Skocz do zawartości
IGNORED

[Pomoc w wyborze] Zestaw do muzyki klasycznej/filmowej do 20K.


Piotr163e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ma.

Jest chwalony przez ASR

 

Więc będzie grał sucho, dokładnie, beznamiętnie 🙂

Piotr 

Zgadujesz a nie wiesz. Nie masz zielonego pojęcia jak gra. Mnie zaskoczył swoim pełnym brzmieniem. Ale jako combo - wzmacniacz i DAC. Czyli gra tak tylko ze źródeł cyfrowych. 

Fakt ma wadę - wejście analogowe nie jest tak dobre jak cyfrowe.

Brzmieniowo jest bez wad (jeśli źródło będzie cyfrowe). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego sprawdziłem żeby nie wiedzieć przesłuchałem nie jeden wzmacniacz sms-l. Nie wiem czy akurat ten przyznaję.

Ale wiem kiedy moje odczucia i chęć polecenia innym sprzętu jest zgodna z moim sumieniem a kiedy nie.

Dobrze wiemy też kiedy sprzęt jest polecany przez Amira tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak padła tutaj propozycja tego SMSL VMV A2, a ja zobaczyłem, że jest na Ali za 5K, to się uśmiechnąłem, ale ciężko w przestrzeni internetu trafić na jego słabą recenzję... Wielu recenzentów popularnych kanałów na YT po odsłuchach przyjęło go z niedowierzaniem w stylu: "Co jest, to gra prawie tak dobrze jak mój Pass Labs XA25 za $5K".

Przesłuchać chyba warto. Czyli co? Można byłoby zaryzykować zestawienia: SMSL VMV A2 + B&W 703 + jakiś streamer (pytanie jaki?) podłączony pod wejście cyfrowe tego wzmacniacza?

Traktuję cały czas jak ciekawostkę, ale będę chciał przetestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr163e napisał:

Na początku jak padła tutaj propozycja tego SMSL VMV A2, a ja zobaczyłem, że jest na Ali za 5K, to się uśmiechnąłem, ale ciężko w przestrzeni internetu trafić na jego słabą recenzję... Wielu recenzentów popularnych kanałów na YT po odsłuchach przyjęło go z niedowierzaniem w stylu: "Co jest, to gra prawie tak dobrze jak mój Pass Labs XA25 za $5K".

Przesłuchać chyba warto. Czyli co? Można byłoby zaryzykować zestawienia: SMSL VMV A2 + B&W 703 + jakiś streamer (pytanie jaki?) podłączony pod wejście cyfrowe tego wzmacniacza?

Traktuję cały czas jak ciekawostkę, ale będę chciał przetestować.

A2 jest do kupienia na Amazon za 4490. Bardzo dobra cena. I możesz zwrócić. Pamiętaj aby włączyć tryb SDB.

Streamer to oczywiście iFi Zen Stream + Topping HS01. Odpada inwestycja w lepsze zasilanie. 

Gwarantuję, że zagra to wyśmienicie. 

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Za dużo tego sprawdziłem żeby nie wiedzieć przesłuchałem nie jeden wzmacniacz sms-l. Nie wiem czy akurat ten przyznaję.

Ale wiem kiedy moje odczucia i chęć polecenia innym sprzętu jest zgodna z moim sumieniem a kiedy nie.

Dobrze wiemy też kiedy sprzęt jest polecany przez Amira tak?

Ten akurat jest inny. Działa inaczej niż inne w klasie D. Twoje odczucia się mylą.

Końcówka mocy jest w klasie D ale robotę robi w pełni cyfrowe przetwarzanie sygnału. Owszem do gramofonu czy CD podłączonego analogowo się mniej nadaje. Ale do streamingu i podłączonego transportu CD idealnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można "przetestować" ten wzmacniacz gruntownie - Amazon daje 30 dni na ew. zwrot, jakby nie pasował. Poza tym im więcej osób na forum przetestuje go przede mną, to też lepiej dla mnie 😉  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Można "przetestować" ten wzmacniacz gruntownie - Amazon daje 30 dni na ew. zwrot, jakby nie pasował. Poza tym im więcej osób na forum przetestuje go przede mną, to też lepiej dla mnie 😉  🙂

Ja już przetestowałem u kolegi @Prawie Audiofil. Możesz z nim pogadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Ja już przetestowałem u kolegi @Prawie Audiofil. Możesz z nim pogadać.

