Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vintage hi-end


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jaszcze1 napisał:

Jeszcze chwila i będziesz miał na sumieniu, bezpowrotnie stracone dla potomnosci, piękne, zabytkowe kolumny. 😉 

Mam to gleboko … wiesz gdzie 😉 .

Moim celem jest … sprawianie przyjemnosci … SOBIE.

🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Mam to gleboko … wiesz gdzie 😉 .

Moim celem jest … sprawianie przyjemnosci … SOBIE.

🙂 .

Dobra. Powyrywam te cewki. Obudziłeś we mnie lenia - nie będę musiał strugać całej ścianki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie płytki pod zwrotnice do JBL L300 są ebayu.  Chyba pod bateryjki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Możesz powiedzieć jak te Sentry III grają w porównaniu do L300?

Już trochę czasu upłynęło więc tak z pamięci - grały dużym dźwiękiem , kontrola basu zależy od wzmaka , ta tuba daje szeroki kąt tak że nie musisz siedzieć w sweetspot . L300 są ciut bardziej rozdzielcze i bardziej rozdzielczy bas ale nie chce ściemniać w L300 mam zwrotnice CC a w EV była oryginalna . Bardzo miły dla ucha dźwięk do długiego słuchania. Life like hmmm ta duża tuba łagodna góra. Ponoć na zwrotce można też dużo poprawić . I te Sentry to do większego pomieszczenia btw spore szafy są .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2024 o 22:56, jaszcze1 napisał:

Takie płytki pod zwrotnice do JBL L300 są ebayu.  Chyba pod bateryjki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zamiast baterii, diody prostownicze, rezystory i ''+'' ze wzmacniaczy mocy, na wejściu zwrotnic.

Item description from the seller

Back (again) by popular demand: This listing is for ONE PAIR (two) of UNPOPULATED crossover PCBs (printed-circuit boards) for JBL L300 Summit and JBL 4333 three-way loudspeakers. Your purchase will also include detailed instructions, layout photos and a parts list to build these boards into complete crossovers. The purchase does NOT include the electronic components (capacitors, resistors, coils, etc.) to build the crossovers. The photographs showing these components are for illustrative purposes only; you will have to buy the electrical parts separately.

These crossover boards use a circuit inspired by legendary engineer Nelson Pass's improved design for the JBL L300. (No claim is made to Mr. Pass's intellectual property or design.) The schematic takes Mr. Pass's basic approach and charge-couples it to introduce a small bias current into the capacitors to reduce hysteresis distortion and improve resolution.

There is no need for batteries in this design; rather, inspired by JBL's latest charge-coupled networks (see, e.g., JBL's model 4365), this approach uses diodes and resistors to supply a small amount of direct current from the input signal, to the capacitors.

I've used these crossovers in my own restored L300s (shown in photos) and they sound terrific; very smooth, clear and non-fatiguing, with great detail and imaging.

These boards include wiring eyelets to let you use the stock L-pads, and they are set up to allow you to amplify the woofers separately, should you so desire, or jumper the inputs for a single input.

The boards mount in the base on the L300 cabinet using the existing mounting screw locations. I have not fitted them into 4333 cabinets, but per other users they're be easy to locate. They measure about 8 ¼" by 13 ¾". (They are 208mm x 350mm; thickness is 1.6 mm, 2 Layers, Finished Copper: 1 oz.)

The total cost of the completed boards, including the recommended components (again, not supplied) is less than the price that the old JBL OEM networks typically command on eBay (around $650 / pair, from what I've seen). To populate BOTH boards with standard components that I suggest was about $310, plus shipping at the time I first created this listing (March 2018), and I include shopping-cart screenshots for those parts at Parts Express and Parts Connexion. I have already sold several dozen pairs to rave reviews.

My user name on audiokarma and Lansing Heritage is the same as here on eBay.

Thanks for looking!

