Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto na zagranicznym forum zaobserwowano mniejsze grzanie się streama na 15V. To by sugerowało moim zdaniem mniejszą prace stabilizacji, co jest trochę dziwne skoro Stream już działa na 9V, ale ja się nie znam.

Nie mam pojęcia co oni tam zrobili i jakie jest faktyczne napięcie zasilania układu.? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w tym jest dzisiaj wreszcie przyjechal ipower 15v gra 5 godzin i faktycznie ledwo cieply streamer. Co do dźwięku za wcześnie . Ale niskie bardziej zróżnicowane i taka gładkość .. 

Mam pytanie czy w komplecie zasilacza mieliście różne wtyki tzn USA, angielskie itd?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Robi68 napisał:

Ponadto na zagranicznym forum zaobserwowano mniejsze grzanie się streama na 15V. To by sugerowało moim zdaniem mniejszą prace stabilizacji, co jest trochę dziwne skoro Stream już działa na 9V, ale ja się nie znam.

Nie mam pojęcia co oni tam zrobili i jakie jest faktyczne napięcie zasilania układu.? 

W Zen Stream są przetwornice, które regulują napięcia przed zasilaczami niskoszumnymi. Podejrzewam, że przy większym napięciu (a mniejszym prądzie) akurat wytraca się tam mniejsza ilość strat. 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tydzień testów zakończony więc czas podzielić się wrażeniami :) Na wstępie, duże podziękowania dla @Audiomagic.pl i @iFi Audio za udostępnienie urządzenia do testów.

 

Pierwsze wrażenia

Po wyjęciu iFi Zen Stream z pudełka, pierwsze na co zwróciłem uwagę to waga tego odtwarzacza, według danych waży on nieco ponad pół kilograma, więc na takie małe “pudełko” to sporo, osobiście uważam to za plus gdyż całość jest bardzo dobrze i solidnie zbudowana z użyciem wysokiej jakości materiałów. Korpus i panele przód/tył są wykonane z aluminum, więc spora waga sugeruje że mamy tu trochę dobrej technologii w środku. Jeśli chodzi o zasilacz to mamy w zestawie standardowy zasilacz 9V który ma dość krótki kabel, z tego co pamiętam na oko to ok. 1m, w jednym miejscu był to problem, w innym nie :) 

Przód wygląda dość minimalistycznie, z dwoma przełącznikami (Lewy - Włącznik/Wyłącznik, Prawy - Przełączenie pomiędzy WiFi/LAN), i z dwoma diodami (Lewa - Prędkość łącza, Prawa - Częstotliwość sygnału). Kolory diod LED trzeba zapamiętać aby wiedzieć co oznaczają więc tu na początku przydatna jest instrukcja.

Z tyłu wiele się dzieje, mamy tutaj do wyboru wiele złącz - SPDIF z iPurifier, 2 x USB 3.0 gdzie dolny port posiada systen tłumienia szumów ANC (Active Noise Cancellation) i służy do połączenia DACa. Do tego mamy port RJ-45, serwisowy port USB-C do aktualizacji systemu (aczkolwiek ja aktualizowałem system bardzo łatwo po sieci bez kabla), antenę WiFi no i przełącznik trybów “Exclusive Modes” który pozwala na przełączanie trybów pracy tak aby działał np. ekskluzywnie tylko pod Tidal lub Roon lub NAA lub DLNA albo ‘tryb ogólny’ - AIO (all in one). Podobno to rozwiązanie służy polepszeniu jakości dźwięku gdyż wtedy urządzenie koncentruje się na jednym trybie pracy (np. Tidal czy Roon) wyłączając zbędne procesy co rzekomo obniża jitter.  Ja osobiście nie słyszałem różnicy pomiędzy trybem AIO i Tidal słuchając muzyki z Tidala, być może nie mam tak dobrego słuchu. Dodam tylko że wg. producenta urządzenie działa bez problemu z Tidal Connect, AirPlay, SpotifyConnect, czy Roon, osobiście testowałem tylko Tidal i AirPlay, obydwa działały bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ifimx51.thumb.jpg.96d34e64695412390dd238f0afe1af91.jpg

Porównanie i Odsłuch

iFi testowałem na dwóch różnych wzmacniaczach i porównywałem z różnymi źródłami dźwięku (Laptop, iPad, BlueSound NODE). Do testów słuchałem głównie z Tidal poprzez funkcję Tidal Connect.

