Skocz do zawartości
IGNORED

EQ kontra Hi-fi


szymon1977
 Udostępnij

Co sądzisz o używaniu EQ w systemie Hi-fi?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o używaniu EQ w systemie Hi-fi?

    • TAK, każdy robi to, co mu się podoba.
    • TAK, pod warunkiem, że są to korekty niewielki, np do 3dB.
    • TAK, pod warunkiem, że EQ służy do korekcji zmierzonych wad akustyki pomieszczenia.
    • NIE, w hi-fi ma być na zero, a każda korekcja psuje jakość dźwięku
    • Inne


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, xajas napisał:

...pokrywa sie z wzorcowymi charakterystykami B&W

A zrobisz tak, żeby moje małe 606 zagrały jak Nautilusy? Żarty żartami, ale z przedstawienie możliwości nowoczesnego EQ dziękuję... choć obawiam się, że niektórzy i tak wybiorą audiofilskie przekonanie, że gałki to do robienia dyskoteki na Altusach, a słucha to się na zero.

Myślę, że nadeszła pora, abym jako autor ankiety pokusił się o wstępny komentarz do wyników. Tylko jedna osoba kliknęła NIE, w hi-fi ma być na zero, a każda korekcja psuje jakość dźwięku, za to aż czternaście TAK, każdy robi to, co mu się podoba. Wnioskuję po tym, że większość uczestników kliknęła odpowiedź bez tracenia czasu na przeczytanie pytania, i odpowiedzieli na jakieś inne.

Miłej zabawy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szymon1977 napisał:

A zrobisz tak, żeby moje małe 606 zagrały jak Nautilusy?

Jakie żarty? DSP czyni cuda. Dogadaj sie z xajasem to z budżetowych bowersów i śmieciowego Onkyo będziesz miał hiendowego Nautilusa.

12 minut temu, szymon1977 napisał:

Myślę, że nadeszła pora, abym jako autor ankiety pokusił się o wstępny komentarz do wyników. Tylko jedna osoba kliknęła NIE, w hi-fi ma być na zero, a każda korekcja psuje jakość dźwięku, za to aż czternaście TAK, każdy robi to, co mu się podoba. Wnioskuję po tym, że większość uczestników kliknęła odpowiedź bez tracenia czasu na przeczytanie pytania, i odpowiedzieli na jakieś inne.

Ankieta od czapy, zero mertytorycznego myślenia to nic dziwnego, że wnioski z dooopy. Zupełny brak logicznego myślenia doprowadził do idiotycznych wywodów. Czyli jak zwykle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szymon1977 napisał:

Tylko jedna osoba kliknęła NIE, w hi-fi ma być na zero, a każda korekcja psuje jakość dźwięku, za to aż czternaście TAK, każdy robi to, co mu się podoba.

Przerobiłem oba warianty i wiem jak brzmiał mój zestaw bez żadnych korekcji, a jak brzmi teraz jak pobawiłem się w amatorskie pomiary i zrobiłem korekty. To jest niebo, a ziemia. Tak więc jeśli ktoś twierdzi, że stosowanie EQ psuje coś w dźwięku to albo ma idealną akustykę pomieszczenia (co praktycznie się nie zdarza) i wtedy rzeczywiście może sobie odpuścić stosowanie EQ czy DSP albo zwyczajnie nie wie co pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Sznup napisał:

Zupełny brak logicznego myślenia

Jak możesz zarzucać brak logicznego myślenia niewątpliwie najbardziej logicznie myślącemu człowiekowi na tym forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szalony Iwan napisał:

Jak możesz zarzucać brak logicznego myślenia niewątpliwie najbardziej logicznie myślącemu człowiekowi na tym forum ?

Racja, przepraszam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, qbakos napisał:

Przerobiłem oba warianty i wiem jak brzmiał mój zestaw bez żadnych korekcji, a jak brzmi teraz jak pobawiłem się w amatorskie pomiary i zrobiłem korekty. To jest niebo, a ziemia.

Ale nad czym tu się rozwodzić? Jak wiesz gdzie jest irytująca Cię górka, to ją zmniejszasz nieco najzwyklejszym korektorem, otrzymując wyraźną i realną poprawę. Tu żadnej filozofii nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakie zarty...

Ty to sprytny chlopak jestes, od razu pojales o co chodzi.
Kupujesz te lewe, namierzasz te prawe, cykniesz DSP i juz masz odjazd


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Ale nad czym tu się rozwodzić? Jak wiesz gdzie jest irytująca Cię górka, to ją zmniejszasz nieco najzwyklejszym korektorem, otrzymując wyraźną i realną poprawę. Tu żadnej filozofii nie ma.

Zrozumiałem, że sam jesteś w tej grupie, która kliknęła, że "NIE, w hi-fi ma być na zero". Ale czuję, że gdyby zrobić tą ankietę w Hi-Fi stereo albo w hi-end to większość dałaby, że korektor to samo zło, a korekty to najlepiej robić kabelkami albo innymi wynalazkami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, qbakos napisał:

Zrozumiałem, że sam jesteś w tej grupie, która kliknęła, że "NIE, w hi-fi ma być na zero".

