Skocz do zawartości
IGNORED

Wasz ostatni best buy jezeli chodzi o muzyke


tomecz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza "ostra jazda" z J.S. Bachem w roli głównej:

 

Wydawnictwo DUX, Koncerty Klawesynowe (na 1, 2, 3, 4 klawesyny). Potęga kontrapunktu, po prostu potęga!!! Świetnie zrealizowane!!!

 

Przemas :) :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do " the stix" nie podobne, może troche do "the living room hush ". Poszli w strone progressive rock. Jednak to połączenie prog - jazz bardzo mi się podoba. Spróbuj. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek Jaskułke 3yo "sugarfree"

zajeb.... dżezik, zwłaszcza pierwszy kawałek. prosty temat - a tyle radosnego poweru i swobody:-)

Dani Siciliano "Likes"

solowy projekt kobiety Matthew Herberta: bardzo ciekawy melanholijny wokal, w moim odczuciu bez szans na masowa popularnosc, mimo elektronicznego nu jazzowego charakteru aranzacji.

Tim Berne's "Big Satan"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big Satan jest Very OK. Ja teraz młócę Miles Davis In Europe. Polecam. Można zapoznać się z opinią o tej płycie na stronie Diapazon. Co ciekawe słucham jej teraz z kompa na głośnikach zintegrowanych z monitorem Goldstar Studioworks. Muzyka broni się sama. Nawet jest stereo. Miles wymiata nawet na tych brzęczykach. Cudowna trąba z tłumikiem w All Of You, chociaż nagranie nie doskonałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraftwerk - Minimum Maximum

2 płytowa koncertówka złożona z kawałków nagranych podczas gigów na całym świecie, samej muzyki nie trzeba rekomendować, za to brzmienie - po prostu bajka, ciężko uwierzyć że te kawałki są nagrane w różnych miejscach (z Polski są aż 3 utwory:-) ), po prostu miód, wszystko brzmi czyściutko, dynamicznie i nowocześnie o dziwo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Big Satan cześć druga mamy zmianę wytwórni na Tristy Ear niemniej na razie raz słuchałem i bardzo mam pozytywne wrażenia, ale best buy to niewątpliwie płyty Sonny Simmons-a z Arhoolie - mają pierwszeństwo przed innymi nowymi nabytkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uri Caine Goldberg Variations (niesamowita swoboda i kreatywnosc Cainea. przy eklektycznym charakterze muzycznych ingrediencji bardzo przemyslany i spojny projekt)

Tim Berne Science friction (spokojniejsza od satana ale bardzo wciagajaca muza)

A propos Big satana, nie wiem czy ktos zauwazyl pojawiajacy sie pewien charakterystyczny, nakladajacy sie efekt poglosowy trabki - w moim przekonaniu wymyslony przez Cuong Vu. To bardzo ciekawy srodek wyrazu, ktory szczegolnie duze wrazenie zrobil na mnie na koncercie Vu na WSJD kilka lat temu. Duzo z tego trebacza czerpie rodzimy Pink Freud - zwroccie uwage, a niech wystarczajacym potwierdzeniem klasy Cuong Vu bedzie fakt iz zaprosil go do zespolu Pat Metheny. Fresh meat:-)

polecam:

Cuong Vu Come play with me

Cuong Vu Pure

Cuong Vu Bound(live)

Szkoda tylko ze nagrania nie oddaja koncertowego brzmienia basu Stomu Takeshi. Potezny w pelni kontrolowany noizzzzz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland Kirk - I talk with the spirits (Verve)

bardzo fajnie wydane cd, w gustownym, choć 'surowym' kartoniku-digipaku, cosik a'la Shellac at action park, albo jeszcze bardziej - pierwszy Tomahawk. Swoją drogą to wybitnie anty-ARMSowa konwencja edytorska, jak słusznie zauważył jeden z naszych forumowych kolegów ;) Niestety płyta w Polsce niedostępna (z zupełnie niezrozumiałych dla mnie względów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert For George - Warner - 2003 - 25 zl

 

Koncert grany przez przyjaciol George Harrisona w Royal Albert Hall w listopadzie 2002 roku. 2 plyty - na pierwszej fantastyczna muzyka etno - naprawde wirtuozeria na sitarze - gra corka Ravi Shankara. Towarzyszy jej chwilami kilkunastoosobowa orkiestra hinduska na lokalnych instrumentach. Wielkie przezycie.

 

Druga plyta to Paul McCartney, Ringo Star, Tom Petty, Jeff Lynn, Bill Preston i inni pod kierownictwem Erica Claptona. Graja najwieksze hity Georga Harrisona. Wykonania probujace oddac klimat i brzmianie oryginalow, zadne extrawagancje (no moze poczatek 'Something' grany przez Paula na ukulele jest cokolwiek egzotyczny ale to tylko wstep i byl ku tem wzruszajacy powod).

 

Dla wielbicieli epoki, The Beatles, Harrisona czy ogolnie rzecz biorac tego typu muzyki w wersji wysoce profesjonalnej. Swietna jakosc nagrania, swietne i dojrzale wykonania. Znakomite wykonanie 'Handle in Care' Traveling Wilburys. Trudno sie od tej plyty oderwac.