Pierwszy test był w pokoju-biuro gdzie na codzień gram z Laptopa lub iPada poprzez USB na wzmacniaczu zintegrowanym Topping MX5 na kolumnach Dali Spektor 2. Przypomnę że iFi Zen Stream jest to stricte odtwarzać sieciowy który nie ma w sobie DACa więc musi być podłączony do zewnetrznego DACa lub wzmacniacza z DACiem, Topping MX5 ma DAC więc nie było problemu.
W porównaniu do Laptopa czy iPada, różnica w dźwięku była bardzo duża, oczywiście na korzyść iFi Zen Stream. Odrazu było słychać większą szczegółowość, lepszą scenę, muzyka brzmiała bardzo czysto, dźwięk był pełniejszy. Był to wynik jakiego oczekiwałem, aczkolwiek byłem ciekaw czy jest to aż taka różnica w sprzęcie czy sposobie strumieniowania muzyki z Tidal. Dla porównania na Laptopie puściłem podobne kawałki które mam zapisane lokalnie w FLAC no i tutaj już dźwięk był na podobnym poziomie, myślę że to pokazuje jak dobrze iFi radzi sobie z strumieniowaniem muzyki z Tidal (i pewnie innymi usługami). Być może mógłbym coś jeszcze pogrzebać w laptopie aby usprawnić strumieniowanie z Tidal ale pewnie musiał bym nad tym posiedzieć. Żałuje że nie miałem czasu aby wrzucić kilka lokalnych plików FLAC na iFi Zen Stream i jeszcze tak porównać z laptopem

ifipcipad.thumb.jpg.308ba76402ce646c1467da81286a1d92.jpg

Drugi test był w salonie gdzie na codzień gra BlueSound NODE podłączony (poprzez COAX) do wzmacniacza zintegrowanego NAD C388 na kolumnach Dali Oberon 7. W internecie i na forach dość często BS NODE i iFi Zen Stream są ze sobą porównywane, i mimo wspólnej cechy którą jest to że obydwa urządzenia są odtwarzaczami sieciowymi, to funkcjonalnie (jak i cenowo) dość się różnią - BS Node ma DAC, może działać jako przedwzmacniacz, posiada wejścia/wyjścia cyfrowe i wyjścia analogowe, no i mamy na pokładzie bardzo rozbudowane oprogramowanie które pozwala na korzystanie z większości internetowych usług muzycznych, do tego jest jeszcze możliwość obsługi zewnętrznych urządzeń (np. Subwoofery) jak i parowanie urządzeń na BluOS. iFi Zen Stream z kolei skupia się na odtwarzaniu muzyki, nic innego, więc chyba powinien wypaść lepiej.
I tutaj, lekkie zdziwienie, mówiąc szczerze nie byłem w stanie zbytnio rozróżnić tych dwóch urządzeń pod kątem dźwięku, mam wrażenie że przy niektórych kawałkach iFi był troszkę bardziej muzykalny ale to były bardzo małe różnice (chyba że sobie już sobie coś wmawiałem). Przypomnę że obydwa urządzenia były podłączone po kablu koaksjalnym, być może połączenie do zewnętrznego DACa po USB wykazało by większe różnice pomiędzy tymi urządzeniami, lub być może mam zbyt słaby słuch muzyczny :). Niektóre internetowe recenzje/porównania sugerowały że iFi gra o klasę lepiej niż BS Node, u mnie to się nie sprawdziło aczkolwiek nie testowałem wszystkich konfiguracji (COAX vs USB itp.). Gdzieś czytałem recenzję że po USB iFi gra dużo lepiej od BS Node, może tak jest.

ifibsnode.thumb.jpg.2e9a2e0f3faf9e01cd8573d382d9a0e1.jpg

Obsługa

Praktycznie nie ma zbyt co obsługiwać, wszystko odrazu działa od pierwszego podłączenia. Odtwarzanie muzyki odbywa się przez aplikacje zewnętrzne (Tidal, Roon, Spotify itp) które łączą się z iFi z poziomu aplikacji (w moim przypadku Tidal poprzez Tidal Connect). Do ‘systemu operacyjnego’ iFi można łatwo uzyskać dostęp poprzez wpisanie ifi.local w oknie przeglądarki, aczkolwiek wygląda bardzo podstawowo i raczej jest wykorzystywane do aktualizacji oprogramowania, muzykę też można odtwarzać/kontrolować z lokalnie podłączonych źródeł ale nie wygląda to zbyt zachęcająco. Podczas testów urządzenie było bardzo stabilne, tylko raz się zawiesiło ale to raczej z mojej winy. Jedną ciekawą rzecz którą zauważyłem to że sprzęt się dosyć grzeje, może być to wina standardowego zasilacza, podobno z lepszym zasilaczem iFi Xpower 15v nie ma tego problemu.

