Skocz do zawartości
IGNORED

Audio szybko sprzedaje się ostatnio z różnych ogłoszeń


Sławo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2024 o 23:04, nieolo napisał:

Teraz w PL to tylko nowy. Powaliło większość sprzedawców z tymi cenami za stare graty. W Niemczech wróciły ceny do normy a u nas oczywiście cena razy dwa. Sprzęty wiszą i czasem coś się sprzeda. I najważniejsze w opisie: ”poszanowany, mało używany, wspaniały no i ile kosztował nowy” 🙂

No to prawda że przez ostatni rok ceny nowego sprzętu nieco się uspokoiły a niektórych klocków wręcz spadły.

Producenci czy dystrybutorzy chyba zrozumieli że nie mogą sobie windować górę ile popadnie.

Ale ceny sprzętu używanego nadal uważam za kpinę w niektórych przypadkach.

Racja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2024 o 16:40, Piotr Sonido napisał:

No to prawda że przez ostatni rok ceny nowego sprzętu nieco się uspokoiły a niektórych klocków wręcz spadły.

Producenci czy dystrybutorzy chyba zrozumieli że nie mogą sobie windować górę ile popadnie.

Ale ceny sprzętu używanego nadal uważam za kpinę w niektórych przypadkach.

Racja

Branża przestała sprzedawać - to się uspokoiła z cenami. A prywatni powariowali i często chcą więcej niż firmy. Chore to się zrobiło i nie bardzo kumam jak można takie ceny walić. Nie ma to nic wspólnego z inflacją a raczej z cwaniactwem. Taki sport się zrobił kto więcej zedrze…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, nieolo napisał:

Branża przestała sprzedawać - to się uspokoiła z cenami. A prywatni powariowali i często chcą więcej niż firmy. Chore to się zrobiło i nie bardzo kumam jak można takie ceny walić. Nie ma to nic wspólnego z inflacją a raczej z cwaniactwem. Taki sport się zrobił kto więcej zedrze…

To że nie ma to nic wspólnego z inflacją było wiadomo już na samym początku podwyżek w audio szczególnie sprzętu z dalekiej Azji.

O ile oficjalnie Europa borykała się z inflacją Stany Zjednoczone także o tyle w Japonii Szwajcarii inflacji nie było a w Chinach wręcz była deflacja i to nie z propagandowych kanałów.

Sprzęt audio drożał do mógł. 

I tak z miesiąca na miesiąc podnoszono ceny badając próg zakupowy klientów. 

No i w niektórych miejscach został on już przełamany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To że nie ma to nic wspólnego z inflacją było wiadomo już na samym początku podwyżek w audio szczególnie sprzętu z dalekiej Azji.

O ile oficjalnie Europa borykała się z inflacją Stany Zjednoczone także o tyle w Japonii Szwajcarii inflacji nie było a w Chinach wręcz była deflacja i to nie z propagandowych kanałów.

Sprzęt audio drożał do mógł. 

I tak z miesiąca na miesiąc podnoszono ceny badając próg zakupowy klientów. 

No i w niektórych miejscach został on już przełamany

Trochę jednak miało. O ile koszty produkcji w Azji nie poszły w górę, to koszty transportu/frachty itp. już tak i to jakiś wpływ na wzrost cen miało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adasza napisał:

Trochę jednak miało. O ile koszty produkcji w Azji nie poszły w górę, to koszty transportu/frachty itp. już tak i to jakiś wpływ na wzrost cen miało.

Ile? 

Ile podrożały koszty transportu kontenerowcem i jak to się przekłada na cenę jednostkową tak małego urządzenia?

Masz te dane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2024 o 15:51, Piotr Sonido napisał:

Ile? 

Ile podrożały koszty transportu kontenerowcem i jak to się przekłada na cenę jednostkową tak małego urządzenia?

Masz te dane?

1% może 3%.

I taka bieżąca sytuacja: chcę kupić jeden kabel co kosztuje nowy 719zł i sprzedawca - firma zszedł już do 480zł bo chce sprzedać. A prywatny za używany chce 600zł i argument w opisie bo nowy kosztuje 719zł a sam pewno kupił coś koło ceny 480zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, nieolo napisał:

1% może 3%.

I taka bieżąca sytuacja: chcę kupić jeden kabel co kosztuje nowy 719zł i sprzedawca - firma zszedł już do 480zł bo chce sprzedać. A prywatny za używany chce 600zł i argument w opisie bo nowy kosztuje 719zł a sam pewno kupił coś koło ceny 480zł. 

