Skocz do zawartości
IGNORED

Szczegółowe kolumny podstawkowe - MA Bronze 2?


LeonidK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest to mój pierwszy post na forum i zarazem pytanie o pierwszy zestaw stereo. Ostatnio złożyłem całkiem przyzwoity tor sluchawkowy (Zen DAC + Zen Can + HE-400SE), ale brakuje mi przestrzeni i swobody, którą zapewnia mi nawet stara wieża Technicsa Se-Hd301 - te kolumny mają bardzo miękki i przyjemny dźwięk, jednak są tak słabe technicznie, że w nagraniach nie słychać żadnych detali. Zastanawiałem się, czy w budżecie ok. 1500zl da się kupić kolumny, które zagrają z podobną szczegółowością jak w/w Hifimany? Zależy mi przede wszystkim na detalach, suchym, wyrównanym brzmieniu i punktowym basie. Muzyka z Tidala do Zen Daca, głównie klasyka, czasem jazz. Wzmacniacz chciałbym używany za ok. 500zl, coś typu Cambridge A5/500, Yamaha S-201, jakiś Rotel/Marantz. 

Z tego, co przeczytałem wynika, że najbliżej moich wymagań są Monitory Bronze 2, można je kupić używane za 1200zl, słyszałem też, że szczegółowe brzmienie można znaleźć w jakichś B&W. 

A teraz pytanie może najważniejsze - czy w ogóle jest sens interesować się kolumnami w obecnym mieszkaniu? Pokój jest malutki, niecałe 11m², a jedyne miejsce w którym da się ułożyć trójkąt ma rzeczywistą powierzchnię jakichś 4m² (zaraz po lewej jest okno więc dźwięk rozchodziłby się tylko w prawo). Nie znam się na akustyce pod kątem kolumn, ale na Technicsach nie słychać przynajmniej żadnych przebić ani dudnienia. Kiedy gram na skrzypcach słychać, że jest bardzo sucho. Załączam schemat pokoju, odległość od fotela do kolumn to jakieś 1.5m, kolumny stoją na biurku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie przełożysz dźwięku ze słuchawek na tak niskiej klasy sprzęt stereo, do którego przecież dojdzie jeszcze akustyka pomieszczenia. Oczywiście jeśli możesz to posłuchaj B&W i Monitor Audio Bronze to kolumny, które mogą ci się spodobać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha as201 jest baardzo kiepska, niezbyt udana lepiej kupić używkę Yamaha as300 ( as301) lepsza seria, lepszy dźwięk. Niemniej  Yamahy as200 z MA bronze bym nie łączył. Wolę starszą serię  MA bx2 także ładniejszą wizulanie, ma bardziej sprężysty dół cieplejszą średnicę , bronze przy nich suchotniki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam grywasz na skrzypcach, to masz zapewne nieco skrzywione pojęcie,

jak one naprawdę brzmią, bo mało kto nagrywa je z kilku centymetrów 😉 

A kto wie, czy nie dążysz do uzyskania barwy instrumentu właśnie przerysowanej

pozycją przy uchu - patrz rekomendacja słuchawkowego brzmienia ...

A nie są to raczej nagranie dedykowane już na okładce do nauszników 😉 

Jak wybierzesz zbyt szybko muzyka może równie szybko zmęczyć, zamiast dać

radość długiego słuchania ... Ponieważ sam kiedyś grałem szukałem odwzorowania

talerzy, ale to była ślepa uliczka i na szczęście jakoś się wyleczyłem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, postaram się czegoś posłuchać jak coś znajdę w okolicy, natomiast tych monitorów niestety raczej nie znajdę w żadnym salonie w okolicy Katowic. 

