Skocz do zawartości
IGNORED

HI-FI, sieć, streaming...jak to ugryźć?


MadWorm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam odtwarzacz sieciowy Marantz Na 7004 podpięty pod Nad 326. Z uwagi na lichą płytotekę chciałem postawić na przyzwoitej jakości streaming. Marantz odpowiada mi brzmieniowo, jednak pod względem pewnych funkcji jest to sprzęt z poprzedniej epoki, a chodzi w szczególności o serwisy streamingowe. TIDALA słucham przez aplikację BubbleUpNp ale nie jestem w stanie skorzystać ze spotify (nie wiem jak deezer). Do tego mam sporą ilość muzyki w postaci plików na dyskach przenośnych. Marantz "widzi" tylko partycję FAT, więc podłączam dyski przenośne poprzez FunBoxa z Orange po USB. Tutaj jednak nie mogę posłuchać innych formatów, z którymi radzi sobie np. foobar. Dodatkowo przy dużej ilości plików trzeba strasznie długo czekać aż FunBox wszystkie "zobaczy". Ciągle jakieś mniej lub bardziej dotkliwe ograniczenia. I teraz moje pytanie do Was: jak najlepiej byłoby to wszystko spiąć w jedno (żeby nie napisać "do kupy" 😄 )? Czy np. dobrym rozwiązaniem byłby tzw. dysk NAS? Nigdy z tego nie korzystałem, ale gdzieś przy okazji wyczytałem, że na takim "czymś" można postawić np. soft do pobierania torrentów. Można na tym ustrojstwie zainstalować np. spotify, czy jeżeli Marantz go nie obsługuje, to i tak nie dam rady posłuchać?

Jestem pół roku po przeprowadzce i obcowania z nowym hi-fi i teraz widzę, że potrzebuję to jakoś uporządkować. Tu dyski, tu telefon, tu jakieś radio z sieci, routery, przełączania itd. itp., a chciałbym jakoś to wszystko streamować na odtwarzacz sieciowy z jednego miejsca, które pozwoli odtwarzać możliwie najwięcej źródeł/formatów. Proszę o pomoc 🙂 Pozdrawiam.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo plików na dysku to postawianie NASa ma sens. Natomiast jak Marantz nie obsługuje ci Spotify to możesz się wspomóc apka HiFy na android. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do pełni szczęścia brakuje Ci jedynie Spotify to możesz dokupić Audio Pro Link 1 i połączyć go przewodem optycznym do Marantza wykorzystując jego DACa. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Posiadam odtwarzacz sieciowy Marantz Na 7004 podpięty pod Nad 326. Z uwagi na lichą płytotekę chciałem postawić na przyzwoitej jakości streaming. Marantz odpowiada mi brzmieniowo, jednak pod względem pewnych funkcji jest to sprzęt z poprzedniej epoki, a chodzi w szczególności o serwisy streamingowe. TIDALA słucham przez aplikację BubbleUpNp ale nie jestem w stanie skorzystać ze spotify (nie wiem jak deezer). Do tego mam sporą ilość muzyki w postaci plików na dyskach przenośnych. Marantz "widzi" tylko partycję FAT, więc podłączam dyski przenośne poprzez FunBoxa z Orange po USB. Tutaj jednak nie mogę posłuchać innych formatów, z którymi radzi sobie np. foobar. Dodatkowo przy dużej ilości plików trzeba strasznie długo czekać aż FunBox wszystkie "zobaczy". Ciągle jakieś mniej lub bardziej dotkliwe ograniczenia. I teraz moje pytanie do Was: jak najlepiej byłoby to wszystko spiąć w jedno (żeby nie napisać "do kupy"  )? Czy np. dobrym rozwiązaniem byłby tzw. dysk NAS? Nigdy z tego nie korzystałem, ale gdzieś przy okazji wyczytałem, że na takim "czymś" można postawić np. soft do pobierania torrentów. Można na tym ustrojstwie zainstalować np. spotify, czy jeżeli Marantz go nie obsługuje, to i tak nie dam rady posłuchać?
Jestem pół roku po przeprowadzce i obcowania z nowym hi-fi i teraz widzę, że potrzebuję to jakoś uporządkować. Tu dyski, tu telefon, tu jakieś radio z sieci, routery, przełączania itd. itp., a chciałbym jakoś to wszystko streamować na odtwarzacz sieciowy z jednego miejsca, które pozwoli odtwarzać możliwie najwięcej źródeł/formatów. Proszę o pomoc  Pozdrawiam.    
Czyli chcesz słuchać i Tidala i Spotify i włsnych plików?

Jest pytanie czy chcesz coś zmieniać/wydawać czy wprowadzić zmiany najmniejszym kosztem.

Nie wiem - ile masz tej muzyki. Można np. kupić pojemną kartę microSD i streamować całą bibliotekę z telefonu przez Bubble. Ewentualnie postawić serwer na komputerze(foobar ma taką opcję) i streamować tą samą drogą.

Co do Spotify - to nie wiem czy jest sens kupować coś więcej niż odbiornik Bluetooth. Ten Maranz ma prawie dekadę - więc raczej może służyć głównie jako DAC lub odbiornik upnp(jak w opcji z Bubble).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.