No właśnie.

Rozumiem i wiem że ceny transportu poszły zdecydowanie w górę ale mówimy tu o kontenerowcach o olbrzymiej ilości towaru przesyłanego w tym samym czasie gdzie koszt tej dostawy dzieli się na miliony sztuk różnego towaru.

Nijak to nie wyjaśnia wzrostu cenowego.

Zresztą nie ma co gdybać już na ten temat bo zauważono iż producenci podnosząc cenę dotknęli sufitu który był już przegięciem stąd praktycznie każda firma obniżyła swoje ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2024 o 10:41, nieolo napisał:

1% może 3%.

I taka bieżąca sytuacja: chcę kupić jeden kabel co kosztuje nowy 719zł i sprzedawca - firma zszedł już do 480zł bo chce sprzedać. A prywatny za używany chce 600zł i argument w opisie bo nowy kosztuje 719zł a sam pewno kupił coś koło ceny 480zł. 

A ja mam odmienne doświadczenia. Chcę kupić integrę, tak na poważnie, mam budżet i wiem co chcę. Dzwonię do sklepu i pytam o cenę, a sprzedawca mówi, że nie ma żadnych zniżek bo to dobry japoński sprzęt i się sprzedaje więc nie ma rabatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, jaxcek napisał:

A ja mam odmienne doświadczenia. Chcę kupić integrę, tak na poważnie, mam budżet i wiem co chcę. Dzwonię do sklepu i pytam o cenę, a sprzedawca mówi, że nie ma żadnych zniżek bo to dobry japoński sprzęt i się sprzedaje więc nie ma rabatów.

Tak z ciekawości oczywiście jeżeli możesz powiedzieć o jaki sprzęt pytasz i w którym salonie dostałeś taką odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2024 o 17:54, jaxcek napisał:

Dzwonię do sklepu i pytam o cenę, a sprzedawca mówi, że nie ma żadnych zniżek bo to dobry japoński sprzęt i się sprzedaje więc nie ma rabatów.

A co w tym dziwnego?

Wzmacniacz czy amplituner to nie "audiofilskie" cudowne kable, na które powinieneś dostać rabat nawet ponad 90% od ich chorych cen. 🙃 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tak z ciekawości oczywiście jeżeli możesz powiedzieć o jaki sprzęt pytasz i w którym salonie dostałeś taką odpowiedź

Ja się z tym kilka razy  spotkałem w dwóch salonach, szanowanych na forum, które często  zabierają tu głos. Jeżeli chcesz, mogę podać ich nazwy, ale znowu pewnie co niektórzy stwierdzą, że kolejnemu sprzedawcy "wypowiadam wojnę". 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Tokina napisał:

A co w tym dziwnego?

Wzmacniacz czy amplituner to nie "audiofilskie" cudowne kable, na które powinieneś dostać rabat nawet ponad 90% od ich chorych cen. 🙃 

Ja się z tym kilka razy  spotkałem w dwóch salonach, szanowanych na forum, które często  zabierają tu głos. Jeżeli chcesz, mogę podać ich nazwy, ale znowu pewnie co niektórzy stwierdzą, że kolejnemu sprzedawcy "wypowiadam wojnę". 🙂

Są różne sklepy i różne podejścia. Wyżej wspomniany nie daje, a gdzieś indziej bez większych negocjacji na inną markę dostałem -25%. Nie będę podawał nazw, bo nie chcę robić reklamy i antyreklamy. Może ktoś ma inne doświadczenia. Osobiście uważam to za szkodliwe dla branży bo domyślnie sprawia wrażenie nadmiernego i zachłannego zysku, choć rozumiem że biznes rządzi się swoimi prawami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jaxcek napisał:

Osobiście uważam to za szkodliwe dla branży bo domyślnie sprawia wrażenie nadmiernego i zachłannego zysku

Też mam takie zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pracuje w Niemczech i tam kupuje sporo sprzętu w tym dla mnie sprowadza Yamahy NP-S303 i co chwila natrafia na fałszywe ogłoszenia które są szybko ściągane albo blokowane. Wiele razy jechał pod fałszywe adresy i się boksował ze zwrotem kasy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tokina napisał:

się z tym kilka razy  spotkałem w dwóch salonach, szanowanych na forum, które często  zabierają tu głos. Jeżeli chcesz, mogę podać ich nazwy, ale znowu pewnie co niektórzy stwierdzą, że kolejnemu sprzedawcy "wypowiadam wojnę". 🙂

Chodzi mi bardziej o ten konkretny cytat że to jest bardzo dobry japoński sprzęt i nie dajemy na to rabatów.

