Skocz do zawartości
IGNORED

KT 88 EH-ceny pytanie.


fido920
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robię rekonesans cenowy do mojego WBA. Wzmacniacz zaczął wyraźnie ciszej grać i traci polot. Do tego w prawym kanale po nagrzaniu lamp przestają grać basy-słychać to w prawej kolumnie, widać na wskaźniku-przestaje się wychylać kiedy odtwarzany jest bas. Kombinowałem już z przekładaniem lamp, także sterujących, ale sytuacja za każdym razie powtarza się w prawym kanale. Najpierw myślałem, że to może wzmacniacz niedomaga, ale myślę, że czas na lampy i to chyba lampy mocy. Niestety tanio nie jest, więc mimo, że kusi mnie żeby zamienić coś na KT150(jest taka możliwość) to chyba ze względu na cenę zostanę przy KT88. No i tu cena/jakość, więc tak jak miałem, zostanę przy Elektro Harmonix. Zauważyłem dość sporą rozbieżność w cenach: od 640 ponad 900 za kwadre. Czy te lampy różnią się czymś od siebie? np takie ceny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tylko tyle, że Premiumsound ma dobre ceny. Jak chwilę pocmokasz to fajne rabaty dają. Kupowałem 3 razy lampy u nich i wzmacniacz (3 stówy taniej niż inne sklepy, oczywiście po tych naturalnych rabatach od cennika)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wito76 napisał:

Ja wiem tylko tyle, że Premiumsound ma dobre ceny. Jak chwilę pocmokasz to fajne rabaty dają. Kupowałem 3 razy lampy u nich i wzmacniacz (3 stówy taniej niż inne sklepy, oczywiście po tych naturalnych rabatach od cennika)

Przez neta mogę pocmokać co najwyżej😉, w Wawie mieszkam i tylko wysyłka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz, dogadujesz się, facet na 10 minut wystawia ci na stronie niższą cenę, wrzucasz do koszyka, płacisz. XXI wiek. Ja też przecież nie mieszkam pod sklepem Premiumsound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 godzin temu, fido920 napisał:

Kombinowałem już z przekładaniem lamp, także sterujących, ale sytuacja za każdym razie powtarza się w prawym kanale. Najpierw myślałem, że to może wzmacniacz niedomaga, ale myślę, że czas na lampy i to chyba lampy mocy

Jeśli przełożenie lamp nic nie daje i sytuacja powtarza się tylko w prawym kanale to sama zmiana lamp na nowe może nie rozwiązać problemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Seyv napisał:

Jeśli przełożenie lamp nic nie daje i sytuacja powtarza się tylko w prawym kanale to sama zmiana lamp na nowe może nie rozwiązać problemu. 

Też mam takie spostrzeżenie, ale te lampy już mają najlepszy czas za sobą. Kupiłem wzmacniacz używany, trochę już mają "nalatane", więc zmienię je, a potem zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ja bym na Twoim miejscu oddał wzmacniacz do sprawdzenia do serwisu zanim włożysz nowe lampy. Prawidłowa regulacja i serwis przedłuża żywotność lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy KT-88 Electro-Harmonix są bardzo dobre jakościowo, lecz jeśli zależy Ci na brzmieniu, to spróbuj Gold Lion. Jakość co najmniej równie dobra, do tego nie mają takiej brzęczącej góry jak E-H. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, Jaca_re napisał:

a o przyzwoitych KT88-98 Shuguang już nikt nie wspomina ....

Dokładnie bardzo dobre lampy sterujące, które są lepsze pod względem brzmienia od TungSol 6550 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2022 o 09:54, fido920 napisał:

Robię rekonesans cenowy do mojego WBA. Wzmacniacz zaczął wyraźnie ciszej grać i traci polot. Do tego w prawym kanale po nagrzaniu lamp przestają grać basy-słychać to w prawej kolumnie, widać na wskaźniku-przestaje się wychylać kiedy odtwarzany jest bas. Kombinowałem już z przekładaniem lamp, także sterujących, ale sytuacja za każdym razie powtarza się w prawym kanale. Najpierw myślałem, że to może wzmacniacz niedomaga, ale myślę, że czas na lampy i to chyba lampy mocy. Niestety tanio nie jest, więc mimo, że kusi mnie żeby zamienić coś na KT150(jest taka możliwość) to chyba ze względu na cenę zostanę przy KT88. No i tu cena/jakość, więc tak jak miałem, zostanę przy Elektro Harmonix. Zauważyłem dość sporą rozbieżność w cenach: od 640 ponad 900 za kwadre. Czy te lampy różnią się czymś od siebie? np takie ceny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hmm.. Przekładałeś również lampy mocy z lewa na prawo i nadal ten sam kanał niedomagał, a Ty myślisz, że lampy są temu winne? Nie sądzisz, że coś tu nie gra? 🙂 Jeśli chcesz wymienić lampy, to ok, natomiast przed włożeniem nowych, profilaktycznie sprawdziłbym bias(o ile ma manualny, ale nie orientuję się kompletnie w tej marce). Chwila roboty, a korzyści duże. A co do marek KT88... 

Wiele już zostało napisane na temat ich brzmienia. Często brzmienie ciężkie do odróżnienia ze względu na mały wpływ(w stosunku do pozostałych lamp). Skupiłbym się raczej na żywotności względem ceny. Ten stosunek, i tu ameryki nie odkryję, od lat ma najlepszy E-H. Gold Liony choć droższe, ustępują im pod tym względem i to dość znacząco. Shuguang z kolei porównywalny, ale za to cena znacznie wyzsza. A jeśli mowa o cenie.. Obecnie prawie na pewno wszystkie sklepy mają ten sam produkt(w razie wątpliwości są numery katalogowe i ew. daty produkcji), tylko z inną marżą. Taki jest mój wniosek, ponieważ jakiś czas temu gdy się rozglądałem za KT88 E-H, to prawie wszędzie stany magazynowe były wyczerpane, a po ponownym zajrzeniu(kilka tygodni) mogłem przebierać w ofertach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2022 o 11:04, mdavis napisał:

Dokładnie bardzo dobre lampy sterujące, które są lepsze pod względem brzmienia od TungSol 6550 

Ale mi niechcący przysoliłeś  🙂 🙂 🙂 . Właśnie z ciekawości niedawno kupiłem kwadrę TS 6550 by posłuchać jak one się mają w moim Yaqin MC100B do wielu KT 88, które słuchałem i wciąż słucham.  I jak ja teraz wypadam na tym tle 🙂 🙂 🙂 ? .........Aktualnie od dwóch lat słucham na TS KT-120 a czasami właśnie na KT88-98 Shuguang. TS 6550 jeszcze nie odpaliłem więc nie mam o nich zdania - poprostu je kupiłem bo wiedziałem, że zaraz zdrożeją.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaca_re
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże największy wpływ na odbiór dźwięku słyszę nie w lampach mocy a w tych sterujących. Od ponad roku słucham na lampach Sylvania 7N7 i mi to to wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2022 o 11:04, mdavis napisał:

Dokładnie bardzo dobre lampy sterujące, które są lepsze pod względem brzmienia od TungSol 6550 

"sterujące"...? Powiedzmy, że cena do zaakceptowania jeszcze...Trochę to hobby zaczyna wymykać się spod kontroli...200 za szt. to max co mogę zapłacić teraz...

W dniu 2.03.2022 o 20:17, Czlowiek97 napisał:

Hmm.. Przekładałeś również lampy mocy z lewa na prawo i nadal ten sam kanał niedomagał, a Ty myślisz, że lampy są temu winne? Nie sądzisz, że coś tu nie gra? 🙂 Jeśli chcesz wymienić lampy, to ok, natomiast przed włożeniem nowych, profilaktycznie sprawdziłbym bias(o ile ma manualny, ale nie orientuję się kompletnie w tej marce). Chwila roboty, a korzyści duże. A co do marek KT88... 

