Jump to content
IGNORED

Nordmende czy Kruger&Matz

rawracer
 Share

Recommended Posts

1 minutę temu, bolo_senor napisał:

taki styl bycia , kasa , kasa i jeszcze raz kasa. Trzeba mieć to z tyłu głowy , że spróbuje ci coś wcisnąć jak tylko wietrzy okazję , tak jak w tym wątku gdzie swoje "złomki" powtykał.

Może się mylę, ale więcej by zarobił gdyby zaczął handlować dobrym towarem i opisywał jasno i klarownie swoje aukcje.  To by przełożyło się na poprawę opinii na forach, a to z kolei dałoby dodatkowe źródło dochodów - czyli forumowiczów. Przecież gdyby @Winylomaniakmiał tutaj dobrą opinię to po wstawieniu linków padłyby głosy typu: @Winylomaniakto pewny sprzedawca nie handluje złomem, a jak przydarzy się jakaś "przygoda" ze sprzętem to możesz liczyć na jego pomoc. Po takim wpisie szansa na sprzedaż chyba by wzrosła. A i inne osoby przeglądające forum natrafiając na takie posty sprawdzałyby ofertę @Winylomaniakz zamiarem dokonania zakupu. No ale cóż facet wybrał inny model biznesowy. Pewnie masz rację - to kwestia mentalności.

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

1 minutę temu, cezar1972 napisał:

Może się mylę, ale więcej by zarobił gdyby zaczął handlować dobrym towarem i opisywał jasno i klarownie swoje aukcje.  To by przełożyło się na poprawę opinii na forach, a to z kolei dałoby dodatkowe źródło dochodów - czyli forumowiczów. Przecież gdyby @Winylomaniakmiał tutaj dobrą opinię to po wstawieniu linków padłyby głosy typu: @Winylomaniakto pewny sprzedawca nie handluje złomem, a jak przydarzy się jakaś "przygoda" ze sprzętem to możesz liczyć na jego pomoc. Po takim wpisie szansa na sprzedaż chyba by wzrosła. A i inne osoby przeglądające forum natrafiając na takie posty sprawdzałyby ofertę @Winylomaniakz zamiarem dokonania zakupu. No ale cóż facet wybrał inny model biznesowy. Pewnie masz rację - to kwestia mentalności.

Faktycznie tak nieuczciwie podchodzi do tematu?

3 minuty temu, Marcinus napisał:

Przykre, ale mam nadzię, że w takim przypadku, któryś z Panów mi pomoże, jak będzie taka potrzeba.

Może nie dostaniesz gotowej recepty, ale na pewno otrzymasz przydatne wskazówki  i sporo materiału do przemyśleń. 

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

12 minut temu, cezar1972 napisał:

Chociaż z drugiej strony zauważyłem, że osoby z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem omijają 

A co ty możesz o tym wiedzieć? ?

Nie widzisz informacji o moich klientach, nie masz o tym bladego pojęcia, cała twoja wiedza, bierze się z tego co inni napiszą..... I neich tak pozostanie.:-) 

3 minuty temu, cezar1972 napisał:

Może nie dostaniesz gotowej recepty, ale na pewno otrzymasz przydatne wskazówki  i sporo materiału do przemyśleń. 

Taa senior Bolo, jest w tym mistrzem ? a i tak, przeważnie, skończy się wizytą  serwisie ? 

?>Magia winyla wiecznie żywa<  ?

1 minutę temu, Marcinus napisał:

Faktycznie tak nieuczciwie podchodzi do tematu?

Wystarczy poczytać ten wątek. Tak na szybko :

1. Podaje link do aukcji na której sprzedawany jest niesprawny ale sprawny gramofon.  

2. Po odkryciu, że to sprzęt @Winylomaniakudaje, że to nie jego towar. 

3. Zarzeka się, że towar jest rzetelnie opisany, a jak ktoś ma inne zdanie to twierdzi, że ten sprzęt nie jest dla niego

Palec pod budkę, kto uważa, że to uczciwe postępowanie ?

32 minuty temu, cezar1972 napisał:

Kupiłem 2 lata temu gramofon Technicsa od handlarza z allegro o nazwie zbychwro. Gramofon hula u mnie do dziś i pewnie jeszcze mi długo posłuży. 

