Skocz do zawartości
IGNORED

Czy da się podłączyć wskaźniki wychyłowe


Sygen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć 

Jestem tu nowy więc chciałbym się przywitać i dopytać jak w tytule.

Chciałbym np.z takich gotowych zestawów podłączyć tylko gdzie?aby to dobrze działało bez strat na jakości dźwięku.Czy się da Czy to już wyższa Szkoła.Dzieki za wszelkie sugestie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Posiadam w tej chwili amplituner pioneer i jako źródło streamer bluesound node

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście sygnału: ≤0,775 V. 
Kojarzy mi się to (nie wiem, czy słusznie),  z poziomami napięć sygnału, jakie krążą po interkonektach RCA / czincz ... 
Jeśli tak, to zwyczajna boczna odnoga.
Być może z jakimś wyrównawczym dzielnikiem rezystorowym?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sygen napisał:

podłączyć tylko gdzie?

Oto jest pytanie.

Łączy się tam gdzie zawsze jest sygnał. Trzeba zorientować się czy na wyjściach z tyłu jest takie wyjście. Kiedyś wzmacniacze miewały wyjście pre albo wyjścia do magnetofonu. Zawsze były "pod prądem". Niestety w amplitunerach współczesnych tak z reguły nie jest. Wyjścia magnetofonowe, jeśli w ogóle są, ze względów jakichś politycznych nie pozwalają na nagrywanie z określonych źródeł aby zapobiec kopiowaniu. 

Może pozostać grzebanie w amplitunerze co nie musi być proste. 

Sprawdź to co napisałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sygen napisał:

Chciałbym np.z takich gotowych zestawów podłączyć tylko gdzie?

Mam inne pytanie - po co? Co to ma pokazywać - moc wyjściową czy po prostu się ruszać dla ładności? To pierwsze łatwiejsze... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Oto jest pytanie.

Łączy się tam gdzie zawsze jest sygnał. Trzeba zorientować się czy na wyjściach z tyłu jest takie wyjście. Kiedyś wzmacniacze miewały wyjście pre albo wyjścia do magnetofonu. Zawsze były "pod prądem". Niestety w amplitunerach współczesnych tak z reguły nie jest. Wyjścia magnetofonowe, jeśli w ogóle są, ze względów jakichś politycznych nie pozwalają na nagrywanie z określonych źródeł aby zapobiec kopiowaniu. 

Może pozostać grzebanie w amplitunerze co nie musi być proste. 

Sprawdź to co napisałem. 

Mam teraz amplituner pioneer vsx 329 i ma jakieś wyjście pre out ale opis jest ze pod subufer 

5 minut temu, przemak napisał:

Mam inne pytanie - po co? Co to ma pokazywać - moc wyjściową czy po prostu się ruszać dla ładności? To pierwsze łatwiejsze... 

No ruszać w rytm muzyki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer`owe się nie nadaje.

Pod głośniki byłoby najprościej. Tylko wieczorem jak cicho będziesz słuchał to będą ledwo dygały wskazówki. Fajniej podłączyć pod sygnał. Trzeba by wtargnąć do środka ze schematem...

Jakby sterownik i grafika wyświetlaczy były w szerokim zakresie logarytmiczne (z ponad 5 dekad) to dałoby radę pod głośniki bo nawet przy małych sygnałach byłoby wychylenie. Ale takie cuda to miewają nieliczne sprzęta...

Tak a propos. Masz te wskaźniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Subwoofer`owe się nie nadaje.

Pod głośniki byłoby najprościej. Tylko wieczorem jak cicho będziesz słuchał to będą ledwo dygały wskazówki. Fajniej podłączyć pod sygnał. Trzeba by wtargnąć do środka ze schematem...

Jakby sterownik i grafika wyświetlaczy były w szerokim zakresie logarytmiczne (z ponad 5 dekad) to dałoby radę pod głośniki bo nawet przy małych sygnałach byłoby wychylenie. Ale takie cuda to miewają nieliczne sprzęta...

Tak a propos. Masz te wskaźniki?

Nie mam jeszcze tych wskaźników ale myślę aby coś takiego sobie podłączyć.Jesli się nie da w miarę rozsądnie podpiąć to pewnie odpuszczę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozstrzygnięcia masz kwestie:

Czy jak zapytuje @przemak wystarczyłoby pod głośniki. Wówczas jakiś dzielnik i jazda. Oczywiście abstrahujemy tu od tego co w zasadzie mierzymy. No i kwestia siły wychylenia przy małych mocach (przełącznik zakresu?).

