Skocz do zawartości
IGNORED

Wasz ostatni best buy jezeli chodzi o muzyke


tomecz

Rekomendowane odpowiedzi

zapmniałem dodać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pavbaranov

oczywiscie na big satanie nie ma trabki a jedynie efekt, kojarzycy mi sie zbyt mocno z efektem poglosowym trabki Cuong Vu, fachowa informacja w necie o tej plycie Bernea:

"For emphasis, producer David Torn allows the horn to echo, adding additional sonic color and a touch of drama."

No i wszystko wiadomo.

 

Z ostatnich "best buy" powalila mnie plytka Berne'a wydana przez jmt+winter&winter z kompozycjami (mostly) Juliusa Hemphilla: "Diminutive Mysteries"

W kawalku nr 7 w jedynej kompozycji Berne'a pojawia sie Dresser i Herb Robertson (trumpet, cornet, flugelhorn),

wiec to tak a propos trabki, swietny kawalek, pokazal chlopak, ze w niczym nie ustepuje wielkiemu antenatowi.

 

Inny best buy:

"force green" Marka Dressera soulnote. wypas jak dla mnie

 

Pawle, tej plytki Saft/Vu nie moge dostac.... juz ze dwa lata na nia poluje: moze wymiana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon>

ad Big Satan - OK. Już myślałem, że coś przeoczyłem.

BTW Berne'a i Hemphilla - jeśli nie znasz tego ostatniego, to warto, warto. Na początek (m.in. bo tanie, ale i dobre i dostępne), polecam nagrania dla Music & Arts.

I jeszcze przy okazji - wpadła mi ostatnio (też best buy nota bene) staroć z CIMPa - Herb Roberston/Dominic Duval/Jay Rosen - Sound Implosion. Wprawdzie zupełnie odmienne granie od Vu, ale płyta doprawdy zacna. Może jak się wezmę do roboty, to coś o niej napiszę;-) A tutaj, jedynie tyle, że to takie free improvowe eksploracje różnych barw trąbki + niesamowita sekcja rytmiczna, jedna z najlepszych w świecie free.

Hmm... co do Saft/Vu, to bardzo ją lubię i po dobroci chyba nie oddam;-) Jeśli Cię cena nie przeraża, a Zdziszek w istocie ma tę płytę, to winna być tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jeśli pamiętam, to Avant dostępny był też w jakiejś firmie ze Szczecina, ale nie pamiętam niestety na nią namiarów (głównie handluje LP).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pavulon

plyte ta widzialem w www.gemm.com, naturalnie, niestety, w cenach 'japonskich' (chociaz ostatnio kupilem via gemm Chimere Erika Friedlandera rowniez z Avanta w bardzo, bardzo, przystepnej cenie - wiec dpisuje ja do moich bestbajow - warto zatem sledzic co sie tam dzieje.

 

>pavabarnov, zrujnujesz mnie tymi sugestiami;)). trzeba wziac trzeci etat;).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, sprawdzilem: Saft/Vu mozna wyjac w sklepie Gigi za 81 pelenów, ale powiem szczerze, ze Gigi ma naprawde dobre ceny na wintery: 63 zlote w porownaniu z empikiem: 69 za te same tytuly. Jestem chyba totalnie wygodnym frajerem bo za wymienionego wczesniej Berne'a musialem dzisiaj w tym zacnym sklempiku wylozyc 75 zeta. na pytanie dlaczego ta jedna plyta wintera jest drozsza od pozostalych nie potrafiono mi odpowiedziec.

 

wracajac do Cuong Vu bede musial wysuplac kilka dukatow na jego najnowszy album:

It's Mostly Residual 2005 ArtistShare (polecam sa probki na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz goscinny

ANDY LASTER Window Silver Bright (New World) to a propos Friedlandera

 

Z internetowego odsluchu bardzo przypadl mi do gustu taki projekt: Herborn Peter (T. Berne, D. Bates, M. Ducret, L. Horner, Auryn String Quartet) Wytwórnia: Winter & Winter/JMT Something Personal. Mam duza slabosc do eklektycznych, jazzowo-filharmonijnych projektow. Tego typu personel stworzyl Steve Coleman na Genesis, i The sonic language of myth. To jest gosc, ktorego jestem bezkrytycznym fanatykiem:-)

>pavbaranow

w koncu nabylem wariacje goldbergowskie uri caine'a z w/w powodu rowniez. zaskakujacy eklektyzmem, bardzo spojny i przemyslany projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon>

Od dawna mówię, że najtaniej - co do zasady - jest u importerów. Empik, czy nawet sklepy internetowe muszą gdzieś te płyty kupować. Najczęściej robią to u importerów. Teraz - jeśli pamiętam - ceny w Gigi poszły nieco w dół (przy okazji również ceny Tzadików w Multikulti spadły nieco).