Akurat miałeś szczęście, inni nie mieli tyle szczęścia ? Jest o tym wątek na ogólnie znanym forum

4 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Taa senior Bolo, jest w tym mistrzem ? a i tak, przeważnie, skończy się wizytą  serwisie ? 

Z Twoich postów wynika, że po zakupach u Ciebie wizyta w serwisie jest koniecznością, a nie prawdopodobieństwem, więc jeżeli mam wybierać to wybieram rady Bola.  

11 minut temu, cezar1972 napisał:

Niestety za złotówkę to on sprzeda matkę i sąsiadkę ...

4 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Akurat miałeś szczęście, inni nie mieli tyle szczęścia ? Jest o tym wątek na ogólnie znanym forum

Znam przypadek wysokiego modelu Kenwooda za całkiem niezłą sumkę. Różnica jest taka, że Kenwood został bez problemów zwrócony, co w Twoim przypadku  byłoby nieprawdopodobieństwem (bo jak sam otwarcie przyznajesz sprzedając wintydż który jest sprawny, ale z racji wieku niesprawny). Dostrzegasz różnicę? 

Edited by cezar1972

3 minuty temu, cezar1972 napisał:

Znam przypadek Kenwooda. Różnica jest taka, że Kenwood został bez problemów zwrócony, co w twoim przypadku  byłoby nieprawdopodobieństwem. Dostrzegasz różnicę? 

Żadnej ? 

Jak coś jest niezgodne z opisem , to zwrot przyjmuję i zwracam kasę

A teraz papa.

8 minut temu, cezar1972 napisał:

sprzedając wintydż 

To jest takie określenie dla szczypiorków ?

Nadal nośne ?

Edited by Winylomaniak

32 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Żadnej ? 

Jak coś jest niezgodne z opisem , to zwrot przyjmuję i zwracam kasę

To że żadnej różnicy nie dostrzegasz to jest dla mnie oczywiste. Do tego musiałbyś mieć coś takiego jak przyzwoitość. 

Wyobraź sobie, że można w aukcji napisać tylko że sprzęt jest niesprawny. i jasno napisać co nie działa. Jak poczytasz aukcje (oczywiście nie swoje) to zauważysz, że zdecydowana większość jest takich. W przypadku tego truchła, które sprzedajesz za zawrotną sumę 160 zł. w kilku słowach lakonicznie  piszesz, że sprzęt nie działa, a potem słodko pierdzisz na kilka linijek jak to wszystko pięknie śmiga. To powoduje że sprzęt - nieważne czy działa, czy nie - jest zgodny z opisem. A to zamyka drogę do reklamacji. 

Myślę, że doskonale zdajesz sobie sprawę, że większość przyzwoitych, uczciwych ludzi zakłada, że inni są również przyzwoici i uczciwi. Czytając Twój opis szybko zapominają o lakonicznej informacji na początku aukcji "sprzęt niesprawny wymaga serwisu". Mają przed oczami długi na kilka linijek opis, z którego wynika, że idealnie działa wszystko co możliwe, a nawet więcej. Więc w przypływie chwili kupują. Po otrzymaniu towaru i odkryciu, że sprzęt nie działa zgłaszają reklamację. Ty ją odrzucasz. bo twierdzisz, że w aukcji  wyraźnie było napisane, że sprzęt jest niesprawny. Zupełnie przy tym ignorujesz fakt, że kilka razy wyraźniej jest napisane, że sprzęt jest sprawny. 

Ty możesz uważać, że to jest OK, ale z tego co widzę po różnych forach to zdecydowana większość jest jednak innego zdania. W sumie to logiczne, bo na świecie jest zdecydowanie więcej ludzi porządnych jak skur*******. I dlatego niezwykle ważne jest aby uczciwi ludzie gdzie tylko można informowali siebie nawzajem o znanych sobie skur********. 

Edited by cezar1972

43 minuty temu, Winylomaniak napisał:

skąd ty możesz wiedzieć gdzie się kończy. 

Za to wiem gdzie przeważnie kończą zakupy u ciebie - na śmietniku. 