@audioburak ćwiczy się w zamyśle o takim dźwięku, który dojdzie jak najdalej w sali koncertowej, a więc raczej po prostu daje się z siebie wszystko, także jak się gra w takich czterech ścianach 10m², a że brzmi to wtedy nieprzyjemne to już trzeba przecierpieć. Kiedyś realizator na koncercie z orkiestrą ustawil mi mikrofon jakieś max. pół metra od instrumentu i było to dobre nagranie, ale na technice nagrań się nie znam i nie wiem, czy można jakoś specjalnie ustawić nagranie pod słuchawki czy głośniki. Na koncercie oczywiście myśli się przede wszystkim o sali, a w studiu nie nagrywalem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, LeonidK napisał:

słyszałem też, że szczegółowe brzmienie można znaleźć w jakichś B&W. 

dokładnie, tak jak też piszą wyżej musisz zwiększyć budżet aby dźwiękiem zestawu stereo dobić do grania tych słuchawek. Wpadnij do nas odsłuchać kolumn B&W. Każdy model tego producenta gra świetną przestrzenną górą. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeonidK

Tyle tylko, że ja też lubię naturalną agresję skrzypiec, ale mam świadomość, że nawet

tak intymne 😉 nagranie nie powinno nie tylko trafić do słuchawek, ale powinno się

go słuchać z min. 2 metrów. Dlatego walczyłem parę lat z drutami ... z sukcesem 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o kolumnach Dali Spektor 2? Zbierają w tej kategorii cenowej dużo pozytywnych opinii, ale czy to będzie technicznie słabszy poziom od Bronze 2? Zdaję sobie sprawę, że kolumny, pewnie nawet wielokrotnie droższe, nie zapewnią mi takiego wglądu w nagranie, ale efekt ogólny i tak może być lepszy. Zależy mi chyba głównie na dobrej separacji, moje kolumny od wieży się całkowicie gubią w gęstszej fakturze, np. What About Me - Snarky Puppy czy Daphnis i Chloe Ravela I robi się z tego jedna wielka papka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali ro dobry kierunek, ale na Twoim miejscu ( zakładając pewne zdolności manualne )

zajrzał bym do posiadanych Technicsów. Wiadomo ogólnie, że w takich wieżach

kolumny to najsłabsze ogniwo i wcale bym się nie zdziwił, gdyby wewnątrz był tylko

tani kondensator elektrolityczny. Gdyby tak rzeczywiście było, to możesz sam,

jeśli masz pewne pojęcie poprawić.

Czasem udaje się to w stopniu zupełnie wystarczającym i niewielkim kosztem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeonidK jeżeli nie poradzisz sobie z ożywieniem Technicsa, warto pomyśleć o Toppingu PA3s. To mały, bardzo dobrze grający wzmacniacz, który spokojnie połączysz do iFi i napędzi Ci niemal dowolne kolumny na jakie się zdecydujesz :) 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, myślicie, że taki mały wzmacniacz może konkurować z pełnowymiarowymi sprzętami vintage typu Cambridge A5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego pewien :) Nie tylko brzmieniowo jest on bardzo dobry, ale masz też nowy sprzęt z pełna gwarancją, etc.

Wiadomo, mi nie można wierzyć, ale poczytaj opinie innych forumowiczów (MX5 i PA3s używają tych samych układów wzmacniacza, różnią się funkcjonalnością).

 

 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2022 o 15:37, LeonidK napisał:

Cześć, jest to mój pierwszy post na forum i zarazem pytanie o pierwszy zestaw stereo. Ostatnio złożyłem całkiem przyzwoity tor sluchawkowy (Zen DAC + Zen Can + HE-400SE), ale brakuje mi przestrzeni i swobody, którą zapewnia mi nawet stara wieża Technicsa Se-Hd301 - te kolumny mają bardzo miękki i przyjemny dźwięk, jednak są tak słabe technicznie, że w nagraniach nie słychać żadnych detali. Zastanawiałem się, czy w budżecie ok. 1500zl da się kupić kolumny, które zagrają z podobną szczegółowością jak w/w Hifimany? Zależy mi przede wszystkim na detalach, suchym, wyrównanym brzmieniu i punktowym basie.

W tej kwocie ciężko będzie z uzyskaniem takiej szczegółowości grania. Zaproponuję rozwiązanie oparte dalej na słuchawkach, a konkretnie sprawdzenie modelu HifiMAN Deva. Słuchawki te mają bardzo równe pasmo przenoszenia, nastawione na neutralność, przekaz bez podkoloryzowania dźwięki i przy tym ze sporą przestrzenią wokół głowy. Jak interesuje Ciebie sprawdzenie takiego rozwiązania to zapraszam do kontaktu.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.