Skocz do zawartości
IGNORED

Topping E30 II PRZETESTUJ I WYGRAJ !


Audiomagic.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Piopio napisał:

Ale różnica w cenie przeogromna - 799 zł kontra ponad 15K

Różnica w cenie 20-krotna więc zaskoczeniem byłoby, gdyby celebryta nie skopał tyłka ubogiemu krewnemu. Coś jak w meczu Argentyna-Polska na mundialu :). 

A jak wygląda porównanie z nie 20 a 2-krotnie droższym SU-9, które miałeś. Tu już raczej nie powinno być chyba takiej różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wito76 napisał:

Różnica w cenie 20-krotna więc zaskoczeniem byłoby, gdyby celebryta nie skopał tyłka ubogiemu krewnemu. Coś jak w meczu Argentyna-Polska na mundialu :). 

A jak wygląda porównanie z nie 20 a 2-krotnie droższym SU-9, które miałeś. Tu już raczej nie powinno być chyba takiej różnicy.

Bezpośrednio nie porównywałem. Jednak SMSL SU-9 jest też bezapelacyjnie lepszy. Nic w tym dziwnego patrząc na budowę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"Ostatnio" miał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z tego co wiemy. Teoretycznie słuchacz nr 10 powinien teraz mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wito76 napisał:

"Ostatnio" miał @Piopio z tego co wiemy. Teoretycznie słuchacz nr 10 powinien teraz mieć.

Ja posłałem dalej. Paczka odebrana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piopio napisał:

Ja posłałem dalej. Paczka odebrana. 

Właśnie czekam aż do paczka dojdzie. Jutro prawdopodobnie będzie u mnie, gdyż dzisiaj została wysłana 🙂

Dam znać co i jak. Pierwsze wrażenia, z czym będzie porównywany przetwornik itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Rafał_79 napisał:

Właśnie czekam aż do paczka dojdzie. Jutro prawdopodobnie będzie u mnie, gdyż dzisiaj została wysłana 🙂

Dam znać co i jak. Pierwsze wrażenia, z czym będzie porównywany przetwornik itp.

Witam,

przetwornik dzisiaj otrzymałem. Dziękuję z tego miejsca mojemu poprzednikowi za dostarczenie sprzętu 🙂

Obecnie od chyba około 10 lat korzystam z przetwornika AudioBlock DAC100 a zatem z tym sprzętem będę bezpośrednio porównywać otrzymanego Toppinga E30 II. A jako ciekawostkę napiszę, że AudioBlock (za 2050 zł w ówczesnych czasach) zastąpił u mnie (tyle już lat temu) Hegla HD20. Niby ten Hegel grał poprawnie, ale nie wciągająco. Jak dla mnie nienaturalnie rozszerzał scenę muzyczną zarówno na boki jak i w górę. Był też trochę zbyt szczegółowy a za mało wciągający (czy angażujący) w muzykę. Testowałem jakieś 3 lata temu przetwornik Denafrips Ares i... nie przekonał mnie. AudioBlock został na miejscu. Mam natomiast chęć przetestować w tym roku (ale nie "na już") Merason Frerot oraz Vincent DAC-7.

Poza przetwornikiem AudioBlock DAC 100 resztą mojego toru audio to:

- Creek 100A

- Studio 16 Hertz Minas Anor 3s

- Onkyo C-7070 (jako transport)

- kable głośnikowe Chord Odyssey

- reszta okablowania - każdy po maks. 50 zł/sztukę 🙂 gdyż testowałem np. różne droższe "koaksjalne" i moje uszy mówią, że różnicy nie słyszą (a zwracam uwagę na jakość dźwięku, oj tak). No dobra, kiedyś usłyszałem wyraźną zmianę po wpięciu pomiędzy źródłem a wzmacniaczem kabli z warstwą nośną srebrną a nie miedzianą. Tylko, że te zmiany, które one wniosły nie interesowały mnie. A cena była jakaś dość kosmiczna.

Testować Toppinga będę przede wszystkim po kablu coaxial z CD'ka (to dla mnie najważniejsze). Sprawdzę też po kablu optycznym z komputera (po prostu muzyka z Youtube).

Dzisiaj posłuchałem już:

- cały album DADAWA - Sister Drum z Youtube

- Loreena McKennit - The book of secrets z CD

 

Pierwsze wrażenia:

Po pierwsze po przeczytaniu instrukcji - obsługa Toppinga niczym mnie nie zaskoczyła i jest prosto i przejrzyście - podoba mi się (ale instrukcję trzeba przeczytać).