Wiele już zostało napisane na temat ich brzmienia. Często brzmienie ciężkie do odróżnienia ze względu na mały wpływ(w stosunku do pozostałych lamp). Skupiłbym się raczej na żywotności względem ceny. Ten stosunek, i tu ameryki nie odkryję, od lat ma najlepszy E-H. Gold Liony choć droższe, ustępują im pod tym względem i to dość znacząco. Shuguang z kolei porównywalny, ale za to cena znacznie wyzsza. A jeśli mowa o cenie.. Obecnie prawie na pewno wszystkie sklepy mają ten sam produkt(w razie wątpliwości są numery katalogowe i ew. daty produkcji), tylko z inną marżą. Taki jest mój wniosek, ponieważ jakiś czas temu gdy się rozglądałem za KT88 E-H, to prawie wszędzie stany magazynowe były wyczerpane, a po ponownym zajrzeniu(kilka tygodni) mogłem przebierać w ofertach.

Taki sam mam tok myślenia, ale tak jak pisałem lampy mocy już mają najlepszy czas za sobą...Producent zaproponował mi też zamianę lamp sterujących na 6N2PEW, po drobnej modyfikacji mogą być zastosowane, to NOSy i w dodatku niedrogie. Coś możecie o nich powiedzieć? Wzmacniacz ma autobias.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, fido920 napisał:

Producent zaproponował mi też zamianę lamp sterujących na 6N2PEW, po drobnej modyfikacji mogą być zastosowane, to NOSy i w dodatku niedrogie. Coś możecie o nich p

Biorąc pod uwagę cenę(mniej niż 50zł za idealnie dobraną parę), to lampy rewelacja. Nawet okropnych ECC83 z bieżącej produkcji nie da się za tyle kupić. Ja co prawda mam specjalne przejściówki, ale wszyscy polecają przeróbkę lamp. Jeśli znasz kogoś, kto to zrobi dobrze, to polecam. Ponoć im starsze tym lepsze. Posiadam parę z 82' oraz z lat 70, ale jakoś nie mam kiedy ich porównać. Póki co słuchałem tylko tych nowszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Czlowiek97 napisał:

Biorąc pod uwagę cenę(mniej niż 50zł za idealnie dobraną parę), to lampy rewelacja. Nawet okropnych ECC83 z bieżącej produkcji nie da się za tyle kupić. Ja co prawda mam specjalne przejściówki, ale wszyscy polecają przeróbkę lamp. Jeśli znasz kogoś, kto to zrobi dobrze, to polecam. Ponoć im starsze tym lepsze. Posiadam parę z 82' oraz z lat 70, ale jakoś nie mam kiedy ich porównać. Póki co słuchałem tylko tych nowszych.

Przeróbkę ma zrobić sam producent WBA czyli Piotr Bocianek, o tych lampach opinie są bardzo pozytywne, są tanie bo jest ich dużo, a to co mnie się nie podoba osobiście w moim systemie to zbyt głośna góra, za mało średnicy w cięższych utworach. I raczej nie jest to wina kolumn, a właśnie myślę wzmacniacza, a konkretnie lamp sterujących ponoć(sam nie mam zbyt dużego doświadczenia z lampami, dlatego "ponoć")...Może ktoś się jeszcze wypowie na temat 12AX7 czy to ich naleciałość...Na dodatek cenowo rozstrzał cen "w górę" za NOSy prawie bez ograniczeń :). Może ktoś jeszcze się wypowie na temat 6N2PEW bo nie ma zbyt wielu opinii na ich temat, a te które są to same pozytywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fido920 napisał:

to co mnie się nie podoba osobiście w moim systemie to zbyt głośna góra, za mało średnicy w cięższych utworach. I raczej nie jest to wina kolumn, a właśnie myślę wzmacniacza, a konkretnie lamp sterujących ponoć(sam nie mam zbyt dużego doświadczenia z lampami, dlatego "ponoć")...Może ktoś się jeszcze wypowie na temat 12AX7 czy to ich naleciałość...

A jakich obecnie używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Czlowiek97 napisał:

A jakich obecnie używasz?

PSvane Gold+EH. Wzmacniacz ma 4 lampy sterujące. Były jeszcze GoldLion zamiast EH, ale jedna padła miesiąc po gwarancji, włożyłem właśnie EH...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampach z tego wieku nie ma dobrej średnicy. Są osoby, które uważają niektóre modele za udane i stawiają je prawie na równi z tymi wykonanymi powiedzmy 50 lat temu. Ja do tych osób nie należę i dla mnie to strata kasy. O trwałości nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.