Skocz do zawartości
IGNORED

EgglestonWorks Savoy Signature


Marek.S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, duży kaliber ale czy ktoś orientuje się jak Egglestony ogólnie brzmią? Mają ~10-15 lat, jest to wersja SIgnature ale nie Signature SE.

Obecnie mam Apogee Diva które miały być już głośnikami 'docelowymi' ale to kolumny dla jednej osoby, lekki obrót głowy powoduje rozjazd sceny, ot taka ich natura.
Egglestony są bardzo trudne do napędzenia chociaż myślę że Krelle FPB250m (docelowo Gryphon Antileon Sig) powinny sobie poradzić w normalnym salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchaniem, ale tylko na show w Monachium. Poszukam fotki. Nie wiem czy to dokładnie te, o które pytasz. To była jedna z najgorszych prezentacji. Wielka buła na basie, wszystko rozmemłane i spowolnione. Słabe 3D. Barwa była ok, góra spokojna. Nie wiem czym to było napędzane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, szczególnie to co piszesz nt. basu, faktycznie spotkałem się na Amerykańskim forum z opinią buły na basie w Egglestonach. U mnie w pomieszczeniu jest dziura międy 80-150Hz ale wątpie żeby Egglestony miały akurat tam wypchnięty zakres.

Ciekaw jestem jakby się zachowały dostawione blisko tylnej ściany, będzie górka czy spadek na basie. Według specyfikacji to 4x"12 na stronę w obudowie isobaric z otworami stratnymi czyli nie typowy B-R.

Divy też są ospałe także tutaj wydaje mi się że może być tylko lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, górka czy dołek to jedno, ale spowolniona buła, to inna sprawa. Pamietam że bas był fatalny i zalewał wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, pojadę posłucham, nie mam daleko. Pytam szczególnie dlatego że dają mi świetną cenę w rozliczeniu za kilka moich sprzętów a z Apogee walczę z pogłosem na średnicy.

Inny dealer znowu polecał mi omnipolarne Duevele, na mój chłopski rozum kolumna omnipolarna w 'żywym' pomieszczeniu zrobi przecież cyrk fazowy, chociaż może się myle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No nic, pojadę posłucham, nie mam daleko. Pytam szczególnie dlatego że dają mi świetną cenę w rozliczeniu za kilka moich sprzętów a z Apogee walczę z pogłosem na średnicy.

Inny dealer znowu polecał mi omnipolarne Duevele, na mój chłopski rozum kolumna omnipolarna w 'żywym' pomieszczeniu zrobi przecież cyrk fazowy, chociaż może się myle?

Dźwięk omnipolarny jest specyficzny i trzeba samemu posłuchać. Dla mnie to gra sztucznie. Słuchałem pare razy żeby się upewnić ze to nie pierwsze wrażenie. Ale wygląda to fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sluchalem Savoy, beznadzieja. Bas z kartonowego pudla, srednica i tweeter nawet w wytlumionym pomieszczeniu zbyt ostre. Nie wiem co tam sie stalo.

Najpierw byl starutki 250W ARC lampowy ale po 30s poprosilem zeby podlaczyli Krella 300 fpb, lepiej ale dalej zle, nie chcialo to grac.

Za te jakies 60-70tys zlotych bardzo slabo w dodatku byly porysowane i mieli w systemie petle masy.

Raidho 2.1 je ograly nawet na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem racje albo słyszymy podobnie… 🙂

Godzinę temu, Marek.S napisał:

Za te jakies 60-70tys zlotych

Za tyle, to Equiaudio ma kolumny o 3 klasy lepsze. Za ok 50 tys.jest Evolta S10 z szybkim 10 calowym basem w obudowie zamkniętej, a za 80 tys.jest Top model Imperia z 2x 10 cali lub 2x 9.5 cala na Basie i reszta też na wypasie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole obracac sie w bardziej popularnych markach, jakies Wilsony, TADy czy nawet SF albo takie Egglestony idzie jakos odsprzedac, z nieznana manufaktura za granica polecialbym na grube tysiace 😉

Probuje zalatwic odsluch TADów CR1, stoja niedaleko stad ale raczej bedzie problem z basem a raczej jego brak.

Apogee nie maja ataku na srednicy w tym pomieszczeniu, jednemu sie podoba, jednemu nie. Odbicie od tylnej sciany powoduje powoduje zmetnienie przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko trzeba zapłacić 6-10x tyle,a utrata wartości też ogromna. Moim zdaniem nie warto. Ale TADy są ok, przy czym R1, a to pół bańki za nowe. Ponad 200 tys.za używki. CR1 też miałem i też są fajne, ale do malutkiego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marek.S napisał:

jakies Wilsony

nasz forumowy goni 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzysz przez wielkość czy jakość? 

Maxx1 to przyzwoity model. Jeśli celujesz w m. in. WA, to moze raz, a dobrze. 

Tylko podpowiadam, bladego nie mam co chcesz finalnie osiagnąć i jakiej stylistyce poruszasz. 

Piszesz WA SF TAD, każdy to inny grajek, więc moja głupieje 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych preferencji co do marki / gabarytów ale na 100% ma to być marka którą w razie czego da się odsprzedać, żadnych egzotycznych manufaktur a patrzę po prostu co jest na rynku.

