Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór kolumn


axiominator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Potrzebuje pomocy w wyborze kolumn. W tej chwili posiadam Cantony Rc-l  i klipsch rf82 mk2. Szukam kolumn które połączyły by zalety obu, jednak dodały by coś.    ,,magicznego,,  Słucham muzyki instrumentalnej, i z wokalami Diana Krall, Eivor, Melody Garot, Nils Lofgren. Jednak jestem też DJ i z tego powodu kupiłem Klipsche. Często słucham muzyki dosyć głośno w której dosyć dużo się dzieje. Słuchając cantonów przy muzyce tradycyjnej brakowało mi pewnego charakteru, grają prosto i technicznie bez wyrazu, a przy muzyce elektronicznej brakowało energii a z drugiej strony dosyć szybko się kończyły, a kiedy podkręcałem niskie tony było słychać już zniekształcenia. Klipsch przy elektronice dawał radę, tam gdzie canton się kończył klipsch dopiero się rozkręcał, jednak  brakuje średnich tonów,  niskie tony sa bardziej subwooferowe niż dokładne, a wysokie tony potrafią zmęczyć, nie mówiąc o braku selektywności . Przy muzyce tradycyjnej o magii nie ma mowy, chociaż wokale brzmią ciekawie.  Jestem ciekaw czy jest możliwe  odnaleźć jakiś kompromis i trafić na kolumny ktore były by ich połączeniem, Energia mocny ale jednak dokładny bas, z nutka magii. Od razu powiem, że triangle odpada. Wzmacniacze na ten moment to Denon PMA S10mk2, poa2200, vincent sv t100. Prawdopodobnie będę się przymierzal do innego. Budżet ciężko określić ponieważ mieszkam w kraju w którym można trafic na dobre okazję. Miesiąc temu z przed nosa uciekły mi Dali helicon 800 w cenie 6000zł i emotiva xpa 2 mk2 2 sztuki w cenie 4000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien wybór dają te - może skrajne propozycje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bo  starszych, jak Kappa czy Revox Atrium mogą już pewne problemy dotykać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te Jbl mogły by być bardziej krokiem w tył. Miałem okazję słuchać tych dynaudio, możliwe, że wziął bym je pod uwagę gdybym nie szukał czegoś co zastąpi klipsch i canton jako jedna konstrukcja.  Powinienem chyba też dodać, że pomieszczenie ma 45m. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, axiominator napisał:

Witam wszystkich. 

Potrzebuje pomocy w wyborze kolumn. W tej chwili posiadam Cantony Rc-l  i klipsch rf82 mk2. Szukam kolumn które połączyły by zalety obu, jednak dodały by coś.    ,,magicznego,,  Słucham muzyki instrumentalnej, i z wokalami Diana Krall, Eivor, Melody Garot, Nils Lofgren. Jednak jestem też DJ i z tego powodu kupiłem Klipsche. Często słucham muzyki dosyć głośno w której dosyć dużo się dzieje. Słuchając cantonów przy muzyce tradycyjnej brakowało mi pewnego charakteru, grają prosto i technicznie bez wyrazu, a przy muzyce elektronicznej brakowało energii a z drugiej strony dosyć szybko się kończyły, a kiedy podkręcałem niskie tony było słychać już zniekształcenia. Klipsch przy elektronice dawał radę, tam gdzie canton się kończył klipsch dopiero się rozkręcał, jednak  brakuje średnich tonów,  niskie tony sa bardziej subwooferowe niż dokładne, a wysokie tony potrafią zmęczyć, nie mówiąc o braku selektywności . Przy muzyce tradycyjnej o magii nie ma mowy, chociaż wokale brzmią ciekawie.  Jestem ciekaw czy jest możliwe  odnaleźć jakiś kompromis i trafić na kolumny ktore były by ich połączeniem, Energia mocny ale jednak dokładny bas, z nutka magii. Od razu powiem, że triangle odpada. Wzmacniacze na ten moment to Denon PMA S10mk2, poa2200, vincent sv t100. Prawdopodobnie będę się przymierzal do innego. Budżet ciężko określić ponieważ mieszkam w kraju w którym można trafic na dobre okazję. Miesiąc temu z przed nosa uciekły mi Dali helicon 800 w cenie 6000zł i emotiva xpa 2 mk2 2 sztuki w cenie 4000zł

to czego szukasz jest dostepne po dodaniu jednego zera do ceny.np infinity gamma.oczywiscie wzmacniacz z podobnej polki cenowej.

a jak nie to zostaje tradycyjnie tonsil zeus.jbl e100.itp....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, cena to nie jest zbyt duży problem bo kulumnh które w Polsce kosztuka 20 tutaj jak chwilę się poszuka znajdzie się za 10. Po sprzedaży cantonow, klipsch i przynajmniej 2 wzmacniaczy już mamy 7tys zł mogę dołożyć kolejne 7tys. 

