Skocz do zawartości
IGNORED

poddam się ocenie...


silver_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie o nieskomplikowanym wzmacniaczu na mosfetach wystawiłem fotki swego dzieła popełnionego ładnych kilka latek temu, będzie z 10..

urządzenie też jest na mosfetach, moc deklarowana to 100w/8 omów w klasie AB, z czego ok 30 w klasie A.

Wzmacniacz nie ma pętli ujemnego sprzężenia z wyjścia, nie ma układów przeciwzwarciowo-przeciążeniowych, Za to ma bezpieczniki elektroniczne. Prąd wyjściowy zadziałania bezpieczników jest ustawiony tak, że wzmacniacz nie reaguje negatywnie nawet przy obciążeniu 2 omy. Testował go między innymi Pan Kisiel, i opinia była pozytywna. Mogę podesłać go dla kogoś z administracji forum na przesłuchania, porównania itd...

jasiński k

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silver_sound napisał:

Wzmacniacz nie ma pętli ujemnego sprzężenia z wyjścia

Brak globalnego sprzężenia zwrotnego, bardzo ciekawe. Napisz proszę coś więcej.

 

2 godziny temu, silver_sound napisał:

Mogę podesłać go dla kogoś z administracji forum na przesłuchania, porównania itd...

To próba strzału kulą w płot, administracja tego forum ma raczej dużo bardziej intratne zajęcia od testowania wzmacniaczy DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege

Zastosowałem tylko lokalne. z wyjścia jest tylko dla składowej stałoprądowej w postaci DCserwo, aby nie demolować głośników pojawieniem się napięcia stałego. Jest coś co możnaby nazwać pętlą sprzężenia, ale nie obejmuje wyjścia wzmacniacza, a stopień sterujący wzmacniacza prądu.

Jak sobie zorganizujecie grupe chętnych na posłuchanie i testy porównawcze, to może dogadamy się i go podeśle.

Zaznaczam, że jest to egzemplarz testowy, więc estetyka nie była moim głównym celem, a przetestowanie szalonego, a  jak się okazało, wykonalnego pomysłu.

bydle waży prawie 30 kilo, ma dwa trafa, i jak to nazywacie, chyba dual-mono, czy jakoś, czyli każdy kanał ma swoje oddzielne zasilanie, jedyny punkt styczny, to masy na wejściu.

Przy konstruowaniu tego urządzenia wylazło,że trzeba szukać zamiennika dla irfp 240.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, silver_sound napisał:

Mogę podesłać go dla kogoś z administracji forum na przesłuchania, porównania itd...

Ja to odebrałem inaczej.

Sądzisz, że Administracja jest obdarzona lepszym słuchem i dlatego jest administracją?

🙂

 

W końcu to AudioStereo Forum...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie sądzę tak, ale administracji łatwiej zorganizować jakąś grupe chętnychm tak mi się wydaje, i nie ma to nic wspólnego takie moje myślenie z ocenączyjegokolwiek słuchu. Jak napisałem gotowy jestem podesłać ten ciężarek, niekoniecznie szanownej administracji, ale też chętnym szeregowym userom

jk

Nikogo nie miałem zamiaru urazić..

jk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez silver_sound
jak zwykle..pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@silver_sound

Jakie są twoje cele w związku z tym "poddaniem się" ocenie? Pan Kisiel ocenił pozytywnie, więc raczej dopieszczenie ego nie jest celem, zatem co? Badasz rynek i chcesz wdrożyć do seryjnej produkcji?

Ocena pod kątem czego? Subiektywnych walorów odbieranych słuchem? Parametrycznie jako twórca na pewno wiesz o nim wszystko, nie potrzebujesz tego sprawdzać.

Pytam nie uszczypliwie - nie odbierz tego tak - ale ciekawi mnie motywacja podejmowania tego wysiłku, wysyłki, ryzyka transportowe, nieznani obsługujący userzy z niewiadomymi komponentami towarzyszącymi. Statystycznie w przyjętej wystarczająco dużej próbie połowie Twój projekt się spodoba a połowie nie, także nie tędy droga bo taki wynik nic ci nie powie. Musiałbyś określić jakieś kryteria doboru do próby..choćby np. ograniczyć audytorium do doświadczonych użytkowników wzmacniaczy mosfetowych o podobnych mocach, wykluczyć z niej słuchaczy mających konflikt interesów ( handel/ konkurencja). Również powinieneś określić jakiś poziom jakościowy warunkom tej oceny ( sprzęt towarzyszący/ punkt odniesienia), co Ci po tym jak wzmaka na "testy" weźmie grupka "spoceńcow" z "paździerzami" na 10m2...?