Nowego Vu jeszcze nie znam. Natomiast Lastera mam od jakiegoś czasu i cieszy moje uszy. To niezłe (co nie znaczy, że mówię, iż jest to super, hiper, the best itp) nagranie, nieco kameralistyczne, może przez skład, w którym zostało nagrane.

A Wariacji Caine'a nie mam i chyba nie będę miał;-) Okres fascynacji tym muzykiem zdecydowanie mi przeszedł.

A propos "eklektycznych, jazzowo-filharmonicznych" projektów. Ostatnio, jeśli tego typu rzeczy lubię, to jednak w małych, kameralnych składach. Nie wiem, czy taka muzyka mogłaby Ci się spodobać, ale... jest taka płyta M.Whitecage 4tet & J.Scianni Trio - 3+4=5 (CIMP). Próbek jak zwykle można posłuchać ze strony, ale nie oddadzą tej płyty. A tak w ogóle, to... Ludzie słuchajcie Whitecage'a!;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pavbaranov

moze napisz prosze adres tej strony gdzie mozna tego Whitecagea poprobkowac:-)

ja najczzesciej probkuje na www.bn.com, nie moge sie zalogowac na allmusic szkoda:-(

masz jakies typy jesli chodzi o mozliwie duza baze tego typu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon>

Niestety z bazą tego typu muzyki jest... źle. Na bn.com nie ma 3+4=5, ale jak widzę to również 30sek. próbki. Jeśli chodzi o płyty CIMPu to najczęściej słucham próbek tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czyli na ich stronie. Jedyne nagranie to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Niestety również tu znajdziesz tylko fragmenty. Szkoda, bo akurat jeśli chodzi o tę płytę, to po 30sek. nie wiesz nic;-( Inaczej - jeśli lubisz współczesną kameralistykę, to warto dalej drążyć temat, jeśli nie - możesz dać sobie spokój.

Inna baza - również próbek, to popularne AMG. Niekiedy także amazon. Częściej jednak udaje mi się znaleźć większe partie na stronach artystów. Niestety na stronie Whitecage'a jest tylko bodaj jedna i nie pochodząca z tej płyty. O samej płycie możesz poczytać tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam zresztą szukam stron, gdzie można byłoby znaleźć nie próbki, a całe utwory, albo koncerty jazzowe. Jeśli chodzi o towarzystwo pattonowsko-zornowskie, w zasadzie nie ma problemu - znany ftp bunglefever.com. Jednakże to zdecydowanie mało. MMW, Scofield, Soulive itp., zwykle groove-funkowe towarzystwo też są bez problemu do namierzenia, jednak z nieco inną muzyką jest już zdecydowanie gorzej, chyba, że chcesz korzystać z p2p.

Inna sprawa, że sam Whitecage wart jest uwagi. W triach - melodyjny, ale z dużą dozą swobody. Nieco przypomina klimatem jakby bardziej lirycznego i mniej energicznego (rockowego) Chapina. W kwartecie (z wiolonczelą) muzyka dalej ma dużo swobody, jednakże nabiera kameralistycznego szlifu. Ten kwintet jest wyraźnie kameralistyczny. Other Other Quartet to jeśli pamiętam (bo w tej chwili nie mam ich płyt) free zbliżone nieco do innych pomysłów Sabira Mateena np. z Danielem Carterem w TEST, czyli bardziej taylorowskie. Mi podoba się bardzo zarówno brzmienie saksofonów (i jeszcze bardziej klarnetu) Whitecage'a oraz sposób prowadzenia przez niego improwizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon>

