Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio CXA80 czy wystarczy mocy dla Tannoy DC6T?


emillo83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne towarzystwo 🙂

Niestety mój Azur 740a wyzionął ducha, więc postanowiłem kupić Roksan Kandy k2. Ogólnie jestem z niego zadowolony, ale oprócz dobrej jakości, lubię też dobry wygląd, a Roksan zupełnie mi nie pasuję do mojego streamera CA CXNv2, którego w najbliższym czasie napewno nie zmienię. Postanowiłem więc zbudować zestaw pod ten właśnie streamer i zakupiłem CA AXR 100. Wydawało mi się, że jest to ten sam kolor (lunar grey) i ten sam design, ale niestety odcień koloru delikatnie się różni. Trochę mniej istotne, to przycisk power, nie jest idealnie w tym samym miejscu i pokrętło jest inne. 

 

Z tego co wiem, to CXA80, to identyczny design i kolor, w końcu to ta sama seria CX, mam nadzieję. Niestety nie widzę serii CX 100W.

 

Nie znam się dokładnie jeśli chodzi o specyfikację, dlatego prosiłbym tylko o potwierdzenie. Z mojej logiki, wnioskuję, że CA CXA80 (80w na kanał) może być zbyt mocno obciążony i mogą włączać się zabezpieczenia przy większej głośności, jeśli dostawię do niego Tannoy'e DC6T (100w). Czy dobrze rozumiem? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn zalecany jest wzmacniacz od 20-200W. CXA80 spokojnie da sobie radę z tymi kolumnami, do odsłuchu na standardowych poziomach głośności (wykorzystasz jedynie część mocy wzmacniacza), a nie do nagłaśniania imprez (tutaj mogą zadziałać zabezpieczenia w przypadku przegrzania, ewentualnie przesterowanie i uszkodzenie głośników wysokotonowych). Dodatkowo Twoje kolumny mają impedancją znamionową 8 Ohm i skuteczność 90dB, więc należą do dosyć łatwych do napędzenia. Jak interesuje Ciebie ten temat polecam lekturę naszych artykułów https://rms.pl/baza-wiedzy/3350-ile-mocy-potrzebuja-kolumny-ile-mocy-powinien-miec-wzmacniacz-jak-dobrac-kolumny-i-wzmacniacz-pod-katem-mocy

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/736-uszkodzenie-kolumn-i-przesterowania-dwiku#:~:text=Przesterowanie jest to zniekształcony sygnał,znają ten problem i przyczynę.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAMBRIDGE AUDIO CXNv2 to bardzo dobry streamer i słusznie, ze chcesz go pozostawić na dłuzej. W w konfiguracji z kolumnami TANNOY DC6T wystarczy CXA61, Napędzi jes bez broblemu. CXA80, czy jego nastepca CXA81 różnią się tylko od CXA61 mocą i to, ze maja mozliwość polaczenia się z CXNv2 poprzez kable XLR. W tym wypadku nie warto dopłacać, poniewaz połączenia poprzez XLR mają sens tylko w przypadku, jesli obydwa urządzenia mają budowę zbalansowaną. Ani CXNv2 czy CXA80 /81/ nie są urzadzeniami w pelni zbalansowanymi. CAMBRIDGE AUDIO CXA 61, to bardzo dobry wybór jako partner do Twoich kolumn. Nie będzie mocno obciążony i spokojnie wysteruje TANNOYE DC6T. Pozdrawiam. BOGDAN

AUDIOtrendt Kraków. Zapraszamy na odsłuchy. Doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy. Wypożyczamy sprzęt do domu.
Wszyscy forumowicze mogą liczyć u nas na atrakcyjne ceny!

www.audiotrendt.com.pl; tel.: 12 686 10 15 | 791 063 315 | 509 188 477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sklep.RMS.pl dziękuję za odpowiedź i za krótki, ale jakże pożyteczny artykuł, sporo mi wyjaśnił, jeśli chodzi o dobieranie mocy pomiędzy wzmacniaczem a głośnikami.

@Audiotrendt dzięki za informację Bogdan. Cieszę się, że są takie fora i ludzie na tym forum , którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Także "jestem już w domu". 

 

Jeszcze raz dzięki i miłego dnia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Audiotrendt napisał:

CXA80, czy jego nastepca CXA81 różnią się tylko od CXA61 mocą i to, ze maja mozliwość polaczenia się z CXNv2 poprzez kable XLR.

CXA 80 ma jeszcze regulację tonów i balansu, a nowsze już nie. Taki mały szczegół, ale dla niektórych istotny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej po części wyczerpali temat, ale od siebie dodam, że warto się upewnić, czy CXN to faktycznie v2, czy może v2 Series 2 - w tym drugim przypadku kolor nadal nie będzie pasował do CXA80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audioplaza.pl to teraz mnie zaskoczyłeś. Jestem prawie pewny, że jest to V2, przynajmniej tak jest napisane z tyłu na urządzeniu. Jest to ta wersja z tym mocniejszym procesorem. 

Mam nadzieję, że to ten co myślę i będzie pasował 😬

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emillo83 Series 2 ma czarną górną pokrywę, tylko front jest szary. Jeśli tak jest u Ciebie, to kolorystycznie pasować będzie CXA81 i CXA61, ale nie CXA80 / CXA60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mi to namieszało, bo chciałem mieć też regulację niskich i wysokich tonów, a w przypadku cxa81 ich brak. 

Czyli teraz już rozumiem, ta nowsza seria wychodziła w kolorze lunar grey, a ta starsza w silver. 

 

Dzięki i pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria Cambridge CXA cała produkowana jest wyłącznie w kolorze luna grey bez regulacji tonów, ale i tak gra lepiej bez niej od AXR100. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw cxn to zdecydowanie dobry początek. 

Skoro wygląd ma dla ciebie aż tak duże znacznie to 

- cxa80 będzie pasował designem

Będzie pasował także pod kątem dźwiękowym. Co prawda jest mocowo słabszy od axr 100 i od K2 ale gra lepiej od amplitunera. 

Dźwiękowo to także dobrze dobrany zestaw. Dc6tvto przyjemne kolumny o olbrzymiej melodyjności, bardzo zmiennym basie. Miałem je i byłem zadowolony chodź zmieniłem że względu na wielkość pomieszczenia. Przy większym salonie po prostu nieco zniknęły na basie. 

Cxa80 to dobry trop dla nich. Zdecydowanie polecam 

Kupca na K2 znajdziesz bez problemu.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.