Może napisz w jakim systemie u siebie dochodziłeś do finalnych wniosków że projekt jest skończony? Może nie nam maluczkim go oceniać?  p.s. piszę to jako wieloletni użytkownik końcówki na mosfetach Acoustat TNT200, więc chyba się zaliczam do doświadczonych userów takich wzmaków, raczej poza głównym nurtem. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dlatego jako pierwszej ocenie poddałem ten wzmacniacz wspomnianej tu osobie, aby zachęcić tych bardziej wymagających z wiedzą i warunkami jak to zrobić, i wystawiając ten temat na to licze. Moja osobista ocena nie ma żadnego znaczenia, bo jestem :z innej bajki: to jest niszy sprzętu profesjonalnego .Poza tym nie uważam się za audiofila, a raczej technokrate-konstruktora, a ci jak wiecie lubią  być chwaleni. Jako konstrucja elektronicznie jest prawie skończona, bo :prawie robi różnice:..i zawsze można coś zrobić lepiej, gdzieś tam dać inne być może lepsze komponenty, a i design ma raczej niezachęcający..

 

Jak wiecie ludzie mojego pokroju są bardzo ambitni, czasami nawet zarozumiali, wiem że mam i tą zalete i tą wade, ale mój wiek zobowiązuje do tego aby poddać się ocenie, posłuchać co mają do powiedzenia, bo czasami nieskażeni grzechem oceny swego 👩‍👩‍👧‍👧 👩‍👩‍👧‍👧

dziecka potrafią wyłapać czego w swojej pysze mnie umknęło.

jest jeszcze jeden aspekt dla młodych ludzi,  że warto próbować zrealizować nawet z pozoru niewykonalne pomysły, bo chyba podforum DI do tego jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz sprzedawać , włóż w konkretną obudowę

skoncz tak by wzmak był kompletny

i dopiero puszczaj do odsłuchu tym , którzy zechcą

bo może się zdarzyć , że komuś się dobrze zgra z systemem i będzie chciał zostawić sobie

mnie osobiście interesuje jakie trany wyjściowe zastosowałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkludując, mam dla kolegi propozycje zorganizowania takiej sesji, tym bardziej że ma punkt odniesienia, i z tego co tu napisał wie jak do tego sie zabrać.

jasiński krzysztof

jk

Na końcu siedzą irfp9240/irfp 450

Wzmacniacz, może brzydki, ale całkowicie mechanicznie skończony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, silver_sound napisał:

Konkludując, mam dla kolegi propozycje zorganizowania takiej sesji, tym bardziej że ma punkt odniesienia, i z tego co tu napisał wie jak do tego sie zabrać.

Bardzo dziękuję za zaufanie , ale ze względu na stan zdrowia nie podejmę tej akcji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co pięknem sie kierują ponad wszystko to przypominam że to egzemplaż testowy, ale na życzenie można pomalować na różowo, a na płycie czołowej fotke Dody przykleić, albo  Jarka K, jak kto woli, według gustu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silver_sound napisał:

Dla tych co pięknem sie kierują ponad wszystko to przypominam że to egzemplaż testowy, ale na życzenie można pomalować na różowo, a na płycie czołowej fotke Dody przykleić, albo  Jarka K, jak kto woli, według gustu...

Kolega Muzg miał raczej na myśli prawa rządzące rynkiem,gdzie nabywca dokonuje wyboru oczami.

To że coś tam sobie posłucha i w świecie swoich bajek dokona jedynego słusznego wyboru nie zmienia faktu że dźwięk nie ma żadnego znaczenia, nie dźwięk się sprzedaje zwykłym zjadaczom chlebka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 Wiem że masz racje, bo w niszy pro też ma tą przypadłość, w nieco innym wydaniu bo liczy sie logo-nalepka, jak jest jbl to....muuusi grać mimo że gość słyszy że padaka, dlatego małe manufaktury są nie dla pospolitego ruszenia, a ludzi doświadczonych z umiejętnością :zamknięcia oczu: przy ocenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.