Skocz do zawartości
IGNORED

Historii.., ciąg dalszy


piano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, bum1234 napisał:

Pianuś, a ja mam do ciebie prośbę:

naucz się wreszcie  języka ojczystego. Jak już to zrobisz, to wtedy możesz znowu zacząć tu pisać.

Do tego momentu wstrzymaj się i oszczędź nam lektury twoich wypocin.

Mimo wszystko to forum to nie budka z piwem.

to muj wontek i to óseży zdecydóją co jest bardziej szkodliwe, moja pisownia czy twoje nic nie wnoszenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, piano napisał:

to muj wontek i to óseży zdecydóją co jest bardziej szkodliwe, moja pisownia czy twoje nic nie wnoszenie. 

Jak nic nie wnosi a zryty anty audiofilski beret to co? 🤫

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ASURA napisał:

Jak nic nie wnosi a zryty anty audiofilski beret to co? 🤫

Berecik zawsze w cenie 🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dlaczego nie założyłeś klubu? Tam możesz usuwać i banować użytkowników z marszu. Możesz też ukrywać wpisy które są idiotyczne. Tutaj to walka z wiatrakami, próbowałem kilka razy, poddałem się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, S0nic napisał:

Maciek dlaczego nie założyłeś klubu?

bo musiałbym być prezesem, a tym ostatnim już nikt nie wierzy. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, piano said:

to muj wontek i to óseży zdecydóją co jest bardziej szkodliwe, moja pisownia czy twoje nic nie wnoszenie. 

Ciężki dowcip ciężko myśłąca głowa ....

18 minutes ago, piano said:

bo musiałbym być prezesem, a tym ostatnim już nikt nie wierzy. 😉

Tobie i tak nikt nie uwierzy, bo masz za niskie kwalifikacje nawet jak na pisowski brak standardów .....

1 hour ago, ASURA said:

Jak nic nie wnosi a zryty anty audiofilski beret to co? 🤫

Rycie w kocim żwirku nie przyczynia się do erupcji intelektualnych jak widać na załączonym przykładzie 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bum1234 napisał:

Rycie w kocim żwirku nie przyczynia się do erupcji intelektualnych jak widać na załączonym przykładzie 😄

 

A "rycie" tego wątku Twoimi wpisami obrażającymi inne osoby spełnia tą funkcję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, mood said:

A "rycie" tego wątku Twoimi wpisami obrażającymi inne osoby spełnia tą funkcję?

Tak spełnia. Bo piętnuję idiotyzm i brak wyczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się piętnuj gdzieś indziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bum1234 napisał:

Tak spełnia. Bo piętnuję idiotyzm i brak wyczucia.

Spędzanie tyle czasu na forum audio, nie lubiąc tego hobby, to dopiero idiotyzm. A trollowanie tematów przez naście lat, to dopiero brak wyczucia, szczególnie gdy ludzie grzecznie tłumaczą by natręt się odczepił. Zważywszy powyższe wychodzi, że tępy musi być niemiłosiernie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bum1234 napisał:

Tak spełnia. Bo piętnuję idiotyzm i brak wyczucia.

Ja widzę tu raczej chęć masowania swojego ego przez poniżanie innych. Człowiek znający swą wartość nie musi uciekać się do takich zachowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bum1234 napisał:

Bo piętnuję idiotyzm i brak wyczucia.

sam się podłożyłeś, ponieważ, albowiem;

dostrzegam ewidentny brak wyczucia pisania w wątku w którym nikt cię nie chce, co może świadczyć o twoim idiotyzmie, czyli niepełnosprawności intelektualnej, skoro nie rozumiesz tak prostych przekazów.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bum1234 napisał:

No pomyśl trochę, jeśli jeszcze potrafisz .....

szczere gratulacje dla tego kto odmroził twoje zablokowane konto na audiostereo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cir napisał:

szczere gratulacje dla tego kto odmroził twoje zablokowane konto na audiostereo

 

Gratulacje również dla osoby która zniosła możliwość blokowania userów w swoich tematach. 

PS. Odblokowanie niewiele zmieniło. Bum miał tyle klonów, że chyba sam stracił rachubę ile ich było ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2022 o 23:29, piano napisał:

Kto to powiedział?

 - zawsze znajdzie się większa ryba 

Qui-Gon Jinn 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, jak... Zawsze znajdzie się większy BAŁWAN.

Gdyby ktoś pytał, kto to powiedział?

Odpowiadam: Wuelem

 

PS. Sentencja bardziej pasującą do rozwoju tego tematu. / Na kości jakiej firmy jest przetwornik w nowym SPL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o nowym, teraz o starym. 

Infinity Rs 2.5

To jedna z tych konstrukcji z którą mam problem w sensie ich sonicznego zaszufladkowania.

