Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Cambridge audio - zawiedziony bassem w nowym zestawie


kklusekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, xajas napisał:

Znasz Google?

Nie potrzebne mi. Jestem starym hipolem. Aktualnie byłym. 

3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

ta informacja jest zawarta na kasetach pewnego gościa z Nowego Yorku.

BUHAHA! 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kklusekb napisał:

Może za jakiś czas pomyślę o subwooferze. 

Sam w sobie pomysł super, jakiś czas temu dołożyłem suba i efekt jednoznacznie pozytywny. Ale:

1. Microlab bas grają podbitym 100Hz, za to...

2. ...zadaniem suba jest uzupełnić to, czego kolumny nie grają a nie dodać to co grają, także prawidłowo wyregulowany sub z Twoimi SX doda zakres jakieś 30-60Hz.

Jeśli chcesz aby SX zagrały tak jak grają Microlab, to wciśnij je w kąty i podbij na wzmacniacza bas gałką o minimum 3dB. A jeśli chcesz cieszyć się jakością hi-fi to ustaw wszystko "na zero" i posłuchaj przez 2 tygodnie - gwarantuję, że do Microlab nie wrócisz. Niestety znalezienie w pełni satysfakcjonującego CIEBIE systemu kosztuje sporo czasu i pieniędzy.

PS.

Nie daj się wrobić w próby uzupełnienia braków systemu kablami czy innymi bzdetami - za brzienie systemu w 99% odpowiadają kolumny i akustyka pomieszczenia oraz napędzający je wzmaciacz.

Psps.

Jeśli myślisz o subie, to tutaj opisałem chyba wszystko, czego sam przed decyzją o zakupie musiałem się dowiedzieć

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest  ciekawe.... ktoś przyzwyczajony do grania spompowanego loudnessem czy innym pokrętłami x bass itd może po przesiadce na dobry system hi fi odczuć rozczarowanie wynikające z bardziej wyrównanej charakterystyki.

 

Kiedyś wpadł do mnie znajomy by posłuchać i nie mógł przywyknąć, bo mówił że za dużo detali i go to wręcz przytłaczało....rozpraszało ....szokens 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal brakuje sprawdzenia jak grają te kolumny w identycznym ustawieniu, tj Microlaby postawione w miejscu SX. Mimo wszystko obstawiam że ten zestaw nie gra za dobrze razem pod kątem zbalansowania dźwięku i charakteru basu. Cambridge jest dobry ale do kolumn Tannoy, Dali, a nie do kolumn grających jasnym, przestrzennym dźwiękiem. Tutaj lekkie nadmuchanie, zaokrąglenie basu i więcej ogólnie tzw. dociążenia byłoby z zestawu Nad. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2022 o 11:54, kklusekb napisał:

Dokonałem zakupu następujących elementów z firmy Cambrigde Audio: odtwarzacz CD AXC35, wzmacniacz AXA35, kolumny SX80 no i.... troche się zawiodłem. Wiem, że kolumny są w trakcie wygrzewania. Na razie pograły z 15 godzin na niskim i średnim zakresie głośności, ale słyszalność i poziom basu jest dość słaby. Jestem przyzwyczajony do mocnego i przekoloryzowanego, podkręconego na full bassu z microlabów a tutaj tego nie mam. Wokale, średnie, wysokie tony wszystko gra pięknie ale bassu prawie nie ma. Słychać, że gdzieś tam z tyłu ta gitara basowa jest ale to nie to na czym mi zależy.

Pewnie mody/akustyka pomieszczenia i wycięło ci trochę niskich. Dałbym jeszcze im czas niech pograją chociaż z 50g. na różnych poziomach głośności, aby membrany się rozruszały. Popróbować wtedy jeszcze różnych ustawień w pomieszczeniu, odległości od ścian. Jak to nie pomoże to wymiana kolumn, ale jak się podoba Tobie jak grają, to spróbuj jak tu koledzy piszą dopalić całość subem np. REL, ewentualnie wzmacniacz z regulacją niskich, jakiś Marantz np. używany PM7005

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam ten wzmacniacz axa35 pod Pylon audio pearl 25 i nawet na początku nie zauważyłem żeby brakowało basu.

Wzmacniacz mimo nie wielkiej mocy potrafi ruszyć głośnikami daj mu tylko z 50h na wygrzanie. Oczywiście korekcja na 0,ale to już moje prywatne zdanie nigdy nie używam korekcji. Według mnie wzmacniacz powinien grać tak jak został zaprojektowany i zestrojony i to użytkownik podczas zakupu powinien się określić czy to brzmienie mu odpowiada czy nie. Podkreślam że to tylko moje zdanie. 

Co do kolumn to każdy nowy głośnik powinien popracować na różnych poziomach głośności przez określoną ilość godzin aby uzyskać swoje optymalne brzmienie tak jak to już koledzy pisali.

Mimo wszystko Axa35 to jeden z podstawowych modeli Cambridge audio i nie ma co oczekiwać cudów.