Wiem, wiem - tamten wątek też śledzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

A2 jest do kupienia na Amazon za 4490. Bardzo dobra cena. I możesz zwrócić. Pamiętaj aby włączyć tryb SDB.

Streamer to oczywiście iFi Zen Stream + Topping HS01. Odpada inwestycja w lepsze zasilanie. 

Gwarantuję, że zagra to wyśmienicie. 

W oddzielnym wątku o SMSL VMV A2 przeczytałem, że nie wspiera MQA... Czyli streaming Tidal master odpada? Nie obsłuży? A Apple lossless (ALAC)? Zakładam, że też nie... Czyli jakość studyjna poprzez streaming do osiągnięcia wyłącznie poprzez FLAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr163e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr163e napisał:

W oddzielnym wątku o SMSL VMV A2 przeczytałem, że nie wspiera MQA... Czyli streaming Tidal master odpada? Nie obsłuży? A Apple lossless (ALAC)? Zakładam, że też nie... Czyli jakość studyjna poprzez streaming do osiągnięcia wyłącznie poprzez FLAC?

Spokojnie ! Tym o czym piszesz zajmuje się streamer. To on może dekodować MQA. A2 się karmi PCM lub DSD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały update z mojej strony:

Byłem dziś na kolejnym odsłuchu w innym salonie i kierując się Waszymi podpowiedziami, oraz przemyśleniami doradcy na miejscu do testu poszły następujące konfiguracje:

1. Audio Physic Classic 8 + NAIM ATOM;

2. Audiovector QR3 + NAIM ATOM;

3. Sonus Faber Lumina V + NAIM ATOM;

Po tej rundzie wiedziałem już, że modele Audio Physic i Sonus nie są zdecydowanie dla mnie. Spodobały mi się natomiast testowane Audiovectory - im dźwiękowo zdecydowanie bliżej było do B&W, które urzekły mnie swoją dokładnością, szczegółowością pojedynczych dźwięków i przede wszystkim przestrzenią podczas poprzedniego odsłuchu. W stosunku do B&W 702 (a nawet 704, ale mniej) brakowało im na pewno przestrzeni - tutaj naturalnym konkurentem powinien być model QR5, jednak nie był on dostępny w salonie.

Jednak dźwięk Q3 zdecydowanie przypadł mi do gustu.

Coś jednak było nie tak. NAIM ATOM rozpędzony z nimi do 100 (w skali do 100) nie dawał im wystarczającej mocy. Wiedziałem, że te kolumny mają gdzieś duże rezerwy, że grają na 60% swoich możliwości.

Do odsłuchu zaproszony został polecany również w tym wątku --> Atoll In200 (+CXNv2).

No i wtedy to zagrało. Wyleczyłem się z NAIM-a już ostatecznie.

Atoll In200 zapewnił tym Audiovectorom odpowiednie granie. Było tak jak lubię - bardzo dobrze na wysokich tonach i dokładnie. Atoll ciągnął je już wystarczająco na 35 (w 100 stopniowej skali). Na 40-42 już spore ciśnienie akustycznie, ale też fajnie 🙂

Nie mogłem sobie odmówić przetestowania polecanego również tutaj --> CAMBRIDGE CXA81(+CXNv2). Wrażenia bardzo dobre. Wzmacniacz zdecydowanie poradził sobie z tymi kolumnami i jeśli zdecydowałbym się na QR3, to pewnie raczej z CAMBRIDGE z uwagi na jego niższą cenę niż w przypadku Atoll In200. Wrażenia i tu i tu - bardzo dobre. Jeśli wybór padnie na B&W 703 lub QR5, to nie wiem czy trochę słabszy CAMBRIDGE będzie nadal w stanie dotrzymać kroku ATOLLowi. 

Bonusem od doradcy okazał się być natomiast --> Musical Fidelity m6si, który zagrał fajnie, ale bardziej podobało mi się połączenie QR3 z Atoll i CAMBRIDGE.

Cóż, po dzisiejszym osłuchu wyjaśniło się już u mnie kilka rzeczy - myślę, że zdaje się być już dobrze ukierunkowanym, z jakim rodzajem brzmienia głośniki powinienem brać pod uwagę. B&W 703, Audiovector QR3 (tutaj jednak zdecydowałbym się na B&W) --> dla mnie, póki co najlepsze z testowanych.

