Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana wzmacniacza w torze


SilentEmpire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z takiego zestawu:

GoldNote Valore 425 Plus - Hana EH - Pro-Ject Phono Box DS+
Cyrus 8 ver.2 DAC
Elipson Planet L + Velodyne EQ-MAX 10

wylatuje wzmacniacz.

Budżetowo (do 10 kPLN) i rozmiarowo (ma być szerszy niż cyrus, fajnie jakby był płytki - 38 cm) i kolorystycznie (srebrny) wstępnie pasują:

Roksan Attessa

Cambridge Audio CXA81

Fezz Audio TORUS 5060 (przy czym nie znalazłem żadnych opinii w necie)

Marantz PM7000N

Potrzebny wbudowany DAC (wejście optyczne i koaksjalne). Tranzystor, ew. hybryda. Przede wszystkim pod winyle, CD, TV jako dodatek.

Poradzicie, czy dobry kierunek, czy coś z powyższego warte uwagi czy całkiem w inną stronę kierować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SilentEmpire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SilentEmpire napisał:

wylatuje wzmacniacz.

Zamienił stryjek 🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej co ci w Cyrusie nie pasowało a jakiego brzmienia oczekujesz od nowego wzmacniacza?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Q21 napisał:

Napisz coś więcej co ci w Cyrusie nie pasowało a jakiego brzmienia oczekujesz od nowego wzmacniacza?

Przed Cyrusem miałem Hegel H80, po wymianie zauważyłem że Cyrus jest 'szczuplejszy', 'lżejszy', skontrowałem to subem, ale chętnie wrócę do tego typu dociążenia. Natomiast szczerze przyznaje, że obecnie jest to zabieg estetyczny, nic specjalnego Cyrusowi, poza oczywistą brzydotą, do zarzucenia nie mam, ani funkcjonalnie, ani brzmieniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez Ciebie wzmacniacze wcale nie zagrają lepiej, ale na pewno inaczej. Niestety o wymienionym Fezie nic nie napiszę bo jeszcze go nie słyszałem, ale pozostałe są w obiegu jakiś czas. Marantz to kombajn wielozadaniowy i jego brzmienie nieco różni się od większości oferowanych wzmacniaczy tej firmy, oferując nieco większej muzykalności i radości z grania a przy okazji nie tracąc przy tym na rozdzielczości. Wzmacniacz Roksana będzie nieco spokojniejszy, wyważony w stosunku do często porównywanej serii K3 ugrzeczniony, warto podłączyć do niego energicznie brzmiące kolumny. Cambridge prezentuje bardzo energetyczny przekaz z dużą ilością szczegółów i mocnym basem. Być może jest trochę techniczny, ale taki był świadomy zamysł producenta, który postawił na mocne i detaliczne brzmienie, warto łączyć go z cieplej brzmiącymi kolumnami.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na Pana zapytanie odnośnie do wymiany wzmacniacza radziłbym rozważyć integrę TRIGON EXXACT INTEGRATED. Wzmacniacz ten posiada wszytko, czego Pan wymaga. Występuje w kolorze srebrnym. Ma 38 cm głebokości, W całości zaprojektowany i wykonany w Niemczech. Gra mocno i energicznie, a jednocześnie kreuje dużą przestrzeń. Gra bardzo analogowo, mimo iż jest w klasie D. Znakomity do winyli. Pozdrawiam. Bogdan

 

Serdecznie zapraszamy, specjalne ceny dla forumowiczów zadzwoń kom 509 188 477 , tel 12 686 10 15, kom 791063315

 

www.audiotrendt.com.pl

AUDIOtrendt Kraków. Zapraszamy na odsłuchy. Doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy. Wypożyczamy sprzęt do domu.
Wszyscy forumowicze mogą liczyć u nas na atrakcyjne ceny!

www.audiotrendt.com.pl; tel.: 12 686 10 15 | 791 063 315 | 509 188 477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba3002 napisał:

Chwilą, czy ja dobrze czytam? Czy u autora za kolumny robią lifestyle'owe surroundy?

czepiasz się, ma być ładnie 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

czepiasz się, ma być ładnie 😄 

Nie, no ja pytam poważnie. Sam mam na poddaszu podobne kolumienki (dali fazon mikro) i napędzam je wzmacniaczem w D klasie za 200 zł. Generalnie zarówno moje dali jak i kolumny autora wątku, stworzone zostały jako kolumienki do kina domowego. Nie sądzę żeby podłączenie do nich choćby i samego gryphona, sprawi że zagrają jak większe monitory. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dali fazon mikro to poniekąd inne kolumienki niż planety L, nie mniej jednak one są do wymiany, stoją chwilowo, bo... wyglądają ładnie i pasują, tak jak piszecie, trole

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SilentEmpire napisał:

dali fazon mikro to poniekąd inne kolumienki niż planety L, nie mniej jednak one są do wymiany, stoją chwilowo, bo... wyglądają ładnie i pasują, tak jak piszecie, trole

sam jesteś trollem, po kiego pytać, kup se coś ładnego i bedzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 08:56, SilentEmpire napisał:

Przed Cyrusem miałem Hegel H80, po wymianie zauważyłem że Cyrus jest 'szczuplejszy', 'lżejszy', skontrowałem to subem, ale chętnie wrócę do tego typu dociążenia. Natomiast szczerze przyznaje, że obecnie jest to zabieg estetyczny, nic specjalnego Cyrusowi, poza oczywistą brzydotą, do zarzucenia nie mam, ani funkcjonalnie, ani brzmieniowo.

Jeżeli brakuje Ci wypełnienia w dźwięku ,to chyba faktycznie warto by było zacząć od kolumn. Chyba, że jesteś do nich bardzo przywiązany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tak jak piszą koledzy, możesz zmienić wzmacniacz ale przy obecnych kolumnach będzie to zmiana z cyklu niewiele wnoszących, wymienione wzmacniacze nie zagrają zapewne jakoś lepiej od tego Cyrusa, szkoda też pakować coś za 10k do tych głośników. Wyglądają fajnie, sprawdzają się nie tylko w kinie domowym ale również w małych systemach stereo ( w swojej cenie oczywiście ), jednak w mojej ocenie ten Cyrus i tak wyciska z nich 100% możliwości. Jeśli jednak jest aż tak źle, że nie możesz na niego patrzeć to wspomniany przez kolegów Trigon Exxact może być fajną alternatywą, szybko i dynamicznie grającą. Spełnia też wszystkie wymagania funkcjonalno-wizualne.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 08:56, SilentEmpire napisał:

Przed Cyrusem miałem Hegel H80, po wymianie zauważyłem że Cyrus jest 'szczuplejszy', 'lżejszy', skontrowałem to subem, ale chętnie wrócę do tego typu dociążenia. Natomiast szczerze przyznaje, że obecnie jest to zabieg estetyczny, nic specjalnego Cyrusowi, poza oczywistą brzydotą, do zarzucenia nie mam, ani funkcjonalnie, ani brzmieniowo.

Jeśli chcesz czegoś, co brzmieniowo krąży w orbicie Cyrusa/Hegla, a oferuje dodatkowo estetyczny wygląd (choć jak zawsze, kwestia subiektywna), to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na Primare I15/I25. Jeśli brałeś pod uwagę Marantza PM7000N, to wersja Primare i15 Prisma - czyli z wbudowaną fukncjonalnością sieciową - może być dla Ciebie świetnym wyborem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.