Samo dłubanie w środku może być problematyczne. Regulacja głośności cyfrowa i nawet na wejściu końcówek mocy nie ma sygnału w całym zakresie tylko regulowany. Mam nadzieję, że zrozumiale piszę.

 

A  pytam o te wskaźniki bo sam szukam. Ale chciałbym aby można było zamienić skalę. Będę chciał zrobić coś właśnie logarytmicznego w zakresie prawie 5 dekad napięciowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Do rozstrzygnięcia masz kwestie:

Czy jak zapytuje @przemak wystarczyłoby pod głośniki. Wówczas jakiś dzielnik i jazda. Oczywiście abstrahujemy tu od tego co w zasadzie mierzymy. No i kwestia siły wychylenia przy małych mocach (przełącznik zakresu?).

Samo dłubanie w środku może być problematyczne. Regulacja głośności cyfrowa i nawet na wejściu końcówek mocy nie ma sygnału w całym zakresie tylko regulowany. Mam nadzieję, że zrozumiale piszę.

 

A  pytam o te wskaźniki bo sam szukam. Ale chciałbym aby można było zamienić skalę. Będę chciał zrobić coś właśnie logarytmicznego w zakresie prawie 5 dekad napięciowo. 

Szkoda ze to takie skomplikowane bo myślałem że to tylko kwestia podłączenia.Sporo jest tych wskaźników łącznie z tymi płytkami sterującymi opisane jako cały komplet i wystarczy tylko podłączyć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno, że łatwo. Jak ma się wzmacniacz klasyczny to przed potencjometr i po sprawie.

We współczesnym amplitunerze KD tak nie zrobisz z przyczyn o których wcześniej napisałem. 

Pod głośniki da radę ale z prostym dzielnikiem i z zastrzeżeniem o którym wspominałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Pewno, że łatwo. Jak ma się wzmacniacz klasyczny to przed potencjometr i po sprawie.

We współczesnym amplitunerze KD tak nie zrobisz z przyczyn o których wcześniej napisałem. 

Pod głośniki da radę ale z prostym dzielnikiem i z zastrzeżeniem o którym wspominałem. 

I tak zamierzam zmienić ten amplituner na jakiś wzmacniacz więc może wtedy wrócę do podpiecia takich wskaźników przed potencjometr jak piszesz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Sygen napisał:

Chciałbym np.z takich gotowych zestawów podłączyć tylko gdzie?

Jak ma migac w rytm to kup sobie już gotowe i ładnie wygladające takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, yayacek napisał:

Jak ma migac w rytm to kup sobie już gotowe i ładnie wygladające takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do wyglądu to mnie akurat takie się nie podobają ale jeśli nawet to do czego mam to podłączyć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W opisie jest, że wbudowany mikrofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Sygen napisał:

Co do wyglądu to mnie akurat takie się nie podobają ale jeśli nawet to do czego mam to podłączyć 

Co do wyglądu to gotowych jest na Amazonie czy na chińskim portalu od cholery i trochę - ceny też są zróżnicowane.
Nie rozumiem pytania o podłączenie. Przecież na obrazku pokazano co i jak. Masz amplituner więc najwygodniej podpiąć pod TAPE OUT w amplitunerze albo pod AUDIO OUT w streamerze a sygnał ze streamera cyfrowo do amplituera o ile posiada wejścia coax/optyk. Prościej już nie potrafię wytłumaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, J.Jerry napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W opisie jest, że wbudowany mikrofon.

Ale mi nie chodzi o diodowy tylko wychylowy 

8 minut temu, Sygen napisał:

Ale mi nie chodzi o diodowy tylko wychylowy 

Ale dajesz linka do diodowego 

12 minut temu, yayacek napisał:

Co do wyglądu to gotowych jest na Amazonie czy na chińskim portalu od cholery i trochę - ceny też są zróżnicowane.
Nie rozumiem pytania o podłączenie. Przecież na obrazku pokazano co i jak. Masz amplituner więc najwygodniej podpiąć pod TAPE OUT albo pod AUDIO OUT w streamerze a sygnał ze streamera cyfrowo do amplituera o ile posiada wejścia coax/optyk. Prościej już nie potrafię wytłumaczyć.