Kolumna ma być albo full-range albo dobrze udawać full range na niskich rejestrach. Do tej pory nie słyszałem jeszcze kolumny z basem jak Apogee i powoli zaczynam myśleć że takowa nie istnieje albo to coś pokroju Magnepana 30.7 a dipoli już nie chcę.

Po TADy CR1 sprzedawca ma już kilka osób w kolejce. Wziąłem na próbę TADy S1EX, ponoć to ten sam styl grania co CR/Evo itp. także że jeśli te ogólnie nie podejdą to wiem że TAD to nie ta droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.05.2022 o 13:03, Marek.S napisał:

Wziąłem na próbę TADy S1EX, ponoć to ten sam styl grania co CR/Evo itp. także że jeśli te ogólnie nie podejdą to wiem że TAD to nie ta droga.

No i jak spisały się na próbie. Podeszły czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre kolumny ale nie miały startu do magnetostatów. TADy są świetne, neutralne, dobry detal z berylowego tweetera. Dla niektorych mogą być nudne, grają bardzo stonowanym dźwiękiem - przeciwieństwo B&W czy nowych KEFów.

Miałem je raptem 2 dni, znajomy który miał już S2 i S3 EX tak się napalił na nie że odkupił je ode mnie...mi wystarczyło - widziałem, posłuchałem. Dobre granie ale to downgrade.
Dałem mu przy okazji posłuchać Apogee, sam przyznał że będzie bardzo cieżko znaleźć konwencjonalne kolumny z podobną dynamiką a już na pewno na dole, bas z Apogee nie brzmi wogóle jak ESL czy Magnepany, tutaj jest już moc pod 20-25Hz wzwyż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2022 o 23:36, Marek.S napisał:

Dałem mu przy okazji posłuchać Apogee, sam przyznał że będzie bardzo cieżko znaleźć konwencjonalne kolumny z podobną dynamiką a już na pewno na dole, bas z Apogee nie brzmi wogóle jak ESL czy Magnepany, tutaj jest już moc pod 20-25Hz wzwyż.

Po tym co po odsłuchaniu powiedział Tobie twój znajomy ''że będzie bardzo ciężko znaleźć konwencjonalne kolumny z podobną dynamiką a już na pewno na dole'' to czyżby te Twoje magnetostaty Apogee Acoustics Diva były/są jak BestBuy.

Cytat

Apogee Acoustics Diva

4.500 € Nur Abholung

46145 Nordrhein-Westfalen - Oberhausen

Privater Nutzer: Ralf

10.04.2022

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Beschreibung

Verkaufe ein Paar Apogee Acoustics Diva mit passiver Frequenzweiche und Transportkisten aus Holz. Die Lautsprecher haben noch die Originalbändchen! Probehören ist selbstverständlich möglich! Die Lautsprecher sind Sammlerstücke aus den Achtzigern, die nur noch sehr selten angeboten werden!

=====

Apogee Acoustics Duetta Signature Pair with Graz MRT & Cardas Binding Posts

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

USD $1950.00

Tallahassee, FL
United States

About Seller: ForrestC

Date Posted: May 12, 22 9:29pm (PST)

Edited: May 15, 22 7:23pm

W dniu 14.05.2022 o 13:03, Marek.S napisał:

Do tej pory nie słyszałem jeszcze kolumny z basem jak Apogee i powoli zaczynam myśleć że takowa nie istnieje albo to coś pokroju Magnepana 30.7 a dipoli już nie chcę.

Nigdy w życiu do tej pory nie słyszałeś basu jak z Apogee Acoustics Diva i powoli zaczynasz wątpić że takowy usłyszysz z innych kolumn (nie mówiąc już o lepszym basie), to cóż tam masz za wygar i jakość basu z Apogee Diva.

Masz większe Apogee Acoustics Grand z dwoma wooferami na stronę, na bass czy tam sub-bass.

Apogee-Grand-HvH_550pix-162.jpgapogee-grand_system_3_big-550pix.jpg

Cytat

Above: modified Grand bass section – the blue cable with the square pad is a servo control made by Dan D’Agostino

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niekonwencjonalny system głośnikowy K2 S9500 z jakimś Gryphon'em DM100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które pokazujesz są do roboty, wszystkie panele są do wymiany, widać to po zagięciach wstęg - są rozciągnięte, poza tym oryginały mają sparciałe pianki pod basem, będą wpadać w rezonans i bzyczeć jak woofer z zatartą cewką. W Holandii robi je tylko Henk van der Hoeven i ma wstęgi od gościa który 20 lat temu wykupił prawa i maszyny Apogee i kontynuuje produkcje w Australii. Wymiana paneli i ogólne odrestaurowanie 3-drożnych modeli zaczyna się od €9k wzwyż, dlatego oryginalne egzemplarze są tak mało warte. Te grandy z dwoma wooferami (serwo + końcówki Krell, wbudowane) sprzedały się parę lat temu za 60-80 tysięcy euro, nowe kosztowały grubo ponad setkę.

W niemczech jest gość który też robi panele i wymienia za ułamek ceny ale jaka płaca taka jakość, nie wytrzymują długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.