Co do elektroniki - tak jak jeden z kolegów tutaj pisał - sprawdzi się tutaj chyba nieco cieplejszy wzmacniacz - i wiem, że już na pewno odpuszczam temat MAD M10 i NAIM ATOM --> ewidentnie z tymi kolumnami coś tu nie gra.

Chciałbym przetestować jeszcze: QR5, bo czuję, że finalna batalia rozegra się pomiędzy nimi a B&W 703.

Podobne brzmienie mają też oferować Monitor Audio 500 7G, więc także będę je chciał jeszcze przesłuchać.

Jako alternatywy dla Atoll chciałbym spróbować jeszcze chwalonego tutaj ROTEL RA-1592 MKII, ale muszę poszukać kto go ma do odsłuchu najlepiej z B&W lub Audiovector 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2022 o 19:47, Piotr163e napisał:

Na początku jak padła tutaj propozycja tego SMSL VMV A2, a ja zobaczyłem, że jest na Ali za 5K, to się uśmiechnąłem, ale ciężko w przestrzeni internetu trafić na jego słabą recenzję... Wielu recenzentów popularnych kanałów na YT po odsłuchach przyjęło go z niedowierzaniem w stylu: "Co jest, to gra prawie tak dobrze jak mój Pass Labs XA25 za $5K".

Przesłuchać chyba warto. Czyli co? Można byłoby zaryzykować zestawienia: SMSL VMV A2 + B&W 703 + jakiś streamer (pytanie jaki?) podłączony pod wejście cyfrowe tego wzmacniacza?

Traktuję cały czas jak ciekawostkę, ale będę chciał przetestować.

Dobrze powiedziane. 

Można by zaryzykować 😛

Ale tak szczerze to chciałbym żebyś go odsłuchał. Ten zestaw i powiedział czy faktycznie tak jest jak piszą w sieci 😛

Po akcji "pierścienie władzy" oficjalnie wychodzi jak i kto trzyma pieczę nad recenzjami w sieci.

W dniu 16.10.2022 o 19:55, Piopio napisał:

Ten akurat jest inny. Działa inaczej niż inne w klasie D. Twoje odczucia się mylą.

Jak? Na korbkę?

Ma inne zasilanie? 

Pionierskie końcówki które nie ma nikt inny?

W dniu 16.10.2022 o 20:55, Tweeter2016 napisał:

Można "przetestować" ten wzmacniacz gruntownie - Amazon daje 30 dni na ew. zwrot, jakby nie pasował. Poza tym im więcej osób na forum przetestuje go przede mną, to też lepiej dla mnie 😉  🙂

Dobry plan

17 godzin temu, Piotr163e napisał:

Coś jednak było nie tak. NAIM ATOM rozpędzony z nimi do 100 (w skali do 100) nie dawał im wystarczającej mocy. Wiedziałem, że te kolumny mają gdzieś duże rezerwy, że grają na 60% swoich możliwości.

Do odsłuchu zaproszony został polecany również w tym wątku --> Atoll In200 (+CXNv2).

No i wtedy to zagrało. Wyleczyłem się z NAIM-a już ostatecznie.

I dobrze.

To przeciętna elektronika. Sam pomyśl dochodzenie do maksa z głośnością.

Niedorzeczne.

Trzymam kciuki.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jak? Na korbkę?

Ma inne zasilanie? 

Pionierskie końcówki które nie ma nikt inny?

To wzmacniacz cyfrowy - FDA. Sprawdź sobie schemat. 

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale tak szczerze to chciałbym żebyś go odsłuchał. Ten zestaw i powiedział czy faktycznie tak jest jak piszą w sieci 😛

Jeśli chodzi o brzmienie SMSL VMV A2 to recenzenci są rzetelni. Sprawdziłem .Ale Ty mi z zasady nie wierzysz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Po akcji "pierścienie władzy" oficjalnie wychodzi jak i kto trzyma pieczę nad recenzjami w sieci.

Możesz nieco więcej napisać na ten temat?

3 godziny temu, Piopio napisał:

Jeśli chodzi o brzmienie SMSL VMV A2 to recenzenci są rzetelni.

Jeśli chodzi o polskich recenzentów to na razie chyba tylko hfc i hifiphilosophy opisało ten wzmak (??) Na YT jest kilka filmów angielskojęzycznych, poza tym dość cicho. Przeleciałem Googla (pierwsze 7-8 stron) i na Zachodzie bardzo mało informacji o nim, są tylko linki do sklepów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Możesz nieco więcej napisać na ten temat?

