Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawkowe Studio 16 Hertz: Canto Grand NEW / Premium - z czym porównać? Gdzie przesłuchać?


Tweeter2016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klub Studio 16 Hertz!

Chciałem zapytać o kolumny: Canto Grand NEW oraz Canto Grand NEW Premium. Z czym, ze znanych producentów można porównać te "paczki"?

Dla kogo jest to konkurencja? ( teoretycznie bez marketingu i pośredników to za te $$$ powinny to być kolumny wybitne - czy tak jest??).

Wyczytałem, że są na Scan Speak (Discovery) i na Morelu, ale wiele mi to nie mówi. Tzn. 2-3 razy tańsze kolumny też czasem mają duńskie głośniki Scan Speak.

Jaką mają sygnaturę brzmienia oba Studio 16 Hertz? Czy można je gdzieś w Warszawie przesłuchać? Czy producent (sklep) ma demówki i czy wysyła do domu?

Dzięki!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Witam klub Studio 16 Hertz!

Chciałem zapytać o kolumny: Canto Grand NEW oraz Canto Grand NEW Premium. Z czym, ze znanych producentów można porównać te "paczki"?

Dla kogo jest to konkurencja? ( teoretycznie bez marketingu i pośredników to za te $$$ powinny to być kolumny wybitne - czy tak jest??).

Wyczytałem, że są na Scan Speak (Discovery) i na Morelu, ale wiele mi to nie mówi. Tzn. 2-3 razy tańsze kolumny też czasem mają duńskie głośniki Scan Speak.

Jaką mają sygnaturę brzmienia oba Studio 16 Hertz? Czy można je gdzieś w Warszawie przesłuchać? Czy producent (sklep) ma demówki i czy wysyła do domu?

Dzięki!

T.

Miałem wersje podstawową i wersje Signature  i tę bardziej bym Ci polecił . 
Ale jest jeszcze wersja Reference ale to już wyższa szkoła jazdy . 
Morel wysokotonowy występuje w kilku rodzajach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silver_85  - tak, dotarłem do nich przez .....OLX

17 godzin temu, Bartik napisał:

Miałem wersje podstawową i wersje Signature  i tę bardziej bym Ci polecił . 
Ale jest jeszcze wersja Reference ale to już wyższa szkoła jazdy . 
Morel wysokotonowy występuje w kilku rodzajach .

A możesz napisać 2-3 zdania - jak brzmią i z czym, z  jakim wzmacniaczem je łączyłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

@Silver_85  - tak, dotarłem do nich przez .....OLX

A możesz napisać 2-3 zdania - jak brzmią i z czym, z  jakim wzmacniaczem je łączyłeś?

 

Miałem je z Cayin a 55 tp ,podstawowa wersja gra muzykalnie raczej po cieplej stronie, raczej dużo wybacza w nagraniach , bas dosyć obszerny ,ładnie zszyty cały zakres nic nie drażni , lubią dużo miejsca za sobą i w okół siebie . 
Wersja Signature to duży przeskok ,tutaj wszystko słychać ,szczegół jest wyraźny nie trzeba się dosłuchiwać ,ze coś w nagraniu jest ale nie bardzo słychać ,tutaj przybliża te wszystkie przeszkadzajki itp . .Przestrzeń jest grają szeroko , stopa perkusyjna jest umiejscowiona między kolumnami jakby wychodziła z podłogi , wokal naturalny jest tam gdzie trzeba .

Wersja podstawowa dobra na początek ,później jednak upgrade do signature lub jeśli jest pieniądz to Reference .

Sluchalem z Electrovompanietem ,Cayin ,octave v 40 tu było za gęsto , 

Cayin mi najbardziej przypasował są do siebie stworzone ,po zmianie lamp gra jeszcze lepiej . Miałem sporo kolumn i Canto uważam za udane kolumny 

