Jump to content
IGNORED

Loxjie a 30 czy sabaj a4 a może coś innego ?

Szakin
 Share

Recommended Posts

Chciałem się podłączyć do wątku - który z poniższych wzmacniaczy zapewnia najlepsze brzmienie:

- Topping MX5

- SMSL DA9

- Loxjie A30

?

Czy jest coś lepszego do około 1500 zł?

Czy któreś z tych "pudełek" odtwarza pliki dźwiękowe zapisane na pendrivie (USB)?

"Testowałem" wszystkie trzy. Jakbym miał wybrać dla siebie to wybrałbym SMSL-a. Topping gra ciut lepiej ale to "golas". Nie pamiętam czy odtwarza z pendrive ale chyba tak. Podpinałem go bezpośrednio do "maliny" i tym samym wykorzystywałem dac-a jaki ma na pokładzie. A do maliny podpinałem pendriva.

Jest to moja prywatna opinia. Zdaję sobie sprawę z tego, że komuś przypasuje bardziej Loxjie ale mój wybór byłby jak wyżej. Chwalę sobie i Toppinga i Loxjie ale SMSL miał wszystko co mi przypasowało (funkcjonalność, design, dźwięk).

Posted (edited)
34 minuty temu, xyz4691 napisał:

"Testowałem" wszystkie trzy. Jakbym miał wybrać dla siebie to wybrałbym SMSL-a. Topping gra ciut lepiej ale to "golas". Nie pamiętam czy odtwarza z pendrive ale chyba tak. Podpinałem go bezpośrednio do "maliny" i tym samym wykorzystywałem dac-a jaki ma na pokładzie. A do maliny podpinałem pendriva.

Jest to moja prywatna opinia. Zdaję sobie sprawę z tego, że komuś przypasuje bardziej Loxjie ale mój wybór byłby jak wyżej. Chwalę sobie i Toppinga i Loxjie ale SMSL miał wszystko co mi przypasowało (funkcjonalność, design, dźwięk).

Jak Topping może grac lepiej skoro ma jeden chip Infineon MA12070 a SMSL ma 2x Infineon MA12070 ??? Loxjie A30 też ma tylko jeden chip. Chyba, że miałeś na myśli PA5 ?

55 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Czy jest coś lepszego do około 1500 zł?

Nie ma nic lepszego. W cenie 1500 ani wyżej aż do 2400.

Edited by Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

W kwocie do 1500zł poza wyżej wymienionymi wzmacniaczami miałbyś jeszcze Tagę Harmony HTR1000CD, która zapewni bardziej muzykalne brzmienie z pełniejszą średnicą. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Nie będę zakładał kolejnego wątku, wiec dopiszę się tu raz jeszcze...

Co Waszym zdaniem jest lepszym wyborem za około tysiąc złotych?

1) SMSL DA-9  ( 1100 zł )

2) SMSL A300 ( 990 zł )  - na HIFIGO jest za niecałe 800 zł, ale chyba dojdzie VAT i cło ( ?? )

Różnica to tylko ~100 zł więc nieduża, ale czym one się różnią?

Wyczytałem, że nowy A300 jest mocniejszy (ale czy lepiej gra?) i ma (chyba) jeden chip INFINEON. Ma port USB - ale czy odtwarza utwory z niego? Czy to jest tylko wejście na DAC?

Starszy DA-9 ma dwa INFINEON-y, ale nie ma USB i ma niższą moc.

Priorytetem jest dla mnie brzmienie, ale ten odtwarzacz USB też by się przydał.

Ktoś coś doradzi?

Dzięki!