Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze lampowe Yaqin (poziom 3-5k zł) - który najciekawszy?


Tweeter2016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem testy i opinie Yaqin MC 100 B i w większości przypadków są (bardzo) pozytywne. Na temat wzmacniaczy lampowych, a tym bardziej chińskiej marki Yaqin wiem tyle co nic... Które wzmacniacze lampowe Yaqina - w przedziale cenowym 3-5k zł - są Waszym zdaniem najciekawsze?

MC-84L? Seria 100? (są podwersje B i C). MS-300C? MS 77T? Jakiś inny?

Wiem, że finalnie wiele zależy od użytych lamp (warto je zmienić) i szeroko pojętego "tuningu".  Na Allegro reklamuje się Pan Arkadiusz z Działdowa który rasuje wzmacniacze lampowe Yaqina (jego tuning wykracza poza samą wymianę lamp). Ktoś z Was poddał swojego Yaqina modyfikacji? Jeśli tak, z jakim rezultatem?

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wzmacniaczach tej marki jest wiele w sieci także tutaj na forum.

Ja jednak uważam że jak kupować lampę to jednak chyba wyższa ligę. 

Dlaczego ja chcesz?

Fantazja? Brzmienie?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ja jednak uważam że jak kupować lampę to jednak chyba wyższa ligę. 

Sądziłem, że skoro Chińczyk produkuje sprzęt dużo taniej, to w tym budżecie już nie powinno być lipy. Zdaję sobie świetnie sprawę, że to nie high end, ale dobrze grające hifi powinno mnie zadowolić.

A co konkretnie polecasz od siebie z wyższej półki?

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Dlaczego ja chcesz?

Dużo osób bardzo chwali bańki próżniowe - niektórzy wręcz pieją z zachwytu.

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Fantazja? Brzmienie?

Oczywiście to drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

co konkretnie polecasz od siebie z wyższej półki?

Chiński też cayin grał mi lepiej. Ale może to indywidualne podejście.

Zobaczysz dalej jak rozwinie się wątek. 

Włoski unison jest łagodniejszy bardziej analogowy ale ma więcej czaru w przekazie.

3 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Dużo osób bardzo chwali bańki próżniowe - niektórzy wręcz pieją z zachwytu.

Kurczę kilka salonów chyba maja nawet na stanie. powiem ci że to jest taki produkt którego nie kupisz po kilku recenzjach kolegów z forum.

Tak mi się wydaje. 

Absolutnie nie neguję jego wyboru ale to musi być twoja i tylko twoja decyzja

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Kurczę kilka salonów chyba maja nawet na stanie. powiem ci że to jest taki produkt którego nie kupisz po kilku recenzjach kolegów z forum.

Tak mi się wydaje. 

Absolutnie nie neguję jego wyboru ale to musi być twoja i tylko twoja decyzja

Jasna sprawa. Robię taki wstępny research. Do zakupu jeszcze daleko. Być może w grudniu pożyczę jakiś wzmacniacz lampowy. Zobaczę czy to jest dla mnie i czy rzeczywiście brzmienie jest tak dobre, jak niektórzy twierdzą.

Znalazłem wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) abieram się za czytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odsłuchów nie da rady. Czytanie recenzji nic nie da. Musisz sprawdzić jak grają konkretne modele. Potem i tak może się okazać, że u Ciebie w docelowym miejscu będzie grało zupelnie inaczej niż w salonie podczas odsłuchów. W tym momencie będzie bardzo wielkie zdziwienie - no przecież to brzmiało zupełnie inaczej w salonie audio. Druga rzecz to odsłuch z kolumnami, z którymi wzmacniacz lampowy będzie pracował docelowo - tu jest znacznie większe ryzyko, że się nie "dogadają" Po trzecie rozrzut brzmienia tego typu sprzętu jest bardzo duży - od czysto "tranzystorowego" brzmienia po przesłodzone na max. "lampowe"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elbing - wiem, doskonale wiem. Ale chce chociaż wiedzieć czy celuje w Lexusy i Mercedesy, czy może w Mazdy i Seaty lub w Dacie, KIA i Fiata 🙂 Jestem na takim etapie, że nawet nazwy marek wzm. lampowych nic mi nie mówią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 5k kupisz dobry używany wzmacniacz lampowy, nowy w tej kwocie może być rozczarowujący 

wiele zależy tez od tego co masz obecnie i do czego porównasz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Jeśli masz do nas niedaleko to zapraszamy, mamy na stanie kilka modeli Yaqina m.in MS30l, MS-20l, MC100c, MS300B i inne. 

Yaqin to świetny stosunek jakości do ceny. Brzmienie jest bardzo zróżnicowane. Można wybrać gęsto brzmiący model MS30l czy zupełne przeciwieństwo MC100C, który zapewni spory zapas mocy oraz dynamiczne brzmienie. 