Pobór prądu:

- tryb stand-by: 1,9 W

- tryb pracy: co ciekawe, w zależności od wejścia optycznego (między 2,5 a 3,4 W)

 

Muzycznie - pierwsze luźne spostrzeżenia:

Przesłuchałem oba albumy od początku do końca bez zmiany natężenia dźwięku w międzyczasie. Jest dobrze, a raczej jak na tą cenę sprzętu jest przynajmniej dobrze. Ani raz nie miałem ochoty "skoczyć" do kolejnego utworu, bo coś jest nie tak... I tak do końca albumu angażujące słuchanie i na ostatnim utworze nie chcę, żeby się już kończył... Zatem naprawdę jest przynajmniej dobrze. W kontekście ceny - chyba bardzo dobrze. Ale posłucham jeszcze (z chęcią !).

Także pierwsze półtorej godziny miło spędzone z Toppingiem. Nie twierdzę, że jest lepszy od mojego AudioBlock'a. To się okaże jeszcze po dłuższym słuchaniu różnej muzyki. Natomiast już wiem, że będą to przyjemne odsłuchy.

Napiszę recenzję za kilka dni. Mam nadzieję, że uda się, żeby była nie za długa, w miarę rzetelna i konstruktywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 16:47, zibi69 napisał:

Witam, topping właśnie podłączony, podłączony po coaxial z allo digione, tidal pierwsze wrażenie już mogę napisać że w porównaniu do poprzednika smsl sanskrit 10 mk 2, jest lepsza stereofonia, jest szczegółowy, miły w słuchaniu, zasilanie liniowe od chińczyka, wieczorem usiądę na spokojnie, ale już słyszę ze ten mały smyk sporo potrafi, reszta toru to denon 1500 ae i kolumny monitor audio silver 500. 

Szkoda że nie napisałeś recenzji bo jestem ciekaw jak grał z tym wzmacniaczem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym nadałem przetwornik do paczkomatu, żeby kolejny użytkownik (gokar83) mógł posłuchać i przetestować.

Tym samym jednocześnie dziękuję założycielowi tego wątku, czyli firmie Audiomagic.pl za inicjatywę, zorganizowanie sprzętu do testów i cierpliwość do nas jako słuchaczy 🙂

Postaram się umieścić recenzję Toppinga tutaj na forum w dniu jutrzejszym (a najpóźniej po jutrze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2023 o 22:10, Igor K napisał:

Szkoda że nie napisałeś recenzji bo jestem ciekaw jak grał

No mi właśnie też zabrakło w tym wątku trochę więcej dyskusji, wymiany opinii, porównań. Szkoda, bo to naprawdę fajny DAC i przede wszystkim fantastyczny stosunek jakości grania do ceny. Nikt z recenzentów nie napisał, że jest mistrzem, ale E30 II nie chce nim być. Pozycjonuje się w pewnej półce i mimo, że kosztuje poniżej 1k to bez problemu podskakuje sprzętom tym o kilka stów droższym. Gdybym miał dołożyć 5-6 stów do jakiegoś DACa za 1200-1400zł to na pewno nie będzie to granie adekwatne do dołożonej kasy lepsze. Zresztą nie od dzisiaj wiadomo, że w audio nie zawsze kasa gra. Myślę, że spokojnie mógłby być wyceniony drożej, biorąc pod uwagę to jak gra. Jest tańszy, bo skupiono się na bazowych funkcjonalnościach i nie wyposażono go w oledowy wyświetlacz, bluetooth, MQA czy zbalansowane wyjścia. Mi akurar te ficzery do  niczego nie są potrzebne i fajnie, że jest taki właśnie model na rynku. Tu jest właśnie siła Toppinga, oferuje dobre granie, ale nie każe sobie dopłacać za często zbędne gadżety.

15 godzin temu, Rafał_79 napisał:

Postaram się umieścić recenzję Toppinga tutaj na forum

Czekamy czekamy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią, przesyłam moją recenzję przetwornika Topping E30 II. Przy czym od razu nadmieniam, że nie chcę próbować napisać typowej recenzji. Wszak dwójka Forumowiczów napisała wcześniej obszerne recenzje. Nie chcę powielać tej formy  (mimo, że recenzje podobają mi się 🙂 ). Po prostu po przeczytaniu ich mam większość przemyśleń dość podobnych. Więc może uda mi się zrobić to nieco inaczej. Postaram się zebrać garść informacji, moich spostrzeżeń dotyczących tego przetwornika z nadzieją, że komuś taka forma właśnie się może przydać.