W części problem leży w tym, że w forumowym obrocie/ języku, zwykło się dzielić elementy na Hi Fi/ Hi End. Szczególnie ten ostatni zrobił się jakoś taki powszechny. Co drugie ogłoszenie, to Hi End, a na Allegro, to już niemal każde bez względu na wiek, cenę...

Pogubiłem się w tym, bo wiemy, że cena też nie jest wyznacznikiem tego segmentu. 

Marka sama w sobie też nie jest gwarantem, bo bywają wtopy, modele, które z umownym Hi Endem nie mają wiele wspólnego. 

I wiecie co, odejdę od szufladkowania, nazwę rzeczy po swojemu.

Nawiasem, już od dłuższego czasu, zwykłem sobie dzielić urządzenia na te które w moim odczuciu grają MUZYKĘ i na te, które grają dźwięki.  

Fakt, muzyka, to dźwięki, ale wiadomo o co się rozchodzi. 

Kolejnym problemem z zaszufladkowaniem Rs 2.5 jest ich wiek. 

Tu też nie ma co owijać. Jest to konstrukcja leciwa. osadzona w kategorii Vintage.

To kolejny powód, aby nie wdawać się w szufladkowanie.

 Powszechnie też wiadomo, że głośnik sam nie gra i nie zagra. Jego granie jest wypadkową samej konstrukcji, określonej systemowej złożoności oraz środowiska w którym to wszystko razem pracuje. 

Infinity Rs 2.5 przyszło zagrać do spółki z końcówką mocy ATC P2.

Jak to to gra?

Im dłużej ich słucham, tym mniej się nad tym zastanawiam jak je pogrupować/ zaszufladkować. Jeśli coś gra, a ja nie szukam drzwi, to coś w tym jest.

One po prostu grają Muzykę. 

Ale może po kolei.

Wiem co słyszę, ale jak to przenieść na papier, abym został właściwie zrozumiany?

hm, to może od początku.

Kupiłem je w mocno ograniczonym budżecie, trochę z ciekawości, ale głównie na przeczekanie. 

Chcę jeszcze wejść w OB na '18, ale ich twórca nie ma teraz czasu na mój projekt, więc trochę z konieczności dalej gram na Rs. To jednak osobny temat.

Wracając do RS 2.5.

Ciekawy przypadek z tych Infinity.

W sensie stricte audiofilskim, niby nic nie robi najlepiej. Gdy zaczynam rozdzielać włos, to okazuje się, że można lepiej to czy tamto, choć to stwierdzenie trochę na siłę, bo niczego nie robią źle, a nawet słabo czy przeciętnie. Chyba wszystko co robią, robią dobrze, a wiemy, ze od dobrze do najlepiej, to już wąska granica, a i bywa, ze dyskusyjna.  

To ten przypadek przy którym nie zastanawiasz się co jest nie tak, tylko słuchasz muzyki jako całości. Nie rozdzielasz, nie analizujesz, po prostu słuchasz. Nie ważne czy się skupiasz czy leci w tle. Muzyka sobie płynie, po prostu. Czasem próbuje Rs na czymś "złapać", ale jakoś nic mnie specjalnie nie razi, nie uwiera. Łapię się na tym, że wykonuje jakąś czynność, a muzyka się sączy w tle i stwierdzam, że nie jest to jakość z obszaru umownej referencji, ale na tyle w dobrej jakości, że miło się słucha.

Podobnie mam ze swoją czarną Wołgą. Wiem, że można lepiej, ale jak w nią wsiadam, to mi fajnie. Robię 500 km i dalej mi fajnie, więc bez grymasu, robię kolejne 500 km.

Wracając do Rs.

Coś w tym jest, bo konstrukcja powstała w czasach, gdy księgowa była tylko księgową, a kolumny tworzyło się bardziej z pasji. I to słychać. I to chyba najważniejsze zdanie tego postu. 

Są leciwe, ale w graniu brak oznak "starości". Są b. dynamiczne, mało czego się boją, serio, mają b. d. przestrzeń i w ogóle są przyjemne, naturalne i dobrze robią to do czego zostały powołane, a zaaplikowana '12 nie jest dla ozdoby, serio! Wzornictwo? Jest jak jest, przyzwyczaiłem się. Gdyby nie grały, nie chciały współpracować z uchem mym, to bym je pogonił, ale ze gadają, to oko mniej boli. Ta konstrukcja w sensie budowy ma pewne zalety, bo to OZ, jest płytka i można dostawić bliżej ściany i ze sceną nie poszalejesz, ale biedy też nie ma. Aktualnie, z konieczności grają w 12 m2. 

Doskonale radzą sobie z materiałem różnym, różnistym. Nawet nie jękną, nie zrobią focha. Każdy z nas ma w kolekcji takie rejestracje, które są hmm.., "ciężkie, trudne" czy jak tam chcecie nazwać i często z tego powodu, latami leżą i tylko się kurzą. Tymczasem Rs grają. Nawet się nie skrzywią, nie ma focha, po prostu grają. Nie robią tego najlepiej na świecie, ale ze tak powiem, głodni od stołu nie odejdziecie.

