Skocz do zawartości
IGNORED

Sony ta-f707es potencjometr volume


Maciaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OPA2134 akurat zupełnie nie pasują do całej w sumie identycznej serii cd denona (ta sama topologia) DCD:2560,2700,3000,S10,3560,S1,1650ar,1650g,3500rg. Z moich skromnych doświadczeń wynika, że najfajniej grają tam OP275GP, no i różne stacatta, bursony czy musesy. Każdy z nich ma swoją sygnaturę dźwięku, nie jest tak, że burson zagra genialnie, a stacatto gorzej..poprostu jeden będzie bardziej parł w stronę przestrzeni inny doda basu.Tylko mam wrażenie, że panowie z Denona mieli okazję po testować co nieco i C4570 im najbardziej spasowały ze względu na ocieplenie i wyrównanie całości.

Filtr dolnoprzepustowy GIC jak tam jest zastosowany mocno obcina wszystko powyżej 40kHz.

W swoim czasie wykonałem jego wierną kopię i podpiąłem pod układ generator plus oscyloskop i praktycznie potrafił on "wyciąć" pasmo ok 44kHz poniżej 88dB i to bardzo stromo w dół! Czemu aż tak to filtrowali trudno orzec, ponoć ma to bezpośrednie powiązanie z odcięciem filtru cyfrowego który jest dość płytki. Jego pasmo zaporowe ma ok 45dB.

Prywatnie uważam że zestawienie F707ES plus DCD3000 najładniej czaruje na zestawie 8xNJM5532 czyli odpowiednikach NE5532 wykonanych przez firmę JRC. Miałem ten zestaw parę lat to wiem co piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Maciaq said:

Z tego co ja wiem to, wzmacniacze operacyjne charakteryzują się:   

ja to z porównania datasheetów c4570c i opa2134 wiem, że jeden ma jfety na wejściu a drugi bipolary ale skoro mówisz, że to bez znaczenia - możliwe, że tak jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Piotrek608 napisał:

OPA2134 akurat zupełnie nie pasują do całej w sumie identycznej serii cd denona (ta sama topologia) DCD:2560,2700,3000,S10,3560,S1,1650ar,1650g,3500rg. Z moich skromnych doświadczeń wynika, że najfajniej grają tam OP275GP, no i różne stacatta, bursony czy musesy. Każdy z nich ma swoją sygnaturę dźwięku, nie jest tak, że burson zagra genialnie, a stacatto gorzej..poprostu jeden będzie bardziej parł w stronę przestrzeni inny doda basu.Tylko mam wrażenie, że panowie z Denona mieli okazję po testować co nieco i C4570 im najbardziej spasowały ze względu na ocieplenie i wyrównanie całości.

Filtr dolnoprzepustowy GIC jak tam jest zastosowany mocno obcina wszystko powyżej 40kHz.

W swoim czasie wykonałem jego wierną kopię i podpiąłem pod układ generator plus oscyloskop i praktycznie potrafił on "wyciąć" pasmo ok 44kHz poniżej 88dB i to bardzo stromo w dół! Czemu aż tak to filtrowali trudno orzec, ponoć ma to bezpośrednie powiązanie z odcięciem filtru cyfrowego który jest dość płytki. Jego pasmo zaporowe ma ok 45dB.

Prywatnie uważam że zestawienie F707ES plus DCD3000 najładniej czaruje na zestawie 8xNJM5532 czyli odpowiednikach NE5532 wykonanych przez firmę JRC. Miałem ten zestaw parę lat to wiem co piszę.