 

JBL L300/4333 & L300A Charge-Coupled Crossover Circuit Boards - One Pair [US $99.95/ea + wysyłka i pozostałe opłaty]: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Located in: Fresno, California, United States.

Jeszcze lepiej niż u Wielgusa [od Sonus Oliva], bo w tych z Kalifornii [od Zonker92] CC po całości, czyli i na basie.

JBLL300L300A4333Charge-CoupledCrossoverCircuitBoardsByZonker92FresnoCaliforniaUnitedStates-OnePair(2).thumb.jpg.fcac30eba3622e2e6781fc016063ecb8.jpg

Wszystkie mniejsze kondensatory z czerwonymi napisami, to boczniki, także z CC.

JBLL300L300A4333Charge-CoupledCrossoverCircuitBoardsByZonker92FresnoCaliforniaUnitedStates-OnePair(1).thumb.jpg.10f7eff677c8de7453d1000dc6790eee.jpg

Na tych płytkach z Kalifornii, kondensatory 4uF równolegle z 40uF. W parkach szeregowo 2 x 44uF = 1 x 22uF z CC. Zamiast kondensatorów 40uF i 4uF, można z samych 22uF [12 x 22uF na jedną zwrotnicę]. Do drivera dał 2 x 4.3uF, bo nie było kondensatorów 4.4uF, ale można było złożyć z czterech mniejszych kondensatorów o pojemnościach 2.2uF. Powinno być 2 x 4.4uF [2.2uF z CC]:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu była u mnie na odsłuchach nowej zwrotnicy do JBL4343 warszawska śmietanka audiofilska. Zeszło na Atmosa z Tidala i @umka, zresztą całkiem słusznie, bardzo negatywnie wypowiadał się nt. dźwieku wielokanałowego z Tidala. No to Panom zapuściłem poniższe dwa materiały. I nagle zapadła cisza ... 😉 . Jak coś jest dobrze zrealizowane to kopara opada. Tria ciagle siedziały i grały z przodu, a cały pokój był wypełniony dźwiekiem. Ścieżki stereo 24/96 wypadały baaaardzo słabo i płasko w takim bezpośrednim porównaniu.

Oczywiście nie na JBL4343 tylko na też już mającym swoje latka secie Teufel Theater 8 THX Ultra 2 powiększonym do systemu 7.2.4:

theater8_cine51_black_500x500x72_v2.jpg

33d60e8b-0497-4481-a59a-fa3e42d48eba?rul

13a17d09-a034-4a54-a974-0652ccff5121?rul

63fefe0a-723a-49f6-b157-77537ee69db9?rul

 

 

Absolutna referencja dzwiękowa w Atmos i AURO-3D:

308005_front.jpg?t=1640520150

 

Eric-Clapton-4K-Blu-ray-Lady-in-the-Balc

 

 

i w AURO-3D na BD:

2L%20TrondheimSolistene-SOUVENIR%20Auro-

 

A tutaj samplery z wieloma utworami z muzyki klasycznej zrealizowane dookólnie w Auro-3D, mozna je kupić w necie:

img_1757-jpeg.1515517

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawiej by było gdyby to

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

warszawska śmietanka audiofilska

pisała te ochy i achy 🙂 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

ciekawiej by było gdyby to

pisała te ochy i achy 🙂 🙂 🙂

No ba. W pierwszym zdaniu Pietka napisał, co o tym sądzę. A, że czasem coś fajnie wypadnie, to tylko potwierdza regułę. 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

ciekawiej by było gdyby to

pisała te ochy i achy 🙂 🙂 🙂

Większość warszawskich audiofilów już dawno na ten portal nie zagląda. Jedynie @umka. Będzie miał ochotę to coś napisze. W każdym razie zmieniłem Jego spojrzenie na "Atmosa z Tidala". Przypominam, że Dolby Atmos zaszyte w Dolby Digital True HD jest kodowaniem bezstratnym w 24/9,6, w przeciwieństwie do stratnego Atmosa zakodowanego DD+ (Dolby Digital Plus).

