Skocz do zawartości
IGNORED

[Pomoc w wyborze] Zestaw do muzyki klasycznej/filmowej do 20K.


Piotr163e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy przeglądam różne wpisy na tutejszym forum i skrupulatnie wykonuje notatki... Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu forum, wiedzy o sprzęcie i pasji społeczności.

Nie ukrywam, że skorzystałem już z wyczytanych tutaj rad i "uzbrojony" w kilka pomysłów na konfiguracje, które mogłyby mi potencjalnie pasować udałem się na odsłuch do jednej z sieciówek. 
 

W salonie wzięliśmy na warsztat:

1. Yamaha R-N803D + B&W 704;

2. Yamaha R-N803D + B&W 702 S2;

3. Yamaha R-N803D + ELAC FS 407;

4. Hegel H190 + B&W 704;

5. NAD M10 + B&W 704;

6. NAD C700 + B&W 704

Muzyka klasyczna i filmowa

Źródło dźwięku: streaming TIDAL MASTER

Moje odczucia co do powyższych konfiguracji:

Yamaha, która została "dobrana" do tego testu, aby doświadczyć przeskoku na sprzęt od Hegela oraz wyłapać różnice w brzmieniu w konfrontacji z cyfrowym NAD M10 okazała się być dla moich uszu kompletnym zaskoczeniem... W konfiguracji nr 2 (z B&W 702 S2) zestaw grał świetnie, precyzyjnie, byłem w stanie wyłapać pojedyncze dźwięki z utworów koncertowych (Live), które przy wcześniejszych odsłuchach były dla mnie kompletnie niesłyszalne. Po prostu petarda.

Jednak cena tych kolumn przewyższa mój budżet, zaczęło się zatem poszukiwanie kompromisu --> stąd na warsztat poszły B&W 704. W zestawieniu z Yamahą grały zauważalnie gorzej od droższych kolegów z tej samej stajni, jednak wciąż ich precyzja była dla mnie pozytywnym doświadczeniem.

Testowane ELACi nie były już tak precyzyjne i po 5 minutach odsłuchu widziałem już, że obie pary B&W bardziej do mnie przemawiają.

Potem przyszedł czas na Hegela H190, który miał zjeść Yamahę na śniadanie, ale... nie zjadł. Przynajmniej w połączeniu z B&W 704. Dźwięk w moim odczuciu był porównywalny, precyzyjny, może odrobinę mocniejszy od Yamahy, ale na pewno nie warty dopłaty do Hegela.

I jako creme de la creme na koniec zostawiłem sprzęt, który byłem gotów kupić i bez odsłuchu - NAD M10. Tutaj też wielkie zaskoczenie, ale in-minus. Nie wiem czy to kwestia zestawienia z B&W, ale dla moich uszów dźwięk był tak cyfrowy i nienaturalny, że Yamaha wypadła o niebo lepiej. Gdybym miał to do czegoś porównać, to jest to ten sam powód dla którego zdecydowałem się na słuchawki Beoplay H95, a nie Airpods Max. Dźwięk w Airpodsach dla moich uszów jest mocno cyfrowy, niemal "procesorowy", Bangi jak na bezprzewodowe słuchawki grają przyjemnie: precyzyjnie ale naturalnie.

Bardzo mi szkoda, bo zależy mi na dodatkach, które oferuje NAD - świetny streaming, możliwość połączenia z TV, kompaktowość, jest ciekawy wizualnie, ale oczywiście to dźwięk jest najważniejszy.

Zastanawiam się czy zestawienia NAD z innymi kolumnami może wpłynąć na to, że usłyszę w nim mniej "procesorowy" dźwięk i dostanę trochę tego, co stanowi o sile testowanej Yamahy. 

Proszę o Wasze opinie w tym temacie oraz polecenie zestawów (wzmacniacza z dobrym streamingiem (nie chcę dokupować oddzielnego streamera) oraz kolumn, które zagrają precyzyjnie i będą odpowiednie do muzyki klasycznej, filmowej, koncertowej 🙂

Budżet na wszystko to 20K - rozważę także sprzęt używany.

Z góry dzięki za pomoc!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej poszedł bym we wzmacniacz, a nie amplituner. Mimo, że 803 zła nie jest.

Godzinę temu, Piotr163e napisał:

rozważę także sprzęt używany.

