Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, carlos med napisał:

Podłącze się pod wątek .

Mam Yamaha np-s303 zmodyfikowaną, podłączona przez coax do DAC Gustard x26pro. Jest dobrze , fajna apka MusicCast. Brzmieniem z Tidala master zbliża się do CD (Onkyo C7030 też zmodyfikowany) , ale trochę jeszcze brakuje . Teoretycznie Gustard x26pro najlepiej powinien zagrać po USB , ale Yamaha go nie ma . 

Co polecili byście z transportów sieciowych z wyjściem USB ?? Malina odpada ze względu na obsługę .

Ktoś miał Yamahę np-s303 i zmienił z zadowoleniem na coś innego ??

Bez niecnych zamiarów zapytam, co w obsłudze maliny jest nie tak? Mam na razie Daphile na osobnym mini serwerze i wszystko hula nienagannie (po aktualizacji). Obsługa banalna ze smartfona lub PC. Trudno o prostszą. Jakość bez specjalnych zasilaczy moim zdaniem świetna. Nadal jednak spoglądam na ifi... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jus6 napisał:

Oryginalnie w zestawie nie ma zasilacza ifi ipower. 

Jest zasilacz 12v

kupowałem ZS używkę z sierpnia 2021 bo na nowy nie mogłem się doczekać ale jeszcze sprawdzę czy to na pewno ipower bo tylko raz miałem w ręku i poszedł do kartonika 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kajo napisał:

kupowałem ZS używkę z sierpnia 2021 bo na nowy nie mogłem się doczekać ale jeszcze sprawdzę czy to na pewno ipower bo tylko raz miałem w ręku i poszedł do kartonika 

Ja kupiłem dwa miesiące temu nowy ZS. Zasilacz jakiś zwykły bez nazwy ifi. Wygląda na taki za 15zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 18:19, Tomek1777 napisał:

Potwierdzam.  Ja za radą Piotra mam M1 z dac i wyjściem sluchawkowym ale stosuje jako goły transport  ewentualnie wyjście słuchawkowe. W połączanie z dobrym dackime to już jazda na wysokim poziomie. Zasilanie liniowe z Keces P8. Rewelacyjny po wyjściu I2S\hdmi z dobrym kablem robi niewiarygodna robotę. Pierwszy raz w przygodzie z audio włączam i zapominam o zmianach. Oczywiście reszta toru doszlifowana jak diament.

Potwierdzam streaming z Amzona przy użyciu SA M1 uwalnia mnie i od dysku Nas i od transportu cd. Po prostu różnice sa za małe aby odczuwać jakikolwiek dyskomfort

 

Porównywałes może z Auralic lub Lumin u1 mini ?? Mam obecnie zmudyfikowaną Yamahę np-s303 ,ale po mału szukam czegoś lepszego . M1 chętnie sprawdzę tym bardziej że mój DAC podobno lepiej brzmi po USB którego Yamaha nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie laickie pytanie, ale zadam 😉 Steruje się tym streamerem z poziomu telefonu? W sensie odpalam tidal na tel tyle? Chodzi mi o prostotę obsługi na początek. Zeby nie przegryzać sie przez miliony opcji ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PanSławomir napisał:

Wybaczcie laickie pytanie, ale zadam 😉 Steruje się tym streamerem z poziomu telefonu? W sensie odpalam tidal na tel tyle? Chodzi mi o prostotę obsługi na początek. Zeby nie przegryzać sie przez miliony opcji ..

Musisz mieć Stream i tel w tej samej sieci. Odpalasz Tidal. W aplikacji Tidal wybierasz jako urządzenie docelowe Stream i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że wcześniej w apce IFI Streamer musisz włączyć obsługę Tidala . Robisz to tylko raz i masz spokój. W odróżnieniu od apki Tidala gdzie urządzenie docelowe wybierasz po każdym włączeniu jego apki lub rozłączeniu ze Streamem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciek1 napisał:

Bez niecnych zamiarów zapytam, co w obsłudze maliny jest nie tak? Mam na razie Daphile na osobnym mini serwerze i wszystko hula nienagannie (po aktualizacji). Obsługa banalna ze smartfona lub PC. Trudno o prostszą. Jakość bez specjalnych zasilaczy moim zdaniem świetna. Nadal jednak spoglądam na ifi... 