Jeśli ktoś nie lubi czytać, to na samym końcu jest jednozdaniowe podsumowanie całości 🙂

 

Przejdźmy zatem do tego, co następuje:

0. Jak testowałem przetwornik:

- ogólna obsługa od strony sprzętowej (nie będę opisywać wyglądu, gdyż zdjęcia są dostępne w sieci 🙂 )

- po kablu współosiowym (coaxial) - sygnał podawany z odtwarzacza CD

- po kablu optycznym - sygnał podawany z komputera

- wnioski, porównanie z odtwarzaczem Onkyo C-7070 oraz przetwornikiem AudioBlock DAC-100

- reszta systemu AUDIO:

   wzmacniacz: Creek 100A, kolumny głośnikowe: Studio 16 Hertz Minas Anor 3s, odtwarzacz CD (w roli transportu): Onkyo C-7070, kable głośnikowe: Chord Odyssey, reszta okablowania - każdy po maks. 50 zł/sztukę

1. Warstwa sprzętowa:

Warto podkreślić, że producent nie dostarcza zasilacza, tylko kabel zasilający z wtykiem USB-A od strony zasilacza. Sprzęt po podłączeniu uruchamia się bardzo szybko. Wyświetlacz jest w mojej opinii czytelny z dość daleka i ma ciekawy kolor (ciepłe barwy).

Pobór prądu przez przetwornik (ja zwracam uwagę na takie sprawy):

- tryb stand-by: 1,9 W (dla porównania mój AudioBlock: 1,4 W)

- tryb pracy: co ciekawe, w zależności od wybranego wejścia (między 2,5 a 3,4 W), AudioBlock: 11 W

Jedyny "uniwersalny" przycisk na obudowie jest stosunkowo mało użyteczny za to jak dla mnie bardzo fajna obsługa z pilota (po zapoznaniu się z instrukcją obsługi). Reakcje na działania pilotem natychmiastowe, tak powinno być. Odnośnie samego pilota - ja bym chciał mieć taki pilot do swojego wzmacniacza ! Naprawdę. Czytelny, poręczny, lekki, pewnie działający. A miałem do czynienia z różnymi pilotami, nawet takimi... "drogimi" aluminiowymi i ciężkimi (np z testowanym kiedyś wzmacniaczem Audio Analogue AACento). I naprawdę wolałbym mieć do swojego wzmacniacza taki pilot (prosty z niewieloma przyciskami) jak do tego Toppinga. Spory plus.

Podoba mi się w Toppingu opcja automatycznego przejścia w tryb uśpienia po 30 sekundach od utraty sygnału na wejściach oraz automatyczne przejście w tryb pracy po pojawieniu się sygnału na dowolnym wejściu. Gdyby tryb uśpienia był naprawdę EKO (dla mnie to umownie poniżej powiedzmy 0,4 W) to był by strzał w dziesiątkę.

Przetwornik podczas pracy (także długotrwałej) prawie się nie grzeje). Zatem można go ustawić prawie wszędzie.

Podczas słuchania z pilota można natychmiastowo przełączać dostępne filtry cyfrowe. Nie ma zatem problemu ze sprawnym porównaniem ich wpływu na dźwięk.

2. Test z użyciem kabla współosiowego (sygnał z CD):

Na początek drobna uwaga, że przed podłączeniem Toppinga byłem jednak lekko nastawiony na to, że to dalekowschodni sprzęt, który "powinien" grać "technicznie", "analitycznie", niekoniecznie wciągająco.

Okazało się jednak, że było znacznie bardziej pozytywnie. W mojej konfiguracji sprzętowej i z moim słuchem omawiany przetwornik dał się poznać w następująco:

Podstawową cechą jest spójność przekazu oraz brak ewidentnych wad (dużej oraz średniej wagi).

Scena stereofoniczna jest na pewno poprawna w kontekście ceny sprzętu. Przyjemnie się słucha każdego rodzaju muzyki (to ważne). Ograniczenia ewidentnie słychać, zwłaszcza przy większej ilości instrumentów. Nie ma wtedy dokładnego separowania, szerokości sceny też brakuje.

Dźwięk jest jakby ciut "podrasowany" (chyba nie całkiem neutralny), ale właśnie w taki przyjemny sposób - przyjazny do słuchania. Nie wiem, czy to dobre porównanie (nie chcę uprawiać bełkotu audiofilskiego), ale to trochę tak jakby lekko przyprawić potrawę, żeby wydobyć bardziej jej naturalny smak.

