Skocz do zawartości
IGNORED

Naim


rock81man
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zadowolonym użytkownikiem systemu słuchawkowego składającego się z odtwarzacza Marantz sa 7003, słuchawek Final Sonorous VI i wzmacniacza słuchawkowego Ifi can se. Chciałem sprawdzić odtwarzacz Naim, jednak na rynku pozostał tylko Naim cd5si. Czy ten odtwarzacz będzie lepsza opcja niż mój obecny Marantz? I czy ktoś posiada informacje, czy na rynku w najbliższym czasie pojawi się następną Naima Cd5xs? A jeśli tak to czy jest znana data premiery? Czy raczej Naim porzuca odtwarzacze cd na rzecz odtwarzaczy sieciowych? Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5SI to naimowa budżetówka. Stosunek cena/jakość jest IMHO bardzo niekorzystny. 
XS jest sporo lepszy, ale i dwa razy droższy. IMHO stosunek cena/jakość pozostaje niekorzystny. 
Jaką kwotę na to przeznaczasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

5SI to naimowa budżetówka. Stosunek cena/jakość jest IMHO bardzo niekorzystny. 
XS jest sporo lepszy, ale i dwa razy droższy. IMHO stosunek cena/jakość pozostaje niekorzystny. 
Jaką kwotę na to przeznaczasz?

Szukam tylko nowego odtwarzacza bo mój Marantz był kupiony w 2011roku i nadal działa. Boję się używek bo nie stać mnie na ryzyko wymiany po zakupieniu odtwarzacza. Mój budżet będzie zamykał się w kwocie 8500zl. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rock81man napisał:

Szukam tylko nowego odtwarzacza bo mój Marantz był kupiony w 2011roku i nadal działa.

Nie rozumiem związku. Mój CD transport został wyprodukowany w 1991 roku i nadal działa. Powątpiewam czy współcześnie produkowane urządzenia przetrwają choćby trzecią część takiego okresu. Zwłaszcza te lutowane cyną bezołowiową.

 

2 minuty temu, rock81man napisał:

Boję się używek bo nie stać mnie na ryzyko wymiany po zakupieniu odtwarzacza.

Nie ma się czego bać, tylko trzeba się trochę zorientować. Najważniejsze - nie należy na rynku wtórnym kupować modeli do których nie ma laserów. Jak będziesz takich unikał, to co najwyżej zajdzie po paru latach potrzeba wymiany lasera za 50-200zł. Jak nie wiesz jaki laser w czym siedzi, to śmiało pytaj. 

 

6 minut temu, rock81man napisał:

Mój budżet będzie zamykał się w kwocie 8500zl. 

No to już coś więcej wiemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McGyver napisał:

Nie rozumiem związku. Mój CD transport został wyprodukowany w 1991 roku i nadal działa. Powątpiewam czy współcześnie produkowane urządzenia przetrwają choćby trzecią część takiego okresu. Zwłaszcza te lutowane cyną bezołowiową.

 

Nie ma się czego bać, tylko trzeba się trochę zorientować. Najważniejsze - nie należy na rynku wtórnym kupować modeli do których nie ma laserów. Jak będziesz takich unikał, to co najwyżej zajdzie po paru latach potrzeba wymiany lasera za 50-200zł. Jak nie wiesz jaki laser w czym siedzi, to śmiało pytaj. 

 

No to już coś więcej wiemy. 

Rozumiem. Dużo dobrego słyszałem o odtwarzaczach Accuphase. To może.bedzie głupie.pytanie, ale nie znam się. Czy nawet modele z 20letnim "żywotem" firmy Accuphase zagraja.lepiej niż mój Marantz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rock81man napisał:

Dużo dobrego słyszałem o odtwarzaczach Accuphase.

Zasłużenie.

 

1 minutę temu, rock81man napisał:

To może.bedzie głupie.pytanie

Nie przejmuj się. Mawiają, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

 

1 minutę temu, rock81man napisał:

Czy nawet modele z 20letnim "żywotem" firmy Accuphase zagraja.lepiej niż mój Marantz? 

Pytanie jest bardzo ogólne, ale akurat w przypadku Accuphase można na nie odpowiedzieć twierdząco. Z tym, że starsze modele CD Accuphase najczęściej mają niedostępne lasery. 
Z dostępnymi laserami masz poniższe modele:
DP-55
DP-55V
DP-57
DP-67
Kropka. Z dostępnymi laserami z tych starszych nic więcej nie ma. 
Gdybym ja miał któryś wybrać z powyższej krótkiej listy, to wybrałbym DP-57. Na drugim miejscu postawiłbym DP-55 bez V.

EDIT
W Twoim budżecie mieściłby się też kilkuletni DP-400: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Do niego lasery są. Koszt takiego lasera mniej-więcej tyle co butelka wódki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rock81man napisał:

Witam, jestem zadowolonym użytkownikiem systemu słuchawkowego składającego się z odtwarzacza Marantz sa 7003, słuchawek Final Sonorous VI i wzmacniacza słuchawkowego Ifi can se. Chciałem sprawdzić odtwarzacz Naim, jednak na rynku pozostał tylko Naim cd5si. Czy ten odtwarzacz będzie lepsza opcja niż mój obecny Marantz? I czy ktoś posiada informacje, czy na rynku w najbliższym czasie pojawi się następną Naima Cd5xs? A jeśli tak to czy jest znana data premiery? Czy raczej Naim porzuca odtwarzacze cd na rzecz odtwarzaczy sieciowych? Pozdr

Powiem tak: posiadam te same słuchawki, ten sam odtwarzacz od dosłownie kilku lat. Połączenie Marantza z Final Sonorous to bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli podoba Ci się to brzmienie to poszukaj odtwarzacza firmy Marantz. W swoim budżecie będziesz miał spore szanse na model 15s2, 14s1 i jeszcze zostanie Ci sporo kasy w kieszeni. Co do Naima to posłuchaj... Zobaczysz czy warto. To że wydasz więcej kasy nie znaczy że od razu otrzymasz taki sam przeskok jakościowy w brzmieniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy warto na dzień dzisiejszy iść w CD. Transport i DAC wydaje się bardziej sensownym rozwiązaniem. 