 

10 minut temu, umka napisał:

No ba. W pierwszym zdaniu Pietka napisał, co o tym sądzę. A, że czasem coś fajnie wypadnie, to tylko potwierdza regułę. 😉 

Uderz w stół ... 😉 .

Żeby Atmos brzmiał fajnie i realnie musi być nagrany i zmiksowany odpowiednio od początku do końca wielokanałowo pod Atmos czy Auro-3D. Przykłady pokazałem. I to brzmi świetnie.

Wszystkie inne remixy "upiększone" do Atmosa są efekciarskie i brzmią do doopy.

Ot i jak zwykle całą różnica. Coś co zrobiono od początku dobrze w realizacji brzmi dobrze, coś innego spieprzone będzie zawsze spieprzone.

Ale dostawcy i producenci muzyki chcą zarobić na wszystkim, ponownie na odgrzewanych kotletach, które tym razem często im sie przypalają 🙂 .

 

Już nie wspominając, że do odtworzenia Atmosa czy Auro-3D trzeba mieć odpowiednie pomieszczenie i odpowiedni system. Na radyjku mojej babci sie nie da niestety. U mnie do wspomnianego systemu gośnikowego (który kiedyś po systemie Theater 10 był wg. niemieckiego magazynu Audio drugim w Referenzklasse) dochodzi odpowiedni procesor (Tag McLaren i Marantz) i odpowiednie końcówki (Tag McLaren i Parasound). Oczywiście, że można lepiej ale ja jestem zadowolony. System dookólny budowałem grubo przez ponad 10 lat.

Test z 2002 roku: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, tak ... mam ten system głośnikowy ponad 20 lat 🙂 .

Howgh.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, umka napisał:

No ba. W pierwszym zdaniu Pietka napisał, co o tym sądzę. A, że czasem coś fajnie wypadnie, to tylko potwierdza regułę. 😉 

dzięki ... i wszystko jasne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

dzięki ... i wszystko jasne 🙂

Ostatnio byliśmy na dwóch profesjonalnych pokazach. Z szacunku do gospodarzy nie miałem serca się uzewnętrzniać. Za to Marcin napisał, co mu w duszy gra. 😀

 

Ale jak wspomniałem, bywają realizacje zrobione dobrze. U Piotrka z taką mieliśmy do czynienia. Ale to wytropiony przez niego w sieci odpowiedni materiał, a nie standard.  😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pmcomp napisał:

 

 

f56DNs.jpg


g0nwYg.jpg


iu8NYn.jpg


IAMfJj.jpg

 

Ten sprzęt to już dookólny vintage. No prawie ... ma ponad 20 lat co w cyfrowej erze jest jak cztery epoki 😉 .

W dźwiek dookólny bawię się już ponad 30 lat. Miałem przyjemnośc posiadać w 1991 roku pierwszy na świecie receiver dźwięku dookólnego z Dolby Surround Pro Logic ... Pioneer VSA-1000 ... to juz jest prawdziwy klasyk i vintage i od niego zaczęłą się moja wielokanałowa przygoda..

080ba5da44e7aca3f53bd2088d9a

 

Potem pominąłem analogowy dookólny amplituner wszechczasów czyli TX-SV919THX:

onkyo_integra_txsv919_thx_av_receiver_15

 

I jakoś w 1997 przesiadłem się na cyfrowy dookólny amplituner wszechczasów Onkyo Integra TX-DS939 THX: 

image;s=1156x868

 

W 2002 roku zakupiłem Tag McLaren AV32R BP192 w wersji z przetwornikami AKM 24/192, z DD EX i DTS ES oraz z analogowym wejściem wielokanałowym. Jest ze mną do dziś. Pokazany w powyższym magazynie audio.

