Jump to content
IGNORED

Loxjie a 30 czy sabaj a4 a może coś innego ?

Szakin
 Share

Recommended Posts

Można już kupić SMSL A300 , który jest ma więcej mocy bo jest na nowszych chipach Infineon. Można go mieć za około 1000+- zależnie z jakiego źródła się kupuje.
Mi wyszedł smsl a300za 790zł. Z rabatami z ali.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Jak mi przyjdzie to porównam do purifi eval1, bo ono gra dobrze. Pierwsza klasa d, która mnie pozytywnie zaskoczyła. Ale to cena smsl a300 x5

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

On 6/13/2022 at 3:43 PM, Szakin said:

Jest w ciężkim szoku jak może grać takie małe pudełko:) w porównaniu do denona 3802 nie ma wielkiej różnicy ale to jest małe pudełko a nie wielki 15 kg kloc 

Ja też byłem w podobnym szoku gdy posłuchałem Toppinga MX5, te małe Chińskie pudełka naprawdę zaskakują. Idąc dalej, z czasem możesz sobie kupić jakiegoś dedykowanego DACa dla jeszcze lepszego dźwięku, mi udało się wyrwać używanego iFi Zen Dac V2 w świetnej cenie i dźwięk odrazu wskoczył na wyższy poziom, a i tak było już bardzo dobrze. 

W dniu 19.06.2022 o 18:31, pawlardo napisał:

Ja też byłem w podobnym szoku gdy posłuchałem Toppinga MX5, te małe Chińskie pudełka naprawdę zaskakują. Idąc dalej, z czasem możesz sobie kupić jakiegoś dedykowanego DACa dla jeszcze lepszego dźwięku, mi udało się wyrwać używanego iFi Zen Dac V2 w świetnej cenie i dźwięk odrazu wskoczył na wyższy poziom, a i tak było już bardzo dobrze. 

U mnie MX5 plumka na zmianę z D30PRO, albo z iFi Zen DAC Signature v2. Do tego Neat Acoustic Iota :)

To niesamowite co takie małe pudełeczka potrafią zrobić w 16 metrowym pomieszczeniu!

Edited by iFi Audio

16 hours ago, iFi Audio said:

U mnie MX5 plumka na zmianę z D30PRO, albo z iFi Zen DAC Signature v2. Do tego Neat Acoustic Iota :)

To niesamowite co takie małe pudełeczka potrafią zrobić w 16 metrowym pomieszczeniu!

Ciekawe połączenie, sam zastanawiałem się jak MX5 zgra się z D30 PRO, nawet przymierzałem się już do wypożyczenia ale trafiłem na Zen DAC V2 w bardzo okazyjnej cenie i ostatecznie na tym się skończyło. (D30 PRO by bardziej pasował wizualnie bo identyczny design do MX5 - masz może jakąś fotkę takiego "stacka" :) )

Jak oceniasz D30 PRO vs Zen DAC Sig v2 w zestawieniu z MX5? Czy któryś mocno przeważa? 

2 godziny temu, pawlardo napisał:

Ciekawe połączenie, sam zastanawiałem się jak MX5 zgra się z D30 PRO, nawet przymierzałem się już do wypożyczenia ale trafiłem na Zen DAC V2 w bardzo okazyjnej cenie i ostatecznie na tym się skończyło. (D30 PRO by bardziej pasował wizualnie bo identyczny design do MX5 - masz może jakąś fotkę takiego "stacka" :) )

Jak oceniasz D30 PRO vs Zen DAC Sig v2 w zestawieniu z MX5? Czy któryś mocno przeważa? 

Fotek niestety nie mam, ale wygląda to fajnie. Coś w tym stylu:

spacer.png

Pomijając sprawy zawodowe wolę iFi od Toppinga. iFi gra mniejszą sceną, ale cieplejszym, przyjemniejszym dźwiękiem. Topping gra lepszym detalem i szerszą sceną. W grach się to świetnie sprawdza. Trochę na zasadzie pick your poison.

W dniu 18.06.2022 o 08:14, RobG1974 napisał:

Mi wyszedł smsl a300za 790zł. Z rabatami z ali.

Mi wyszedł z niemieckiego Amazonu 166 euro. Ma byc w środę.

W dniu 18.06.2022 o 08:14, RobG1974 napisał:

Jak mi przyjdzie to porównam do purifi eval1, bo ono gra dobrze. Pierwsza klasa d, która mnie pozytywnie zaskoczyła. Ale to cena smsl a300 x5

Purifi jest super ! Cena większa ale i mocy lekko więcej 😉 Słyszałem,że te końcówki mocy Audiophonics ncore mpa-s250nc też są świetne, jest 3 sztuki na OLX nawet

W dniu 17.06.2022 o 16:40, Tweeter2016 napisał:

W A300, gdzieś wyczytałem, USB służy do podłaczenia do komputera  czy urządzenia mobilnego (DAC).

Ma niby DAC ale to wejście usb to tylko 48Khz wrzucone tak do doczepkę podobnie jak w Ao200 i podobnych. Raczej do używania awaryjnie. Może być do komputera, Smartfon z OTG też powininen działać

12 godzin temu, Tomek_waw napisał:

Purifi jest super ! Cena większa ale i mocy lekko więcej 😉 Słyszałem,że te końcówki mocy Audiophonics ncore mpa-s250nc też są świetne, jest 3 sztuki na OLX nawet

One są na modułach Hypexa NCore. Grają bardzo dobrze, ale do Purifi nie mają startu nawet. Z Pjurifiajami mógłbym żyć :)

47 minut temu, Tomek_waw napisał:

@iFi Audio na sąsiednim forum jest użytkownik, który ma obydwie końcówki na raz i pisał,że nie ma takiej różnicy. W cenie i  mocy za to już jest. Chyba każdy , mógłby żyć z Purifajami , to jednak klasa 🙂

Na forach audio ludzie takie bajki opowiadają, że wierzyć w cokolwiek to wielka odwaga 😉

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

12 minut temu, Tomek_waw napisał:

@Piopio Wiadomo, że zawsze trzeba być sceptycznym ale akurat tamten wydaje się mieć na prawdę sporą wiedzę i doświadczenie. Najlepiej sprawdzić samemu bo użytkownicy for często coś piszą po prostu bo tak im się wydaje jakby to był pewnik.

A są nawet tacy co to podważają naukę i wiedzę inżynierską 😉 Bo słyszą to czego nie można usłyszeć a prawda jest niewygodna. Istny cyrk 😉

Buchardt A500 + ARCAM CDS50