2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

A co ty możesz o tym wiedzieć? ?

Nie widzisz informacji o moich klientach, nie masz o tym bladego pojęcia, cała twoja wiedza, bierze się z tego co inni napiszą..... I neich tak pozostanie.:-) 

Wystarczy, że się pana czyta, samo kompromitacja. 

Dodam swoje trzy grosze.

Pisząc niesprawny ,do naprawy i dodając że wystarczy założyć wkładkę ,wprowadzasz kogoś w błąd,bo teraz piszesz o lutownicy ,więc napisz rzetelnie chłopie,że sprzęt wymaga większej naprawy a nie jak podajesz ,że wystarczy założyć wkładkę ,co też jest naprawa.

Kręcisz ,motasz byle sprzedać .

Nieuczciwe .

To jak z autem mogę napisać że niesprawny bo stoi na kapciu,wymaga zatem naprawy ,ktoś kupi zrobi kapcia a to że sprzęgło się ślizga,no ale jedzie jakoś,przeguby strzelają,ale jedzie ,skrzyniazgrzyta,silnik rzezi....

Panie ,ale ja napisałem że do naprawy a że nie napisałem że musisz pan mieć kanał,pneumat i stado kluczy to już pana problem ,jaka gwarancja na uszkodzone rzeczy nie ma....

Idź pan w ch.. z takimi sprzedawcami,kretaczami.

@rawracerreasumując - za kilkaset złotych nie kupisz nowego przyzwoitego gramofonu. W tej kwocie to tylko używki. Najlepiej od osób prywatnych. Możesz rozważyć zakup od handlarzy mających dobrą opinię. 

Z nowych celowałbym w Regę lub Projecta (jak szukałem dwa lata temu gramofonu dla siebie to na początku też chciałem nówkę, a te dwie firmy miały w sumie najlepsze opinie).

7 godzin temu, piotr6 napisał:

Wystarczy, że się pana czyta, samo kompromitacja. 

A przeczytaj sobie, wątek jak to Senior Bolo doradzał w sprawie konfiguracji wkładki gramofonowej, która polecał, osobie która kupiła polecaną wkładkę. To jest dopiero kabaret.  ?

7 godzin temu, rawracer napisał:

,że sprzęt wymaga większej naprawy a nie jak podajesz ,że wystarczy założyć wkładkę ,co też jest naprawa.

Zależy kto ma jakie o tym pojęcie, wiedze i umiejętności, realne a nie oczytanie forumowe. ? 

Realne to takie, ze jak trzeba zdemontować, czasem pół gramofonu, aby wyjąć mechanizm opuszczania windy, to wyjmuję smaruję składam reguluję, a nie latam po forach z pytaniem jaki smar do windy.  

A jak coś brumi, to wymieniam wszystkie przewody, włącznie z przewodami ramienia, a nie latam po forach z pytaniem jakie przewody do ramienia. I wiem jak zmasować całość, a nie latam po forach i pytam który przewód to masa.

I tak dalej.

Edited by Winylomaniak

51 minut temu, Winylomaniak napisał:

A przeczytaj sobie, wątek jak to Senior Bolo doradzał w sprawie konfiguracji wkładki gramofonowej, która polecał, osobie która kupiła polecaną wkładkę. To jest dopiero kabaret.  ?

nie wiem w czym ty tam kabaret widzisz - w tym , że wkładki ktoś ustawić nie potrafi. Zresztą nic nie odpisał , może jednak mu się udało . A nawet jak poszedł z tym do fachowców to widać tak wolał.

Za to są w tym samym wątku , też twoje wpisy jak namawiałeś by ci tą wkładkę sprzedał. Także próbujesz robić tu interesy , a słowo uczciwość nie istnieje w twoim słowniku. 

Edited by bolo_senor

11 minut temu, bolo_senor napisał:

Za to są w tym samym wątku , też twoje wpisy jak namawiałeś by ci tą wkładkę sprzedał. Także próbujesz robić tu interesy , a słowo uczciwość nie istnieje w twoim słowniku. 

