Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio excite x14 vs dynaudio dm 2/7 vs dynaudio emit m20


seba3002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Część. Pytanie do tych, którzy słyszeli poszczególne konstrukcje. Jak się mają excite x14 i DM 2/7 do nowszych emit m20? Te ostatnie dane mi było testować w domu przez kilka dni i mówiąc bez poetyckich opisów, bardzo spodobało mi się to jak grały. Dwie starsze konstrukcje są natomiast na portalach aukcyjnych w dużo korzystniejszych pieniądzach niż emity ale niestety ani excite ani dm nie słyszałem. Wzmacniacz Cyrus one, źródło blusound node 2i. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ? U mnie z Cyrusem 8.2 i psxr2 grały Emit m20 i cały czas są X14. Z serii DM grały u mnie DM2/6. X14 mają bardziej otwarty środek i górę od pozostałych ww Dynek i ciut lepiej zebrane, dynamiczne i lepiej różnicowane niskie tony. DM 2/6 pamiętam do dziś za wyjątkowo gładkie, bardzo dźwięczne, słodkie, pięknie "wibrujące" i przyjemne wysokie tony, Emity i Excite już wysokie tony prezentują w trochę inny, bardziej otwarty, mniej słodki sposób. Chociaż jak posłuchasz X14 i X18 to znowu jakby bardziej "nowocześnie" brzmiącą góra z X14 w X18 skręcała/wracała do tej z serii DM. Ogólnie namawiałbym Cię abyś zainteresował się X18. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Niestety te x18 są tylko nowe, a nowe kolumny już mam (audio physic classic 3). U mnie te dyńki miałyby pełnić funkcję takich rezerwowych kolumn z możliwością odsprzedaży. Obawiam się tylko odrobinę, że tak małe paczki mogą mieć za mało basu. Jednam m20 to mimo wszystko dużo większa konstrukcja z 17 cm nisko-średnio tonowcem. Miałem do niedawna Dali Mentor 1 i tam niestety basu mi brakowało. Dodam jeszcze, że mój wzmacniacz to Cyrus one a źródło blusound. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównywać Mentory z Dynaudio - jak masz chwilę to obejrzyj te testy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a na dokładkę jeszcze nie wspominane tu X16

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Też może dojdziesz do wniosku, że nie bas, ale ogólne zrównoważenie w Mentorach jest do dudy.

Stąd wrażenie, że go brakuje, ale on jest zdominowany przez resztę pasma, jakby dołożono TREBLE

i to do oporu ( jak Altusy ? ) , a Dynaudio mają naprawdę mocno wyrównaną charakterystykę.

Fakt, że mało ich a posłuchać daleko ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, seba3002 napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Niestety te x18 są tylko nowe, a nowe kolumny już mam (audio physic classic 3). U mnie te dyńki miałyby pełnić funkcję takich rezerwowych kolumn z możliwością odsprzedaży. Obawiam się tylko odrobinę, że tak małe paczki mogą mieć za mało basu. Jednam m20 to mimo wszystko dużo większa konstrukcja z 17 cm nisko-średnio tonowcem. Miałem do niedawna Dali Mentor 1 i tam niestety basu mi brakowało. Dodam jeszcze, że mój wzmacniacz to Cyrus one a źródło blusound. Pozdrawiam. 

Audio Physic Classic 3 są na moim celowniku. Czy mógłbyś skrobnąć kilka słów jak się sprawują w Twoim systemie? Jeśli szukasz czegoś od Dynaudio to oznaczać ma ,że nie do końca jesteś zadowolony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

 Jeśli szukasz czegoś od Dynaudio to oznaczać ma ,że nie do końca jesteś zadowolony ?

Jestem mega zadowolony. Na pewno w najbliższym czasie nie mam zamiaru ich zmieniać ?. To świetne, aczkolwiek nie wiem czemu, tak mało doceniane kolumny. Po przetestowaniu wielu paczek w przedziale cenowym od 2000 do 7000 PLN a także sporo droższych PMC, wybór padł właśnie na AP classic 3. Wg mnie w swoim przedziale cenowym te monitory charakteryzują się bardzo dojrzałym brzmieniem. Żadne z pasm nie jest podkreślone, bas jest mięsisty, środek dobrze uwydatniony a góra rozdzielcza ale nie jazgotliwa. Także kolego @Prawie Audiofil, bardzo polecam ich przetestowanie ?.

A wracając do tematu dynaudio. Jak już pisałem, swego czasu przez chwilę gościły u mnie dynaudio emit m20 i bardzo mi się podobały. A że na portalu aukcyjnym znalazłem excite 14 za 1/3 cenę moich obecnych kolumn, dlatego chciałbym mieć je jako takie rezerwowe kolumienki z możliwością odsprzedaży ?. Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedzi i zachęcam do dalszej dyskusji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanie jak one sprawują się jeśli chodzi o kreowanie stereofonii , przestrzeni , żródeł pozornych ?