Jeśli mówisz o branży która najczęściej się udziela tutaj na forum to ona chyba daje rabaty. Nie wnikam już jakie czy dobre czy nie.

6 godzin temu, muda44 napisał:

Kolega pracuje w Niemczech i tam kupuje sporo sprzętu w tym dla mnie sprowadza Yamahy NP-S303 i co chwila natrafia na fałszywe ogłoszenia które są szybko ściągane albo blokowane. Wiele razy jechał pod fałszywe adresy i się boksował ze zwrotem kasy. 

Niestety u nas to też jest popularne. Mi się też dwa razy zdarzyło trafić na takie fejkowe ogłoszenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli mówisz o branży która najczęściej się udziela tutaj na forum to ona chyba daje rabaty.

Byś się zdziwił!

Te rabaty to pewnie tylko na co niektóre, mocno na forum "chwalone" (promowane) produkty, a np. na słuchawki Sennheiser, gramofony Thorens, Teac, wkładki AT  itd, rabatów nie uświadczysz. 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to już napisał na tym forum ale jak kogos interesuje to w super cenie na ibood.com jest Rotel 1590 mk2 za trochę ponad 4tys 

To się nazywa rabat 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kisielart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Kisielart napisał:

Nie wiem czy ktoś to już napisał na tym forum ale jak kogos interesuje to w super cenie na ibood.com jest Rotel 1590 mk2 za trochę ponad 4tys 

To się nazywa rabat 😀

 

To tak naprawdę chyba nie są rabaty, tylko raczej realna cena 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2024 o 16:04, Tokina napisał:

Byś się zdziwił!

Te rabaty to pewnie tylko na co niektóre, mocno na forum "chwalone" (promowane) produkty, a np. na słuchawki Sennheiser, gramofony Thorens, Teac, wkładki AT  itd, rabatów nie uświadczysz. 🙃

Wiesz co to teraz już tak realnie to nie wiem o jakiej branży mówisz bo o tej o której ja myślałem to nie ma tych towarów.

W dniu 16.02.2024 o 17:11, Kisielart napisał:

Nie wiem czy ktoś to już napisał na tym forum ale jak kogos interesuje to w super cenie na ibood.com jest Rotel 1590 mk2 za trochę ponad 4tys 

To się nazywa rabat 😀

Tam mają właśnie bardzo często bardzo dobre ceny na audiolaba. Ale zdarzają się też inni producenci ze znacznie niższymi cenami.

Mam wrażenie że ostatnio import audio z zagranicy tak jakby się mocniej nasilił.

Zauważyliście to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wiesz co to teraz już tak realnie to nie wiem o jakiej branży mówisz bo o tej o której ja myślałem to nie ma tych towarów.

Bo Ty piszesz o "branży", a ja o prawdziwej branży audio. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tokina napisał:

Bo Ty piszesz o "branży", a ja o prawdziwej branży audio. 🙂

Poproszę o wyjaśnienie tego zdania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Poproszę o wyjaśnienie tego zdania

 

To Ty napisałeś:

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wiesz co to teraz już tak realnie to nie wiem o jakiej branży mówisz bo o tej o której ja myślałem to nie ma tych towarów.

 

Prawdziwa branża audio sprzedaje też słuchawki, gramofony,. wkładki gramofonowe itd, nie tylko sponsorowane przez dystrybutorów, absurdalnie drogie, obarczone gigantyczną marżą,  nie mające często pokrycia w jakości, produkty   🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wyjaśnić o co chodzi wam z tą prawdziwą i nieprawdziwą branżą? Bo nie wiem o czym piszecie, a i sami chyba nie wiecie o czym piszecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Możecie wyjaśnić o co chodzi wam z tą prawdziwą i nieprawdziwą branżą? Bo nie wiem o czym piszecie, a i sami chyba nie wiecie o czym piszecie.

Przeczytaj uważniej.

Jako wskazówkę napiszę Ci - zobacz jakie sprzęty, produkty poleca  na forum "branża" i zgadnij jakie ma na nich marże? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Misio38 napisał:

Nadal ch*j wie o co ci chodzi. Co to za branża. Ciężko napisać normalnie?