Mam takie wyjścia i wyżej dostałem odpowiedź że nie da się podłączyć bo out to mam tylko na soubufer 

Screenshot_20220930-200916_Chrome.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sygen napisał:

Mam takie wyjścia i...

Masz streamer bluesound node. Tam jest AUDIO OUT i pod te wyjście podpinasz wskaźniki. Ze streamera optykiem albo coaxialem wychodzisz do amplitunera i voilà.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, yayacek napisał:

Masz streamer bluesound node. Tam jest AUDIO OUT i pod te wyjście podpinasz wskaźniki. Ze streamera optykiem albo coaxialem wychodzisz do amplitunera i voilà.

Ok tylko tak podłączając ze streamera omijam dac z bluesound a wykorzystuję dac z amplitunera który niestety gra gorzej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sygen napisał:

Ok tylko tak podłączając ze streamera...

To można też tak streamer audio out -> puszka ze wskaźnikiami IN / puszka ze wskaźnikami OUT -> amplituner.
Spójrz na obrazek na Amazonie. Ta puszka ze wskaźnikami ma przelotkę IN/OUT. To oczywiście wpłynie na jakość dźwięku słyszalnie albo i niesłyszalnie - cholera wie jak to chiński producent rozwiązał.
Zresztą takie wskaźniki tylko po to by migały w rytm to bezsens całkowity. Skalibrowane rozumiem, ale takie dla zabawy to fanaberia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, yayacek napisał:

To można też tak streamer audio out -> puszka ze wskaźnikiami IN / puszka ze wskaźnikami OUT -> amplituner.
Spójrz na obrazek na Amazonie. Ta puszka ze wskaźnikami ma przelotkę IN/OUT. To oczywiście wpłynie na jakość dźwięku słyszalnie albo i niesłyszalnie - cholera wie jak to chiński producent rozwiązał.
Zresztą takie wskaźniki tylko po to by migały w rytm to bezsens całkowity. Skalibrowane rozumiem, ale takie dla zabawy to fanaberia.

Ok rozumie ale to jeszcze ryzyko o jakość dźwięku czy się pogorszy. A skalibrowane w rytm czego działają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sygen napisał:

jakość dźwięku czy się pogorszy

albo pogorszy albo nie. Albo usłyszysz albo nie. Kup sprawdź, a jak się nie spodoba to odeślesz.

 

5 minut temu, Sygen napisał:

A skalibrowane w rytm czego działają?

Skalibrowane działają według norm a nieskalibrowane migają od czapy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, yayacek napisał:

albo pogorszy albo nie. Albo usłyszysz albo nie. Kup sprawdź, a jak się nie spodoba to odeślesz.

 

Skalibrowane działają według norm a nieskalibrowane migają od czapy.

Czyli według jakich norm?w rytm mocniejszych uderzeń czyli rytm muzyki czy inaczej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Sygen napisał:

Czyli według jakich norm?

ANSI C16.5-1942 albo British Standard BS 6840 albo IEC 60268-17.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, yayacek napisał:

ANSI C16.5-1942 albo British Standard BS 6840 albo IEC 60268-17.

Ale nic z tego nie rozumiem na co reagują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki muszą być skalibrowane w/g standardów bo inaczej pokazują głupoty - po prostu migają i tyle.
Nauka nie boli - zalecam wizytę w bibliotece technicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, yayacek napisał:

Wskaźniki muszą być skalibrowane w/g standardów bo inaczej pokazują głupoty - po prostu migają i tyle.
Nauka nie boli - zalecam wizytę w bibliotece technicznej.

Nie potrzebna mi wizyta w biblotece wystarczy że pytam na tym forum a  między innymi ty udzieliłeś mi odpowiedzi w której nadal nie rozumiem na jakiej zasadzie działają skalibrowane,w rytm muzyki?Jeśli tak to jak działają te które zalinkowaleś bo raczej takie które działają poprawnie a nie jak piszesz jak im się chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają proporcjonalnie do sygnału. 

Tylko pytanie w jakiej proporcji.

Gdyby działały tak jak je stworzono, a są to wskaźniki wychyłowe magnetoelektryczne, nie wychyliłyby się podłączone do typowego sygnały audio. Wskaźnik magnetoelektryczny reaguje na prąd stały a nie przemienny, tak upraszczając.