Na OLX są bardzo fajne używane (ale część na gwarancji) Audiovector R1 i R3. To są prawdziwe petardy! I kupujesz kolumny za kilkanaście tys. zamiast ponad 20 (w przypadku R3; R1 też są proporcjonalnie tańsze oczywiście)

 

Kolumny podstawkowe Audiovector r1 signature Gwarancja Mikołów Goj • OLX.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiovector R1 Arrete kolumny podstawkowe Gdańsk Chełm z dzielnicą Gdańsk Południe • OLX.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny Audiovector R3 Signature Poznań Górczyn • OLX.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny Audiovector R3 Avantgarde Słupsk • OLX.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zauważ, że R1 i R3 tu występują w dwóch podwersjach - z kopułką lub wstęgą - koledzy dopiszą którą lepiej wybrać do muzyki klasycznej / filmowej.

Jakiej dokładnie muzyki słuchasz? Hanz ZImmer i podobne?

 

Może przeoczyłem, ale nie napisałeś jaki masz metraż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Mimo, że 803 zła nie jest.

No nie jest. Byłem zaskoczony jak przyjemnie gra. Jednak jej pewne mankamenty mogą okazać się dla mnie nie do przeskoczenia. Nie ma co ukrywać, to już kilkuletni sprzęt przy streamingu muzyki z Tidala występował np. około 2-sekundowy lag chociażby przy przełączaniu utworów, regulacji głośności itp. Jako, że jestem przyzwyczajony do ekosystemu SONOSa, no ciężko będzie zaakceptować takie rzeczy. 

NAD bardzo rozczarował - nie wiem czy to moje preferencje, czy dobór kolumn. Cóż, muszę umówić się jeszcze na odsłuch Primare I15 prisma i Naim Atom, zapewne wtedy będę już w tej kwestii mądrzejszy.

41 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Zauważ, że R1 i R3 tu występują w dwóch podwersjach - z kopułką lub wstęgą - koledzy dopiszą którą lepiej wybrać do muzyki klasycznej / filmowej.

Dzięki za polecenie tych Audiovectorów, na pewno będę starał się je sprawdzić. Myślę, że zakup czegoś z OLX, będącego w dobrym stanie wizualnym i na gwarancji może okazać się lepszym rozwiązaniem, bo jesteśmy w stanie kupić "klasę wyżej" w cenie salonowej "klasy niżej" 🙂

44 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Jakiej dokładnie muzyki słuchasz? Hanz ZImmer i podobne?

Dokładnie.

45 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Może przeoczyłem, ale nie napisałeś jaki masz metraż?

Faktycznie, zapomniałem o tym parametrze. Pomieszczenie nie jest duże - 28 m2 (salon z aneksem kuchennym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr163e napisał:

Dzięki za polecenie tych Audiovectorów, na pewno będę starał się je sprawdzić. Myślę, że zakup czegoś z OLX, będącego w dobrym stanie wizualnym i na gwarancji może okazać się lepszym rozwiązaniem, bo jesteśmy w stanie kupić "klasę wyżej" w cenie salonowej "klasy niżej"

Dokładnie o to chodzi! Wśród używek jest dużo szmelcu, ale są też perełki. Niezależnie od budżetu, czy to jest 4k, 10k, 20k czy 50k - warto rozważyć używane, bo jednak wchodzi się na zupełnie inną półkę. I czasem to nie jest tylko o klasę wyżej, ale o kilka klas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się kolumnami aktywnymi Buchardt A500 lub KEF LS50 Wireless II + sub KC62.

Można łatwo dopieścić dźwięk do własnych upodobań. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadna z tych konfiguracji.

Pierwsza sprawa że odwiedziłeś tak naprawdę tylko jeden salon i to salon dystrybutora który ma wybiórcze mocno wybiórcze marki i kładzie na nie olbrzymi nacisk.

To co wiemy że lubisz dokładne brzmienie ale nie cyfrowe. 

Już oo tym odrzucił bym buchardt czy kefy. 

No chyba że posłuchasz systemu który gra ciemniej dokładniej w średnicy.

Bo uwierz kolumny bowersa robią świetne wrażenie grają mega przestrzennie dokładnie i czysto. Ale często się zdarza że na długą metę to jest męczące. 

Ale warto to sprawdzić bo kolumny jakby nie patrzeć są świetnie wykonane.

Jeśli faktycznie zostaniesz przy tym brzmieniu i ciemniejsze kolumny z bardziej nasyconą średnicą nie podejdą ci to alternatywy to

Magnat quantum 755, signature seria 9

Monitor audio Silver 500

No i ja w tym budżecie nie stawiał bym na rn803. To elektronika z poziomu 3000 zł. Więc w cenie jaka dysponujesz może być lepiej.