Że co? Ja? Nigdy w życiu!

Ps. Gdzieś tam pisałem co kliknąłem i dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chłopcy za logiką nie nadążacie.o9i8yt5r4ewq1asxdfrghjk,m nbv

 `

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szymon1977 napisał:

Po prostu chłopcy za logiką nie nadążacie.

Nie da się nadążyć za czymś czego nie ma w tej ankiecie.

Gdybyś napisał logiczne odpowiedzi to wszyscy by nadążyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi i kupuje to co mu się podoba. Ja jednak zrezygnowałem z equalizera już w latach 90tych, kiedy wymieniłem swoje ówczesne stereo na coś lepszego. Wtedy doszedłem do wniosku, że była to raczej trochę taka "zabawka". Każdy chyba audiofil wcześniej czy później chce słuchać muzyki z dźwiękiem lepszej jakości, a to wiąże się z jak sądzę zakupem lepszego sprzętu, bo korektorem jakości dźwięku raczej nie polepszymy, a przynajmniej nie będzie to żaden wieki skok dla ludzkości. Kolejny mój zestaw, po zadbaniu o to, żeby pokój nie przypominał jakiegoś kortu do gry w squasha i poświęceniu trochę czasu na odpowiednim ustawieniu osi kolumn, przyjemność ze słuchania jest teraz ogromna z ustawieniami na zero. Taka była moja recepta na uzyskanie dobrego dźwięku bez sprzętowych korekt, ale zaznaczyłbym punkt pierwszy, bo oczywiście każdy robi jak mu się podoba. Wybrałem jednak "inne", bo jestem "Za, a nawet przeciw" ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Volumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Po prostu chłopcy za logiką nie nadążacie.o9i8yt5r4ewq1asxdfrghjk,m nbv

 `

Jeszcze lepiej bylo by, gdyby chlopcy zmajstrowali wlasna "logiczna" ankiete, to by wszyscy podazyli.

Ale jakos na to nie wyglada na to, by byli do tego w stanie ?

Lubie takich co zawsze wiedza, co jest do dupy, ale sami nie potrafia zrobic lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sznup napisał:

Gdybyś napisał logiczne odpowiedzi...

Logika nakazuje przeczytać pytanie przed kliknięciem ptaszka przy pierwszej-lepszej odpowiedzi.

52 minuty temu, xajas napisał:

Jeszcze lepiej bylo by, gdyby chlopcy zmajstrowali wlasna "logiczna" ankiete...

Jedną już zmajstrowali: autor pominął w niej poglądy, których nie toleruje, iniemożliwiając tym samym oddanie głosu połowie zaintetesowanym. Jak z resztą sam przyznał, nie po to założył ankietę by zobaczyć co ludzie klikają, tylko by narobić na Forum "bałaganu".

52 minuty temu, xajas napisał:

Lubie takich co zawsze wiedza, co jest do dupy, ale sami nie potrafia zrobic lepiej ?

Łatwo u kogoś błędy wytykać - trudniej samemu ich nie popełniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szymon1977 napisał:

Logika nakazuje przeczytać pytanie przed kliknięciem ptaszka przy pierwszej-lepszej odpowiedzi.

Logika zabrania po pytaniu "co?" zaczynać odpowiedzi od TAK lub NIE. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:


Najmniej bledow sie robi, jak sie nic nie robi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, a wtedy można nawet pomyśleć, że jest się bezbłędnym - a to już wystarczający powód, żeby do innych się przypier...lić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, xajas napisał:


Najmniej bledow sie robi, jak sie nic nie robi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No, trafił swój na swego. Fajnego sobie @xajas kolegę znalazłeś. Chociaż po chwili zastanowienia widzę pewne cechy wspólne z @szymon1977'em. 

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Tak, a wtedy można nawet pomyśleć, że jest się bezbłędnym - a to już wystarczający powód, żeby do innych się przypier...lić.

Krynico mądrości, mistrzu merytorycznych wpisów, geniuszu logicznego myślenia.

Czy nie wystarczyło by się przyznać, że odpowiedzi do ankiety się "ciut" spartoliło? Tyle by wystarczyło. Za trudne? Odrobina samokrytycyzmu? Nie, trzeba iść w zaparte. Jak zwykle. Tak jak z uporem maniaka powtarzasz na każdym kroku te swoje głupoty tak z takim samym uporem trwasz przy swoim. Nawet gdy czarno na białym widać, że jesteś w błędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sznup napisał:

Czy nie wystarczyło by się przyznać, że odpowiedzi do ankiety się "ciut" spartoliło?

Ciut - tak, i do tego się przyznałem. A spartolili Ci, co kliknęli pierwszą lepszą odpowiedź nie czytając nie tylko mojego wpisu, ale nawet pytania, na które odpowiadają.