iFi-Audio-ZEN-Stream-3-690x424.thumb.png.893eacc865f5384442a1b4b6d4024b5a.png

Podsumowanie
Myślę że jako dedykowany odtwarzać sieciowy jest to bardzo dobre urządzenie, zapewniające dźwięk na wysokim poziomie, banalnie łatwą obsługę i dobrą integrację z najbardziej popularnymi usługami strumieniowania muzyki. Jako że iFi Zen Stream bazuje na komponentach RaspberryPi, jestem ciekaw czy dobra malinka DIY za mniej $ jest w stanie mu się postawić, głownie z uwagi na to że mamy tutaj trochę ciekawej autorskiej technologi iFi, może ktoś będzie w stanie porównać ;)
Osobiście, nawet gdyby iFi grał lepiej od BS Node to bym ich raczej nie zamienił gdyż w salonie, z uwagi na funkcjonalność, BS Node sprawuje się kapitalnie, ale tak jak wspomniałem są to inne urządzenia. Do pokoju-biuro gdzie używam laptopa i iPada jako źródło, iFi jest dość kuszącą opcją z uwagi na większą wygodę odtwarzania muzyki z Tidal jak i o wiele lepszą jakość dźwięku w porównaniu do laptopa czy iPada, muszę pomyśleć. Jestem ciekaw jak inni testujący ocenią ten sprzęt :) 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawlardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pawlardo napisał:

Jako że iFi Zen Stream bazuje na komponentach RaspberryPi

Nie bazuje.

IfI wykorzystuje inne moduły. On jest podobny do Malinki jaką możesz znać gdyż wykorzystuje soft oparty o ten który często jest tam spotykany.

Jest to chyba? Volumio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@5z0p3n

Zen Stream nie bazuje na Raspberry Pi, ale wykorzystuje ten sam procesor. Oprogramowaniem na którym on bazuje to rdzeń Volumio, ale wszelkie wtyczki i przetwarzanie audio jest napisane przez nasz zespół od nowa. 

@pawlardo

Bardzo dobrze się czytało, widzę, że od razu stawiasz poprzeczkę wysoko! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, iFi Audio napisał:

@pawlardo

Bardzo dobrze się czytało, widzę, że od razu stawiasz poprzeczkę wysoko! 

Kurde ! Poziom faktycznie wysoki. Muszę napisać recenzję w sposób bardziej profesjonalny 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości próbowałem orientacyjnie wycenić ile by kosztowała malinka DIY na 'zbliżonych' komponentach, dedykowana pod Tidal Connect. 

4B Raspberry Pi 4 model B WiFi DualBand Bluetooth 4GB RAM 1,5GHz - 319zł
Allo DigiOne 1.2 HAT SPDIF/RCA/BNC - 565zł
RaspberryPi Zasilacz USB C - 47,90zł
Obudowa - 29,90zł.
Izolator USB Topping HS01 - 350zł
Volumio Premium - 276zł rocznie (wymagane aby działał Tidal Connect).
------------------
Razem - 1587zł (pierwszy rok), w drugim roku wychodzi 1863zł więc iFi wychodzi korzystniej gdyż trzeba zapłacić za drugi rok Volumio Premium. 
iFi Zen Stream - 1790zł

Pewnie można by zakwestionować niektóre powyższe wybory i może urwać z 300zł? ale +/- to koszt bardzo zbliżony do iFi, oczywiście bez ładniejszej obudowy, bez SPDIF z iPurifier i bez innych nieznanych mi rozwiązań które iFi ma w sobie, za to z DACiem. 

Patrząc na powyższe, chyba bym się nie bawił w malinkę i bardziej się opłaca kupić 'gotowca'. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Allo DigiOne 1.2 HAT SPDIF/RCA/BNC - 565zł

To jest zbędne jeśli łączymy się po USB.

Do iFi też trzeba dokupić Topping HS01.

Można jeszcze zrobić streamer na PC:

PC i3/4GB/120SSD ok 700 zł + Topping HS01 ok 350 zł + Roon abonament ok 500 zł - 1550 zł

Czyli podsumowując (funkcjonalność Tidal Connect/Roon): 

iFi ZEN Stream - 2140 zł

Malinka Pi4B (Volumio) - 1180 zł a potem ok 380 zł na rok

PC (Roon ) - 1550 zł a potem 500 zł na rok

Wszystkie konfiguracje zapewnią tą samą (technicznie doskonałą) jakość dźwięku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam że na Moode teraz działa Tidal Connect. Pisała o tym Rucia w którymś wątku. Więc odpada koszt roczny - 276 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, Piopio said:

>> Allo DigiOne 1.2 HAT SPDIF/RCA/BNC - 565zł

To jest zbędne jeśli łączymy się po USB.