Nie będzie to danie życia, choć z drugiej, mnie smakuje.

Jak dotąd, nie miałem jeszcze u siebie głośnika, który dawałby tak dużo za tak niewiele. 

W trakcie formowania treści postu, w tle leciał stary, dobry Miles Ascenseur.., i mimo uszkodzonego '12 to gada, przyjemnie gada, a niektórzy wiedzą, że Miles nie zawsze gada i nie wszędzie.  

Wady?

Są leciwe i trzeba się liczyć z tym, że padnie, to czy tamto. Mnie właśnie padła '12 w zg L

Gra, ale lekko buczy w okolicach 40 Hz. Pacjent nadaje się na stół. 

Dużo też zależy od stanu w jakim je nabyliśmy. Tym razem miałem mniej szczęścia. 

Nie ma zdziwienia, wiedziałem co biorę i w co wchodzę, liczyłem się z tym, ze coś padnie. Naiwnością byłby założenie, ze 30 letni głośnik będzie pracował całe wieki. 

Szkoda, ale wierzcie mi lub nie - rybka mi to. Kupiłem je za niewiele, a już dały mi tak wiele. 

Na szczęście, naprawa, to niewielki koszt. 

Jeśli będzie to egzemplarz w dobrym stanie, to mz, stanowić będzie b. mocną konkurencję dla wielu znacznie droższych konstrukcji. 

Szkoda, ze dalej nie są produkowane. 

Niestety, nie mam punktu odniesienia, bo dobrze byłoby posłuchać Rs u kogoś innego w innym środowisku/ zestawieniu, bo kto powiedział, że u mnie gra na max swoich możliwości. 

Mam jedynie opinię gościa, który doskonale zna Rs i w ogóle tę markę z dziesiątek zestawień.

Powiedział, że zestawienie Rs 2.5 + ATC P2, to jego zdaniem zestawienie wyjątkowe. ( słuchał jeszcze przed awarią'12) 

Nie znał końcówki ATC P2, ale bardziej po mowie ciała niż tym co mówił, widziałem, że był nią szczerze zainteresowany w sensie zestawienia.  

I coś w tym jest, bo całość gada i to całkiem dobrze. Ciągle ich słucham.. i wiecie co, te Rs, są jakie są, ale nie strzelają focha. Wrzucam płytę taką, siaką, to gada i nie trzeba ich namawiać do tego. 

To, ze P2 jest dobrym wzmocnieniem, to wiem, natomiast plusem jest, że gra nie tylko z firmowymi zg ATC i nie kosztuje zylion.  

Na koniec.

Ja z tych dla których muzyka i jej sedno najważniejsze jest. Nie znaczy, że ma grać byle jak i byle gdzie. Pewien poziom musi być, ale już coraz mniej uganiam się za kurzem na strunach. Rs 2.5 spełnia te minimum jakościowe, dając spore maksimum muzyczne. Z tego punktu widzenia, nie wiem czy dobrze robię, że wchodzę w ciemno w OB, bo zmierzę się z projektem finalnie mi nieznanym. W wielu aspektach będzie lepiej, cokolwiek to znaczy, natomiast czy dostanę tyle muzyki? W razie wpadki, będę wiedział do czego wrócić w ograniczonym budżecie. Bez szału, ale mz, Rs sonicznie, to bardzo ciekawy głośnik, który oferuje dużo muzyki w muzyce. 

Szkoda tylko, że są leciwe i coś padło, ale cóż.., my się sypiemy, co się dziwić głośnikom. Taki lajf. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie, ku pokrzepieniu ducha. Nie jesteśmy jedynymi wariatami w naszym hobby. Owoż modelarze też mają przekopane:

https://www.conrad.pl/pl/p/lokomotywa-elektryczna-maerklin-55523-spur-1-lokomotywa-elektryczna-tor-1-ce-6-8-i-zielona-sbb-2635745.html?&vat=true&gclid=CjwKCAiA2fmdBhBpEiwA4CcHzRArpmi_1wSONt1_OJaa-WCoowjJ6W51ZJOtGGHHrxZ-K9qWDuchSxoCzBAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

a gdzie wagoniki, tory, sygnalizacja etc., etc. I też potrzebują niezłe pomieszczenie na makietę. Kiedyś lubiłem kolejki. Jakie szczęście, że u mnie się to nie rozwinęło i padło na audio. I w związku z tym wczoraj odebrałem dac na testy. Dac, którego oficjalnie nie ma, więc na razie przepraszam, nic nie napiszę, ale jak dostanę sygnał, że już można to jak najbardziej.

Edytowane przez pantagruel
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.