Lepiej grające jakie słyszałem to Dynaudio C1 ale kosztują sporo więcej i potrzebują dobrego wzmacniacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przybliżenie kolumienek! Ja do lampy jeszcze chyba nie dorosłem, ciągle brnę w integry.  Ale też widzę, że chyba to jest właściwy kierunek (na przyszłość). Canto się przyjrzę w Ursusie, w salonie Atmosfery Dzwięku. A czy to będą moje kolejne kolumienki, nie wiem. Niektórzy polecają jeszcze YB Audio i BMN (z polskich manufaktur).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Dziękuję za przybliżenie kolumienek! Ja do lampy jeszcze chyba nie dorosłem, ciągle brnę w integry.  Ale też widzę, że chyba to jest właściwy kierunek (na przyszłość). Canto się przyjrzę w Ursusie, w salonie Atmosfery Dzwięku. A czy to będą moje kolejne kolumienki, nie wiem. Niektórzy polecają jeszcze YB Audio i BMN (z polskich manufaktur).

Takie słuchanie nie da pełnego obrazu , jednak kolumna gra też akustyką pokoju . 
Ale trzeba od czegoś zacząć ,wiadomo . 
Życzę udanego poszukiwania , jeśli coś się spodoba to proponuje wypożyczyć za kaucją i na spokojnie posłuchać u siebie ,po kilku dniach słuchania dopiero można coś więcej powiedzieć na temat czy będą pasowały , jeśli nie to zawsze można oddać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Jeśli ostatecznie się zdecyduję na konkretny model, to obowiązkowo go przesłucham u siebie. To jest spora kasa, dla mnie bardzo duża, więc to musi być przemyślany zakup.

A z czym - ze znanych/popularnych/ najlepiej sprzedających się marek i modeli - porównałbyś Canton Grande NEW w wersjach, które znasz, które już przesłuchałeś? Jakich one mają konkurentów z UK, Francji, Niemiec czy Włoch?

 

 

Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Jasna sprawa. Jeśli ostatecznie się zdecyduję na konkretny model, to obowiązkowo go przesłucham u siebie. To jest spora kasa, dla mnie bardzo duża, więc to musi być przemyślany zakup.

A z czym - ze znanych/popularnych/ najlepiej sprzedających się marek i modeli - porównałbyś Canton Grande NEW w wersjach, które znasz, które już przesłuchałeś? Jakich one mają konkurentów z UK, Francji, Niemiec czy Włoch?

 

 

Ceny zachodnich kolumn są często wysokie a jakością nie dorównują do naszych manufaktur . Jakoś nie chciałem wydać 10000 na kolumny wiec Canto były optymalne , 

pamiętaj że zagraniczne kolumny muszą być droższe gdyż tam zarabiają w euro a jakoś ich za te pieniądze taka sobie . Dynaudio zagrały lepiej ale cena 20000 proszę masz porównanie . Ile metrów masz pokój odruchowy ?

Jaka reszta zestawu ? Będziesz kupował wzmacniacz , źródło jeszcze lepiej  grające czy zostaniesz przy tym co masz ?

Edytowane przez Bartik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć, bo jest więcej niewiadomych. Przeprowadzam się w przyszłym roku, ale jeszcze nie wiem gdzie dokładnie, więc trudno rozmawiać o metrażu, itd. Ale można przyjąć, że wskoczę w około 20-25 m. kw.

Ja świetnie zdaje sobie sprawę, że tania siła robocza / brak marketingu / brak pośredników pozwalają obniżyć końcową cenę. Tylko właśnie pytam, z czym S16Hz Canto można porównać z KEFów, czy Focali czy Dali lub MA.

Zestaw będę budował raczej od początku (albo zostanę przy "piecu" na starcie, a później go wymienię). Z obecnego zostaną raczej tylko pliki FLAC. No chyba, że Jamaszka A-S 1000 sprosta zadaniu? Myślałem o Musical Fidelity M6si (od Pana Marcina), albo czymś podobnym z półki 6-9k zł. Może jakaś hybryda (coś pokroju Haiku Audio BRIGHT MK5 lub jakiś Vincent), może znów Jamaszka, ale wyższa A-S 1100 / 1200 (używane w tym wypadku). Chodziły mi też po głowie Hegle (H90, H200 głównie). Jeszcze nie wiem. Być może zacznę od kolumn, a zobaczę jak to się zgrywa z obecnym wzmacniaczem.