936e94124dec84622ef2a4dba190

s-l1600.jpg

z koncówką Tag McLaren 100x5R:

9079e26c5313d6a390004571c5c88976-jpg.607

I ten set do dnia dzisiejszego jest hi-endem dźwięku dookólnego, zapewne dlatego się Jackowi podobało 😉 .

 

 

Niestety przez ostatnie kilkanaście lat w dźwięku dookólnym produkuje się jedynie "platik fantastik", za wyjątkiem Trinova:

trinnov_audio_altitude_32_web_2-1.jpg

trinnov_audio_altitude_32_web_3-1.jpg

 

 

dlatego skończyłem z jednym z pierwszych Marantzów z Atmosem i Auro-3D na pokładzie. Niestety jest on muzycznie gorszy od Tag McLarena.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, umka napisał:

Ostatnio byliśmy na dwóch profesjonalnych pokazach. Z szacunku do gospodarzy nie miałem serca się uzewnętrzniać. Za to Marcin napisał, co mu w duszy gra. 😀

 

Ale jak wspomniałem, bywają realizacje zrobione dobrze. U Piotrka z taką mieliśmy do czynienia. Ale to wytropiony przez niego w sieci odpowiedni materiał, a nie standard.  😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A wystarczyło zapodać Boba Jamesa albo Erica Claptona 🙂 .

Szkoda, że nie ma nic napisane o tym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A wystarczyło zapodać Boba Jamesa albo Erica Claptona 🙂 .

Szkoda, że nie ma nic napisane o tym systemie.

Którym? Z naszej wizyty? To Filmoteka Narodowa na Wałbrzyskiej, a puszczany materiał to kopia mastera prezentowanego na wystawie w Monachium synowi Milesa, nad którym notabene się pozytywnie zagotował. Moim zdaniem tylko dlatego, że to pewnie kolejne pieniążki za wykorzystanie materiału ojca. 😉 

Może na stronie tego państwowego przybytku są jakieś dokładne informacje o konfiguracji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, umka napisał:

 

Może na stronie tego państwowego przybytku są jakieś dokładne informacje o konfiguracji. 

To ta sala była?

filmoteka_narodowa__instytut_audiowizual

Nic na stronie nie ma o konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta. Wszystko wtedy było zaciemnione, ale po wejściu zza ekranu i powierzchni przed nim, na której odbywał się wywiad z Agą Zaryan wyglada na tą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2024 o 22:23, pmcomp napisał:

Nasza praca tez kosztuje … dlaczego tego nie wyceniasz? 😉 .

I tak dzielimy sie tu wiedza „za darmo”.

Moja wycena pracy na modyfikacje TL-800 wynosi wiecej niz one sa warte w oryginale … sorry … zawsze ktos moze zrobic to samemu 🙂 . Trzymam kciuki.

Mnóstwo pracy miałeś przy zwrotnicach z CC do 4343B, a jeszcze więcej miałbyś gdyby były z CC po całości [od basu po samą górę]. I jeszcze większe koszty. Żebyś takie robił komuś, to byłoby od kilkunastu tysięcy złotych, do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od komponentów. Najskromniej, przy tańszych komponentach, może jakoś w 10000,00 zł byś się zmieścił, robiąc samemu dla siebie. A jak komuś innemu, to gdzieś drugie tyle za swoją robotę byś wziął, pmcomp.

Nawet z tymi PCB od Matta z Echo Mountain Audio, gdyż przy innych komponentach RLC, też byłoby trzeba kombinować, aby wszystko zmieścić. Dużo otworów montażowych w PCB, to można na dystansach zamontować, i komponenty z obu stron montować / lutować.

PCB od Matta, do przeróżnych JBL-i z serii 4300 [4-Way Models]. Do JBL 4425, też są. Do JBL 4430 and 4435 boards coming soon.

