Skocz do zawartości
IGNORED

Rt Project Dac One


jaszcze1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, absinth3 napisał:

Regulacja głośności cyfrowa, hybrydowa czy na końcówce?

W dacu jest pokrętło. Przez pilota też działa, a jak to jest zrobione, to nie wiem. W każdym razie nie w końcówce. Powyżej jest zdjęcie z wnętrza. Może jest wstawiona ta dodatkowa karta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, jaszcze1 napisał:

W dacu jest pokrętło. Przez pilota też działa, a jak to jest zrobione, to nie wiem. W każdym razie nie w końcówce. Powyżej jest zdjęcie z wnętrza. Może jest wstawiona ta dodatkowa karta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na dole jest o drabince do regulacji, ale to opcja. Ja takowej nie mam, jest tylko regulacja cyfrowa. Ostatnio też podłączyłem bezpośrednio na końcówki, ale przez b. marne IC i - o dziwo dało się słuchać.

To mnie właśnie ciekawi czy Twój ma tę drabinkę, czy też cyfrowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, absinth3 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na dole jest o drabince do regulacji, ale to opcja. Ja takowej nie mam, jest tylko regulacja cyfrowa. Ostatnio też podłączyłem bezpośrednio na końcówki, ale przez b. marne IC i - o dziwo dało się słuchać.

To mnie właśnie ciekawi czy Twój ma tę drabinkę, czy też cyfrowo?

Patrzę na zdjęcie z poprzedniej strony i nie widzę drabinki. Nie widzę też gdzie to sie ten moduł wpina. A jak wygląda regulacja z drabinką? Pilotem? Kupiłem używany dac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz chyba do nich pisać albo lepiej dzwonić

może po nr seryjnym się zorientujecie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, absinth3 napisał:

Musisz chyba do nich pisać albo lepiej dzwonić

może po nr seryjnym się zorientujecie?

 

Spróbuję. Jeśli jeszcze istnieją, bo nie widzę aktualnych wiadomości w necie. Wszystko sprzed lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 22:02, jaszcze1 napisał:

Spróbuję. Jeśli jeszcze istnieją, bo nie widzę aktualnych wiadomości w necie. Wszystko sprzed lat. 

Pisałem na pocztę do nich, z pół roku temu i odpowiedzieli mi, w sprawie kabla USB. Kupiłem od Fiskusa i nie chciał współpracować z Dac ONE. Okazało się, że z tym kablem nie będzie śmigać, bo Fiskus na jednej żyle oszczędzał. Na zwykłym od drukarki dziabało.

Też jestem ciekawy o tę drabinkę, bo może i ja bezpośrednio pod ML 27,5 bym podpiął

Czy warto i czy można samemu drabinkę wstawić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, daru0105 napisał:

Okazało się, że z tym kablem nie będzie śmigać, bo Fiskus na jednej żyle oszczędzał. Na zwykłym od drukarki dziabało.

Na streamerze auralic aries G1/2 jest problem z niektórymi dakami- u mnie połączenie DAC One po USB zadziałało dopiero jak wpiąłem iFi Defender z zasilaniem 5V/2A lub ładowarkę, ale musiała mieć 2A, bez zasilania też była cisza. Było to opisane na forum Auralica; ludzie mieli ten problem z różnymi dakami, próbowali różnych kabli, niektóre- jak Twój drukarkowy grały lub nie.

A Fikus może sprzedawał bez żyłki zasilającej, bo mówią, że bez niej kabel USB lepiej brzmi. Myślałem nad kablu USB bez linii zasilającej z przejściówką 5V/2A ale przy daku. Przeszło mi- słucham tylko po AES/EBU, bo gra ładniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem - drabinka ma poprawić dźwięk przy niższych głośnościach. Trzeba wysłać do producenta na wymianę. Zresztą jest to opisane w drugim wątku o którym zapomniałem, bo się słabo wyszukuje.

Polecają też wymianę kondensatorów na V capy. Podobno wszyscy są po tej zamianie zadowoleni. 