Posłuchaj arcama sa30 z Silver 500 ale też innymi kolumnami.

Tańszy, bardziej miękki , analogowy dźwięk że świetną obsługa sieci ma Roksan attessa.

Ciekawy jest też ten nad ale z innymi kolumnami 

Ja także słucham takiej muzyki mi osobiście bardzo dobrze ona sprawdza się na monitor audio gold, pmc, Spendor, audio physic.

Moim zdaniem koniecznie musisz odwiedzić inny salon i posłuchać przede wszystkim innych kolumn. 

Wtedy możemy wrócić do tego wątku i szerzej doradzać.

Ps. Jak to zrobiłeś że nowy temat jest przypięty do głównej strony?

Piotr 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Już oo tym odrzucił bym buchardt czy kefy. 

Niby dlaczego ? Słuchałeś ich ? Mam wrażenie, że nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Niby dlaczego ? Słuchałeś ich ? Mam wrażenie, że nie. 

No jak nie. 

Właśnie chyba ty nie miałeś z nimi do czynienia.

Koledze spodobała się przestrzeń, dokładność, szczegółowość bowersow. 

W których z tych to masz?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No jak nie. 

Właśnie chyba ty nie miałeś z nimi do czynienia.

Koledze spodobała się przestrzeń, dokładność, szczegółowość bowersow. 

W których z tych to masz?

Piotr 

Tych aspektów brzmienia nie brakuje ani Buchardt-om ani KEF-om.

W obu przypadkach jest bardziej naturalnie niż w przypadku Bowersów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Tych aspektów brzmienia nie brakuje ani Buchardt-om ani KEF-om.

W obu przypadkach jest bardziej naturalnie niż w przypadku Bowersów. 

Ale chwilę nikt tu nie napisał że kolega szuka brzmienia naturalnego.

Nie chcesz mi chyba powiedzieć że dla ciebie buchart gra tak samo jak bowers?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No jak nie. 

Nie mówi się "No jak nie" tylko "Jak nie, jak tak!".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale chwilę nikt tu nie napisał że kolega szuka brzmienia naturalnego.

Nie chcesz mi chyba powiedzieć że dla ciebie buchart gra tak samo jak bowers?

Piotr 

No nie zagra tak samo.

Zauważ, że B&W to kolumny za ponad 20K + elektronika za minimum 10K.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem żadna z tych konfiguracji.

Pierwsza sprawa że odwiedziłeś tak naprawdę tylko jeden salon i to salon dystrybutora który ma wybiórcze mocno wybiórcze marki i kładzie na nie olbrzymi nacisk.

To co wiemy że lubisz dokładne brzmienie ale nie cyfrowe. 

Już oo tym odrzucił bym buchardt czy kefy. 

No chyba że posłuchasz systemu który gra ciemniej dokładniej w średnicy.

Bo uwierz kolumny bowersa robią świetne wrażenie grają mega przestrzennie dokładnie i czysto. Ale często się zdarza że na długą metę to jest męczące. 

Ale warto to sprawdzić bo kolumny jakby nie patrzeć są świetnie wykonane.

Jeśli faktycznie zostaniesz przy tym brzmieniu i ciemniejsze kolumny z bardziej nasyconą średnicą nie podejdą ci to alternatywy to

Magnat quantum 755, signature seria 9

Monitor audio Silver 500

No i ja w tym budżecie nie stawiał bym na rn803. To elektronika z poziomu 3000 zł. Więc w cenie jaka dysponujesz może być lepiej.

Posłuchaj arcama sa30 z Silver 500 ale też innymi kolumnami.

Tańszy, bardziej miękki , analogowy dźwięk że świetną obsługa sieci ma Roksan attessa.

Ciekawy jest też ten nad ale z innymi kolumnami 

Ja także słucham takiej muzyki mi osobiście bardzo dobrze ona sprawdza się na monitor audio gold, pmc, Spendor, audio physic.

Moim zdaniem koniecznie musisz odwiedzić inny salon i posłuchać przede wszystkim innych kolumn. 

Wtedy możemy wrócić do tego wątku i szerzej doradzać.

Ps. Jak to zrobiłeś że nowy temat jest przypięty do głównej strony?

