Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze lampowe Yaqin (poziom 3-5k zł) - który najciekawszy?


Tweeter2016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze na takich niuansach jak dobór lamp kompletnie się nie znam. Chce w ogóle posłuchać lampy i zobaczyć "z czym to się je",  jak on ma się do tranzystora. A może "to wcale nie jest to"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Ja jeszcze na takich niuansach jak dobór lamp kompletnie się nie znam. Chce w ogóle posłuchać lampy i zobaczyć "z czym to się je",  jak on ma się do tranzystora. A może "to wcale nie jest to"

Yaqiin mc100b. Ma to znajomy, wymieniał tylko lampy (wydał na nie ze 3k to już inna sprawa), ale gra to znakomicie. Robili research kiedyś i ten właśnie wypadł im najlepiej 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2022 o 22:33, Tweeter2016 napisał:

A może "to wcale nie jest to"

No właśnie tego się obawiam i o tym pisałem, że jak posłuchasz na standardowo dostarczonych lampach chińskich to dojdziesz do wniosku ..że to wcale nie jest to.. .  Ja niestety do takiego wniosku doszedłem. Zmieniłem go dopiero po zmianie lamp. Zmiana lamp to nie jest niuans...to mocna ingerencja w tor dźwiękowy.

Oczywiście jest to kwestia indywidualna i subiektywna no ale ja się akurat początkowo rozczarowałem.  Teraz z kolei nie sprzedałbym swojego Mc-100B. Gdybym chciał poznać wzmaki na innych rodzajach lamp to bym je kupił/wypożyczył ale MC-100B zostaje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inna sprawa o której pisałem na poprzednich stronach jak posłuchasz droższej lampy to też różnica będzie kolosalna.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj, zapisz się do Fan Club Yaqin Polska na fejsie. Znajdziesz tam od cholery informacji o yaqinach i podobnych do twojego pytań. Czy znajdziesz odpowiedź, nie wiem, na pewno będziesz jeszcze bardziej skołowany :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są bardzo ważne ( i tu można zdziałać naprawdę wiele, zwłaszcza sterującymi ) ale najważniejszym elementem każdego lampowca są trafa ( a tych raczej się nie wymienia )

moim zdaniem , zamiast pakować pieniądze w lampy lepiej dołożyć do wzmaka z lepszymi transformatorami, a później na spokojnie bawić się lampkami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne Yaqiny, ale MC-100B miał dobre opinie jeśli chodzi o transformatory głośnikowe w momencie gdy podejmowałem decyzję o jego zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 10:30, morawka napisał:

Lampy są bardzo ważne ( i tu można zdziałać naprawdę wiele, zwłaszcza sterującymi ) ale najważniejszym elementem każdego lampowca są trafa ( a tych raczej się nie wymienia )

moim zdaniem , zamiast pakować pieniądze w lampy lepiej dołożyć do wzmaka z lepszymi transformatorami, a później na spokojnie bawić się lampkami 

To jest dokładnie to o czym pisalem. 

Czasem po prostu trzeba dołożyć co prawda nie znam wszystkich modeli yaqin wierzę że są takie które bazowo wyjęte z pudełka już prezentują ponadprzeciętny dźwięk.

Piotr 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czasem po prostu trzeba dołożyć co prawda nie znam wszystkich modeli yaqin wierzę że są takie które bazowo wyjęte z pudełka już prezentują ponadprzeciętny dźwięk.