Jeśli chodzi o polskich recenzentów to na razie chyba tylko hfc i hifiphilosophy opisało ten wzmak (??) Na YT jest kilka filmów angielskojęzycznych, poza tym dość cicho. Przeleciałem Googla (pierwsze 7-8 stron) i na Zachodzie bardzo mało informacji o nim, są tylko linki do sklepów.

 

Jeszcze @Prawie Audiofili ja - nas też zalicz do polskich recenzentów 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piopio napisał:

Jeszcze @Prawie Audiofili ja - nas też zalicz do polskich recenzentów 😉 

Wynika z tego, że Polska ma jeden z mocniejszych  (najliczniejszy ?) teamów zrzeszających recenzentów sprzętu Chi-Fi.

Może Piotr163e (zaczynający wątek) również dołączy do grupy recenzentów VMV A2 (??). Przesłuchać się go w salonie nie przesłucha (chyba tylko mp3store_pl handluje nim), ale tak jak pisałem, jest Amazon.

Ciekaw jestem czy Piotr wybierze B&W 703 czy QR5... Jedne i drugie bardzo ciekawe. Słuchałem krótko Bowersów 606 i bardzo czysto, dokładnie i precyzyjnie grały. Niektórzy twierdzą, że są zbyt "jasne", ale przecież można wybrać ciemną obudowę 😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piopio napisał:

To wzmacniacz cyfrowy - FDA. Sprawdź sobie schemat. 

Jeśli chodzi o brzmienie SMSL VMV A2 to recenzenci są rzetelni. Sprawdziłem .Ale Ty mi z zasady nie wierzysz 😉

A nie prawda. 

Nie wierzę kiedy ktoś wszędzie o tym piszę. Kiedy sprzęt jest polecany do suchego, szybkiego , ciepłego , basowego i każdego innego grania. Włącza mi się lampka.

7 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Możesz nieco więcej napisać na ten temat?

Nie słyszałeś?

- usuwanie negatywnych komentarzy z IMDb

- bo ty wiszące pochlebne recenzje na wszelkich forach oraz grupach filmowych. 

- opłacenie recenzentów aby ocena z ich strony była wyższa niż widzów.

A zapewne to tylko wierzchołek góry lodowej.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wierzę kiedy ktoś wszędzie o tym piszę. Kiedy sprzęt jest polecany do suchego, szybkiego , ciepłego , basowego i każdego innego grania. Włącza mi się lampka.

Poczytaj sobie najnowszy wpis w wątku o SMSL VMV A2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piopio napisał:

Poczytaj sobie najnowszy wpis w wątku o SMSL VMV A2. 

W jakim celu?

I patrz. Teraz jakoś możesz mnie odesłać do innego wątku ale o izolacji galwanicznej ciągle w każdym wątku piszesz. Zamiast też odsyłać :):)

widzisz?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr Sonido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

W jakim celu?

Żeby się dowiedzieć dlaczego polecam ten wzmacniacz. I czegoś nowego się nauczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2022 o 13:46, Piotr163e napisał:

Spodobały mi się natomiast testowane Audiovectory - im dźwiękowo zdecydowanie bliżej było do B&W, które urzekły mnie swoją dokładnością, szczegółowością pojedynczych dźwięków i przede wszystkim przestrzenią podczas poprzedniego odsłuchu.

Jeżeli podoba się Tobie ten styl grania, z pokreśloną, wyraźną górą to polecam dodatkowo sprawdzenie Triangle Esprit Antal EZ  i  Focal Aria 926. W Antalach najwyższe pasmo jest bardziej wyważone, nie tak mocno podbite jak Ariach 926, ale i tak najlepiej samemu odsłuchać jaki styl granie bardziej pasuje.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzy - to też dobre propozycje. Po Comete EZ zbierających super recenzje, Antal EZ nie mogą być złe. Kwestia dobrania elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest jednak inna dokładność.

O ile było wersy i audiovector uważam za kolumny analityczny dokładne o tyle na przykład focal bywa bardzo często ostry. 

Brytyjskie i duńskie konstrukcje przez cały czas czarują dokładnością. 

To brzmienie nie wszystkim ale jednak może się podobać.

Z kolei focal robi wystrzały w kierunku mocnej góry które często bywają zbyt agresywne.

Podobnie zachowuje się klipsch podstawowej serii. Oczywiście nie porównuję tą klasą obydwu kolumn.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem bardziej na myśli Triangle, a nie Focal. Triangle (głównie małe i tanie Comete EZ) zbierają ponadprzeciętnie dobre opinie wśród użytkowników: u nas i w recenzjach YT. Nie słuchałem ich, ale ponoć jedne z ciekawszych kolumn w okolicach 4.5k zł.

