Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie subwoofera za ekranem


corelli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrym pomysłem jest ustawienie subwoofera za ekranem (transparentnym dźwiękowo). Ekran około 123 calowy, wymiary pomieszczenia 730cm x 560. Pomysł się bierze z tego, że za ekranem jest miejsce, które bierze się z tego, że w istocie pomieszczenie to romb i zostanie postawiona ścianka zmieniająca pokój na prostokąt. Za ścianką zostaje trójkąt o boku ok. 120cm - więc nawet na środku pokoju jest 60 cm miejsca. Może stać albo za ekranem (wówczas na jakimś podwyższeniu) albo na podłodze - wówczas będzie musiała być wykonana jakaś maskownica - aby nie był widoczny (w takim przypadku sub będzie poniżej ekranu).

Za takim umieszczeniem sub'a przemawiają względy estetyczne jak i praktyczne.

Co o tym myślicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik, nie przyszłoby mi do głowy, że trzeba wziąć pod uwagę kwestię poruszającego się ekranu.

Pytanie, czy lepiej zostawić subwoofer na podłodze (ukryty za ścianą z maskownicą ale poniżej ekranu) czy wyżej za ekranem?

Sub to chyba będzie REL S/510,  aktywny driver (przód), driver pasywny (dół).

pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie się dopiero projektuje. Pytam bo nie wiem gdzie będzie najlepiej grało.

Muszę to wiedzieć na etapie projektowania i zadecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, corelli napisał:

Pomieszczenie się dopiero projektuje. Pytam bo nie wiem gdzie będzie najlepiej grało.

Muszę to wiedzieć na etapie projektowania i zadecydować.

mamy wróżyć z fusów ?

kup mikrofon, zrób pomiary i będziesz wiedział.  Jak to pomieszczenie ~20mkw z betonu to pewno nigdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że chodzi o wróżenie z fusów (ale chyba niektórzy mają jakieś doświadczenie, więc z jakąś pewnością mogę się wypowiedzieć). Pomieszczenia jeszcze nie ma - dopiero się projektuje - więc jak mam zmierzyć? Muszę wiedzieć teraz a nie jak już architekt zaprojektuje ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamkniesz go szczelnie za ekranem to nie ma siły, żeby nie było widać efektów na ekranie w chwili gdy przywali Ci mocnym basem. Jak dla mnie to jest ryzykowne. Zastanowiłbym się bardziej nad akustyką i wygłuszeniem tego pomieszczenia, a nie nad tym czy będzie widać kolumny i suba... dla mnie to są rzeczy bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2021 o 17:21, corelli napisał:

Dzięki za filmik, nie przyszłoby mi do głowy, że trzeba wziąć pod uwagę kwestię poruszającego się ekranu.

Pytanie, czy lepiej zostawić subwoofer na podłodze (ukryty za ścianą z maskownicą ale poniżej ekranu) czy wyżej za ekranem?

Sub to chyba będzie REL S/510,  aktywny driver (przód), driver pasywny (dół).

pozdrawiam

 

To kwestia bardziej akustyki pomieszczenia, będziesz musiał najpierw ustawić subwoofer w tym pomieszczeniu i sprawdzić jak go słychać z fotela czy kanapy (miejsca odsłuchowego), gdy stoi na podłodze lub wyżej, czasem nieduże przesunięcie powoduje duże zmiany, ale wszystko jest kwestią akustyki. 

Sama praca suba za ekranem nie powinna powodować większych problemów z obrazem. Na filmiku gość miał w 2x SVS PB16 z otwartymi portami, które dmuchały mocno i ekran mu falował, ale nie zakłócało to obrazu z tego co mówił. Także tym bym się nie przejmował, tym bardziej jeśli sub ma być zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, corelli napisał:

Przecież napisałem, że chodzi o wróżenie z fusów (ale chyba niektórzy mają jakieś doświadczenie, więc z jakąś pewnością mogę się wypowiedzieć). Pomieszczenia jeszcze nie ma - dopiero się projektuje - więc jak mam zmierzyć? Muszę wiedzieć teraz a nie jak już architekt zaprojektuje ścianę.

No to znajdź najlepsze proporcje, wykonaj symulacje różnych pozycji, będziesz wiedział gdzie możesz go postawić i gdzie posadzić swoje 4 litery.

skoro jesteś na fazie projektowej to pomyśl o ścianach, podłodze itd.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 22:02, corelli napisał:

Pomieszczenia jeszcze nie ma - dopiero się projektuje

skoro faza deski kreślarskiej i architekta to dlaczego kształt rombu pomieszczenia jak rozumiem dedykowanego ? Ja dostałbym proporcje wymiarów do jak najlepszego rozkładu modów i od tego zaczął.

A poza tym robiąc coś od zera wziąłbym raczej akustyka i architekta i wszedł w baffle wall, itd. A nie próbował „na czuja” coś ustawiać, bo to wtedy nie jest już projektowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.