No może źle się wyraziłem z tą obsługą maliny. Porównywałes ifi z malina w Twojej wersji ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze propozycje na najlepszy , w kategorii najbardziej zbliżony brzmieniem do hi-endowego CD (jeśli to w ogóle możliwe ) transport sieciowy do ok 10k ( również używany)??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, NRK napisał:

Streamer za 10 do DAC-a za 6 i kolumn za 5. Przemyśl to dobrze.

Cena nie ma nic do rzeczy . Słabe źródło to i z resztą toru za 100k nie zagra dobrze.  Ten DAC za 7 brzmi lepiej niż nie jeden za >10k , a kolumny no cóż , jak masz takie za 5 to biorę , są warte 2 x tyle i biją na głowę współczesne konstrukcje do 15-20k, ale każdy ma prawo do własnych opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oryginalnie w zestawie nie ma zasilacza ifi ipower. 
Jest zasilacz 12v 
Ja dostałem ifi power

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, carlos med napisał:

Cena nie ma nic do rzeczy . Słabe źródło to i z resztą toru za 100k nie zagra dobrze.  Ten DAC za 7 brzmi lepiej niż nie jeden za >10k , a kolumny no cóż , jak masz takie za 5 to biorę , są warte 2 x tyle i biją na głowę współczesne konstrukcje do 15-20k, ale każdy ma prawo do własnych opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Twój cyrk i twoje małpy. Na dodatek używasz chyba końcówek w trybie bridga z kolumnmi o impedancji 4ohm.

Bez komentarza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, NRK napisał:

Twój cyrk i twoje małpy. Na dodatek używasz chyba końcówek w trybie bridga z kolumnmi o impedancji 4ohm.

Bez komentarza

Nie używam ich w trybie bridge z wiadomych powodów , wiem , że wtedy na kanał końcówka dostaje 2 ohm lub mniej. Końcówki to pozostałość po poprzednim systemie 8 ohm , ale grają rewelacyjnie w układzie 100% separującym kanały. Więc zamiast z góry zakładać , że ktoś nie ma pojęcia wystarczy podzielić się konstruktywnymi propozycjami .

Zawsze mnie zaskakuje , że lepiej czepiać się i wytykać komuś wyimaginowane problemy zamiast coś zaproponować. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, venom200 napisał:

Ja dostałem ifi power

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Zbyt długo się decydowałem na początku były oryginalne ifi zasilacze .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, carlos med napisał:

Zawsze mnie zaskakuje , że lepiej czepiać się i wytykać komuś wyimaginowane problemy zamiast coś zaproponować. 

Mówisz i masz, Chord 2go/2yu.

Kasuje wszystkie streamery do 20 tyś. 🤑

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NRK napisał:

Mówisz i masz, Chord 2go/2yu.

Kasuje wszystkie streamery do 20 tyś. 🤑

Dziękuję. Teraz znacznie sympatyczniej .

Łączysz go z DAC też od Chorda ?? 

Wg Ciebie jest różnica w połączeniu przez USB a Coax ??

Powiedziałbyś , że brzmienie zbliżone do CD , a może lepiej , bardziej analogowo ??

Pytanie o transport wrzuciłem tutaj , bo nawet w tanich transportach/streamerach są słyszalne różnice i jedne raczej zawsze brzmią słabo a inne , sprawdzone zdecydowanie lepiej . Myślę , że wymiana doświadczeń jest też po to żeby nie tracić czasu na słuchanie tych , które większość odrzuciła . Pułap cenowy 10k podałem orientacyjnie ,żeby odrzucić sprzęt powyżej tej kwoty . Sam podałeś przykład sprzętu za 8-9k , który wg Ciebie brzmi lepiej niż droższe i oto właśnie chodzi . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, carlos med napisał:

ączysz go z DAC też od Chorda ?? 

Łączyłem. Miałem ten streamer pożyczony od kolegi. Używam Roon-a i Sotma na codzien. Pomimo że streamer jest super, działa idealnie, również apka. To nie widzę sensu w moim przypadku wydawać ponad 6 kola na ten zestaw.

Tak, mam Dac Chorda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NRK napisał:

Łączyłem. Miałem ten streamer pożyczony od kolegi. Używam Roon-a i Sotma na codzien. Pomimo że streamer jest super, działa idealnie, również apka. To nie widzę sensu w moim przypadku wydawać ponad 6 kola na ten zestaw.

Tak, mam Dac Chorda.