Godzinę temu, Sznup napisał:

Nawet gdy czarno na białym widać, że jesteś w błędzie.

Ja od siebie nie oczekuję, że w 10 minut napiszę, a kolejne 10 minut wszystkie błędy poprawię i zostanę autorem idealnej ankiety. A Ty? Potrafisz coś więcej niż niezbyt lotnie czepiać się pierwszych trzech literek wyrwanych z treści całego zdania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ja od siebie nie oczekuję, że w 10 minut napiszę, a kolejne 10 minut wszystkie błędy poprawię i zostanę autorem idealnej ankiety.

To może trochę pomyśl zanim dodasz wpis, poświęć na to więcej niż 10 min jeżeżeli musisz. Przede wszystkim: skup się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2021 o 18:21, szymon1977 napisał:

Tylko jedna osoba kliknęła NIE, w hi-fi ma być na zero, a każda korekcja psuje jakość dźwięku, za to aż czternaście TAK, każdy robi to, co mu się podoba. Wnioskuję po tym, że większość uczestników kliknęła odpowiedź bez tracenia czasu na przeczytanie pytania, i odpowiedzieli na jakieś inne.

A może jednak większość zostawia wolność wyboru innym, w końcu to indywidualna  sprawa. Posiadam kilka pełnych zestawów,ale korektora nie mam i nigdy nie miałem, natomiast rozumiem tych co go mają. W dobie nędznie wydawanych płyt myślałem nawet ,żeby na próbę kupić jakiś porządny korektor z minionej epoki i samemu sprawdzić. Z porządnymi wydaniami nie ma problemu i kolektor jest zbędny ,ale problemu loudness war przestawianiem kolumn czy wymianą sprzętu się nie rozwiąże. Nie pomoże nawet wyburzenie ściany. Nie sądzę ,żeby cokolwiek mogło zepsuć jakość większości współczesnych wydań - taka to nędza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, matoole napisał:

A może jednak większość zostawia wolność wyboru innym, w końcu to indywidualna  sprawa. Posiadam kilka pełnych zestawów,ale korektora nie mam i nigdy nie miałem, natomiast rozumiem tych co go mają. W dobie nędznie wydawanych płyt myślałem nawet ,żeby na próbę kupić jakiś porządny korektor z minionej epoki i samemu sprawdzić. Z porządnymi wydaniami nie ma problemu i kolektor jest zbędny ,ale problemu loudness war przestawianiem kolumn czy wymianą sprzętu się nie rozwiąże. Nie pomoże nawet wyburzenie ściany. Nie sądzę ,żeby cokolwiek mogło zepsuć jakość większości współczesnych wydań - taka to nędza. 

Zdecydowanie nie polecam korektora z poprzedniej epoki ? psują dźwięk i jest to niestety fakt. Ale np taki zestaw jak tani Umik1, darmowe Rew, Rephase i APOequalizer robią genialna robotę ? nie psując nic przy okazji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, matoole napisał:

natomiast rozumiem tych co go mają.

Napisałem coś w podobnym sensie. Mój komentarz jeszcze się nie ukazał. Oczywiście ankieta jest sformowana dziwnie. Jak przy badaniu wariografem. Odpowiedź tak lub nie na pytanie „Co sądzisz o ... ?”. Można jednak to pominąć i odnieść się do „... każdy robi to, co mu się podoba.” Do tego się odniosłem i wyraziłem swoją opinię na temat, co sądzę o używaniu korektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego starocia z przyjemnością bym potestował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, matoole napisał:

A może jednak większość zostawia wolność wyboru innym...

Bez wątpienia, ale nie o stosunek do poczynań innych pasjonatów pytałem, a stosunek do korekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Bez wątpienia, ale nie o stosunek do poczynań innych pasjonatów pytałem, a stosunek do korekcji.

Zawsze trzeba odpowiedzi dobrze przemyśleć, bo cały czas jakiś stosunek ci wychodzi. Pie... lisz Szymon bez końca ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Lyngdorfa 1120 nie wyobrażam sobie życia bez wbudowanego i konfigurowalnego EQ z możliwością szybkiego przełączania presetów w zależności od danej sytuacji.

Genialna funkcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sznup napisał:

Zawsze trzeba odpowiedzi dobrze przemyśleć...

A wystarczyło przed udzieleniem odpowiedzi przezytać pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

A wystarczyło przed udzieleniem odpowiedzi przezytać pytanie.

Przeczytałem. I odpowiedzi nie udzieliłem, ponieważ jestem przeciwnikiem stosowania w moim systemie EQ ale również jestem tolerancyjny. Gdybym zaznaczył odpowiedź pierwszą nie mógł bym wyrazić swojego negatywnego zdania odnośnie EQ w moim systemie. Jeżeli zaznaczył bym czwartą odpowiedź znaczyło by to, że nie jestem tolerancyjny. Nie widzisz w tym sprzeczności? Nie widzisz, że z czystym sumieniem nie mogę oddać prawidłowego głosu w publicznej ankiecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.