Zapraszam na odsłuch. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2022 o 13:45, krolewicz napisał:

Za około 5k kupisz dobry używany wzmacniacz lampowy, nowy w tej kwocie może być rozczarowując

Masz na myśli jakieś konkretne firmy / modele w okolicach 5k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 13:30, Piotr Sonido napisał:

Ja jednak uważam że jak kupować lampę to jednak chyba wyższa ligę. 

O ile miał ktoś możliwość posłuchać większej ilości lamp, to zapewne to rozumie. Z tańszych Yaquin najlepszą sprzedażą cieszy się model MS-30L. Nie wie czy jakoś to pomoże, ale to takie przedstawienie sytuacji. Warto posłuchać najtańszych modeli Unison Research Simply Italy lub Triode 25, posłuchać ja gra droższa lampa i sprawdzić jak wiele różni się od klasycznego tranzystora.

Przykładowe używki z OLX:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 8.10.2022 o 13:36, Tweeter2016 napisał:

Dużo osób bardzo chwali bańki próżniowe - niektórzy wręcz pieją z zachwytu.

A co mają do tego bańki bo nie rozumiem? 😄

W dniu 10.10.2022 o 13:45, krolewicz napisał:

Za około 5k kupisz dobry używany wzmacniacz lampowy, nowy w tej kwocie może być rozczarowujący 

O czym konkretnie myślisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wzmacniacze "bańkowe" potrzebują efektywnych kolumn (sprawność w okolicach 90 dB?)?

Bańki, lampiony, itp. określenia przewijają się w internecie 🙂

Zobaczę (być może) co ten MS-30L potrafi. Aczkolwiek - patrząc na sam poziom cen - droższy o 1k model "100" powinien być teoretycznie lepszy (??). Pierwotnie jego brałem na kandydata do testu. Tu koledzy mnie trochę przeciągają z Yaqina na Cayina, z używanych "55-ka" zwróciła głównie moją uwagę.

Dzięki @S4Homeza zwrócenie uwagi na Włoszczyznę. Simply Italy wygląda zabawkowo jak na pułap 10k złociszy (ale może gra pięknie, a to przecież jest najważniejsze). Pathosa już oglądałem, gość miał na zbyciu kolumny ELAC-a. Nic o nim nie wiem. Bardziej spodobał mi się - oczywiście tylko "na oko" - Unison Research Preludio. Tak więc oferta Ryśka wydaje się ciekawsza (przynajmniej designersko, bo tylko tyle mogę porównać).

Poczytam, zobaczę, mam w planie na grudzień wypożyczyć Yaqin (wstępnie wybrałem MS-100B) i zobaczę jak te "bańki" grają, bo może nie złapię bakcyla i zostanę przy tranzystorze. To byłoby moje pierwsze zetknięcie się w życiu ze wzm. lampowym, nie licząc wzmacniacza wbudowanego w szwedzkie telewizory 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Dzięki @S4Homeza zwrócenie uwagi na Włoszczyznę. Simply Italy wygląda zabawkowo jak na pułap 10k złociszy (ale może gra pięknie, a to przecież jest najważniejsze). Pathosa już oglądałem, gość miał na zbyciu kolumny ELAC-a. Nic o nim nie wiem. Bardziej spodobał mi się - oczywiście tylko "na oko" - Unison Research Preludio. Tak więc oferta Ryśka wydaje się ciekawsza (przynajmniej designersko, bo tylko tyle mogę porównać).

Jak posłuchasz tego Yaquin a później tych używek to mocno się zdziwisz 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo, tak powinno być (tj. że europejskie  są górą nad Chinolami. Azjaci dopiero się uczą projektowania sprzętu audio).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tweeter2016 napisał:

Prawidłowo, tak powinno być (tj. że europejskie  są górą nad Chinolami. Azjaci dopiero się uczą projektowania sprzętu audio).

Nie sugeruj się aż tak bardzo skąd pochodzi sprzęt, po prostu cena nowych tych wzmacniaczy jest kilku krotnie wyższa niż w przypadku Yaquina, stąd również różnica. Nie mówić już o tym że lampy nie należą do najtańszych i konkretne zaczynają się od pewnej ceny, a to wcale nie skreśla Yaquina tylko pokazuje co droższa lampa potrafi i jak inaczej potrafi przedstawić dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Arkadiusz z Działdowa który rasuje wzmacniacze lampowe Yaqina, twierdzi, że po jego tuningu Yaqiny MS-100B wchodzą na takie wyżyny, że mucha nie siada, wprost w okolice high-endu. Nie wiem tylko czy to nie przechwałki.