Piotrek może Ci zostały jakieś opampy z tej serii NJM5532 ? Chętnie bym zaimplementował do swojego DENON-a.😜Czekam na kolejne kości, będą to AD797 od naszych chińskich przyjaciół. Wyglądają na oryginalne, są z demontażu. O ile AD797 nie będą wyciągnięte ze sprzętu po jakiejś burzy, to może wreszcie miłej zagra ten DENON-ik. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Daniel_68412 napisał:

ja to z porównania datasheetów c4570c i opa2134 wiem, że jeden ma jfety na wejściu a drugi bipolary ale skoro mówisz, że to bez znaczenia - możliwe, że tak jest

Danielu- nie denerwuj się😝 przytoczyłem tylko ogólnie, jakie parametry (te najważniejsze) powinien posiadać wzmacniacz operacyjny. Na pewno nie jestem „alfą omegą” w dziedzinie elektroniki, elektroakustyki więc poruszam się tu jak dziecko we mgle. I oczywiście masz rację, że różnice będą i to całkiem spore. Natomiast elektrycznie, nie będzie miało większego znaczenia który opamp podłączę. Nic się nie stanie, nie wybuchnie. Pewne standardy muszą być zachowane. 
Przepraszam jeśli Cię uraziłem, nie potrzebnie się wymądrzam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Maciaq said:

Danielu- nie denerwuj się😝 przytoczyłem tylko ogólnie, jakie parametry (te najważniejsze) powinien posiadać wzmacniacz operacyjny. Na pewno nie jestem „alfą omegą” w dziedzinie elektroniki, elektroakustyki więc poruszam się tu jak dziecko we mgle. I oczywiście masz rację, że różnice będą i to całkiem spore. Natomiast elektrycznie, nie będzie miało większego znaczenia który opamp podłączę. Nic się nie stanie, nie wybuchnie. Pewne standardy muszą być zachowane. 
Przepraszam jeśli Cię uraziłem, nie potrzebnie się wymądrzam. 

Po czym wnosisz, że się denerwuję? Chciałem Ci delikatnie zwrócić uwagę na fakt, że teoria WO (model idealny) to jedno a fizyczna implementacja to drugie. Nic się nie stanie w sensie wybuchu ale wzbudzeń sygnału już możesz nie zauważyć bez oscyloskopu. Polecam kanał JohnAudioTech - facet tam w fajny sposób prezentuje podstawy teoretyczne jak i praktyczne aspekty na styku elektroniki i audio. Jak wyczaiłeś, że po zmianie opków wcale nie jest lepiej to już chwała Tobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

Jak wyczaiłeś, że po zmianie opków wcale nie jest lepiej to już chwała Tobie.

Do określenia czy coś gra lepiej czy gorzej użyłem mojego słuchu absolutnego😎hehehe… a tak naprawdę to używam do porównania drugiego CD Technics SL-PS7 On jest dla mnie stałą granicą jakości, punktem odniesienia. To oczywiście dalej bardzo subiektywny sposób, dla tego by zmniejszyć prawdopodobieństwo zafałszowania testu w wyniku wystąpienia u mnie efektu słoniowego ucha, zawsze przy odsłuchu dołącza żona i córka. 
Przy zamontowanych opa2134 wystarczyło porównać kilka utworów by cały skład jury orzekł „lipa, tragedia, marność”  Tak oto, w mało profesjonalny sposób, testuję opampy. 
W końcu to nam, ma się podobać efekt końcowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD797 sobie sprawdź ale raczej nie "pykną" bo swe doskonałe parametry mają przy rezystancji wejściowej mikrofonu czyli ok 50ohm a tak to normalne pojedyncze wzmacniacze operacyjne które dupy nie urywają. Dodatkowo trzeba do nich specjalne przejściówki bo na żywca nie pasują w miejsce 4570c.

NJM5532 zostały mi tylko 2 sztuki, do tego niestety lutowane, ale są na allegro bodajże w audenie coś po 5 złotych.. dwa lata temu były ok 4zł.. strasznie ten krzem coś ostatnio drożeje:-)

Hmm szkoda, że tego technicsa PS7 nie zrobili w konfiguracji 2x Dac MASH po jednym na kanał...tak jak w DCD3000 jest 4xPCM1702 bo byłby to najlepszy cd jaki znam ever. Choć i tak gra naprawdę ślicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piotrek608 napisał:

AD797 sobie sprawdź ale raczej nie "pykną" bo swe doskonałe parametry mają przy rezystancji wejściowej mikrofonu czyli ok 50ohm a tak to normalne pojedyncze wzmacniacze operacyjne które dupy nie urywają. Dodatkowo trzeba do nich specjalne przejściówki bo na żywca nie pasują w miejsce 4570c.