Też brałem kiedyś pod uwagę Sotma z lepszym zasilaniem niż fabryczne ,nie spotkałem o nim złej opinii ( poza karta pamięci o ile psmietam) ,  ale nie korzystam z Roon'a i w Sotm-ie trochę mnie przerażała sama konfiguracja , ale może przesadzam , 

Obawiam się , że właśnie jak piszesz dokładka kilka tys może nie przełożyć się na poprawę brzmienia proporcjonalnie. 

Czyli brzmieniowo nie było jak rozumiem przepaści między Sotm a Chord ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, carlos med napisał:

Czyli brzmieniowo nie było jak rozumiem przepaści między Sotm a Chord ??

Oczywiście że nie, aczkolwiek i tak u mnie jest to mało realne bo używam Mscalera.

Co do Sotma, to osobiście uważam że mając Roon-a i sotma , nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NRK napisał:

Oczywiście że nie, aczkolwiek i tak u mnie jest to mało realne bo używam Mscalera.

Co do Sotma, to osobiście uważam że mając Roon-a i sotma , nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Mscaler rzeczywiście tak poprawia efekt końcowy , nietani dodatek do toru ?

W takiej sytuacji fakt , że transport na poziomie Sotma daje pełnię szczęścia.

Wiem , że nie po to stawia się Roon'a , ale , czy np. Tidal z Roon'a w porównaniu ze streamerem obsługującym Tidala to jakaś różnica w brzmieniu ,czy z Tidala więcej się już nie wyciśnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, carlos med napisał:

scaler rzeczywiście tak poprawia efekt końcowy , nietani dodatek do toru ?

Robi robotę. Niby po podłączeniu nic się nie dzieje ale po chwili zdajesz sobie sprawę, że nie słuchasz muzyki godzinę a trzy .

 

Tidal itp ,to dla mnie ciekawostka i nic więcej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, NRK napisał:

Tidala itp ,to dla mnie ciekawostka i nic więcej.

 

No wiem , że to przeciętna jakość co najwyżej , tylko muzyka, której słucham trochę niszowa i dostępna raczej na CD lub serwisach streamingowych pokroju Tidala . 

Chociaż szczerze to nawet nie mam źródeł gęstych plików ze swoją muzyką .

Coś polecisz?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, carlos med napisał:

No może źle się wyraziłem z tą obsługą maliny. Porównywałes ifi z malina w Twojej wersji ?? 

Niestety, nie... Dlatego próbuję dopytać. Co takiego bezdyskusyjnie zyskam po zmianie mojego stabilnego Daphile na osobnym serwerze, podłączonego do Topping po przesiadce na ifi? Topping włącza się automatycznie - zasilanie z usb. Pytam naprawdę pokojowo i to podkreślam, ponieważ reakcje na tego typu propozycje porównania bywają emocjonalne niepotrzebnie. Ifi od początku mi się podobał, ale wchodziłem i wchodzę w stream stopniowo. Generalnie siedzę w winylach... Może są użytkownicy z większym doświadczeniem i nie zostanę odesłany z sugestią: "kup lub wypożycz to usłyszysz"? Proszę... Pozdrowienia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, maciek1 napisał:

Niestety, nie... Dlatego próbuję dopytać. Co takiego bezdyskusyjnie zyskam po zmianie mojego stabilnego Daphile na osobnym serwerze, podłączonego do Topping po przesiadce na ifi?

Tidal Connect

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piopio napisał:

Tidal Connect

No tak, ale obsługa Tidal na Daphile nie jest jakaś dramatyczna. Tidal Connect mam na innym sprzęciku i różnice w obsłudze nie zabijają... Dlatego korzystam tylko z Tidal'a na Daphile. Ale jasne, dzięki, nie dyskutuję więcej - korzyść to bezpośrednia obsługa Tidal Connect. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zastosujesz izolację galwaniczną USB to nie będzie żadnych różnić dźwiękowych. Goły PC może generować więcej zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten streamer współpracuje z dyskami twardymi. Mam dużo muzyki na dyskach i chciałem je podpiąć. Od 1TB do 3TB. Czy to zadziała?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cinekk1 napisał:

Czy ten streamer współpracuje z dyskami twardymi. Mam dużo muzyki na dyskach i chciałem je podpiąć. Od 1TB do 3TB. Czy to zadziała?

gdzieś czytałem że obsługuje do 6TB ale będzie wczytywać długo bibliotekę więc trzeba się uzbroić w cierpliwość za pierwszym razem . Chyba warto zainwestować w SSD dobrej firmy z przyzwoitym transferem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.