W lutym z pewnością będę ich słuchał gdzieś na Śląsku.

Jakie monitory odsłuchiwałeś z tego przedziału 2-7 tys ? Choćby lista byłaby wskazana.

Temat dotyczy Dynaudio ,a ja dopadłem człowieka który ma Classic 3 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie stereofonia jest bardzo dobra. Źródła pozorne są umiejscowione w przestrzeni trójwymiarowej (lewo-prawo, góra-dół, tył, przed kolumny raczej jakoś szczególnie nie wyskakuje mi nic?). Było u mnie na odsłuchu kilka osób, niektóre z nich twierdziły nawet, że dźwięk wypełnia całe pomieszczenie. Oczywiście weź dużą poprawkę na to, że jestem ich właścicielem i ogólny zachwyt w takiej sytuacji to raczej norma ?. Aczkolwiek w dwóch poprzednich paczkach, które miale, brakowało mi wielu rzeczy. 

Ok. To teraz lista monitorów, które przesłuchałem, zanim kupiłem AP classic 3 : audiovector qr1, focal Aria 906, Dali Mentor 1 (tych byłem właścicielem), polk audio s20e, Dali oberon 3, focal chora 806, opera prima, pmc 25.21, pmc Gold, kef ls50, dynaudio emit m20. Przez długi czas miałem też byłem w posiadaniu Dali zensor 5 a z podlogowych słuchałem jeszcze Audiosymptom i6, klipscha R 620f i psb imagine x1t. Bardzo dobrze pamiętam też podstawki gato audio z AVS ale to już 7000 PLN a to był budżet maksymalny, którego wolałem nie osiągnąć a i mój Cyrus to być może za kiepski wzmak do takich monitorów. Najbardziej z ww kolumn podobały mi się dynaudio i kefy. Na kefy miałem nawet ochotę ale jak dla mnie trochę zbyt zeschizowany design. A grały przejemnie, żywo ale bez męczenia uszu. Audiovector dla miłośników detali i jasnej góry. Focale to moim zdaniem taka typowa V-ka, może Aria trochę bardziej przyjemna. Polki amerykański styl, jak na swój budżet i dla sympatyków tego typu grania bardzo ok. Opera - analogowy styl, dla mnie zbyt analogowy. Pmc - rozdzielczość, piękny bas - ale budżet nie mój ?. Ogólnie wszystkie te kolumny mogą mieć sympatyków, w zależności od preferencji. Mi zależało na detalicznej, ale nie męczącej górze, dobrej średnicy i mocnym ale nie dudniącym basie. I to znalazłem w audio physic classic 3. Wszystko to są moje subiektywne odczucia i inni mogą się ze mną nie zgodzić ?. Pozdrawiam 

Kolego @audioburak, czytam miesięcznik audio regularnie ale niestety wykresy nic mi nie mówią, bo z technicznymi zagadnieniami jestem na bakier. Ale chyba masz rację. W Mentorach na pierwszy plan wysuwała się góra i srodek a w dynaudio wszystko grało równo. Tak mi się przynajmniej wydaje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, seba3002 napisał:

Wg mnie stereofonia jest bardzo dobra. Źródła pozorne są umiejscowione w przestrzeni trójwymiarowej (lewo-prawo, góra-dół, tył, przed kolumny raczej jakoś szczególnie nie wyskakuje mi nic?). Było u mnie na odsłuchu kilka osób, niektóre z nich twierdziły nawet, że dźwięk wypełnia całe pomieszczenie. Oczywiście weź dużą poprawkę na to, że jestem ich właścicielem i ogólny zachwyt w takiej sytuacji to raczej norma ?. Aczkolwiek w dwóch poprzednich paczkach, które miale, brakowało mi wielu rzeczy. 

Ok. To teraz lista monitorów, które przesłuchałem, zanim kupiłem AP classic 3 : audiovector qr1, focal Aria 906, Dali Mentor 1 (tych byłem właścicielem), polk audio s20e, Dali oberon 3, focal chora 806, opera prima, pmc 25.21, pmc Gold, kef ls50, dynaudio emit m20. Przez długi czas miałem też byłem w posiadaniu Dali zensor 5 a z podlogowych słuchałem jeszcze Audiosymptom i6, klipscha R 620f i psb imagine x1t. Bardzo dobrze pamiętam też podstawki gato audio z AVS ale to już 7000 PLN a to był budżet maksymalny, którego wolałem nie osiągnąć a i mój Cyrus to być może za kiepski wzmak do takich monitorów. Najbardziej z ww kolumn podobały mi się dynaudio i kefy. Na kefy miałem nawet ochotę ale jak dla mnie trochę zbyt zeschizowany design. A grały przejemnie, żywo ale bez męczenia uszu. Audiovector dla miłośników detali i jasnej góry. Focale to moim zdaniem taka typowa V-ka, może Aria trochę bardziej przyjemna. Polki amerykański styl, jak na swój budżet i dla sympatyków tego typu grania bardzo ok. Opera - analogowy styl, dla mnie zbyt analogowy. Pmc - rozdzielczość, piękny bas - ale budżet nie mój ?. Ogólnie wszystkie te kolumny mogą mieć sympatyków, w zależności od preferencji. Mi zależało na detalicznej, ale nie męczącej górze, dobrej średnicy i mocnym ale nie dudniącym basie. I to znalazłem w audio physic classic 3. Wszystko to są moje subiektywne odczucia i inni mogą się ze mną nie zgodzić ?. Pozdrawiam 