NJM5532 zostały mi tylko 2 sztuki, do tego niestety lutowane, ale są na allegro bodajże w audenie coś po 5 złotych.. dwa lata temu były ok 4zł.. strasznie ten krzem coś ostatnio drożeje:-)

Hmm szkoda, że tego technicsa PS7 nie zrobili w konfiguracji 2x Dac MASH po jednym na kanał...tak jak w DCD3000 jest 4xPCM1702 bo byłby to najlepszy cd jaki znam ever. Choć i tak gra naprawdę ślicznie.

Już kupiłem👍😁Dzięki Piotrek za informację. Teraz będę mógł testować w różnych konfiguracjach😝 Część na początku, kolejne na środek, jeszcze inne na koniec przy wyjściu😜 Nie ma bata, na pewno coś pierd…ie 🫣😁 Tak poważnie to jestem ciekaw jak zagra na tych NJM5532. Czy zmieniałeś Piotrze coś przy filtrze? Tam są dwa opampy, po jednym na kanał które podciągają górę pasma. Ten filtr układowo przypomina mi trochę żyrator. Całość jest dość dziwna, kondensator tłumi tony wysokie a ten aktywny filtr je podciąga. Nie do końca rozumiem sens takiego rozwiązania.
Ogólnie wcisnęli tych opampów mnóstwo. W jednym torze pięć, każdy wprowadza jakieś swoje szumy, zniekształcenia i na końcu mamy sumę wszystkich syfów. Dodam w załączniku o który filtr mi chodzi. Zaznaczyłem na czerwono😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest żyrator o bardzo wysokim poziomie odcięcia. Sam opamp nie jest taki ważny, choć jest tam mocno obciążony pojemnością to dali 4570C bo widocznie uznali że taki wystarczy. Tu bym dyskutował bo 5532 jest dużo bardziej lepszy do tego celu, ale w tamtych czasach musieli go do Japonii importować a to bolało i dawali na siłę 4570C! Więc na początku wstaw Njm5532 będzie poprawa zobaczysz.

Ja tam jeszcze zmieniałem wartości kondensatorów 2,7nF na 1,8nF i odtwarzanie było jakby łagodniejsze i płynne.

 

Bardzo dużo podpowiedzi jest w schemacie do dcd1650ar ale to był niedostępny schemat. Nie wiem jak dziś bo nie jestem mega na bieżąco. Obecnie skupiam się na nowych klockach serii AE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2023 o 22:23, Piotrek608 napisał:

Tak to jest żyrator o bardzo wysokim poziomie odcięcia. Sam opamp nie jest taki ważny, choć jest tam mocno obciążony pojemnością to dali 4570C bo widocznie uznali że taki wystarczy. Tu bym dyskutował bo 5532 jest dużo bardziej lepszy do tego celu, ale w tamtych czasach musieli go do Japonii importować a to bolało i dawali na siłę 4570C! Więc na początku wstaw Njm5532 będzie poprawa zobaczysz.

Ja tam jeszcze zmieniałem wartości kondensatorów 2,7nF na 1,8nF i odtwarzanie było jakby łagodniejsze i płynne.

 

Bardzo dużo podpowiedzi jest w schemacie do dcd1650ar ale to był niedostępny schemat. Nie wiem jak dziś bo nie jestem mega na bieżąco. Obecnie skupiam się na nowych klockach serii AE.

Dzięki Piotrze, faktycznie jest poprawa! Świetna góra i środek pasma, wokal bardzo ładny, czysty przestrzenny. Jest świetnie, lepiej niż w Technics SL-PS7. Mam tylko zastrzeżenia do dołu pasma, tutaj Technics SL-PS7 gra troszkę ładnie, bas jest bardziej kontrolowany, szczegółowy. Na DENONIE bas brzmi prawie tak samo w każdym utworze. Nie wiem czy to problem z nakładaniem się częstotliwości, (harmoniczne parzyste) czy jakiś inny problem ( na przykład ze mną😜

Na razie wymieniłem wszystkie 10szt. opampów na njm5532. Jak przyjdą do mnie kolejne opampy, spróbuję trochę pomieszać. Może się bas poprawi. Wspomniałeś że zmieniałeś kondensatory. Jesteś w stanie powiedzieć dokładnie które (ze schematu)? 
Tak ogólnie, dzięki wielkie za pomoc👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2023 o 09:59, Maciaq napisał:

AD797 od naszych chińskich przyjaciół.