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Brytyjskie i duńskie konstrukcje przez cały czas czarują dokładnością. 

To b. dobrze, bo bardzo lubię duńskie kolumny, a zwykle kupuje brytyjskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Generalnie miałem bardziej na myśli Triangle, a nie Focal. Triangle (głównie małe i tanie Comete EZ) zbierają ponadprzeciętnie dobre opinie wśród użytkowników: u nas i w recenzjach YT. Nie słuchałem ich, ale ponoć jedne z ciekawszych kolumn w okolicach 4.5k zł.

To b. dobrze, bo bardzo lubię duńskie kolumny, a zwykle kupuje brytyjskie.

Triangiel nie wiem. Ich nowych wyższych konstrukcji nie słuchałem. 

Miałem kiedyś jakieś starsze ,zamieniłem się za tannoya. Napalilem się bo triangiel były znacznie droższe. Pomyślałem co mi szkodzi 

To kolumny z którymi wytrzymałem najkrócej w karierze.

Później wróciłem do tych kolumn po kilku latach i efekt był podobny.

Słyszałem że doszło do wielu zmian.

Ale my się już chyba nie pokochamy. 

Tak czasem bywa 🙂

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja co do kolumn powoli się klaruje. W grze na shortliście pozostają:

1. Audiovector R3 (po odsłuchu)

2. B&W 703 (po odsłuchu)

3. Audiovector QR5 (czekam na odsłuch)

4. Polecano mi też Fyne Audio F502, ale nie wiem czy dam radę je przetestować.

---------------------------------------------------------------------

Pojawiła się też opcja sprawdzenia czy by to u mnie w mieszkaniu nie zagrały może lepiej monitory 🙂  No bo pomieszczenie niby 28 m2, ale kolumny będę mógł odsunąć od ściany max. na jakieś 40-50 cm.

Będę również siedział od nich w odległości: 2,00-2,20 m. w linii prostej. I tutaj naprawdę ile osób, tyle opinii (często dość skrajnych), więc muszę to po prostu przetestować 🙂

Jestem umówiony z chłopakami z TopHifi na odsłuch B&W 705S3, chciałbym pewnie też odsłuchać Audiovectorów R1.

No i zobaczymy. Jednak już chyba bliżej niż dalej... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Piotr163e napisał:

Jestem umówiony z chłopakami z TopHifi na odsłuch B&W 705S3

Zapraszamy 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie te konstrukcje które najbardziej cię podejdą wypożycz do domu.

Po dwie konstrukcje po są dość jasne analityczne dokładne brzmienie to jest spójne razem więc to może ci się podobać. Fyne to inne brzmienie ciekaw jestem z drugiej strony jakbyś go odebrał.

Im więcej sprawdzisz tym więcej będziesz wiedział.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Im więcej sprawdzisz tym więcej będziesz wiedział.

Z tym bywa różnie 🙂  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2022 o 20:46, Tweeter2016 napisał:

Z tym bywa różnie 🙂  🙂

Czemu? Ok nowe osoby mogą mieć przez to mętlik w głowie. I tak jest na naszym rynku a przy najmniej było bo mieliśmy za duży wybór momentami. Ale akurat w przypadku kolumn to fajna zabawa 🙂

tylko trzeba do tego podejść z większą rezerwa a nie gryźć paznokci za każdym odsłuchem.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.10.2022 o 16:52, Piotr Sonido napisał:

Triangiel nie wiem. Ich nowych wyższych konstrukcji nie słuchałem. 

Miałem kiedyś jakieś starsze ,zamieniłem się za tannoya. Napalilem się bo triangiel były znacznie droższe. Pomyślałem co mi szkodzi 

To kolumny z którymi wytrzymałem najkrócej w karierze.

Później wróciłem do tych kolumn po kilku latach i efekt był podobny.

Słyszałem że doszło do wielu zmian.

Ale my się już chyba nie pokochamy. 

Tak czasem bywa 🙂

Piotr 

Comete ez to zupełnie inna szkoła od tych które ty opisujesz,rewelacyjne monitory,mam je nówki od 5 miesięcy(te jubileuszowe),ustawny pokój,świetny odsłuch(24m)nie będę pisał z czym grają,bo grają z wieloma,sprawa indywidualna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.