęstości i dociążonej niskiej średnicy", "Za gęsto z X14 nie będzie ale górny środek w Dynaudio X14 nie jest wycofany, faktycznie jak "akustyka żywa" albo wzmacniacz gra "wypchniętym pierwszym planem" to przy kiepskich realizacjach będzie męczyć", "zbyt dużo wyższej średnicy i zbyt mało dociążenia w brzmieniu ,pięknie eksponowane są wokale", "na pewno przy szybszych utworach jak najmniejszego podbicia basu, co daje niestety zwolnienie tempa.A brany tu pod uwagę np. Contour 20 już nie ma tej liniowości w basie co X 14", "czy z dynkami nie będzie za gęsto . Podoba mi się ten galopujący charakter naima ale on sam w sobie gra bardzo bezpośrednio wypychając przy tym górną średnice do przodu . W metalu ,a w szczególności przy kiepsko nagranych materiałach jest to na dłuższą metę męczące granie . Stad moje pytanie o monitory , które nieco uspokoją ten przekaz"

Wydaje ci się zatem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez snail666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2020 o 14:26, audioburak napisał:

Ciekawe, co dało się usłyszeć z Wilsonów czy to małych  czy też Raptor 3 ?

W zasadzie niczego ciekawego tam nie usłyszałem . Faktycznie średnica się schowała ,ale bas strasznie rozmemłany no i góra bardzo średnia  . Wiem natomiast , że Naim póki co zostaje u mnie . Teraz kwestia doboru odpowiednich głośników . Jeśli chodzi o te które już mam czyli SF Principia 3 zrobiło się dużo lepiej gdy zainwestowałem w piankę akustyczną . Średnica już nie męczy, ale brzmienie nadal jest zbyt mało dociążone . W przyszłym tygodniu umówiłem się na odsłuch Dynaudio emit m20 , excite x18 ,Audiosolutions Ovetrure 0202b . Chętnie zupełnie z ciekawości posłuchałbym tez ATC scm07 ale tutaj chyba nie ma co liczyć ma brzmienie którego oczekuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie Memoriam płyty Requiem for Mankind i faktycznie perlista góra płynnie przechodzi w wyższą średnicę która to nie jest wypchnięta za bardzo do przodu ale też nie chowa się za wyższy bas. Scena jest szeroka co z dużą ilością planktonu powoduje że słuchanie na dłuższą metę staje się męczące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, loizik napisał:

Słucham właśnie Memoriam płyty Requiem for Mankind i faktycznie perlista góra płynnie przechodzi w wyższą średnicę która to nie jest wypchnięta za bardzo do przodu ale też nie chowa się za wyższy bas. Scena jest szeroka co z dużą ilością planktonu powoduje że słuchanie na dłuższą metę staje się męczące.

Daruj sobie sarkazmy kolego . Jak nie masz zamiaru znieść niczego wartościowego do wątku to po prostu się nie udzielaj . Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym Ci pomóc. Muzyka której słuchamy to nie muzyka poważna czy jazzowe plumkanie. Muzycy grają ciężko i  przeważnie szybko, stosują do swoich gitar różne fuzzy przetwarzające i modyfikujące dźwięk. Metal jest jak bigos wszystkie składniki nachodzą na siebie jesz i nie zastanawiasz się czy kapusta rosła na południowym stoku a śliwki suszyły się na piecu czy słońcu. Smakuje albo nie. Wiadomo że możesz lubić więcej mięsa a mniej śliwek lub odwrotnie i tu Twoje zadanie tak dobrać ilość składników aby było tak jak lubisz. Dlatego uważam że rozpisywanie się o "dociążonej niskiej średnicy" w metalu to jak zastanawianie się nad rocznikiem wina dolanego do bigosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do elektroniki naim polecam kolumny Naim, poszukaj pasujących do Twojego pomieszczenia. W metalu sprawdzają się bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, init0 napisał:

Do elektroniki naim polecam kolumny Naim, poszukaj pasujących do Twojego pomieszczenia. W metalu sprawdzają się bardzo dobrze.

Z głośnikami Naim może być trochę kłopot . Rozglądałem się jakiś czas temu . Ktoś zaproponował tez Neat Acoustics i szczerze zwróciło to moją uwagę . 

18 godzin temu, Exciter555 napisał:

Tak właśnie gra Naim 5i. Najnowsza wersja 5si jest już trochę równiejsza i cieplejsza, ale ogólny charakter grania pozostaje podobny.Te Naim'y mają super rytmikę, pazur, szybkość, niezłą selektywność co w gęstwinie metalowej się bardzo przydaje, jednak problemem jest zbyt mało dociążony dźwięk. Trzeba po prostu lubić tą "lekkość" grania lub dobrać odpowiednie kolumny pod niego, co w cale nie jest takim łatwym zadaniem jeśli ktoś słucha głównie ciężkiego repertuaru. Proponuję rozejrzeć się za firmą Kudos oraz Neat.

Dynaudio Emit M20 z Naimem 5i nie polecam do metalu. Będzie za mało masy w muzyce, dźwięk za lekki, a przy słabo zrealizowanych płytach powstanie katastrofa. Zapomnij o odpowiedniej gęstości i dociążonej niskiej średnicy. Jeżeli już to coś ze starszych typów jak Audience(SE) lub Contour, ale znowu ten Naim ma za mało mocy do nich, aby ciężką muzykę poprawnie odtworzyć.

 

 

Neat przewija się już poraz kolejny wiec postanowiłem poszperać . Do mojego metrażu idealnie sprawdziłyby się Neat Iota Alpha . Bardzo ciekawa konstrukcja , wręcz niespotykana . Nie ukrywam , że jestem ciekawy ich brzmienia . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziękuje wsztskim za pomoc ! Po odsłuchach wybór padł  na ATC scm7 mk3 . W pomieszczeniu 12m2 z NAimem tworzy to bardzo energiczne połączenie w którym nie brakuje mi na tą chwile niczego  . Jestem mega zadowolony z wyboru choć budżet dostał sporo przekroczony . Pozdrawiam ! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.