W każdej dziedzinie, jest solidna branża która myśli długofalowo, sprzedaje dobry towar z rozsądną marżą, nie wciska klientom kitu i jest "branża" nastawiona na maksymalny zysk, gdzie oferowane są głównie produkty mocno "promowane" przez dystrybutorów, niekoniecznie najlepsze, ale sprzedawane  z ogromną marżą,  jako te jedyne dobre, reszta to według nich w zasadzie śmieci.

Nie zauważyłeś nigdy tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ja niby mam wiedzieć jaką kto ma marżę? Jeśli chcę coś kupić, stać mnie na to, cena mi odpowiada to kupuję. Czasem zapytam o rabat, choć nie lubię tego robić, ale nie interesuje mnie, ile "branża" takiej transakcji zarobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2024 o 18:46, Tokina napisał:

 

To Ty napisałeś:

 

Prawdziwa branża audio sprzedaje też słuchawki, gramofony,. wkładki gramofonowe itd, nie tylko sponsorowane przez dystrybutorów, absurdalnie drogie, obarczone gigantyczną marżą,  nie mające często pokrycia w jakości, produkty   🙃

Dobra powiem ci że kompletnie nie wiem do czego teraz nawiązujesz.

7 godzin temu, Misio38 napisał:

Możecie wyjaśnić o co chodzi wam z tą prawdziwą i nieprawdziwą branżą? Bo nie wiem o czym piszecie, a i sami chyba nie wiecie o czym piszecie.

Nie nam. Bo ja także nie wiem kompletnie o co chodzi teraz.

5 godzin temu, Tokina napisał:

Przeczytaj uważniej.

Jako wskazówkę napiszę Ci - zobacz jakie sprzęty, produkty poleca  na forum "branża" i zgadnij jakie ma na nich marże? 🙂

Czyli w sensie że sugerujesz iż produkty polecane tutaj na forum przez branżę są u nich o najwyższej marży tak?

No ale akurat w tym nic dziwnego przecież oni są dystrybutorem części towarów które nagminnie trafiają w polecenia. 

Pytanie czy to źle czy dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dobra powiem ci że kompletnie nie wiem do czego teraz nawiązujesz.

Nie nam. Bo ja także nie wiem kompletnie o co chodzi teraz.

Czyli w sensie że sugerujesz iż produkty polecane tutaj na forum przez branżę są u nich o najwyższej marży tak?

No ale akurat w tym nic dziwnego przecież oni są dystrybutorem części towarów które nagminnie trafiają w polecenia. 

Pytanie czy to źle czy dobrze. 

Albo udajesz...,  albo rżniesz "głupa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tokina napisał:

Albo udajesz...,  albo rżniesz "głupa"

Ja piszę o czymś innym a ty piszesz o czymś innym i widać że inni użytkownicy też mają problem ze zrozumieniem twoich postów.

Piszesz żeby inni się domyśleli co masz na myśli. 

Uwaga! Nie jesteś architektem z matrixa! Nie praw mądrości (rozumiem że takie mają być) których inni nie rozumieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

Ja piszę o czymś innym a ty piszesz o czymś innym i widać że inni użytkownicy też mają problem ze zrozumieniem twoich postów.

Piszesz żeby inni się domyśleli co masz na myśli. 

Uwaga! Nie jesteś architektem z matrixa! Nie praw mądrości (rozumiem że takie mają być) których inni nie rozumieją.

Napisze wobec tego prosto z mostu.

"Branża", nie będę pisał konkretnie kto, ale można to bez problemu zrozumieć, sugeruje na forum sprzęt niewspółmiernie drogi, w stosunku do jego prawdziwej jakości/klasy, na którym zarabiają baaaardzo dużo, krytykując przy tym sprzęty wcale nie gorsze, ale na których zarabiają dużo mniej, a których producenci/dystrybutorzy nie chcą dodatkowo owej "branży" opłacać.

Wystarczająco zrozumiale?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tokina napisał:

Napisze wobec tego prosto z mostu.

"Branża", nie będę pisał konkretnie kto, ale można to bez problemu zrozumieć, sugeruje na forum sprzęt niewspółmiernie drogi, w stosunku do jego prawdziwej jakości/klasy, na którym zarabiają baaaardzo dużo, krytykując przy tym sprzęty wcale nie gorsze, ale na których zarabiają dużo mniej, a których producenci/dystrybutorzy nie chcą dodatkowo owej "branży" opłacać.

Wystarczająco zrozumiale?

 

A ja pytam która branża. Bo działa tu kilka. Podaj albo branże albo marki. No chyba że chodzi ci o całą branżę działającą tutaj na forum. I kończmy już ten temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.