Piotr 

 

Dzięki za cenne rady! Oczywiście umówiłem się na poniedziałek na odsłuchy innych zestawów w dwóch innych salonach, ale ten rynek wygląda jak wygląda. W salonie X bardziej forsują sprzęt X, w salonie Y, sprzęt Y - wchodzą w grę różne "deale" z dystrybutorami, dostępność sprzętu itd. 

Zatem, oczywiście odsłuch jest kluczowy, niemniej choć minimalny background jest potrzebny podczas wizyty w salonie, żeby też nie fiksować się na tym, że ten rynek to tylko sprzęt producenta X (bo akurat jest on bardziej forsowany przez ten salon i polecany przed doradcę). Rady bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek są zatem na wagę złota 🙂

I tak jeden z salonów zaprosił mnie do siebie na poniedziałek na odsłuch: Marantza PM8006 + Focal CHORA 826 (ale czy one zagrają jak B&W?), natomiast doradca w drugim salonie zaprosił mnie na podstawie zwerbalizowanych przeze mnie telefonicznie oczekiwań na odsłuch: Primare I15 Prisma i Naima Atom (bo niby "chowa MADa do kieszonki") + jakiś "dobrze współpracujących" kolumn.

42 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ps. Jak to zrobiłeś że nowy temat jest przypięty do głównej strony?

To chyba wyłącznie przychylność moderatora 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr163e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Nie mówi się "No jak nie" tylko "Jak nie, jak tak!".

 

Słuszna uwaga!

6 minut temu, Piopio napisał:

No nie zagra tak samo.

Zauważ, że B&W to kolumny za ponad 20K + elektronika za minimum 10K.

 

Ale ja nic z tego nie proponowałem to są modele które wskazał kolega i jeszcze powiedział które brzmienie mu się podoba i dlaczego.

One są za 14 nie za ponad 20.

I nie bardzo rozumiem jak można polecać coś kompletnie innego.

Bo to pokazuje że patrzysz przez swój pryzmat to co ty byś wybrał a nie to co chcę autor tego tematu

1 minutę temu, Piotr163e napisał:

Dzięki za cenne rady! Oczywiście umówiłem się na poniedziałek na odsłuchy innych zestawów w dwóch innych salonach, ale ten rynek wygląda jak wygląda. W salonie X bardziej forsują sprzęt X, w salonie Y, sprzęt Y - wchodzą w grę różne "deale" z dystrybutorami, dostępność sprzętu itd. 

Dokładnie tak jest dlatego to twoim zadaniem jest wybrać sprzęt a nie dać się namówić na coś.

2 minuty temu, Piotr163e napisał:

Marantza PM8006 + Focal CHORA 826

Chora uważam za bardzo słabe kolumny.

Odsłuchaj je zdecydowanie i będziemy mogli przejść do lepszych propozycji 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bo to pokazuje że patrzysz przez swój pryzmat to co ty byś wybrał a nie to co chcę autor tego tematu

Słuszna uwaga! Z drugiej strony, też lepiej polecać to co się dobrze zna, a przecież nikt (nawet branżowcy) nie zna całego spektrum modeli wzmacniaczy i kolumn jakie są na rynku.  Więc każdy z Was ma trochę racji.

Myślałem, że koledzy się ustosunkują do duńskich petard z OLX które zaproponowałem. Skrytykują je lub pochwalą, a tu nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Chora uważam za bardzo słabe kolumny.

To może szkoda na nie czasu... Chciałem zasięgnąć Waszych rad, żeby też skrócić sobie trochę tą ścieżkę decyzyjną, bo rynek oferuje naprawdę wiele 🙂 Mam wrażenie nie muszę tu podawać brandów salonów, żebyście wiedzieli w której sieciówce już byłem, a do której dopiero pojadę na odsłuch na podstawie sprzętu, który proponują 🙂

3 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Myślałem, że koledzy się ustosunkują do duńskich petard z OLX które zaproponowałem. Skrytykują je lub pochwalą, a tu nic.

Ja poczytałem na ich temat, rozmawiałem nawet z jednym ze sprzedających z OLX 🙂 Do wygrania jest dużo, ale logistyka tego przedsięwzięcia jest bardziej skomplikowana niż wizyta w salonie 🙂 No bo cóż - o odsłuchu we własnym mieszkaniu raczej można zapomnieć, no i też przeważnie jest się uzależnionym od sprzętu, podłączonego do kolumn, którym dysponuje sprzedawca, jeśli zgodzi się na odsłuch we własnym mieszkaniu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Myślałem, że koledzy się ustosunkują do duńskich petard z OLX które zaproponowałem. Skrytykują je lub pochwalą, a tu nic.