Ale jestem otwarty na propozycje, także w sprawie pieca. ~15k na zestaw to jeszcze nie tak dużo, ale spodziewam się, tzn. oczekuję dużej poprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Ale jestem otwarty na propozycje, także w sprawie pieca. ~15k na zestaw to jeszcze nie tak dużo, ale spodziewam się, tzn. oczekuję dużej poprawy.

 

Kup Buchardt A500 i zamknij temat. Albo KEF LS50 Wireless II i sub KC62. 

Będzie to lepsze granie niż to co zestawisz. Gwarantuję. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piopio napisał:

Buchardt S400mk2, KEF LS50 Meta, KEF R3, ELAC BS403

Duńskiego Buchardta nie znam, ktoś mi tam polecał, ale ogólnie mało o nich wiem. Reszta to kolumny, które mogę nazwać moimi faworytami (z tych co "jako tako" znam oczywiście). Chyba na okres przejściowy wezmę LS-y, a później się zobaczy.... R-trójki i Cariny też kuszą.

Tematu Studio 16 Hertz CANTO GRAND NEW nie zamykam, będę musiał się z nimi przynajmniej zapoznać. Prawdę mówiąc nigdy nie słuchałem polskich kolumn, poza Tonsilami z PRL-u, ale one były jak FSO Polonez 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Trudno mi odpowiedzieć, bo jest więcej niewiadomych. Przeprowadzam się w przyszłym roku, ale jeszcze nie wiem gdzie dokładnie, więc trudno rozmawiać o metrażu, itd. Ale można przyjąć, że wskoczę w około 20-25 m. kw.

Ja świetnie zdaje sobie sprawę, że tania siła robocza / brak marketingu / brak pośredników pozwalają obniżyć końcową cenę. Tylko właśnie pytam, z czym S16Hz Canto można porównać z KEFów, czy Focali czy Dali lub MA.

Zestaw będę budował raczej od początku (albo zostanę przy "piecu" na starcie, a później go wymienię). Z obecnego zostaną raczej tylko pliki FLAC. No chyba, że Jamaszka A-S 1000 sprosta zadaniu? Myślałem o Musical Fidelity M6si (od Pana Marcina), albo czymś podobnym z półki 6-9k zł. Może jakaś hybryda (coś pokroju Haiku Audio BRIGHT MK5 lub jakiś Vincent), może znów Jamaszka, ale wyższa A-S 1100 / 1200 (używane w tym wypadku). Chodziły mi też po głowie Hegle (H90, H200 głównie). Jeszcze nie wiem. Być może zacznę od kolumn, a zobaczę jak to się zgrywa z obecnym wzmacniaczem.

Ale jestem otwarty na propozycje, także w sprawie pieca. ~15k na zestaw to jeszcze nie tak dużo, ale spodziewam się, tzn. oczekuję dużej poprawy.

 

25m2 to już podłogówka by zagrała . Zależy czego oczekujesz ?  Najładniejsza średnica jaką słyszałem z przyjaznych cen za kolumny to Audio Academy Rhea .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Można porównać ten podstawowy monitor Cg z małymi podłogówkami Vienna Acoustics Bach Classic (które kosztowały 4300 zł.) Grają b. podobnie (nie przez przypadek) 🤑 

W każdym razie to ta kategoria klasowa.

Edit: (Używane Cg kupisz za 5k, a używane VA do 2k), tak że ten...

Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 3.10.2022 o 23:13, Bartik napisał:

Miałem wersje podstawową i wersje Signature  i tę bardziej bym Ci polecił . 
Ale jest jeszcze wersja Reference ale to już wyższa szkoła jazdy . 
Morel wysokotonowy występuje w kilku rodzajach .

możesz rozwinąć jeśli również słuchałeś najwyższego modelu Reference w sensie Wyższej szkoły jazdy w stosunku do Signature? Jeśli możesz opisać różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2023 o 19:30, mk345 napisał:

możesz rozwinąć jeśli również słuchałeś najwyższego modelu Reference w sensie Wyższej szkoły jazdy w stosunku do Signature? Jeśli możesz opisać różnice ?

Nie opisze już tych różnic  nie pamietam , różne pokoje ,różne wzmacniacze .

Chyba więcej przestrzeni miały ,szerzej jeszcze , szczegółowiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.