Z większymi [wymiarowo] kondensatorami Solen Silver Sound 700VDC, byłoby trzeba kombinować, aby wszystkie zmieścić. Poza tym, taka ilość kondensatorów Silver Sound, mocno dałaby po kieszeniach. Inne duże cewki i też byłby problem z montażem, tak że nawet w tych przystosowanych PCB [do zwrotnic z CC] - inne, mniej kompatybilne [wymiarowo] komponenty, same się nie wpasują i część z nich mogłaby się znaleźć w obudowach zwrotnic obok płyt drukowanych Echo Mountain Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) JBL4300Series4-WayModelsCharge-CoupledCrossoverCircuitBoardsUS379_99.DesignedEngineeredByEchoMountainAudio-AltadenaCaliforniaUSA.(2).thumb.jpg.f51efe21cc1e938d48721a7694d9e04e.jpgJBL4300Series4-WayModelsCharge-CoupledCrossoverCircuitBoardsUS379_99.DesignedEngineeredByEchoMountainAudio-AltadenaCaliforniaUSA.(3).thumb.jpg.a3fbaa01f7047f1b060574d27748af76.jpgJBL4300Series4-WayModelsCharge-CoupledCrossoverCircuitBoardsUS379_99.DesignedEngineeredByEchoMountainAudio-AltadenaCaliforniaUSA.(4).thumb.jpg.70624c6f7e1069cb419eeaf6dd8322be.jpgJBL4300Series4-WayModelsCharge-CoupledCrossoverCircuitBoardsUS379_99.DesignedEngineeredByEchoMountainAudio-AltadenaCaliforniaUSA.(5).thumb.jpg.788bb1f3ec0aa2662595641a1a6ae6d5.jpgJBL4300Series4-WayModelsCharge-CoupledCrossoverCircuitBoards.DesignedEngineeredByEchoMountainAudio-AltadenaCaliforniaUSA.(1).thumb.jpg.757f25fd856c1f64aab753f7b57818ac.jpgJBL4300Series4-WayModelsCharge-CoupledCrossoverCircuitBoards.DesignedEngineeredByEchoMountainAudio-AltadenaCaliforniaUSA.(2).thumb.jpg.fbf3db303a5d2ebc5fe6c15cbd6a5182.jpgJBL4425Charge-CoupledCrossoverPrintedCircuitBoardsUS194.99Pair.DesignedEngineeredByEchoMountainAudio-AltadenaCaliforniaUSA..thumb.jpg.c489620bac331e9162a01ea4e52e55cb.jpg

JBL 4300 Series [4-Way ModelsCharge-Coupled Crossover Circuit Boards (4343, 4344, 4345, 4355, etc.) US $379.99 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Located in: Altadena, California, USA.

Set of four high-quality printed circuit boards that allow owners of the legendary JBL 4300 Series 4-way Studio Monitors, or those who are building their own DIY clones, to upgrade their existing passive crossovers to modern standards using polypropylene film capacitors, air-core inductors, and the Charge-Coupling technique used by JBL in their ultra-high-end loudspeakers such as the M9500, K2 S9800, K2 S9800 Special Edition, K2 S9900, EVEREST DD66000, EVEREST DD65000, EVEREST DD67000.

The Full Board Set comes with 2 main boards and 2 auxiliary boards, supporting both full passive (single-amp) and bi-amp configurations. Detailed PDF documentation is provided with purchase of the boards, which contains full parts lists for each of the supported systems, as well as instructions on how to assemble the boards and integrate them into your system.

NOTE THAT COMPONENTS ARE NOT INCLUDED. THIS LISTING IS FOR PRINTED CIRCUIT BOARDS ONLY. Use the parts list to procure components for your speaker configuration.

Supported Models: 4315A/4315B, 4340, 4341, 4343/4343A/4343B, 4344, 4345, 4350/4350A/4350B, 4355.

Features:

  • 2mm thickness for extra rigidity under the weight of the heavy crossover components
  • 2oz copper plating for high ampacity and low trace resistance
  • Leaded HASL finish
  • Clearance holes for zip ties to hold inductors in place
  • Footprints included for swapping out L-pads with fixed resistor attenuator pads

Dimensions: 12.75" x 9.25"

To view the documentation, parts lists, and learn more about our products (and better pricing), visit our website.