Ktoś się orientuje czy w wersji lampowej są kondensatory na wyjściu i jakie? Gdzieś czytałem, że nie ma ale nie wiem czy to w tym dacu. Nie mogę teraz tego znaleźć. Na pierwszej stronie wątku jest zdjęcie wnętrza ale nie wiem co robią kondensatory które widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jaszcze1 napisał:

Rozmawiałem - drabinka ma poprawić dźwięk przy niższych głośnościach. Trzeba wysłać do producenta na wymianę. Zresztą jest to opisane w drugim wątku o którym zapomniałem, bo się słabo wyszukuje.

Polecają też wymianę kondensatorów na V capy. Podobno wszyscy są po tej zamianie zadowoleni. 

Ktoś się orientuje czy w wersji lampowej są kondensatory na wyjściu i jakie? Gdzieś czytałem, że nie ma ale nie wiem czy to w tym dacu. Nie mogę teraz tego znaleźć. Na pierwszej stronie wątku jest zdjęcie wnętrza ale nie wiem co robią kondensatory które widać.

Czytałem, że w tranzystorowej nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety się poddaję i dałem ogłoszenie, że sprzedam albo zamienię ten dac. Najchętniej na taki sam tranzystorowy. Lampowy kompletnie  nie zgrywa się  z moimi wzmacniaczami lampowymi. Ze wzmacniaczami tranzystorowymi gra kapitalnie, ale poszedłem w lampę i lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jaszcze1 napisał:

Ja niestety się poddaję

Grasz po USB czy spdif?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, jaszcze1 said:

Ja niestety się poddaję i dałem ogłoszenie, że sprzedam albo zamienię ten dac. Najchętniej na taki sam tranzystorowy. Lampowy kompletnie  nie zgrywa się  z moimi wzmacniaczami lampowymi. Ze wzmacniaczami tranzystorowymi gra kapitalnie, ale poszedłem w lampę i lipa.

a jakich innych lamp próbowałeś w tym dacu oprócz tanich robionych przes sylvanię "philipsów" 5963 z lat 80-tych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze lampy ECC82 (5963) jakie mam to Siemens z tzw. srebrnymi anodami:

ECC82-Siemens-silver-nickel-plates.jpg

s-l1600.jpg

 

Mi osobiście bardziej podeszły Mullardy, gęściejsze i cieplejsze,

long plate:

s-l1600.jpg

i short plate:

MULLARD-ECC82-extra-big-15911-220.jpg

 

Dzisiaj takie lampy troche kosztuj ale ... mając takiego DACa i grać na tym:

6fa9e0ad46878c1051727a4d1957

 

to wielki grzech.

 

To tak jakbyś do Mercedesa klasy S kupił zimówki Dębicy 🙂 .

 

Ale nawet RCA clear top grają fajnie, wystepują często pod brandem CONN, na początek fajne lampy:

46781abf4e1eab64832a15309b27

 

Stare ale jare, popatrz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, absinth3 napisał:

Grasz po USB czy spdif?

spdif. Np. z Electronem ORT, jakby efekt lampowy ze wzmacniacza, sumuje się z efektem lampowym z daca i mam Piąkną barwę, dźwięczność i wszystko, ale dźwięk staje tak lejący i słodki jak miód. Nie dla mnie.

8 minut temu, Airmike napisał:

a jakich innych lamp próbowałeś w tym dacu oprócz tanich robionych przes sylvanię "philipsów" 5963 z lat 80-tych?

Tylko tych philipsów. Nic nie wymieniałem bo nie mam innych. Nie wydaje mi się, że to kwestia lamp, bo inne lampy nie dadzą chyba ostrości tranzystora, a to chyba jest potrzebne do pary z Electronem, a z kolei DAC ONE, podłączony bezpośrednio do końcówki w klasie D gra świetnie, ale nie wyrzucę Blazebirda zbalansowanego.

2 minuty temu, pmcomp napisał:

Najlepsze lampy ECC82 (5963) jakie mam to Siemens z tzw. srebrnymi anodami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale nawet RCA clear top grają fajnie.