Aby owe wskaźnik zareagowały trzeba wyprostować sygnał audio. Ale jest zbyt mały aby stosować tu klasyczne prostowniki. Stosuje się więc wzmacnianie i prostowania, albo bardziej wymyślne układy (prostowniki aktywne. 

Takie prostowniki uśredniają sygnał po wyprostowaniu. W audio jest kilka standardów wskazań sygnału; VU (tu o nim: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), szczytowe,...  RMS,... różne mutacje...

Co do zasady wszystkie reagują na sygnał ale różnie; są mniej albo bardziej ociężałe w reakcji na sygnał. Dają również różne informacje. Nagrywając zależy nam na nieprzekroczeniu wartości szczytowych bo dojdzie do przesterowania. W kontroli mocy końcówki dużej mocy bardziej będzie nam zależało na wiedzy o wartości skutecznej mocy oddawanej w ZG i powietrze... 

1631420110__wskanik.thumb.JPG.3d449d7af3ee4699ab6ab9afbfb19ee6.JPG

Z reguły jednak w sprzęcie audio nie stosuje się "wyskalowanych" wskaźników mocy ani szczytowych tylko w przybliżeniu VU. Dla ciekawości przejrzyj artykuł w linku aby mieć świadomość o pewnego rodzaju porozumieniu co do parametrów jakie muszą spełniać takie mierniki aby były "porównywalne". 

To co Ty chcesz zastosować to jak wspomina @yayacek to pewnego rodzaju zabawka. Bo niby jaką informację Ci da? Po prostu będą machały jak wycieraczki w takt muzyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daremny trud. Mam identyczne wskaźniki, kupione lata temu też od Chińczyków do klonów accu. I o ile pamiętam kosztowały na ebay sporo więcej. Były próby napędzenia tego ustrojstwa wszelakimi układami włącznie z oryg TA7318p, kalibracją wg serwisówki Accuphase itd. Chłopaki z forum próbowali wszystkiego, ja też... 

Lata toto jak wycieraczki w zardzewiałej Syrence. To nie ma prawa dobrze zadziałać. Ewidentna chińska podróba, tam jest totalnie za mały napęd, który nie radzi sobie z tak dużą wskazówką. Kolega @adik82 nawet wymieniał na większy i jakoś to zadziałało ale czy warto?

 

Tu na jakimś gotowym układziku z ebay i na każdym innym jest podobnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 1.10.2022 o 09:02, freedi napisał:

Daremny trud. Mam identyczne wskaźniki, kupione lata temu też od Chińczyków do klonów accu. I o ile pamiętam kosztowały na ebay sporo więcej. Były próby napędzenia tego ustrojstwa wszelakimi układami włącznie z oryg TA7318p, kalibracją wg serwisówki Accuphase itd. Chłopaki z forum próbowali wszystkiego, ja też... 

Lata toto jak wycieraczki w zardzewiałej Syrence. To nie ma prawa dobrze zadziałać. Ewidentna chińska podróba, tam jest totalnie za mały napęd, który nie radzi sobie z tak dużą wskazówką. Kolega @adik82 nawet wymieniał na większy i jakoś to zadziałało ale czy warto?

 

Tu na jakimś gotowym układziku z ebay i na każdym innym jest podobnie. 

Wcale nie musza być podróbki - mogą być oryginalne z Nissei (produkują wskaźniki dla wielu producentów w tym Acuphase). To wskaźniki P-134  - mają powolny mechanizm i szybkość ruchu wskazówek nie przyspieszy sie przepływającym prądem. Do swojego układu dorabiałem nawet wtórnik na końcu - nic nie daje. Te same wskaźniki z innym, szybkim mechanizmem  skaczą bez problemu podłączone do tego samego układu - nie ma związku z długością wskazówki.

Na ebay i innych portalach poza podróbami sprzedają wskaźniki standardowe Nissei P-134. Ja zamawiam bezpośrednio w Nissei na specjalne zamówienie z taką skalą ale innym mechanizmem i działają bez problemu - "skaczą" nie "pływają". 

Oczywiście zamawiam po kilkadziesiąt / nikt nie wyprodukuje np. 2 wskaźników dla 1 klienta.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, r1212 napisał:

Wcale nie musza być podróbki

Czasy intergracji mierników VU to 300ms w obie strony - one nie mają latać jak zwariowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.