Co do CD5si to jest to w zasadzie część zestawu CD5SI z Nait 5Si i tak to powinno być łączone. Wg producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zwrócić uwagę na CDP Lector . Zakładając, że ma być nowy, to w podanym budżecie znajdzie się CDP 603. Jest na OLX ogłoszenie dotyczące sprzedaży nowego w cenie 5 tys zł :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to wersja z dwiema lampami ECC81/12AT7 , a więc trochę starsza. Ja mam nowszą z ECC81 oraz ECC83. Jestem bardzo zadowolony. Lampy popularne, można znaleźć ciekawe ze starej produkcji i dopasować takie, których słucha się najlepiej. 

Jeżeli chciałbyś nowszą wersję, to także uda się zmieścić w podanej kwocie.

Trudno trafić z rynku wtórnego na wyższe modele Lectora , mam na myśli CDP-7 TL, albo CDP-707, a nowe są powyżej 10 tys zł.

2 godziny temu, rock81man napisał:

Szukam tylko nowego odtwarzacza bo mój Marantz był kupiony w 2011roku i nadal działa. Boję się używek bo nie stać mnie na ryzyko wymiany po zakupieniu odtwarzacza. Mój budżet będzie zamykał się w kwocie 8500zl. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wig napisał:

Myślę, że warto zwrócić uwagę na CDP Lector .

Też tak myślę. 
Uważam jednak że z Lectorem nie ma sensu schodzić poniżej CDP-7TL lub CDP-707. CDP-7TL miałem kiedyś w domu, CDP-707 właśnie w tej chwili u mnie stoi. Gra to bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wig napisał:

Zakładając, że ma być nowy, to w podanym budżecie znajdzie się CDP 603. Jest na OLX ogłoszenie dotyczące sprzedaży nowego w cenie 5 tys zł :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam.

Jest to model 5 letni / demo /...

Pozdrawiam

J

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Jest to model 5 letni / demo /...

Stąd pewnie tak cena, czy deklarowana 24 miesięczna gwarancja wobec tego jest nadinterpretacją tego salonu ?

 

23 minuty temu, McGyver napisał:

nie ma sensu schodzić poniżej CDP-7TL lub CDP-707

Może kiedyś się zdecyduję, kombinowałem z miejscem na półce dla ładowanego od góry 707 i z oddzielnym zasilaczem, ale nie ,,styknęło''..... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, rock81man napisał:

Witam, jestem zadowolonym użytkownikiem systemu słuchawkowego składającego się z odtwarzacza Marantz sa 7003, słuchawek Final Sonorous VI i wzmacniacza słuchawkowego Ifi can se. Chciałem sprawdzić odtwarzacz Naim, jednak na rynku pozostał tylko Naim cd5si. Czy ten odtwarzacz będzie lepsza opcja niż mój obecny Marantz? I czy ktoś posiada informacje, czy na rynku w najbliższym czasie pojawi się następną Naima Cd5xs? A jeśli tak to czy jest znana data premiery? Czy raczej Naim porzuca odtwarzacze cd na rzecz odtwarzaczy sieciowych? Pozdr

Witaj, ja bym wziął tego Naima cd5si. Nowy produkt. Mam ten zestaw do systemu z kolumnami i słuchawkami. Do słuchawek mam osobny wzmak słuchawkowy. Naim w wersji cd5si zagra lepiej niż Twój Marantz. Na pewno będzie lepsza dynamika, barwa i średnica. 

Moje źle doświadczenie z używkami skończyło się kilka lat temu, kiedy po zakupie używanego odtwarzacza Luxman... Trafił go szlak. Dosłownie po 2 miesiącach. Wtedy podjąłem decyzję o przejściu na nowe urządzenia. No i od ładnych kilku lat Naim gra u mnie z kolumnami Tannoy, i słuchawkami Final Sonorous VI czyli takimi jak Twoje. Wesołych świąt 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2021 o 11:08, bachx80 napisał:

Witaj, ja bym wziął tego Naima cd5si. Nowy produkt. Mam ten zestaw do systemu z kolumnami i słuchawkami. Do słuchawek mam osobny wzmak słuchawkowy. Naim w wersji cd5si zagra lepiej niż Twój Marantz. Na pewno będzie lepsza dynamika, barwa i średnica. 

Moje źle doświadczenie z używkami skończyło się kilka lat temu, kiedy po zakupie używanego odtwarzacza Luxman... Trafił go szlak. Dosłownie po 2 miesiącach. Wtedy podjąłem decyzję o przejściu na nowe urządzenia. No i od ładnych kilku lat Naim gra u mnie z kolumnami Tannoy, i słuchawkami Final Sonorous VI czyli takimi jak Twoje. Wesołych świąt 

Rozumiem, że model Naim cd5si zagra lepiej niż mój Marantz sa 7003???? 

Jest jakiś element dźwięku, gdzie Marantz sa 7003 będzie lepszy niż ten Naim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadajesz bardzo dziwne pytania.

u kazdego w roznych systemach.w roznym pomieszczeniu bedzie gral inaczej.

widac ze uparlas sie na niego.to go sobie kup i po temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie 8500zł masz Atoll CD200 Signature, dynamiczniejszego Roksana K3 czy muzykalnego Unison Research Unico CD Uno. Wszystko zależy od Twoich preferencji. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.