Tam wchodzi 6 szt. A już mam opór przed wydawaniem kasy w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jaszcze1 napisał:

spdif. Np. z Electronem ORT, jakby efekt lampowy ze wzmacniacza, sumuje się z efektem lampowym z daca i mam Piąkną barwę, dźwięczność i wszystko, ale dźwięk staje tak lejący i słodki jak miód. Nie dla mnie.

 

Czyli Mullard nie dla ciebie, potrzebujesz Siemens silver plate albo któres Telefunkeny.

12 minut temu, jaszcze1 napisał:

spdif. Np. z Electronem ORT, jakby efekt lampowy ze wzmacniacza, sumuje się z efektem lampowym z daca i mam Piąkną barwę, dźwięczność i wszystko, ale dźwięk staje tak lejący i słodki jak miód. Nie dla mnie.

Tylko tych philipsów. Nic nie wymieniałem bo nie mam innych. Nie wydaje mi się, że to kwestia lamp, bo inne lampy nie dadzą chyba ostrości tranzystora

 

Zdziwiłbyś się. Lampa to taki "audiofilski komponent", który wprowadza najwięcej zmian w dżwieku np. w porównaniu do wszelkiej maści kabli. Nawet więcej niż wymiana kondensatorów. A te Jantzeny które siedzą u Ciebie też nie są najwyższych lotów.

 

A ja tobie sie dziwię, że kupiłeś lampowy sprzęt z wyższej półki i siedzisz ciagle na lampach stockowych. Masz o tyle problem, że potrzebujesz ich aż 6. W takich ilościach mam jedynie ECC83 i E88CC. ECC82 już dawno nie używałem. Nie pomogę ci.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, pmcomp said:

Najlepsze lampy ECC82 (5963) jakie mam to Siemens z tzw. srebrnymi anodami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale nawet RCA clear top grają fajnie.

siemens ECC82 chrome/nickel nikt nie wie na pewno ale wszyscy posługują się określeniem silver. to lampy z bardzo wysokiej brzmieniowo ligi, krótko produkowane. jak kiedyś dorwę zajechaną sztukę albo któraś mi się skończy zbiję banię i oddam do analizy z czego to jest wykonane

 

5 minutes ago, jaszcze1 said:

spdif. Np. z Electronem ORT, jakby efekt lampowy ze wzmacniacza, sumuje się z efektem lampowym z daca i mam Piąkną barwę, dźwięczność i wszystko, ale dźwięk staje tak lejący i słodki jak miód. Nie dla mnie.

Tylko tych philipsów. Nic nie wymieniałem bo nie mam innych. Nie wydaje mi się, że to kwestia lamp, bo inne lampy nie dadzą chyba ostrości tranzystora, a to chyba jest potrzebne do pary z Electronem, a z kolei DAC ONE, podłączony bezpośrednio do końcówki w klasie D gra świetnie, ale nie wyrzucę Blazebirda zbalansowanego.

takie lampy to można wsadzać do daca za 2k a nie za 20k. Jeżeli wymiana lamp na inne, mniej "syropowe", szybsze dźwiękowo,  nie wyprowadzi tego daca na prostą (czyt. tak jak lubisz) to znaczy że problem jest z samym urządzeniem, bo dobre urządzenie gra tak jak lampy pozwalają. Obstawiam że jeszcze nie słyszałeś co on w ogóle potrafi. zmień lampy zanim stracisz kase na sprzedaży/wymianie. mogę Ci pomóc i nie musisz od razu kupować. zdecydujesz po sprawdzeniu. napisz na priv. jak Cie to interesuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Airmike napisał:

mogę Ci pomóc i nie musisz od razu kupować. zdecydujesz po sprawdzeniu. napisz na priv. jak Cie to interesuje

Korzystaj z okazji bo warto. Ja jak napisałem nie mam tylu ECC82 jednego rodzaju.

 

 

16 minut temu, Airmike napisał:

siemens ECC82 chrome/nickel nikt nie wie na pewno ale wszyscy posługują się określeniem silver.

No tak sie przyjeło je nazywać, chyba dlatego że anody wyglądają jak srebrne 😉 .