Jak Ty takie opampy w chinach kupujesz to ja się nie dziwie, że nic nie gra. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Muzg napisał:

Jak Ty takie opampy w chinach kupujesz to ja się nie dziwie, że nic nie gra.

AD797 jeszcze nie przyszły do mnie, na razie lecą albo płyną raczej. Wyglądają na oryginalne bo z rozbiórki. Ale to się jeszcze okaże. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

B7CF1813-FFCD-4B81-829A-51E3B621B037.png

32FDDD6A-AB75-4811-BE88-565FCA93DAF1.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kondensatory C379 i C377 te właśnie od układu żyratora.  Wstaw 1800pF jak najlepsze najlepiej było by stryrofleksy 5%-J ale są już nieosiągalne (pomyśleć że za komuny miflex to na tony produkował), wiesz niekoniecznie to musi się podobać:-) Jeden woli ogórki ..drugi ogrodnika córki..

Jakość Basu to wina niewygrzanych kondensatorów Elna SILMIC 3300/50V w zasilaczu..z czasem się poprawi. Odtwarzacz był mało grany! Jak coś jeszcze sobie przypomnę to dam znać.

A i ostrożnie z lutownicą druk fenolo=papierowy w tych odtwarzaczach nie jest najwyższych lotów można łatwo przegrzać i wtedy ścieżki odchodzą! Trochę trzoda jak na cenę tego cd w latach 90..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maciaq napisał:

Ale jak masz Muzg chęć coś podpowiedzieć, to słucham z zaciekawieniem.🤔

Głównie to, że jak chcesz mieć pewność, że coś testujesz, to kupuj elementy z oficjalnych źródeł. Opampy są bardzo chętnie przez chińczyków podrabiane, szczególnie AD797 i OPA627.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotrek608 napisał:

Jakość Basu to wina niewygrzanych kondensatorów Elna SILMIC 3300/50V w zasilaczu..z czasem się poprawi.

Dzięki Piotrze za nieocenioną pomoc. Flaszkę masz u mnie pewną👍

Ale zależność Basu od zasilacza przy CD ?Gdyby tam jakaś większa moc w grę wchodziła, to Ok pełna zgoda. Tutaj mamy niewielkie prądy przecież🤔 Ja myślałem aby dać kondensatorki, powiedzmy 1uF bezpośrednio na nóżkach opampów. Tak od tyłu druku. Takie rozwiązanie powinno mieć większy wpływ. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym denonie jak chcesz poprawić to raczej więcej dadzą kondensatory po stabilizatorach =/-12V  tam są fabrycznie jakieś piździki ASF nippona chyba 47uF zalutowane daj tam najlepszej jakości 470uF/25V do 50V najlepsze były by Elna Silmic ale toto nie do kupienia w pl.

A i jeszcze inna sprawa.. chyba fabrycznie transformator jest wpięty na 220V i trzeba go przepiąć na 240V wtedy przestanie toto się tak wściekle grzać bo trochę to Japończycy zmanianowali.  W razie czego potrzebna będzie ładna fotka z okolic transformatora to ci podpowiem co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotrek608 napisał:

W tym denonie jak chcesz poprawić to raczej więcej dadzą kondensatory po stabilizatorach =/-12V  tam są fabrycznie jakieś piździki ASF nippona chyba 47uF zalutowane daj tam najlepszej jakości 470uF/25V do 50V najlepsze były by Elna Silmic ale toto nie do kupienia w pl.