Oj panie Wojtek , żartowałem sobie, że tak dał się wkręcić

Idż pan pocieszać tego co to kupił gramofon, SPRAWNY, a nie przykręcił śrubki mocowania wkładki T4P i teraz wiesza psy na sprzedającym, że mu gramofon uszkodzony sprzedał. Albo taki kwiatek:

"zbiera niewiarygodne ilości brudu oraz przesterowuje sygnał w wyższych partiach np. wokalu."

Powinno się napisać, cymbale jeden, płyty sobie umyj ? 

Edited by Winylomaniak

2 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Żartowałem sobie, że tak dał się wkręcić ?

w co nową vm95ml dał się wkręcić ? W tej cenie co teraz jest - to tylko brać , kupa ludzi ją ma włącznie ze mną i nie narzeka.

jakbym polecił , by coś od ciebie kupił to dopiero bym go wkręcił ?

a jakby zajechane padło od ciebie kupił i się wydało - to też by był taki żart ? ?

Godzinę temu, Winylomaniak napisał:

No nie, ty handlujesz i na tym zarabiała, klienci średnio zadowoleni. Tak nawiasie kolejną ofiara na forum gramofonowych się skarży na Pana

16 minut temu, piotr6 napisał:

No nie, ty handlujesz i na tym zarabiała, klienci średnio zadowoleni. Tak nawiasie kolejną ofiara na forum gramofonowych się skarży na Pana

Z tych co kupili w tym roku, a było ich ponad 2000 , 950 wystawiało pozytywne opinie, 30 negatywne. 

Ta kolejna ofiara, kupiła w pełni sprawny gramofon. Nie przykręcił śrubki, do mocowania wkładki T4P która byłą zapakowana osobno. 

Bez tej śrubki ramię ma inną wagę i nie działa poprawnie, cały gramofon. 

Teraz lata po forach i wypisuje bzdury, typu, " zbiera niewiarygodne ilości brudu oraz przesterowuje sygnał w wyższych partiach" 

Hahaha.....  

Dodatkowo, dostał 100 złotych obniżki, bo gramofon był oferowany z inną wkładką, czego nie zauważył. bo sugerował się zdjęciami starej oferty.  Inną a nie gorszą, sprawną z nową igłą.  
Aha, zdążył jeszcze zrobić zakupy na Allegro na 10 tys, po złości ::-)  

35 minut temu, Winylomaniak napisał:

Aha, zdążył jeszcze zrobić zakupy na Allegro na 10 tys, po złości ::-)  

pewnie tyko dla żartu ?

1 godzinę temu, Winylomaniak napisał:

Oj panie Wojtek , żartowałem sobie, że tak dał się wkręcić

fobie masz człowieku , nie jestem adminem tamtego forum . Pewnie przyczaiłem się specjalnie na ciebie i 10 lat czekałem jak się pojawisz. ?

Fanklub masz znacznie większy niż myślisz. I robisz wszystko by się rozrastał.

Edited by bolo_senor

12 minut temu, bolo_senor napisał:

pewnie tyko dla żartu ?

To typowe. Kupił coś o czym nie ma bladego pojęcia (po co ludzie kupują coś o czym nie mają pojęcia?) i zamiast poczytać, zapytać zasięgnąć porady, wyczynia cyrkowe numery........ 

Stare gramofony, sprzed 40 lat, nie są dla wszystkich ?

Edited by Winylomaniak

3 minuty temu, Winylomaniak napisał:

To typowe. Kupił coś o czym nie ma bladego pojęcia i zamiast poczytać, zapytać zasięgnąć porady, wyczynia cyrkowe numery........ 

Stare gramofony, sprzed 40 lat, nie są dla wszystkich ?

wszyscy winni tylko nie ty.

i nikt się nie zna 

13 minut temu, bolo_senor napisał:

pewnie tyko dla żartu ?

fobie masz człowieku , nie jestem adminem tamtego forum . Pewnie przyczaiłem się specjalnie na ciebie i 10 lat czekałem jak się pojawisz. ?

Fanklub masz znacznie większy niż myślisz. I robisz wszystko by się rozrastał.

Ale czy Gerwazy nie ma n a eBay nick-u  Wojtek Kubiak ?

Też dla żartu , on jest jednym wielkim żartem ?