 

 

29 minut temu, pmcomp napisał:

Ale nawet RCA clear top grają fajnie, wystepują często pod brandem CONN, na początek fajne lampy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Stare ale jare, popatrz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stawiam dulary przeciw orzechom, że nawet te lampy dadzą ci poprawę w kierunku w którym podążasz. A są tanie.

Popatrz na to porównanie z linku powyżej, nie da się wkleic samego obrazu tutaj niestety.

 

EDIT: popatrzyłem na eBay ... jak one zdrożały. trzeba było 5 lat temu kupić wagon. Teraz od 30-50 EUR za szt. Kiedyś za 30 EUR można było kupić kwadrę.

 

 

NOS, NIB i facet ma ich trochę: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niezła cena? No cóż, taki mamy klimat 🙂 .

6 lap 1000 EUR ale ... jak zagra i podpasuje właścicielowi to kapcie spadną. pewnie ze 200 EUR mozna urwać. Sprawdzony sprzedawca.

BTW są tańsze z gorszymi parametrami ale ... ciężko wtedy będzie dorwać 6 szt. Trza na raty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clear topy sprawdzają się tam gdzie w systemie trzeba trochę zdjąć z dołu pasma i złapać za jaja. bardzo detaliczne, przestrzenne, szybkie - dobre lampy. W "równym systemie" ta lampa może powodować niechciane "rozjaśnienie" czy jak kto woli - mniejsze podkreślenie dołu pasma. Także do ostrożnej konfiguracji, ale świetnie się je miesza jako uzupełnienie z innymi lampami.

W ogóle częsty błąd to jest wsadzanie w każdym stage'u lamp tego samego wykonania i tego samego producenta. W systemach wielolampowych wręcz trzeba mieszać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pmcomp napisał:

 

6 lap 1000 EUR ale ... jak zagra i podpasuje właścicielowi to kapcie spadną. pewnie ze 200 EUR mozna urwać. Sprawdzony sprzedawca.

BTW są tańsze z gorszymi parametrami ale ... ciężko wtedy będzie dorwać 6 szt. Trza na raty.

Uppps ... wycofuję się ... gośc z Wietnamu 😉 .

5 minut temu, Airmike napisał:

Clear topy sprawdzają się tam gdzie w systemie trzeba trochę zdjąć z dołu pasma i złapać za jaja. bardzo detaliczne, przestrzenne, szybkie - dobre lampy. W "równym systemie" ta lampa może powodować niechciane "rozjaśnienie" czy jak kto woli - mniejsze podkreślenie dołu pasma. Także do ostrożnej konfiguracji, ale świetnie się je miesza jako uzupełnienie z innymi lampami.

W ogóle częsty błąd to jest wsadzanie w każdym stage'u lamp tego samego wykonania i tego samego producenta. W systemach wielolampowych wręcz trzeba mieszać!

Własnie dlatego je poleciłem. Wygląda na kierunek zmian preferowany przez właściciela. Zdjęcie syropu.

Oczywiście w danej konfuguracji systemowej, bo w innej może byś inaczej. I to jest właśnie piekne w lampach, przez ich zmianę można sobie dany klocek dopasować do własnych upodobań i brzmienia całego systemu. Oczywiście jak się je ma i ma sie doświadczenie jak grają. Na szczęście tutaj sprawdza się to raczej z opisami w necie.

 

Mieszać i owszem. Jak się je ma 🙂 🙂 🙂 . Ale np. w moim sprzedanym już pre Audio Research najlepiej u mnie sprawdziły się 4 szt CCa. Nawet Buggle Boye były "gorsze".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie jest kluczowe. Czasami sprawę można załatwić nadspodziewanie tanio aby uzyskać "wystarczającą" poprawę.  Ale w najlepszych urządzeniach i systemach po prostu zasada, że droższe lampy są dlatego droższe że grają lepiej sprawdza się za każdym razem. Oczywiście tu także w ramach lamp z tej samej ligi jakościowej, zdarza się że akurat tańsza czy mniej hype'owana lampa akurat zagra lepiej/lepiej się wpisze. I wtedy radość jest podwójna bo za mniej mamy więcej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jaszcze1 napisał:

Ja niestety się poddaję i dałem ogłoszenie, że sprzedam albo zamienię ten dac.