Ja chyba ominąłem. Wrzuć jescze raz 🙂

a mówisz o audiovectorach. Tak nie wiem czy to ty czy to ktoś inny ale wrzucał je w innym poście o aukcjach dobrych aukcjach na Allegro to wtedy wypowiedziałem się że faktycznie warto.

15 minut temu, Piotr163e napisał:

może szkoda na nie czasu... Chciałem zasięgnąć Waszych rad, żeby też skrócić sobie trochę tą ścieżkę decyzyjną, bo rynek oferuje naprawdę wiele 🙂 Mam wrażenie nie muszę tu podawać brandów salonów, żebyście wiedzieli w której sieciówce już byłem, a do której dopiero pojadę na odsłuch na podstawie sprzętu, który proponują 🙂

To zależy ile tego czasu masz bo powiem ci tak aria gra wyraźnie lepiej ale na przykład mi takie brzmienie też nie do końca odpowiada. Wiem że to kolumny które nie są dla mnie nie robią na mnie wrażenia.

Ale nie traktuje odsłuchu jako stratę czasu. 

No chyba że koniecznie musisz coś wybrać już.

Każda taka lekcja każdy odsłuch to dodatkowe doświadczenie.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piotr163e napisał:

przeważnie jest się uzależnionym od sprzętu, podłączonego do kolumn, którym dysponuje sprzedawca, jeśli zgodzi się na odsłuch we własnym mieszkaniu.

Nie koniecznie. Większość  sprzedawców zgodzi się na to żebyś przyjechał ze swoim wzmacniaczem. Jest to często praktykowane. Takie kolumny za 10, 15 czy 20k nie schodzą jak ciepłe bułeczki, więc sprzedawca jest zmuszony iść na rękę kupującemu, w przeciwnym przypadku będą długo wisiały na OLX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że taki sprzedawca w większości nie jest ciemna masa. Więc wie jak wygląda wybór takiego sprzętu.

Ja byłem u ludzi na odsłuchu i inni byli też u mnie 🙂

Da się .

Raz mi się też zdarzyło wypożyczyć oczywiście za pełną kaucją kolumny do domu chętnemu. Finalnie i niego zostały. Ale oddał bym kaucję gdyby się nie zdecydował. 

zależy od obu stron i sposobu dogadania.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po odsłuchach kolumn B&W z nowej serii 700. Moim zdaniem są to najbardziej przejrzyste i neutralne kolumny w tym wątku. Myślę, że z Yamahą stworzą dobry duet. Ja ww. kolumny będę łączył z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę; Yamaha zagrała lepiej niż Hegel? I to H190? WOW, no ale ok. To Twoje zdanie. Nie wiem w jakim salonie był ten odsłuch, że takie wnioski.

Ja bym w kwocie 20k zaproponował Rotela RA-1592 mk2 + B&W 703 s2 Ten piec w 100% panuje nad tymi kolumnami (w przeciwieństwie do w/w Yamahy), dodatkowo ma bardzo dobry dac. Zestaw uniwersalny na tyle, żeby posłuchać muzyki klasycznej i firmowej moim zdaniem.

Jako transport do plików podłączasz do tego Bluesound Node i wszystko w temacie 😉 Alternatywa kolumnowa? Kef R7, Linn Majik 140, ProAc Response DT8, Elac Carina/Solano. Elektronika? Nad C388, C399, Peachtree Audio Nova 150, Pathos Classic, Hegel H120. Trochę tego jest od dystrybutora 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czytam i nie wierzę; Yamaha zagrała lepiej niż Hegel? I to H190? WOW, no ale ok. To Twoje zdanie. Nie wiem w jakim salonie był ten odsłuch, że takie wnioski.

Ironia losu, ale w Top Hi-Fi 🙂 To raczej nie kwestia wiary, a subiektywnego doświadczenia 🙂 Nie napisałem również, że Yamaha zagrała lepiej niż Hegel, ale zagrała na tyle dobrze, że gdy posłuchałem H190, to nie byłbym skłonny dla tej różnicy wyłożyć za niego ponad dwukrotności ceny Yamahy 🙂

O Rotelu RA-1592 mk2 słyszę już kolejną dobrą opinię, więc na pewno będę chciał go przetestować. Jeśli chodzi o kolumny, to B&W serii 7 mają u mnie bardzo dobry punkt startu po ich odsłuchu 🙂  Będę chciał pewnie jeszcze pokombinować coś z podobnym brzmieniem o którym pisali tutaj koledzy - czyli chociażby Monitor Audio.