 

Co do przyjemnosci sluchania po prostu na piatke!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Derek Trucks Band, produced by John Snyder, was released in 1997 on Landslide Records.

Alez ten chłopak gra! A myslałem, ze nie lubie gitarowego grania:))

Eryk Kulm - Quintessence - dla mnie rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalie Cole - Ask A Woman Who Knows - [sACD] - 30pln

Dee Dee Bridgewater - Keeping Tradition - 25pln

Tindersticks - Trouble Every Day O. S. T. - 25pln

Dino Saluzzi Rosamunde Quartett Kultrum - Music for bandoneon and string quartet - 25pln

 

w MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie dostalem to jako prezent (ale wiem ile kosztowal...:)), wiec nie pasuje do mojej osobistej kategorii bestbuy, musze sie jednak podzielic, bo na pewno warto jako ze bestbuy to wyjatkowy: 10plytowy boks Brownie: The Complete Emarcy Recordings of Clifford Brown. Nie bede sie rozpisywal, wystarczy ten link z AMG:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dostepny u nas za 144 zl... IMO za same tylko plyty z Maxem Roachem warto byloby tyle dac, a jest tu poza nimi masa innego dobra, miedzy innymi absolutnie piekne plyty z Sarah Vaughan.

 

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie ostatnio sprawiłem DVD Pink Floyd w Pompejach, wywaliłem całe 29 PLN....... Cacuszko. Fajnie usłyszeć młodego Watersa skarżącego się na to że "wszyscy dookoła mówią rock umiera......" :)))))))

Genialne.

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... znowu przyszalałem;-)

Z ostatnich zakupów, best na pewno są:

William Parker Clarinet Trio - Bob's Pink Cadillac (Eremite)

Khan Jamal 5tet - Black Awareness (CIMP)

Anthony Braxton 5tet - 8 Compositions (Quintet) 2001 (CIMP) /to jedna z najdłużej oczekiwanych przeze mnie płyt;-))

Daniel Carter/Gregg Keplinger/Rueben Radding - Language (Origin)

Marco Eneidi/William Parker/Donald Robinson - Cherry Box (Eremite)

Daniel Carter/Gregg Keplinger/Rueben Radding - Not Out For Anywhere (Sol Disk)

Daniel Carter/Randall Colbourne/Paul Flaherty/Raphe Malik/Sabir Mateen - Resonance (Zaabway)

a reszty nie zdążyłem przesłuchać;-)

no i remanentowe płyty Andrew Hilla na RVG (obniżka;-), choć warte niemal każdej ceny)

bez zakupów zaś, bo otrzymałem - różne nagrania Piotra Michalowskiego (wg mojej wiedzy, pan profesor ma być w Polsce z wykładami /bynajmniej nie o muzyce/ od jesieni br., już się cieszy na granie - imo - sympatykom szeroko pojętej wolnej improwizacji, warto polecić/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję:

Live/TEST (Eremite). Dobra jazda bez trzymanki. Dla tych, którzy lubią - must have. Dla tych którzy słuchają innej muzyki... na pewno omijać z daleka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jim Gailloreto`s Split Decision "Shadow Puppets" naimcd076. Club CCD online przysyła płyty w ciagu 24h od zamówienia! cena 64zł + przesyłka.

Lekko zakręcone, ale z wyczuciem, wciąż pozostaje lekkie. Jakość nagrania oczywiście na 5+. Raczej dla tych którzy skręcają w stronę przystępnego free ale nie zaraz dla hardcorowców. Raczej dla takich , których czysty smooth nudzi, a czysty free męczy, czyli coś może nie w połowie, ponieważ jednak sporo tu improwizacji, trochę za połową dystansu między tymi dwoma stylami - oczywiście w stronę improwizacji. Nadążacie :)

Reasumując gorąco polecam, każdemu kto lubi odrobinę bardziej wymagający jazz. Jeśli lubicie jazz w wykonaniu np: Garbarka z Whichi Tai To, lub Marcusa Millera z koncertu w Paryżu, to zapewne polubicie i tę płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon>

Jaka płyta Big Satana jest z trąbką? Czyżby coś mi uciekło? Mam na Winterze i Thirsty Ear, więcej chyba się nie ukazało, a oba składy, to sax+g+dr.

Inna beczka - widzę, że podoba Ci się Cuong Vu. Nie wiem, czy jedynie w tym, elektrycznym wydaniu. Jeśli nie, to polecam płytkę Saft/Vu - Ragged Jack (AVANT, niestety). IMO niesamowity power, w dodatku w składzie bez basu. No i kompletnie inny niż zazwyczaj Saft, grający jedynie na pianie. Dodatkowy atut - dobre jakościowo nagranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłuchuję się własnie. Co najciekawszwe płytka jest nagrana w DVDAudio, słucham jej w Dolby Digital.

Dawno nie miałem tak że muzyka stała się wżniejsza niz jej jakość :-)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.