Częściowo masz rację, ale jak jest wybór, tzn. za podobne pieniądze otrzymam produkt z podobnej półki, to osobiście zawsze preferuję  produkt z Zachodu niż z Azji (no poza Japonią).

Ale w niektórych sytuacjach nie jest tak łatwo, Chińczycy czasem są bardzo konkurencyjni. Mam wrażenie, że w audio Chińczycy najmocniejsi są w DAC-ach, a powoli też w "D klasse".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Pan Arkadiusz z Działdowa który rasuje wzmacniacze lampowe Yaqina, twierdzi, że po jego tuningu Yaqiny MS-100B wchodzą na takie wyżyny, że mucha nie siada, wprost w okolice high-endu. Nie wiem tylko czy to nie przechwałki.

Częściowo masz rację, ale jak jest wybór, tzn. za podobne pieniądze otrzymam produkt z podobnej półki, to osobiście zawsze preferuję  produkt z Zachodu niż z Azji (no poza Japonią).

Ale w niektórych sytuacjach nie jest tak łatwo, Chińczycy czasem są bardzo konkurencyjni. Mam wrażenie, że w audio Chińczycy najmocniejsi są w DAC-ach, a powoli też w "D klasse".

 

we wzmacniaczu lampowym decydujący wpływ na brzmienie mają trafa głośnikowe, tych magik z działdowa zapewne nie wymienia, można trochę poprawić, zwłaszcza jak seryjnie są śmieciowe komponenty, ale nie przesadzajmy

17 godzin temu, S4Home napisał:

O czym konkretnie myślisz?

odradzam produkty fezz audio, w tej kwocie można kupić od nich silver lunę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krolewicz napisał:

we wzmacniaczu lampowym decydujący wpływ na brzmienie mają trafa głośnikowe, tych magik z działdowa zapewne nie wymienia, można trochę poprawić, zwłaszcza jak seryjnie są śmieciowe komponenty, ale nie przesadzajmy

Też nie do końca wierzę w ten tuning.

Wśród tuningowców, ale samochodów, a nie audio, od lat znane jest powiedzenie "Z gówna Ferrari nie zrobisz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 13:36, Tweeter2016 napisał:

Sądziłem, że skoro Chińczyk produkuje sprzęt dużo taniej, to w tym budżecie już nie powinno być lipy. Zdaję sobie świetnie sprawę, że to nie high end, ale dobrze grające hifi powinno mnie zadowolić.

Nigdzie nie powiedziałem że to jest lipa 🙂

W dniu 10.10.2022 o 13:45, krolewicz napisał:

Za około 5k kupisz dobry używany wzmacniacz lampowy, nowy w tej kwocie może być rozczarowujący 

wiele zależy tez od tego co masz obecnie i do czego porównasz 

A tak tu się zgadzam da się dobrać naprawdę dobrych używany wzmacniacz lampowy.

U unisona płacisz za miejsce produkcji 

Włosi zawsze się cenili i to widać na przykładzie kolumn i jak i wzmacniaczy. 

Napis nade in italy jest dumny.

Udało ci się w tym tygodniu czegoś odsłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Udało ci się w tym tygodniu czegoś odsłuchać?

Nie, planuję się za to zabrać nieco później (listopad/grudzień). W między czasie poczytam sobie o "lampionach".

Mam swój zestaw audio, więc pośpiechu nie ma (Wczoraj podłączyłem do zestawu DAC D50s i to już dało dużego kopa brzmieniu, jestem zaskoczony). Wezmę chyba (jeszcze wiele może się zmienić) na dobry start - do testu - Yaqin MS-100B.

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

U unisona płacisz za miejsce produkcji 

Tak jest zawsze, nie ma się co dziwić (Szkoda, ze w Malawi, Suazi czy Gwinei nie robią wzmacniaczy lampowych 😉). Ale z drugiej strony wiesz co kupujesz. Japońskie samochody są droższe od chińskich, koreańskich, wietnamskich czy tajlandzkich, ale też nieporównywalnie lepsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motoryzacji jestem słaby ale daje głowę że wiele osób by się z tobą kłóciło.

Produkty chińskie szczególnie te ich produkty chińskie ich brandy są naprawdę wykonane bardzo solidnie.

Nawet jeżeli dokonują pewnych cięć budżetowych to wiedzą gdzie to zrobić na przestrzeni lat i produkcji innych urządzeń ten kraj nabrał olbrzymiego doświadczenia.