Co do elektroniki, to testowałem MAD M10 i c700 i z B&W i ta konfiguracja zrobiła się już aż nadto precyzyjna, więc zamiast C388 i C399, przetestuję pewnie wspomnianego tutaj Naim Atom i Primare I15 Prisma - jeśli moje odczucia będą tożsame z NAD M10, to pewnie pójdę w coś o analogowym brzmieniu - chociażby wspomnianego przez @Piotr Sonido Roksan Attessa.

Dzięki za sugestię z Bluesound - jeśli wybór padnie na wzmacniacz bez dobrze działających funkcji sieciowych, to streamer okaże się być absolutnym must-have w tej konfiguracji, niemniej póki co daje szansę all-in-one i ampli z dobrą sieciówką 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr163e napisał:

Ironia losu, ale w Top Hi-Fi 🙂 To raczej nie kwestia wiary, a subiektywnego doświadczenia 🙂 Nie napisałem również, że Yamaha zagrała lepiej niż Hegel, ale zagrała na tyle dobrze, że gdy posłuchałem H190, to nie byłbym skłonny dla tej różnicy wyłożyć za niego ponad dwukrotności ceny Yamahy 🙂

O Rotelu RA-1592 mk2 słyszę już kolejną dobrą opinię, więc na pewno będę chciał go przetestować. Jeśli chodzi o kolumny, to B&W serii 7 mają u mnie bardzo dobry punkt startu po ich odsłuchu 🙂  Będę chciał pewnie jeszcze pokombinować coś z podobnym brzmieniem o którym pisali tutaj koledzy - czyli chociażby Monitor Audio.

Co do elektroniki, to testowałem MAD M10 i c700 i z B&W i ta konfiguracja zrobiła się już aż nadto precyzyjna, więc zamiast C388 i C399, przetestuję pewnie wspomnianego tutaj Naim Atom i Primare I15 Prisma - jeśli moje odczucia będą tożsame z NAD M10, to pewnie pójdę w coś o analogowym brzmieniu - chociażby wspomnianego przez @Piotr Sonido Roksan Attessa.

Dzięki za sugestię z Bluesound - jeśli wybór padnie na wzmacniacz bez dobrze działających funkcji sieciowych, to streamer okaże się być absolutnym must-have w tej konfiguracji, niemniej póki co daje szansę all-in-one i ampli z dobrą sieciówką 🙂

kup sobie w ciemno SMSL VMV A2. To jest prawdziwa petarda. Masz od razu "DAC" na pokładzie. Ma szokująco dobry dźwięk za swoją cenę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Ma szokująco dobry dźwięk za swoją cenę. 

A skąd te informacje? Nie mówię, że nie tylko pytam. Na forum na razie chyba tylko jedna osoba zakupiła go (??).

OK już wszystko jasne ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad M10 mocowo także uważam nie ogarnia kolumn B&W 703 s2 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2022 o 17:26, kolor232 napisał:

Jestem świeżo po odsłuchach kolumn B&W z nowej serii 700. Moim zdaniem są to najbardziej przejrzyste i neutralne kolumny w tym wątku. Myślę, że z Yamahą stworzą dobry duet. Ja ww. kolumny będę łączył z lampą.

Nie słuchałem nowych modeli. Ale bowersy. Yamaha nigdy dla mnie nie tworzyły dobrego połączenia. Musiało by się bardzo wiele zmienić.

W dniu 14.10.2022 o 23:31, Piopio napisał:

kup sobie w ciemno SMSL VMV A2. To jest prawdziwa petarda. Masz od razu "DAC" na pokładzie. Ma szokująco dobry dźwięk za swoją cenę. 

To że ty go lubisz nie znaczy że inni będą.

Przede wszystkim zrób sobie alternatywę i idź do innego salonu. Do topa (ale tylko do poznania) zdarzysz jeszcze wrócic.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To że ty go lubisz nie znaczy że inni będą.

Ten wzmacniacz nie ma wad jeśli nie napędzamy nim nakiś potwornych kolumn.

To wzmocnienie idealne (duża robotę robi "DAC") i tryb SDB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Ten wzmacniacz nie ma wad jeśli nie napędzamy nim nakiś potwornych kolumn.

To wzmocnienie idealne (duża robotę robi "DAC") i tryb SDB.

Ma.

Jest chwalony przez ASR

 

Więc będzie grał sucho, dokładnie, beznamiętnie 🙂

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.