Crossover Upgrades

Bring your vintage JBL loudspeakers up to modern standards with Echo Mountain Audio's charge-coupled crossover boards.

By JBL fanatics. For JBL fanatics. - Echo Mountain Audio 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Altadena, California, USA.

We've heard the difference that a modernized crossover can make in our own vintage JBL systems, and we want to make it as easy as possible for DIYers to breathe new life into their own speakers. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JBL4300Series4-WayModelsCharge-CoupledCrossoverCircuitBoardsEchoMountainAudio-AltadenaCalifornia.Upd-verwithvoltagedrivesequivalenttothefactorycrossovers..thumb.png.228f5cf12b65658f3287a9e1d6d14cd8.pngJBL4425Charge-CoupledCrossoverPrintedCircuitBoardsUS194.99PairCalifornia.Model4425CrossoverStock(Ora-MountainCharge-CoupledEquivalent(Blue)BothL-PadsatMax.thumb.png.829a1dd93ae7546ff3096145440fa2f0.png

Fully compatible with factory crossovers.

Following our provided parts lists yields an updated crossover with voltage drives equivalent to the factory crossovers.

Customer Reviews 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

★★★★★

High recommendation

Bill Pedersen on Jun 13, 2023

June 13th, 2023

Received the ordered sets today.

The first thing I noticed was the weight of the package, I had ordered several sets of circuit boards, for the 4345 and 4355. The package was really well packed and the different circuit board sets were each in their own safety position, so they didn't get bumped or scratched. Matt had even secured the circuit boards with tape, which meant that they did not slide against each other during transport.

I have to admit that when I first got the circuit boards in hand, the high quality becomes apparent. The small details and sense of quality jump out at you. Which reflects the weight.

These are by far the best-looking and best-thought-out circuit boards I have experienced so far. I have worked with electronics for many years, so I have experienced bad and good Quality, and the boards from Matt is on the high end. Well done Matt.

Before sending off my order, I had a bunch of questions that I sent to Echo-mountain-audio and got a quick response back from Matt.

Matt is a really nice person and helps in all areas with your questions.

Thank you very much for the transaction Matt.

I will need printed circuit boards for future projects, so I really hope that you will make printed circuit boards for many more of the old vintage JBL models, there is a real need for them.

Kind Regards Bill/ From Denmark

===========

★★★★★

Incredible Upgrade to 4345’s

Andrew Ryan on Jul 21, 2023

I ordered these boards from Matt after having great success with a similar board upgrade on a pair of L200’s converted to L300’s. The boards came in a few days and were REALLY well-built / heavy. They have some mass to them for sure. Everything was clearly marked on the boards and the instructions were fantastic. I got confused on the l-pad wiring a bit and then looked at the diagram included and it made total sense. When I told Matt this, he immediately updated the instructions to help folks in the future - incredible care and service put into this product. So, the build was easy enough if you know how to use a soldering iron (and if you don’t, you can learn on YouTube like I did).

The real question is how do they sound. I mean, I don’t really even know where to start. The speakers sound like different speakers than they were before. The transparency is just incredible. I am hearing things I’ve never heard before on records I have spun many, many times. It took me a few minutes to adjust my l-pads to get it just right, but once I did, I was transported to another dimension. I spent 4 hours digging out records and putting them on when I only intended to spend 15-20 minutes. I have several sets of speakers over $10k and a few over $20k. These 4345’s are now, by far, the best sounding pair I own. Buy this product if you have 43xx speakers. You haven’t heard what they can do yet.

Now, Matt, we need boards for the 4435’s of L220’s! ;) Thanks for everything!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2024 o 16:29, jaszcze1 napisał:

Ciekawe jak by TL 800 zagrały z bateriami.