Znalezienie posiadacza tego DAC w tranzystorze, który chciałby zamienić się na wersje lampową to ... jak trafić 6-kę w totolotka 🙂 .

Przy sprzedaży stracisz co najmniej połowę czyli ok. 11 tys zł. Za tą cenę kupisz topowy zestaw lamp Siemens czy Telefunken za mniej więcej połowę tej straty, a druga połowa zostanie ci na wymianę kondensatorów.

Ale jeśli bardzo chcesz go sprzedać to ja zaproponuje ci, w ciemno, 9.000 zł.

Pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.. i znowu wygrzebuję go ze skrzynki.

Mam 2szt FullMusic (wiem, że to nie jest nie wiadomo co, ale ale tylko takie mam) wstawię do sekcji niezbalansowanej i zobaczę co będzie. Pomęczę go jeszcze w różnych konfiguracjach sprzętowych. Mam też 12AX7 Sophia, stare Mullard i Psvane i chyba Shouguang ale nie wiem czy można je włożyć bez ryzyka. Chociaż kiedyś w innym wzmacniaczu pomyliłem 12AX7 z 12AU7 i nic się nie stało.

Wiem, że lampy brzmią różnie i wiele zmieniają. Mam takie za 50zł i 2tys szt. też. Ale akurat nie 12AU7.

3 minuty temu, pmcomp napisał:

Znalezienie posiadacza tego DAC w tranzystorze, który chciałby zamienić się na wersje lampową to ... jak trafić 6-kę w totolotka 🙂 .

Przy sprzedaży stracisz co najmniej połowę czyli ok. 11 tys zł. Za tą cenę kupisz topowy zestaw lamp Siemens czy Telefunken za mniej więcej połowę tej straty, a druga połowa zostanie ci na wymianę kondensatorów.

Ale jeśli bardzo chcesz go sprzedać to ja zaproponuje ci, w ciemno, 9.000 zł.

Pozdro

 

Jeśli nie znajdę zamiennika, to pogadamy. Cena jak w ogłoszeniu: 12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszcze1

ee.. 2kzł. na lampy na wszystkie stage max. załatwiają sprawę w tym dacu (jest opcja że nawet jedna para tych 5963 co już masz mogłaby zostać bo nie będzie mieć wielkiego znaczenia dla całości.

5k to już na wypasie i trzeba by poszukać co tu znaleźć żeby tyle kosztowało.

full music 12au7 - do *upy, szkoda wyjmować ze skrzynki. 12ax7 nie pchaj w miejsce 12au7, "nic się nie stanie" ale nic dobrego także, takie rzeczy to gitarowcy robią w swoich piecach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jaszcze1 napisał:

Ufff.. i znowu wygrzebuję go ze skrzynki.

Mam 2szt FullMusic (wiem, że to nie jest nie wiadomo co, ale ale tylko takie mam) wstawię do sekcji niezbalansowanej i zobaczę co będzie. Pomęczę go jeszcze w różnych konfiguracjach sprzętowych. Mam też 12AX7 Sophia, stare Mullard i Psvane i chyba Shouguang ale nie wiem czy można je włożyć bez ryzyka. Chociaż kiedyś w innym wzmacniaczu pomyliłem 12AX7 z 12AU7 i nic się nie stało.

 

12AX7 i 12AU7 mają inne wzmocnienie.

Nie wsadzaj żadnych Chińczyków, szkoda się męczyć. One nie mają startu do NOSów.