Ok tylko jakie „dobre” kondensatory teraz są do dostania. Nie wiadomo gdzie i co kupić. Wszędzie rynek bublami zawalony.  Wszędzie jakieś malowanki z Chin. Masakra z tymi częściami. Ostatnio kupiłem w firmie AmpTone „Nichicon 4,7uF bipolar Muse” takie zielone. ESR miały znacznie gorszy od starych ELNA o tych samych parametrach. Co prawda Nichicoy wyglądały przy ELNA jak mysz przy słoniu, a pojemności i napięcia te same. Co tu wybrać? Stały problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Maciaq said:

Co tu wybrać? Stały problem.

mouser i digi, płacisz więcej ale nie musisz dwa razy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Daniel_68412 napisał:

mouser i digi, płacisz więcej ale nie musisz dwa razy

Dzięki Daniel.👍 Pora ruszać na zakupy😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zdumiewa fakt, ze ktoś pisze o TECHNICS SL-PS7 jako o odtwarzaczu który gra. Bez urazy, ale miałem ten badziew chyba z rok i uwarzam że jest to jeden z najgorszych odtwarzaczy jaki kiedykolwiek miałem. Beznadziejny, suchy i plastikowy dźwięk, nie nadający się do słuchania żadnej muzyki.  Proszę napiszcie jaki aspekt dźwięku ten pseudo odtwarzacz przekazuje wiernie ? Nie ma takiego aspektu bo to gra jak plastikowa zabawka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek67 tak w swoim budżecie PS7 to niezły klocek ale w porównaniu do takiego dcd3000 to już słaby sprzęt.

W czasach gdy PS7 był w sklepach miał choćby konkurencję z DCD1450AR czy Yamahą cdX590.. ale było wiele klocków w podobnej cenie gorszych choćby harman karton czy nad.

Ja go lubiałem za takie "misiowanie" dźwięku no i ładny był oraz znakomitą mechanikę miał. O technicsie w pl. nie wolno źle pisać bo podpada się fanom tej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Piotrek608 napisał:

Darek67 tak w swoim budżecie PS7 to niezły klocek ale w porównaniu do takiego dcd3000 to już słaby sprzęt.

W czasach gdy PS7 był w sklepach miał choćby konkurencję z DCD1450AR czy Yamahą cdX590.. ale było wiele klocków w podobnej cenie gorszych choćby harman karton czy nad.

Ja go lubiałem za takie "misiowanie" dźwięku no i ładny był oraz znakomitą mechanikę miał. O technicsie w pl. nie wolno źle pisać bo podpada się fanom tej marki.

Dokładnie tak jak mówisz Piotrek.
Ja kupiłem tego Technics-a bardziej z sentymentu, a nie z uwagi na brzmienie. No i „bardzo dobry” stan wizualny oraz techniczny. Nie jest styrany, jak większość sprzętu z tamtych lat. A wygląd tego akurat modelu jest rewelacyjny! Ten złoty front tacki na CD🥹 no „ja pier..le” dzieło sztuki. Spełniam swoje marzenia z lat 90’ i tyle.😋

21 godzin temu, Piotrek608 napisał:

W tym denonie jak chcesz poprawić to raczej więcej dadzą kondensatory po stabilizatorach =/-12V  tam są fabrycznie jakieś piździki ASF nippona chyba 47uF zalutowane daj tam najlepszej jakości 470uF/25V do 50V najlepsze były by Elna Silmic ale toto nie do kupienia w pl.

A i jeszcze inna sprawa.. chyba fabrycznie transformator jest wpięty na 220V i trzeba go przepiąć na 240V wtedy przestanie toto się tak wściekle grzać bo trochę to Japończycy zmanianowali.  W razie czego potrzebna będzie ładna fotka z okolic transformatora to ci podpowiem co i jak.

Sprawdziłem i wygląda to tak: Zasilanie jest na 230V czyli spoko. Reszta jak na zdjęciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

77EF8C85-7ABA-4E2E-84A4-C27D64DB9027.jpeg

7288D3E6-27F7-432F-BE65-116871F9CB13.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Darek67 napisał:

A mnie zdumiewa fakt, ze ktoś pisze o TECHNICS SL-PS7 jako o odtwarzaczu który gra. Bez urazy, ale miałem ten badziew chyba z rok i uwarzam że jest to jeden z najgorszych odtwarzaczy jaki kiedykolwiek miałem. Beznadziejny, suchy i plastikowy dźwięk, nie nadający się do słuchania żadnej muzyki.  Proszę napiszcie jaki aspekt dźwięku ten pseudo odtwarzacz przekazuje wiernie ? Nie ma takiego aspektu bo to gra jak plastikowa zabawka.