Kolego @audioburak, czytam miesięcznik audio regularnie ale niestety wykresy nic mi nie mówią, bo z technicznymi zagadnieniami jestem na bakier. Ale chyba masz rację. W Mentorach na pierwszy plan wysuwała się góra i srodek a w dynaudio wszystko grało równo. Tak mi się przynajmniej wydaje. 

Dzięki za poświęcony czas. Takie wpisy wnoszą wiele na naszym forum. Brawo. Wpisuję więc na moją listę do odsłuchu Audio Physic Classic 3 jako głównego faworyta do zakupu monitorow nowych w cenie do plus minus 4.000 zl. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2021 o 12:45, Prawie Audiofil napisał:

Dzięki za poświęcony czas. Takie wpisy wnoszą wiele na naszym forum. Brawo. Wpisuję więc na moją listę do odsłuchu Audio Physic Classic 3 jako głównego faworyta do zakupu monitorow nowych w cenie do plus minus 4.000 zl. 

Pisaliśmy już trochę w innym wątku, ale widzę że tutaj też rozważania o Audio Physic i Dynaudio ? Sam to przerabiałem więc jeszcze coś dorzucę, mam nadzieję, że @seba3002nie będzie miał nic przeciwko ?

Miałem możliwość porównania serii Emit do Classic 3. Excite nie słyszałem czego bardzo żałuję. Emity miałem u siebie nawet kilka miesięcy. Ciężko porównać te kolumny, ale myślę, że i sporo wspólnych punktów by się znalazło. Emity 10, a w szczególności 20 są piekielnie trudne do ustawienia w małych pomieszczeniach. Odległość 50cm od ściany to takie minimum. Niby można dostawić bliżej, ale praktycznie zawsze skończy się to dudnieniem, buczeniem i mniejszą kontrolą basu. AP są zdecydowanie szybsze na basie, dają radę nawet w bardzo szybkiej elektronice, nie są tak rozwlekłe i rozlazłe jak Dynki. Ten bas jest taki bardziej techniczny i precyzyjny w AP, ale ma też swoją fajną barwę. Średnica to naprawdę ciężki temat. I jedne i drugie mają coś w sobie. Po prostu warto posłuchać i ocenić które podobają się bardziej. Ja mimo wszystko wybrałem AP ze względu na dość spory kocyk wyczuwalny w brzmieniu Emitów. Czasami miałem wrażenie jakby ktoś zarzucił na nie mokrą ścierkę i dźwięk był przyćmiony. O wysokich tonach wypowiadałem się w sąsiednim wątku. Tutaj jednak minimalnie wyżej oceniam Dynaudio. Było w nich więcej powietrza, blasku i mniej szeleszczenia/zapiaszczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolego [mention=70625]simopl[/mention], a z czym u Ciebie grają audio physic i czy z tą samą elektroniką grały też dynaudio? 
Grają z Audiolabem 6000a, ale sprawdzałem też ich brzmienie z Magnatem MR780, Yamahą S701, Dayensem Menuetto i Marantzem PM6006. Były jeszcze inne wynalazki pokroju Denon PMA800, ale nie chcę tego nawet wspominać ;)
Zarówno kolumny AP jak i Dynaudio (gdy jeszcze je miałem) słuchałem na tych samych piecykach. Najbardziej zrównoważone i z największą klasą było granie na Dayensie - świetne wysokie tony, dużo blasku i swobody, ale nie był to niestety piecyk którego wybrałem. Podkolorowywał wg mnie za bardzo bas, rozluźniał go i przeciągał. Audiolab jest pod tym względem lepszy, ale z kolei nie ma tego polotu i klasy w górze pasma. Brzmienie Dayensa nie było też uniwersalne. Słucham naprawdę różnej muzyki i nie sprawdzał mi się on za bardzo w elektronice i mocniejszym rockowym graniu. Jak dla mnie nie jest to wzmacniacz dla każdego, mimo że to już naprawdę granie z dużą klasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 4.01.2021 o 00:18, simopl napisał:

Grają z Audiolabem 6000a, ale sprawdzałem też ich brzmienie z Magnatem MR780, Yamahą S701,

a z Yamahą S701 ktore lepiej grały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.