A co do kondensatorów te niebieskie to Jantzen Audio Standard Z-cap 10uF po 35 zł/szt. Nic lepszego tu raczej nie wsadzisz bo jest totalny brak miejsca. Te czerwone pionowo wyglądają na znacznie lepsze Jantzen Audio Superior Z-Cap, nie widac jaka pojemność ale stawiam (po wielkości) na ok. 1,5uF po ok. 65 zł/szt. Chłopaki nie poszaleli ale zapewne mieli budget jaki mieli. Moża się pomęczyć i zamiast tych czerwonych dobrać coś lepszego, w zalezności co one tam "robią". Mało miejsca, trzeba by je było odsunąć ale to dobrze bo moim zdaniem są blisko lampy i wcześniej czy później będą schnąć.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Airmike napisał:

@jaszcze1

ee.. 2kzł. na lampy na wszystkie stage max. załatwiają sprawę w tym dacu (jest opcja że nawet jedna para tych 5963 co już masz mogłaby zostać bo nie będzie mieć wielkiego znaczenia dla całości.

5k to już na wypasie i trzeba by poszukać co tu znaleźć żeby tyle kosztowało.

full music 12au7 - do *upy, szkoda wyjmować ze skrzynki. 12ax7 nie pchaj w miejsce 12au7, "nic się nie stanie" ale nic dobrego także, takie rzeczy to gitarowcy robią w swoich piecach.

Ok. dzięki za info.

Jestem gotów kupić dobre lampy, ale tyle nakupowałem w ciemno, że już wytworzył mi się opór. Zwłaszcza, że obawiam się, że zmiana lamp, pomimo że podniesie walory dźwiękowe daca, może nie polepszyć współpracy z moimi wzmacniaczami, bo może te pary akurat tak mają, bez względu na lampy.

7 minut temu, pmcomp napisał:

12AX7 i 12AU7 mają inne wzmocnienie.

Nie wsadzaj żadnych Chińczyków, szkoda się męczyć. One nie mają startu do NOSów.

A co do kondensatorów te niebieskie to Jantzen Audio Standard Z-cap 10uF po 35 zł/szt. Nic lepszego tu raczej nie wsadzisz bo jest totalny brak miejsca. Te czerwone pionowo wyglądają na znacznie lepsze Jantzen Audio Superior Z-Cap, nie widac jaka pojemność ale stawiam (po wielkości) na ok. 1,5uF po ok. 65 zł/szt. Chłopaki nie poszaleli ale zapewne mieli budget jaki mieli. Moża się pomęczyć i zamiast tych czerwonych dobrać coś lepszego, w zalezności co one tam "robią". Mało miejsca, trzeba by je było odsunąć ale to dobrze bo moim zdaniem są blisko lampy i wcześniej czy później będą schnąć.

Pozdro

Ale kontaktowałem się z producentem. Proponował wymianę na Vcap ODAM. Różnica podobno jest znacząca i każdy jest po takiej zmianie jest zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Znalezienie posiadacza tego DAC w tranzystorze, który chciałby zamienić się na wersje lampową to ... jak trafić 6-kę w totolotka 🙂 .

 

Jeśli ktoś ma system na tranzystorach, to dac lampowy może wnieść dużo dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, jaszcze1 napisał:

to dac lampowy

Ja mam dac one dual z lampami i końcówki na lampach i wcale nie mam wrażenia ślamazarności dźwięku. System SE więc sygnał z daka wychodzi po RCA. Ale do daka wchodzi po AES/EBU. Porównanie z RCA czy toslink wykazało niewielkie uspokojenie w porównaniu z AES/EBU, może większą jedwabistość RCA, ale nadmierną gładkość. Więc gram po AES/EBU jako sygnałowym. Analog po RCA. 

V-Capy TFTF były wymieniane w końcówkach na CuTF i cedeku na OIMP i to były zmiany dobre, zwłaszcza OIMP. W DAC One nic nie zmieniałem.

Przeciekawa sprawa z tą niezgodnością...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, absinth3 napisał:

Ja mam dac one dual z lampami i końcówki na lampach i wcale nie mam wrażenia ślamazarności dźwięku. System SE więc sygnał z daka wychodzi po RCA. Ale do daka wchodzi po AES/EBU. Porównanie z RCA czy toslink wykazało niewielkie uspokojenie w porównaniu z AES/EBU, może większą jedwabistość RCA, ale nadmierną gładkość. Więc gram po AES/EBU jako sygnałowym. Analog po RCA. 