Darku, w takim razie pochwal się nam na jakim sprzęcie Ty słuchasz. Co twoim zdanie jest godne uwagi. Poleć coś, może ja coś zmienię😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o chwalenie się bo to dziecinada , tylko o przestrzeganie potencjalnych kupców przed tym śmieciem.

Ja aktualnie słucham na  ESOUND CD-E5 Signature Edition , ale każdy klocek na 1541 nawet najtańszy zmiecie tego technicsa pod kanapę jednym ruchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Darek67 napisał:

Nie chodzi o chwalenie się bo to dziecinada , tylko o przestrzeganie potencjalnych kupców przed tym śmieciem.

O Bożeee… Darek nazwał tego Technicsa  „śmieciem” 🥺 Piotrek powiedz coś. Ja nie mogę pisać, łzy mi oczy zalały. Nic nie widzę😭

A tak na poważnie, to chodziło Ci Piotrku o te kondensatorki w zasilaniu. C403, C404 Zamówię chyba Panasonic LOW ESR może coś w okolicy 1000uF ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Darek jesteś okrutny, zły i wstrętny. Żartuje oczywiście😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko każdemu pasuje co lubi...mi prywatnie najbardziej pasują milaczki z DCD2560 czyli AD1862N.. ale baaardzo długo miałem DCD-S1 z PCM1702P-K  i też fajnie grał, z wielkim żalem sprzedałem za grosze.. ale życie, co zrobić.

Tak to te kondensatory dokładnie co zaznaczyłeś. Obok na schemacie jest napis 470/50V ARS i te grają tam rzeczywiście najlepiej, na allegro są obecne Silmici z białej seri 470/25V i są dobrej jakości produkowane w Malezji i są ok chyba po 16zł sztuka.. troszkę dłużej się wygrzewają ale kupowałem i są ok. Sprzedający ma ksywke mercor czy merlin jakos tak.

Zresztą ja tam wstawiałem nawet nippon LXV 1000uF i też fajnie grały. Możesz posprawdzać co spasuje na ucho, na kondy Panasonica trzeba brać poprawkę bo dochodzą do siebie z 2 tygodnie, dają bardzo czysty dźwięk, takie miałem odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrażający, Brudni, źli taki był  kiedyś film. Nie oglądałem go jednak 😀.. Mi chodzi tylko o to żeby posiadacze tego czegoś byli świadomi co to jest. Czasami ludzie słuchają latami takiego badziewia nie mając porównania. Ciągle mam w pamięci, zdanie które wypowiedział mój kolega który słucha muzyki tyle co ja czyli kilkadziesiąt lat. Na moje pytanie dlaczego nie zmieni swojego odtwarzacza cd na lepszy ( a miał jakiegoś technicsa ) on powiedział że przecież wszystkie odtwarzacze grają tak samo więc po co ma zmieniać. Ręce opadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he miałem kolegę który kiedyś w zamierzchłych czasach kupił w SALONIE..audio Salonowego Marantza Cd-53.. no zabrakło wtedy chłopu kilka złotych do modelu 63 i mimo moich namów że niedaleko jest bank i wypłacę mu z konta te brakujące wtedy aż 120zł ( w 1998 roku to było dużo) ( nie rządził jeszcze nami błogosławiony ojciec Jarosław coś Polskę) to kupił tą 53. No i mineło kilka lat bodajże w 2005 roku radziłem mu wymianę na coś lepszego...  Niee  szkoda kasy! usłyszałem..pech chciał, że kilka tygodni potem padł mu pasek od wyjazdu kieszeni.. więc aby całkiem chłopa nie pozostawiać bez muzyki w zamian pożyczyłem mu swego owczesnego woła roboczego DCD2560 (tak jakoś zawsze lubiałem ten model).. mineło kilka dni.... telefon... i cytuję: " Piotrek wypxxx tego marantza przez balkon.. to wogóle nie gra!".. taka jest metoda na niedowiarków:-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.