Patrząc na zdjęcie proponuję wysunąć kolumny trochę do przodu. Akustyka pomieszczenia też ważna rzecz. Powodzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
. Oczywiście korekcja na 0,ale to już moje prywatne zdanie nigdy nie używam korekcji. Według mnie wzmacniacz powinien grać tak jak został zaprojektowany i zestrojony

Czy zdajesz sobie z tego sprawe, ze ta wypowiedz jest bez sensu?

„Korekcja“ korygujesz nie tylko granie samego wzmacniacza, tylko calego systemu! Czyli jesli masz zestawy glosnikowe, ktore w twoim pomieszczeniu brzmia np. zbyt cienko, to kompensujesz ten brak basu korygujac sygnal wejsciowy do tych zestawow.

Na chlopski rozum

Jesli glosniki odtwarzaja np. o 3dB za malo basu, to wzmacniacz musi dodac te 3dB, aby bilans wyszedl na zero.

A jesli glosniki daja o 4dB za duzo wysokich, to wzmacniacz musi te 4dB odjac, by znowu bilans wyszedl na zero

Jak bedziesz uzywal wzmacniacz tak „jak zostal zaprojektowany“ to bedziesz mial o 3dB za malo basu i o 4dB za duzo wysokich.

Prawdziwe audiofilskie granie, wazne ze pokretla sa na 0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dokonałem bezpośredniej konfrontacji. Dodam, że SXy grały dziś od rana. Wieczorem ustawiłem microlaby na SXach oraz na podłodze obok nich, źródło CA AXC35, do testów posłużyła płyta Pink Floyd - A foot in the door utwory: Another brick in the wall part 2 oraz Comfortably numb. Skupiłem się oczywiście na linii basu. Ustawienia: połowa zakresów głośności bez korekcji (uzyskałem średnio po 60dB w miejscu odsłuchu), głośność ustawiona tak by średnio w miejscu odsłuchu wyszło 80dB bez korekcji oraz z podbitym basem +80% zakresu.

Wnioski:

1. Microlaby to naprawdę dobre głośniki (jak na swoją cenę kiedyś). 10x tańsze ale na pewno nie 10x gorsze. To sprzęt, który stoi basem.

2. SXy się wygrzały ;). Bez korekcji basu SXy grają lepiej (jeżeli chodzi o niskie pasma), z podbitymi basami i większej głośności w obu przypadkach ilość basu jest bardzo duża, choć SXy schodzą minimalnie niżej i grają pełniej. 

3. Takie słuchanie z podbitymi basami jest bez sensu w obu przypadkach. 

4. Dużą rolę w odbiorze mają nasze oczekiwania oraz to jak pamiętamy niektóre rzeczy. 

Miałem podobne przemyślenie jak kolega Przemyk, że w sprzęcie wyższej klasy nie powinno się używac korekcji, więc chciałem uzyskać pełnie basu bez korekcji. 

Także podsumowując pomogło zsunięcie kolumn do siebie, wygrzanie oraz konfrontacja (w aspekcie psychologicznym).

Na razie tak to zostawiam. Będę sobie słuchał bez korekcji. Może za jakiś czas wjedzie subwoofer ale tylko po to żeby podbarwić ten bas a nie nim wszystko zagłuszać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poparte wiedzą i doświadczeniem rady się sprawdziły. Co pozostało? Życzyć wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.

-----

1 godzinę temu, xajas napisał:

Prawdziwe audiofilskie granie, wazne ze pokretla sa na 0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z akustyką dąży się do płaskiej, tak samo z kolumnami, wzmacniaczem, źródłem... Teoretycznie sumą płaskich charakterystyk powinna być w płaska charakterystyka w miejscu odsłuchu - w praktyce z sumy górek i dołków wychodzi np +/-20dB. I po legendzie.

Oczywiście fajnie mieć system, który fanie zagra na zero. Ale że to niby zapewnia wierność orginału, słyszenie tego co słyszał realizator, albo co chciał artysta abyśmy usłyszeli? BZDURA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akustyką dąży się do płaskiej, tak samo z kolumnami, wzmacniaczem, źródłem...

Nie, z akustyka (czyli w miejscu od sluchu) nie dazy sie do plaskiej. Przerabialismy to juz 1000 razy (Target Curve)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:


Nie, z akustyka (czyli w miejscu od sluchu) nie dazy sie do plaskiej. Przerabialismy to juz 1000 razy (Target Curve)

Pod warunkiem, że ktoś wie co robi a nie opowiada bajek o płaskiej charakterystyce i słuchaniu na zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

A to inna historia,

Ale ja właśnie o tej innej historii czy raczej bajkowej historyjce pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ale ja właśnie o tej innej historii czy raczej bajkowej historyjce pisałem.

Ha ha ha Z całym szacunkiem. Jeśli mówisz o mojej wypowiedzi. To jestem elektronikiem od 30lat i wiem co piszę a także jak są zbudowane od podstaw te urządzenia. To czy ktoś używa korekcji czy nie to jego indywidualna sprawa. Gust jest jak d..a każdy ma swoją. Tak że w każdej bajce jest odrobina prawdy. Kłaniam się fachowcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Przemyk napisał:

Jeśli mówisz o mojej wypowiedzi.

Było w moim poscie coś nt Twojej wypowiedzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.