Wszystko przed Toba … ja swoich juz nie dotykam 🙂 .

Bartek bedac ostatnio u mnie stwierdzil z pamieci, ze w stosunku do tego co uslyszal u Ciebie, moje Telefunkeny stracily ta magię.

Moim zdaniem nie stracily, a porwnywałem jak pisalem łeb w łeb.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Wszystko przed Toba … ja swoich juz nie dotykam 🙂 .

Bartek bedac ostatnio u mnie stwierdzil z pamieci, ze w stosunku do tego co uslyszal u Ciebie, moje Telefunkeny stracily ta magię.

Moim zdaniem nie stracily, a porwnywałem jak pisalem łeb w łeb.

Pozdro

U mnie Telefunkeny leciały z Sansui G8000 i Bartka DACem One na 6J5. Ten Sansui gra bardzo dynamicznie, gładko, dość współcześnie ale też trochę czarująco. Wprawdzie DAC był świeżo podłączony i nie wygrzany ale już grał dobrze. Trudno więc obiektywnie porównywać 1:1,  to jak gralo u mnie do tego jak w Twoim systemie. Nawet jeśli Twój system jest bardziej zaawansowany to może być różnie. A poza tym, to kwestia indywidualnych preferencji i chwili więc opinie też mogą być różne.

Kupiłem rezystory z ołówka. Chcialem do AR3a, do Sab i TL-800 ale drogie się zrobily wiec na razie wziąłem  tylko do AR3a bo potrzeba jeden i do Sab IVa.  Wstawiłem teraz do AR3a bo zwrotnica jeszcze jest na zewnątrz i nie jest dobrze. Kondensatory dobierałem z drutowym rezystorem i dobrałem je tak żeby brzmienie było jak dla mnie charakterem w punkt do oryginalnego. Po wstawieniu grafitu wokale zbytnio przygasły. Straciły blask i zrobiły się zbyt mętne. Musiałbym znowu kombinować z kondami żeby zostawić ten grafit. Już mi się nie chce - zostaje taki zielony drutowy - niby audio grade. I tak,  nawet bez grafitów, te Acoustic Research grają tak, że nie da sie opisać.

Przy Sabach od razu zacznę dostrajać  z grafitowymi - zobaczymy co będzie.

Chodzi mi po glowie zrobienie do TL800 zewnętrznej zwrotnicy na taśmowych cewkach z bateriami ale nie wiem czy się zdecyduję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, jaszcze1 napisał:

 

Chodzi mi po glowie zrobienie do TL800 zewnętrznej zwrotnicy na taśmowych cewkach z bateriami ale nie wiem czy się zdecyduję. 

To cewki musisz pomierzyc boja nigdzie nie znalazlem info o ich parametrach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pmcomp napisał:

To cewki musisz pomierzyc boja nigdzie nie znalazlem info o ich parametrach.

 

 

Jasne, to nie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jaszcze1 napisał:

Pali się sortownia pocztowa w Odessie. Jeśli ktoś czeka na kondensatory, to może się nie doczekać. 😒

To prawda, ja swoje teflony kupowalem wlasnie od Ukraińca z Odessy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się skusiłem na jednego szybkiego testa na 9V. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iiiiii ??? Na wszystkich kondach? Rezystorow nie widze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pmcomp napisał:

Iiiiii ??? Na wszystkich kondach? Rezystorow nie widze.

 

Nie, tylko na średnicy. R są na czerwonym kabelku. Takie malutkie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jaszcze1 napisał:

Nie, tylko na średnicy. R są na czerwonym kabelku. Takie malutkie. 

Ano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna Beovox 2400? Konstrukcja wydaje sie dosc ciekawa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mialem okazji ich posłuchać. Trafiłem jednak kiedyś na recenzje modelu nieco wyższego czyli beovox 3000 - te 3000 wydają się ciekawe.

Kelvin bardzo fajnie recenzuje, głównie odnosząc się do konkretnych utworów:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.