Tak mi do łba przyszło... jazz i filharmoniczny rozmach... nie wiem, czy znasz i czy spełni to Twoje kryteria, ale... Vienna Art Orchestra i np. The Minimalism of Erik Satie (hatOLOGY, jak zwykle u mnie... sold out;-)). A jeśli się nie "boisz" Cecila Taylora, to daj znać, bo mam kilka pozycji, które - jak myślę winny Ci się spodobać. Będzie free, miejscami nawet free improv, ale będzie też właśnie ów rozmach charakterystyczny dla filharmonii. Jeśli bawi Cię także bigband, a nie tylko filharmonia, to ze szczerego serca polecam zapoznanie się z Creative Orchestra (Koln) 1978 (hat hut, i jak myślisz? - sold out;-)) niejakiego Tośka Braxtona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, zapomniałem linka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pavbaranov

dzieki za linki,

powiem Ci szczerze, ze big bandy to nie moja melodia:-)

poza Matthew Herbertem, ale to w kategorii nowe brzmienia.

lubie w jazzie zakret na idiom muzyki wspolczesnej.

dlatego jestem zorientowany na kameralne sklady , chyba ze mowa o powaznej ostatnio u mnie : Gorecki, Part, ale tutaj tez male bywa piekne:lutoslawski, szymanowski, cage, messiaen

 

W tej chwili nie ma szans w necie na zapoznanie sie z whiteheadem, szkoda... moze kiedys(nie otwiera mi plikow .ram) Masz lepsze mozliwosci wsluchania sie co w trawie piszczy jako recenzent podejrzewam;-) stad Twoja orientacja w jazzie.

 

U mnie na shortliscie jest obecnie steuart liebig, berne (z tego czego nie mam), herb robertson, vijay iyer.

A propos hatology to mam plytke parkins, black, eskelin imaginary views, ale ktos ode mnie pozyczyl, srednio znam te wytwornie, jest dosc europejska, by nie powiedziec hermetyczna:-)

 

z innej beczki:

co sadzisz o polskich projektach Pink freud robotobibok?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon>

Też lubię takie jazzowo-współczesno-kameralistyczne granie. W takim razie 3+4=5 winien być dobrym typem dla Ciebie. BTW - na stronie CIMPa są mp3 (ok. 30sek).

Z małych składów takich, nazwijmy je 3nurtowych, podoba mi się np. Contemporary Quartet (i - bodaj taka będzie jego nazwa - Contemporary Quintet); także Louis Sclavis. Coś pewnie jeszcze później dodam, ale w tej chwili słucham czegoś zupełnie odmiennego w klimacie i trudno mi się przestawić.

Moja orientacja w jazzie;-) wynika z tego, że mam kilka tysięcy płyt, a nie z tego, że jestem recenzentem. Może odwrotnie - pisuję o płytach, bo je mam, bo chcę się podzielić jakąś informacją o nich, może komuś łatwiej będzie wówczas coś fajnego dla siebie znaleźć. Skłamałbym, gdybym powiedział, że w życiu nie dostałem od nikogo płyty, ale jest ich moźe z 50, które w ten sposób do mnie trafiły. Przytłaczająca większość, to normalnie kupione płyty.

Hat Huta znam bardzo dobrze, z obecnego katalogu mam jakieś 80-90%, w tym wszystkie tria Eskelina. Czy muzyka jest tu europejska? Hmmmm.... nie postrzegałem tego w ten sposób. Zdarza się i tak, choć akurat projekt Eskelina dla mnie raczej europejski nie jest.

Robotobibok podoba mi się. Ostatnia płyta chyba najbardziej ze wszystkich. Szkoda, że tak rzadko koncertuje, przynajmniej w okolicach. Pink Freuda znam z kilku koncertów i bodaj jednej, czy dwu płyt. Fajnie, że taka kapela istnieje, jednakże jako koncertowe trio brzmią jednak gorzej od wersji z Sorry Music Polska, zaś w kwartecie z Dudą chyba jeszcze się nie dopracowali do końca własnego stylu; stare utwory nie koniecznie brzmią lepiej (pełniej), nowe zdecydowanie lepiej, choć bliżej tradycji. Generalnie jestem za, choć trudno uznać byłoby mnie za fana;-) Tak, czy inaczej trzymam kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ostatni best buy to książka o zespole Free - wielki buch formatu A4 w lakierowanych okładkach, w której zakopałem się wiele dni temu i drążę ją, słuchając muzyki zespołu z drugiej płyty, kupionej jako support do książki.

