Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do 5000 PLN z głośnikami eltax monitor III?


tadekpodjadek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako, że mój dotychczasowy wzmacniacz Denon PMA-980r prawdopodobnie już nie wstanie pomimo prób reanimacji, chciałbym się zwrócić o pomoc w doborze nowego do głośników eltax monitor 3, które posiadam w dotychczasowym zestawie. Przeglądałem różne sklepy hifi i z tego powodu mam lekki mętlik w głowie. Kwota jaką mogę wydać to ok 5000 PLN (chociaż nie wiem, czy to nie ekstrawagancja jak na te kolumny; kolumn raczej zmieniać nie będę). To co musi mieć to wejście optyczne (przynajmniej jedno, lepiej więcej, źródłem będzie tv i raspberry pi jako mp3), pilot, ważyć do 10kg, barwa dźwięku ciepła, mile widziane diody na wskaźnikach (tak było w denonie, ale to pewnie za dużo 🙂 ), sprzęt nowy.

Z góry dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tadekpodjadek napisał:

czy to nie ekstrawagancja jak na te kolumny

jak masz taką potrzebę tyle wydać na wzmacniacz to nic nikomu do tego🙂 NAD 375bee jest ogólnie chwalony i mocy mu nie brakuje ,mieści się w budżecie,to taki pierwszy jaki mi przyszedł na myśl,dobra jest też yamaha as 701,kolumny na pewno zmienisz😁 bo to hobby na tym polega...

 

57 minut temu, tadekpodjadek napisał:

ważyć do 10kg

od 10 kg ,dobre zasilanie swoje waży,chyba ,że kupisz d kasowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szpotek73 napisał:

jak masz taką potrzebę tyle wydać na wzmacniacz to nic nikomu do tego🙂 NAD 375bee jest ogólnie chwalony i mocy mu nie brakuje ,mieści się w budżecie,to taki pierwszy jaki mi przyszedł na myśl,dobra jest też yamaha as 701,kolumny na pewno zmienisz😁 bo to hobby na tym polega...

Wspomniany przez Ciebie NAD nie ma wejścia optycznego. Wyczytałem gdzieś, że Yamahy są , jakby to napisać, suche... Poza tym 150W to za dużo, bo głośniki mają rms 90W, a jako, że w bloku mieszkam, to i tak tego głośno nie puszczam.

21 minut temu, szpotek73 napisał:

 

od 10 kg ,dobre zasilanie swoje waży,chyba ,że kupisz d kasowy

Niestety więcej mi półka nie utrzyma, a gdzie indziej nie mam gdzie wstawić 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tadekpodjadek napisał:

Poza tym 150W to za dużo

w sam raz,wzmacniacz im ma wydajniejszy transformator i duże pojemności kondensatorów w zasilaczu tym lepiej gra

 

10 godzin temu, tadekpodjadek napisał:

głośniki mają rms 90W

ten parametr jest nieistotny w domowym audio ,oznacza tylko tyle -jaką moc głośnik wytrzyma w rms bez spalenia🙂

10 godzin temu, tadekpodjadek napisał:

Niestety więcej mi półka nie utrzyma, a gdzie indziej nie mam gdzie wstawić 😞

no to kup klasę d,np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bez problemu wysteruje twoje kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mamy na wyprzedaży kilka sztuk Rotel Ra-1572 w cenie 4999 PLN!!! https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-ra-1572.html Ciężko go przebić zważywszy, że ma na pokładzie całkiem niezły DAC 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tadekpodjadek napisał:

Cześć

Jako, że mój dotychczasowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) PMA-980r prawdopodobnie już nie wstanie pomimo prób reanimacji, chciałbym się zwrócić o pomoc w doborze nowego do głośników eltax monitor 3, które posiadam w dotychczasowym zestawie. Przeglądałem różne sklepy hifi i z tego powodu mam lekki mętlik w głowie. Kwota jaką mogę wydać to ok 5000 PLN (chociaż nie wiem, czy to nie ekstrawagancja jak na te kolumny; kolumn raczej zmieniać nie będę). To co musi mieć to wejście optyczne (przynajmniej jedno, lepiej więcej, źródłem będzie tv i raspberry pi jako mp3), pilot, ważyć do 10kg, barwa dźwięku ciepła, mile widziane diody na wskaźnikach (tak było w denonie, ale to pewnie za dużo 🙂 ), sprzęt nowy.

Z góry dzięki za pomoc

W tym wypadku na pewno ciekawą opcją jest Marantz PM7000N. Posiada DAC, funkcje sieciowe, USB, obsługa z pilota i aplikacji. Dodatkowo jest to wzmacniacz o cieplejszych charakterze brzmienia. 

Alternatywą dla tego rozwiązania w nie co niższym budżecie jest Magnat MR780. Również posiada ocieplony charakter brzmienia.

Trzecia opcja to zakup wzmacniacza Atoll IN100 Signature i dokupienie osobno przetwornika cyfrowo-analogowego(DAC).

Pilot posiada każde z powyższych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

sprawdź Cyrusa 6DAC. Gra po cieplejszej stronie mocy, półka spokojnie wytrzyma, masz dwa złącza optyczne, dwa koaksjalne. Moim zdaniem będzie to dobry wybór do Eltaxów, kwotowo nie zrujnuje Ci budżetu. Gdybyś miał życzenie przetestować ten model daj mi znać, ogarniemy wypożyczenie.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat MR 780 z tańszych rozwiązań powinien przypaść ci do gustu, ale wziąłbym pod uwagę jeszcze Audiolaba 6000A Play, w którym dodatkowo znajdziesz wbudowany odtwarzacz sieciowy ze Spotify, Tidal i radiem internetowym.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A używki wchodzą w grę? Skąd jesteś. 

Jeszcze próbowałbym reanimować HK. Dobry fachowiec da radę. Słuchałem HK'ów z serii 9xx grają naprawdę dobrze. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.