Cholernie krzywdzące jest to, że ludzie wrzucają te wzmacniacze do worka z napisem "chińszczyzna" i ogromna ilość negatywnych komentarzy pochodzi od osób, które nigdy nawet na żywo nie widziały takiego Yaqina. Po prostu jak chińskie to pewnie patrz i nie dotykaj, zaraz rozleci się jak zabawka ze sklepu "wszystko po 5zł" i na pewno nie potrafi "grać". Już dawno chyba wszyscy przekonaliśmy się, że jest chiński chłam i produkty premium i do takich dobrych chińskich produktów można zaliczyć wzmacniacze lampowe czy DAC. Wiadomo, jest ogromny przekrój takiego sprzętu, są lepsze, gorsze, mniej lub bardziej udane, ale to samo można przecież powiedzieć o europejskich czy japońskich markach. Piotr może pamiętasz, miałem kiedyś Magnata i Yaqin 30L dosłownie zjadł go na śniadanie. Pisałem już gdzieś takiego offtopa, że kupiłem żonie do auta szybę przednią marki Fuyao. No oko chińczyk aż miło, ale cena dobra, stówę taniej niż jakiś europejczyk i wziąłem. Oczywiście najpierw zerknąłem do netu i jakież było moje zdziwienie, gdy doczytałem, że te Fuyao na pierwszy montaż wrzuca Jaguar, Bentley, Audi, Mercedes, BMW. Szok i niedowierzanie, że takie marki "skurwiły" się czy tez jak kto woli, przekonały się że chińskie produkty bronią się jakością. Tak więc Robert Lewandowski w swoim Bentley'u ma chińską szybę - można?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam żadnych problemów z chińskim sprzętem.

Mało tego lata temu sprzęt japoński był postrzegany dokładnie tak samo nabrali doświadczenia i teraz jeżeli jest na czymkolwiek dumny napis made in Japan to te produkty uważane są za najwyższej klasy.

Chińczycy mają olbrzymie parki maszynowe znakomite doświadczenie robią produkty i podzespoły dla wielu firm.

Akurat w mojej karierze pracowałem nie tylko w sprzęcie audio i miałem w innej dziedzinie styczność z rynkiem chińskim i to co w Europie było po prostu nie do wykonania oni to robili.

Jeżeli chodzi natomiast o rynek audio to już widać że powstaje sporo Marek który klasa urządzeń naprawdę nie odstaje a są to produkty tańsze w ten sposób chcą przejąć część rynku.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś ty się tak wziął za segregację tematów ostatnio?

Nie wiem jak dawno długo siedzisz w temacie hifi ale teraz 3 czy tam 5000 za wzmacniacz to jest start.

Zresztą jaka to jest różnica tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem jak dawno długo siedzisz w temacie hifi ale teraz 3 czy tam 5000 za wzmacniacz to jest start

Trochę tu jest racji 🙂 Rynek się trochę zmienił, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.... cenowo rynek się zmienił... MC-100B kupowałem za 2700 a teraz za mniej niż 4300 nie kupisz. Przynajmniej zasilanie jest montowane na 230V a nie na 220V jak 10 lat temu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja jest na całym świecie ogromna. Najbardziej jednak dziś boli zakup samochodu czy nieruchomości, gadżety jak audio to pikuś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Inflacja jest na całym świecie ogromna. Najbardziej jednak dziś boli zakup samochodu czy nieruchomości, gadżety jak audio to pikuś.

Inflacja + problemy z dostępnością materiałów i podzespołów. Niestety, nadal wszystko leży. W Chinach w ogóle jest cyrk, bo tam co chwilę otwierają i zamykają kraj/regiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim (i nie tylko moim) zdaniem duża część podwyżek cen w wielu branżach nie ma żadnego uzasadnienia, a na pewno nie w tym wymiarze! Po prostu nieuczciwi producenci, takie same hurtownie / importerzy oraz sprzedawcy / detaliści  korzystają z tej sytuacji i podnoszą ceny niemal na wszystko. Szczególnie widać to na półkach supermarketów, a te duże i największe sklepy, jak wiadomo nie są polskie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne, wręcz książkowe wykorzystanie koniunktury. Podobnie jak z cenami paliw. Cena za baryłkę poniżej 90 USD a na stacjach ceny jakie są każdy zmotoryzowany wie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2022 o 17:12, Tweeter2016 napisał:

Inflacja jest na całym świecie ogromna. Najbardziej jednak dziś boli zakup samochodu czy nieruchomości, gadżety jak audio to pikuś.