Jeśli tylko po USB to jasne, aczkolwiek chciałem skonfigurować tak aby były sobie podobne. 

 

23 minutes ago, Piopio said:

Do iFi też trzeba dokupić Topping HS01.

Myślałem że wbudowane ANC dużo pomoże i nie do końca będzie potrzebny zewnętrzny izolator. Testowałeś z izolatorem i bez u siebie? Jeśli tak to nadal była duża różnica? Sam rozważam tego Toppinga HS01. 

 

27 minutes ago, Piopio said:

PC i3/4GB/120SSD ok 700 zł + Topping HS01 ok 350 zł + Roon abonament ok 500 zł - 1550 zł

Na papierze niby ok, ale ten Tidal nie odtwarzał u mnie na PC/Laptopie tak dobrze z laptopa (mimo optymalizacji) jak z iFi Zen. Sugerujesz że Roon by mocno poprawił odtwarzaną jakość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moode to ten Tidal Connect jest nielegalny 😉 No i trzeba zainstalować samu skrypt z tego co się orientuję.

7 minut temu, pawlardo napisał:

Myślałem że wbudowane ANC dużo pomoże i nie do końca będzie potrzebny zewnętrzny izolator. Testowałeś z izolatorem i bez u siebie? Jeśli tak to nadal była duża różnica? Sam rozważam tego Toppinga HS01. 

Na papierze niby ok, ale ten Tidal nie odtwarzał u mnie na PC/Laptopie tak dobrze z laptopa (mimo optymalizacji) jak z iFi Zen. Sugerujesz że Roon by mocno poprawił odtwarzaną jakość?

1. Testowałem. Izolator jest niezbędny. ANC to nie jest izolacja galwaniczna.

2. Tak. Roon jest znakomity. Moim zdaniem konieczny jeśli się chce odtwarzać z PC. Żadnych różnic w porównaniu z iFi i Tidal Connect. Testowałem też iFi jak end-point dla Roona - też znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, Piopio said:

2. Tak. Roon jest znakomity. Moim zdaniem konieczny jeśli się chce odtwarzać z PC. Żadnych różnic w porównaniu z iFi i Tidal Connect. Testowałem też iFi jak end-point dla Roona - też znakomicie.

Właśnie zainstalowałem Roona dla sprawdzenia, różnica jest ogromna, o to mi chodziło! Dzięki :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, maciek1 napisał:

Skoro tak przeliczacie, to opcja z Daphile chyba wychodzi najtaniej...

Brak Tidal Connect. Nie z każdym DAC działa. Dla miłośników DIY. 

Daphile się już skończyło moim zdaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc dodam coś od siebie. Gram z Roon + Ifi zen + Denafrips Pontus. To całego zestawu dołożyłem Topping HS01 bo dziś " doszedł". I faktycznie gra chyba lepiej. Przede wszystkim czarne tło całkowicie się zrobiło w muzyce. Nie to.ze cokolwiek słyszałem wcześniej, ale jest jakoś inaczej. Jest też na + chyba przestrzeń i stereofonia. Ale ja sam łapie się że u mnie w domu mam różne postrzeganie muzyki a raczej jej jakości. To dziś wszystko gra wybitnie . Czy dzięki Topping nie wiem.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie @Piopio @pawlardo czapki z głów za tak dokładną analizę! 

Sam jestem fanem Roona za sposób podawania muzyki i mnogość opcji. Bawiliście się opcjami upsamplingu? Potrafią bardzo dużo zmienić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że z Roon nawet Tidal gra lepiej niż z Tidal Connect. Przede wszystkim są opcje filtrów. Ja osobiście nie lubię upsampalingu do DSD nagrania jakieś takie płaskie są bardziej. Mniej góry , przede wszystkim gdzie akurat u mnie zmniejszanie nie koniecznie wypada korzystnie.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, venom200 napisał:

Ok a więc dodam coś od siebie. Gram z Roon + Ifi zen + Denafrips Pontus. To całego zestawu dołożyłem Topping HS01 bo dziś " doszedł". I faktycznie gra chyba lepiej. Przede wszystkim czarne tło całkowicie się zrobiło w muzyce. Nie to.ze cokolwiek słyszałem wcześniej, ale jest jakoś inaczej. Jest też na + chyba przestrzeń i stereofonia. Ale ja sam łapie się że u mnie w domu mam różne postrzeganie muzyki a raczej jej jakości. To dziś wszystko gra wybitnie . Czy dzięki Topping nie wiem.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz zaufać swoim uszom. Dokładnie to wnosi izolator do brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, venom200 napisał:

Ja uważam że z Roon nawet Tidal gra lepiej niż z Tidal Connect. Przede wszystkim są opcje filtrów. Ja osobiście nie lubię upsampalingu do DSD nagrania jakieś takie płaskie są bardziej. Mniej góry , przede wszystkim gdzie akurat u mnie zmniejszanie nie koniecznie wypada korzystnie.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Roon ma chyba najlepszy protokół do przesyłania dźwięku po sieci teraz. Tutaj jest spora różnica :) 

DSD zazwyczaj gra mniej efektownie, ale gładziej. Takie są moje doświadczenia na ten moment. 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, iFi Audio napisał:

No Panowie @Piopio @pawlardo czapki z głów za tak dokładną analizę! 

Sam jestem fanem Roona za sposób podawania muzyki i mnogość opcji. Bawiliście się opcjami upsamplingu? Potrafią bardzo dużo zmienić!

Dodam, że obudowy do Malinki są najczęściej z wentylatorem. Fuj !

PC - tutaj zależy jaki użyjemy. Są notebooki, którym nie załącza się często chłodzenie.

Nie ma co gadać - iFi jest najlepszą opcją. Najwyższa funkcjonalność i w perspektywie 3 lat najniższa cena.

Produkt bez wad. Ładnie wygląda i spełnia swoją funkcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można kupić do malinki aluminiową obudowę z pasywnym odprowadzaniem ciepła. Sam zmieniłem na taką z plastikowej z wentylatorem i nawet temperatura jest niższa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, AiM-TV napisał:

@Piopio Topping HS01 trzeba jeszcze osobno zasilać przez to boczne wejście?

Nie trzeba zasilać. Jeśli DAC potrzebuje zasilania z USB to wtedy trzeba podłączyć dodatkowe zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piopio napisał:

Brak Tidal Connect. Nie z każdym DAC działa. Dla miłośników DIY. 

Daphile się już skończyło moim zdaniem. 

Pozostanę przy zdaniu odrębnym:) Tidal i reszta chodzi spokojnie w darmowej aplikacji Daphile. Abonament za dostęp do Tidal jak u innych. Do tego streamuję że smartfona gęste pliki. Dyski chodzą błyskawicznie. No i dźwięk... Pięknie. A wszystko z nowym dac Topping 10 poniżej 1000zl. Niektórzy odpalają w ogóle z pendriva... Czyli koszt tylko dac... Nie wiem co na to mieć tak bardzo wspólnego z diy? Jak ja razie ifi chyba wymaga więcej uwagi i troski..? Tak na marginesie... można streamować ze smartfona do ifi bezstratnie? Bo z dyskami np. 2Tb to chyba ciężko sobie radzi jak czytałem w wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maciek1 napisał:

Pozostanę przy zdaniu odrębnym:) Tidal i reszta chodzi spokojnie w darmowej aplikacji Daphile. Abonament za dostęp do Tidal jak u innych. Do tego streamuję że smartfona gęste pliki. Dyski chodzą błyskawicznie. No i dźwięk... Pięknie. A wszystko z nowym dac Topping 10 poniżej 1000zl. Niektórzy odpalają w ogóle z pendriva... Czyli koszt tylko dac... Nie wiem co na to mieć tak bardzo wspólnego z diy? Jak ja razie ifi chyba wymaga więcej uwagi i troski..? Tak na marginesie... można streamować ze smartfona do ifi bezstratnie? Bo z dyskami np. 2Tb to chyba ciężko sobie radzi jak czytałem w wątku?

Hejcik na produkcie widzę 😉 Tidal Connect, upnp, Roon coś Ci mówią ?

Tak się składa, że instalowałem wielokrotnie Daphile. Zawsze to było upierdliwe. Ifi włączasz i działa 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W daphile jedyne co mi się podobało to możliwość odtwarzania muzyki z YouTube po zainstalowaniu kodu, skryptu

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, venom200 napisał:

W daphile jedyne co mi się podobało to możliwość odtwarzania muzyki z YouTube po zainstalowaniu kodu, skryptu

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Dało się tego słuchać? W sensie jakościowo...

5 godzin temu, venom200 napisał:

To całego zestawu dołożyłem Topping HS01 bo dziś " doszedł".

Gdzie zamawiałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gdzie zamawiałeś?
Dało się słuchać jak towarzystwo było w domu kiedyś niezbyt wymagające, jakąś impreza, a oni chcieli parodii słuchać np Zenka czy innych. Na Tidalu tego nie znajdziesz, a na YT tak.
Zamawiałem z Audiophonics

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.