Jednak w przypadku brzmienia lampowego to włoskie powiedziałbym że jest najbardziej bliższe temu co rozumiemy jako lampowe granie.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jednak w przypadku brzmienia lampowego to włoskie powiedziałbym że jest najbardziej bliższe temu co rozumiemy jako lampowe granie

A brzmienie jest najważniejsze...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.10.2022 o 15:18, Tweeter2016 napisał:

Pan Arkadiusz z Działdowa który rasuje wzmacniacze lampowe Yaqina, twierdzi, że po jego tuningu Yaqiny MS-100B wchodzą na takie wyżyny, że mucha nie siada, wprost w okolice high-endu. Nie wiem tylko czy to nie przechwałki

Olej gościa. Też z nim rozmawiałem. Napuściłem też kolegę i zadzwonił do niego - nie będę cytował co mówił, bo dostanę bana z bluzgi :). Koleś fantazjuje jak po prochach. Po jego upgrade żaden wzmacniacz do 20k nie ma startu- tak mówił? Wierzysz w jednorożce na różowej łące?

Świat jest mały, mam kumpla audiofila z Działdowa, zna tego cwaniaka - to żaden elektronik, fachowiec, inżynier czy coś - operator maszyny w zakładzie szklarskim. Owszem, można mieć hobby elektronika, nie neguję, ale jego bajer opiera się na tym, że  wciska kit, rzuca nazwami bardzo drogich klocków  a robi to co wszyscy, wymienia kondensatory w torze audio, w zasilaniu itd. Sam byś to zrobił. Ale jak ktoś naopowiada przez telefon bajek i co 10 rozmówca to łyknie to zarobek jest. Najbardziej popularny i sprawdzony upgrade Yaqina robi Sinus Audio i to bez utraty gwarancji. Arkadiusz z Działdowa wiesza psy na Sinus, deprecjonuje  bo to konkurencja przecież, która za upgrade bierze połowę kasy i wiesz co jest zrobione. SPytaj się Arkadiusza co wymienia - nic się nie dowiesz, płacisz ponad 2k i kupujesz kota w worku z pięknym bajerem. Nie wiem jak to powiedzieć, opamiętaj się :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Wito76 napisał:

Olej gościa. Też z nim rozmawiałem. Napuściłem też kolegę i zadzwonił do niego - nie będę cytował co mówił, bo dostanę bana z bluzgi :). Koleś fantazjuje jak po prochach. Po jego upgrade żaden wzmacniacz do 20k nie ma startu- tak mówił? Wierzysz w jednorożce na różowej łące?

Jakbym słyszał Grzegorza z studio 16 Hz:)

17 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Może chociaż kabel zasilający zmienia na taki audiofilski? 😉

I dokłada swoją marżę na niego 🙂 zeby grał lepiej.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2022 o 14:52, Tweeter2016 napisał:

 

Poczytam, zobaczę, mam w planie na grudzień wypożyczyć Yaqin (wstępnie wybrałem MS-100B) i zobaczę jak te "bańki" grają, bo może nie złapię bakcyla i zostanę przy tranzystorze. To byłoby moje pierwsze zetknięcie się w życiu ze wzm. lampowym, nie licząc wzmacniacza wbudowanego w szwedzkie telewizory 🙂

Jeżeli planujesz wypożyczyć MS-100B to czy już wiesz skąd i z jakimi lampami będzie dostarczony ?  Pytam gdyż mój kupowałem 10 lat temu i miał tylko chińskie lampy. Lampy mocy były OK ale te chińskie 12AX7 a szczególnie 6SN7 były straszne, jakieś za ostre, metaliczne. Po jakimś czasie byłem rozczarowany i przestałem go słuchać. Dopiero gdy zmieniłem  6SN7 na rosyjskie z lat 60. a 12AX7 na tungsole z nowej produkcji to powróciłem do odsłuchów.  Teraz słucham na zupełnie innych lampach ale piszę tylko o początkowym wrażeniu - z oryginalnymi chińskimi lampami nie było dobre.  

Na wątku pojawiła się kwestia jakości transformatorów głośnikowych. Mojego MC-100B kupiłem ponieważ trafiłem na opinię że T.G.  ma akurat bardzo przyzwoite ( niestety nie wiem jakiej jakości T.G. są aktualnie montowane do nich )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jaca_re napisał:

Jeżeli planujesz wypożyczyć MS-100B to czy już wiesz skąd i z jakimi lampami będzie dostarczony ? 

Prawdę mówiąc - nie mam pojęcia. Biorę go w test, no chyba że się spodoba......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lampą mocy będzie KT88-98 Shuguang to ujdzie ale jeżeli pozostałe lampy też będą chińskie to jest to upokarzające dla wzmaka bo on zasługuje na lepsze "bańki" - jak to piszesz. Spotkałem się z informacją, że niektórzy importerzy zmieniali lampy chińskie na inne (czytaj: rosyjskie z nowej produkcji lub chińskie "premium").

Ostatecznie jako lampy mocy miewam różne rosyjskie (TungSol Gold Lion KT-88, KT-120, 6550) i ta KT88-98 Shuguang a pozostałe to różne NOSy ale głównie Sylvania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaca_re
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.