Tak poza marginesem, z przed nosa uciekły mi Dali Helicon 800, czy macie może jakieś rozeznanie, jak one się mają do mentorów 8 i dali grand  które mogę mieć w porównywalnej cenie?  Mieszkam w Danii i jest tego tutaj na prawdę sporo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim jak masz pomieszczeniu to dali grandy powinny dac namiastke tego co oczekujesz.i sporo kasy zostanie w kieszeni.

faktem jest ze potrzebuja mocnego wzmacniacza.

no i tannoy d900 powinien sie swietnie sprawdzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kappa 9.2i staroć ale da radę, ma charakter, ma potęgę, da się napędzić zwyczajnym mocnym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 23:09, axiominator napisał:

...Szukam kolumn które (...) dodały by coś.    ,,magicznego,,  Słucham muzyki instrumentalnej, i z wokalami Diana Krall, Eivor, Melody Garot, Nils Lofgren (...) Jestem ciekaw czy jest możliwe  odnaleźć jakiś kompromis i trafić na kolumny ktore były by ich połączeniem, Energia mocny ale jednak dokładny bas, z nutka magii.

...szukasz Spendora... uwierz mi 

z Twoim gustem i metrażem tylko mnie utwierdzasz... i wcale nie potrzeba okrętowych spawarek.. 

Spendor SP9/1 zaczarują Ci tak muzykę, że nie będziesz chciał nic innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tal napisał:

...szukasz Spendora... uwierz mi 

z Twoim gustem i metrażem tylko mnie utwierdzasz... i wcale nie potrzeba okrętowych spawarek.. 

Spendor SP9/1 zaczarują Ci tak muzykę, że nie będziesz chciał nic innego...

Spendor to brzmi muzykalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za moją długą nieobecność, niestety nie miałem dostępu do mojego konta. Przez ten czas zdążyłem przesłuchać mniejszego spendorów (sp7/1), kappe 7.2, heco nie dałem rady. Niestety im dłużej szukam tym bardziej utwierdzam się, że w przedziale do 15tys nie mogę znaleźć nic co potrafiło by zastąpić obie kolumny w jednym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio evoke się wpisują serio, tylko trzeba mieć dobra akustyke albo dsp żeby zapanować nad niskimi.. zresztą przy innych kolumnach może być to samo... są zwykle podbarwienia których nie słyszysz bo mózg się przyzwyczaił ale wiesz ze niskie tony są nieprecyzyjne i powolne dopiero po usunięciu rezonansów i podbarwień zdajesz sobie sprawę jak bardzo...evoke potrafią czarować ale i zagrać dynamicznie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, axiominator napisał:

Przepraszam wszystkich za moją długą nieobecność, niestety nie miałem dostępu do mojego konta. Przez ten czas zdążyłem przesłuchać mniejszego spendorów (sp7/1), kappe 7.2, heco nie dałem rady. Niestety im dłużej szukam tym bardziej utwierdzam się, że w przedziale do 15tys nie mogę znaleźć nic co potrafiło by zastąpić obie kolumny w jednym. 

Ale koledzy proponowali ci zupelnie inne modele spendora i infinity.to dlaczego sie dziwisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomek7776 napisał:

Ale koledzy proponowali ci zupelnie inne modele spendora i infinity.to dlaczego sie dziwisz...

Tylko takie byłem w stanie tutaj przesłuchać. Bywam w Polsce raz do roku. Jeśli chodzi o kappe to bardzo podobny profil brzmienia, 2 lata temu miałem okazję słuchać 9.2 nie do końca mi odpowiada. 

W weekend będę miał okazję przesłuchać sonus faber olympica II, Dali helicon 800 mk1 i jak zdarzę klipsch palladium 37.  Do tego musical fidelity kw750 lub kw550

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez axiominator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.