Przy okazji kopalnia wiadomości o innych muzykach i zespołach oraz o latach 1968-1972, w których muzyka anglosaska osiągnęła apogeum kreatywności...

Sad Song Of Yesterday

jotesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pojawiły się w empikach budżetowe dvd muzyczne - nabyłem już Pink Floyd z materiałem z pierwszych dwóch płyt (!) a teraz właśnie Franka Zappę, ale jeszcze nie zdążyłem odsłuchać/oglądnąć. Jakaś niemiecka wytwórnia FAM to wydaje, a empik za ~36 zetów sprzedaje, więc cena dość umiarkowana, a muzyki u FZ 106 minut!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie przypadkowo trafiłem na promocyjne płyty winylowe artystki o imieniu Jacintha.

Idąc dalej tym śladem nabyłem płytę "Autumn Leaves - The songs of Johnny Mercer" właśnie tej artystki. Jak okazało się z opisu jest to występująca już od kilku lat piosenkarka/pieśniarka pochodząca z Singapuru.

Głos wart grzechu i wydanych pieniędzy. Polskim akcentem tej płyty jest bas - Darek Oles wypadł świetnie.

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big Kahuna - 'Shake Those Hula Hips'.

 

Co to jest? Nagrane w 2001 roku, swing jazz orchestra w stylu Duka Ellingtona. Standrady przemieszane z interpretacjami popularnych utworow, jak to swingujace orkiestry jazzowe potrafia.

 

Poza nieodpartym urokiem prowadzenia melodii i improwizacji jest w tej plycie cos niezwyklego - jakos nagrania! Plyta ma nieprawdopodbna dynamike, rytm i hawajski zar (sekcja deta). Przekazane w absolutnie topowym opakowaniu realizacyjnym utwory nagle w nowym swietle pokazuja ten typ muzykowania. Rewelacja. Radze sluchac glosno.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D. Holland, C. Bley, T. Stanko - :rarum - po 35pln

D. Holland Quintet - seeda of time - 30 pln

K. Jarrett - byablue - 25 pln

K. Jarrett Trio - somewhere before - 25 pln

Freddie Hubbard - red clay - 25 pln

Bella Fleck & Edgar Meyer - music for two - 25 pln

Mariza - live in london - DVD - 29 pln

 

w MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj nabylem za mniej niz 10 zl. sztuka:

 

 

Kirov Orchestra – Dziadek do Orzechow – 81 min – Philips – nagrane na Jaap de Jong vacuum tube equipement w Baden-Baden – 1998 r.

 

Nigel Kennedy – koncert skrzypcowy Czajkowskiego i koncert skrzypcowy Sibeliusa – EMI – nagrania z konca lat 80-tych, plyta wydana w roku 1992.

 

Pierwsza plyta nagrana wspaniale, chwilami 3D na nieprawdopodobnym poziomie. Miodzio. Inna sprawa, ze nie wiem za bardzo co oznacza lampowe wyposazenie Jaap de Jong skoro na plycie literki DDD ;- ))

 

Druga plyta – uwielbiam Sibeliusa – tu zagrany powoli, generuje wiele skojarzen i emocji ale i nie jest przekombinowany. Czajkowskiego nie znalem wczesniej zatem trudno cos powiedziec poza tym, ze plyta nagrana bardzo dobrze i z doskonala dynamika (wejscia orkiestry przebudzaja) :- )

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2162-100004711 1170272673_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCHUBERT. Sonata in C Minor, D.958. 4 Impromptus D.899. Ländlers

Harmonia Mundi

10 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Was dobijac ale sidi po 5 zl takze jest masa - niestety, glownie smiec :-(

 

pzdrw

 

soso

 

Ach, te wyprzedaze! :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

DEVIL DOLL - "Sacrilegium". To juz druga pozycja obok "Eliogabalus", ktora posiadam na CD. Wspaniala, bardzo "inna" muzyka jaka sluchalem do tej pory. Moim marzeniem jest skompletowanie calej dyskografii Mr Doctora.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gorąco polecam te płytki :MAJEWSKI, WOJCIECH-Zamyślenie (tą szczególnie),MARSALIS, BRANFORD Eternal, MOTION TRIO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1602-100004333 1170273244_thumb.jpg

post-1602-100004334 1170273243_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.