Bo nie musisz ich kupować a czasem czym jeździć i gdzie mieszkać musisz.

Oczywiście że problemy z dostępnością podzespołów transportu i tak dalej nadal są ale widać że producenci audio zauważyli możliwość łatwiejszego zarobku.

Systematycznie po trochu podnosili ceny a zainteresowanie w ogóle nie malało.

Badali rynek podnosili o coraz większe wartości tu rzekomo za sprawą kursu dolara euro covid problemów z transportem.

Kurs się unormował a ceny wcale nie spadły.

Ale ja to już znam bo za długo w tym robilem.

Finalnie jednak okazuje się że zainteresowanie sprzętem audio wcale nie zmalało więc producenci nie mają zamiaru obniżać ceny.

Nie ma potrzeby.

Ale jeżeli dalej tak będzie to niestety to się zmieni.

Bo to w nich uderzy z potrojoną siłą i sprzedaż całkowicie stanie.

Czas będziemy mieli wielkie przejęcia wykupy czy upadłości.

Ale mam nadzieję że to tylko moja czarna wizja.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie no serio nie słyszałeś?

Nie pozwalają zabyesmy mieli mniejszy VAT na to bo "brudzimy" konkurencję.

Zaznaczam jestem apolityczny

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Polecam w niedużej kwocie (kilkuset złotych) wymienić kondensatory w torze sygnałowym no i lampy na niechińskie. Ja w swoim MC-10L najpierw Mundorf Silver, potem czerwony Jantzen. To nie różnica na poziomie percepcji, to coś więcej. No a jak tam odsłuchy lamp przez autora wątku ? Bo widzę że rozmowa schodzi na jakieś boczne tory o inflacji i takich tam 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Cayin mt -35mk2. Czego chcieć więcej po wymianie lamp i kondesatorów to o klasę wyżej dobry wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w sumie przez przypadek stałem się właścicielem MS-30L. Gdybym nie miał okazji posłuchać u siebie to nie wiedziałbym jak doskonały jest ten sprzęcik. Za cenę zakupu obecną to w sumie prezent. O brzmieniu wszystko już tu napisano więc sobie oszczędzę. Jak to dobrze że czasem można sprawdzić sprzęt którego się nie zna. Nie wrócę już do żadnego tranzystora. Co prawda słyszałem drogie wzmacniacze na el 34 i "znawcy odradzali - że chiński to taki owaki"....ehh człowiek musi wszystko sam sprawdzić. MS-30 zjadł strawił i wys...ł mój "bardzo wysokiej klasy" wzmak tranzystorowy... taka sytuacja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter2016 

Jeśli kupisz Yaqin Ms-30l, to zmień lampy sterujące, na początek wystarczy.

Taka ciekawostka. Miałem u siebie Unison Research Simply Italy USB i Ms-30l. Jak dla mnie lepiej zagrał Yaqin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vitaltas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś modyfikowałem MC-100B (  47 sztuk ). Polecałem je wtedy jak były za około 2500zł + modyfikacja a lampy NOS kosztowały niewiele. Przykładowo 6SN7 " szaraki " NOS za 400zł. Dzisiaj te same lampy to około 2000zł bez gwarancji ile będą grały. A trzeba takich 2 pary. Do tego jakieś sterujące od 500zł i robi się niezła sumka. Trzeba mieć też na uwadze że egzemplarze które miałem KAŻDY był nieco inaczej w środku zrobiony. Inne części, okablowanie itd. więc zero powtarzalności.

MC-100B co trzeba przyznać ma sporo pary jak na wzmacniacz lampowy co jest jego dużą zaletą. 

 

Gdyby ktoś chciał się pobawić, ale niestety większości zdjęć już nie ma

 

Upgrade YAQIN MC-100B - DIY - Audiostereo.pl

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.