V-Capy TFTF były wymieniane w końcówkach na CuTF i cedeku na OIMP i to były zmiany dobre, zwłaszcza OIMP. W DAC One nic nie zmieniałem.

Przeciekawa sprawa z tą niezgodnością...

Nie wiem czy ktoś da radę przez poniższe przebrnąć, ale konkluzja jest chyba taka, że czym więcej lamp poza Dac One, tym bardziej dźwięk jest posklejany. Czym więcej tranzystorów, tym lepiej i wtedy widać, że to świetny dac. Czy to jest wina kiepskich Philipsów? Nie wiem.

Dac One, ze wzmacniaczem hybrydowym słuchawkowym, po RCA, dość neutralnym, szczegółowym i dynamicznym na 2 szt 12AX7 i 2szt. EL84 gra świetnie. W porównaniu z dac tranzystorowym bardzo dynamicznym i szczegółowym, Dac One trochę jakby w zwolnionym tempie ale akceptowalnie i przyjemnie, pewnie z całym bogactwem, które może dać.

Dac One, z lampowym słuchawkowym WBA Electron ORT, po RCA, (z 2A3 EML, 6F8G Tungsol i tymi czterema z tyłu ruskimi z miga 25), ma już dźwięk tak sklejony, kołyszący, lejący się, że nie nadaje się nawet do spania, bo nie daję rady tego słuchać nawet przed snem. Z tranzystorowym Primare DAC 30 jest bajka.

Dac One, z pre lampowym WBA Blazebird zbal. po XLR , (z 2A3 FullMusic i 6F8G Sylvania) i końcówką Primare A35.2, podobnie jak wyżej, trochę inaczej ale też słabo. Dźwięk sklejony bez mikrodynamiki. Z Primare DAC 30 jest dobrze, na tyle na ile pozwalają lampy. 

Dac One, bezpośrednio do końcówki Primare A35.2 - jest wszystko: dynamika, mikrodynamika, szczegóły i widać potencjał. Gdyby tylko dało się posterować barwą przedwzmacniaczem. No ale mam lampowy i się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jaszcze1 napisał:

Gdyby tylko dało się posterować barwą przedwzmacniaczem. No ale mam lampowy i się nie da.

Dreszczowiec!

U mnie końcówki są lampowe, analogowa sekcja wzmocnienia w cedeku (przez którą idą wszystkie sygnały analogowe) z lampką i dac one zgrywa się dobrze. Ale fakt- końcówki nie mają cech typowej lampy.

Z tego co Kolega pisze wynika, że bez dodatkowych nakładów się nie obejdzie- czy to w okablowaniu, czy to w pre a może mod dac one? Nic odkrywczego, ale trzymam kciuki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem wcześniej już jest nieaktualne. Powyciągałem wszystko co mam do słuchawek, zrobiłem dzisiaj stanowisko testowe, popodmieniałem lampy, kabelki i nie chcę już innego daca. Mój RT PROJECT DAC ONE już gra tak piszą w recenzjach i @pepe w drugim wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 666153377_DACONE21.thumb.jpg.4312f8d5949f696162a9965e8596e86f.jpg

Nie wiem czy coś było niewygrzane, czy lampy nie stykały, czy za bardzo chciałem usłyszeć dynamikę jak z MOSFETów Primare i się zafiksowałem, czy coś innego, ale teraz mam takie bogactwo faktur, głębi i realizmu, że nie przeszkadza mi trochę mniejsza dynamika niż w tranzystorowym. Bezpośrednie porównanie pokazuje wprawdzie, że Primare DAC 30 mikrodynamiką wyrywa z butów w zestawieniu z DAC One, ale za to DAC One wyrywa bogactwem wszystkiego innego. A dynamikę też ma świetną.

Sorry za zamieszanie. 

Ewentualnie, gdyby ktoś był zainteresowany zamianą na wersję tranzystorową, albo dualną, to zapraszam, pogadamy, ale już  nie jestem przekonany, że chcę zamieniać.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.