Po kilkudniowych odsłuchach przetwornik przekonał mnie umiejętnym połączeniem w całość następujących cech dźwięku:

- dynamika

- dokładność

- wystarczająco dobra stereofonia

- nasycenie

- odtwarzanie wokali (tu duże brawa)

- idealne ogniskowanie w punkt po środku tego, co ma tam być (znowu przede wszystkim w odniesieniu do wokali)

- jakość basu: zwłaszcza pod kątem niskiego zejścia jak i kontroli oraz... mimo wszystko barwy i różnicowania

Nie mam porównania z innymi przetwornikami w podobnej cenie. Mogę tylko podejrzewać, że gdyby ktoś miał budżet do 1200 zł (a może i wyższy), to chyba warto do odsłuchu wziąć także tego Toppinga za 800 zł.

Nie uświadczyłem podczas odsłuchów następujących cech (których trochę się spodziewałem): "kłócie" w uszy przy wysokich dźwiękach (np trąbka czy też gitara elektryczna), nierównomierne "zszycie" ze sobą wysokich/średnich/niskich tonów.

3. Test z użyciem kabla optycznego (sygnał z komputera):

Ze względu na to, że nie mam aspiracji, żeby słuchać plików wysokiej rozdzielczości (zamiast tego mam CD 🙂 ) i czasem tylko słucham z komputera z Youtube, to napiszę krótko:

Dźwięk ma bardzo podobne lub takie same cechy jak z użyciem kabla współosiowego.

W tym teście jednak uważam, że we wnioskach warto podkreślić, że mimo gorszej jakości podawanego sygnału na wejściu nadal jest duża przyjemność słuchania muzyki. Jest to o tyle ważne, że jak sądzę jakaś część tych przetworników zostanie kupiona przez osoby, które właśnie niekoniecznie będą podawać sygnał wysokiej jakości. A mimo to uważam, że będą usatysfakcjonowane przekazem, który oferuje Topping.

4. Wnioski, porównanie z odtwarzaczem Onkyo C-7070 oraz przetwornikiem AudioBlock DAC-100:

Zauważam, że dźwięk oferowany przez Topping E30 II jest dość mocno podobny do tego, który mam z odtwarzacza Onkyo C-7070 (Onkyo ma dwa Wolfson'y 8742 na pokładzie). Niemal identyczna faktura dźwięku. Natomiast Onkyo podaje dźwięk minimalnie cofnięty poza linię kolumn a Topping minimalnie wychodzi do przodu. Topping jest minimalnie bardziej szczegółowy. Scenę stereo ma nieco lepszą. Przy czym im lepiej nagrana płyta, tym większa różnica na korzyść Toppinga w oddaniu sceny stereo. No i już 🙂

W odniesieniu natomiast do mojego przetwornika AudioBlock DAC-100 (który kosztował jakieś chyba 10 lat temu ok. 2000-2100 zł):

Topping jest lepszy:

w ogniskowaniu pośrodku (wokale itp.)

Topping jest tak samo dobry:

w odtwarzaniu basu

AudioBlock jest lepszy w:

- wypełnieniu sceny stereofonicznej

- szerokości (zwłaszcza) oraz głębokości (tu mniejsze różnice) sceny stereofonicznej

- barwie i nasyceniu dźwięków

Różnica na korzyść AudioBlock'a nie jest jakaś duża, ale do wychwycenia bez problemu. Natomiast działa to tak:

Jak słucham Toppinga, jest bardzo przyjemnie, nie mam nigdy ciągot do tego, żeby nerwowo przerzucać na kolejne utwory bo "coś nie pasuje" 🙂 Nic z tych rzeczy. Natomiast potem przełączam na swój przetwornik i jest lepiej. Choć najbardziej doceniam swój przetwornik wtedy, jak po odsłuchu na nim zmieniam potem na Toppinga. No jest dalej dobrze i przyjemnie, ale słychać wtedy te ograniczenia.

Wnioski:

Uważam, że Topping E30 II nie pozwala wrzucać wszystkich dalekowschodnich DAC'ów do jednego wora. Za cenę 800 zł daje takie możliwości (funkcjonalne, ale przede wszystkim muzyczne), że można go bez problemu włączyć do systemu AUDIO za kilka/kilkanaście tysięcy i być szczerze zadowolonym (choć oczywiście wiadomo, że można lepiej, ale pewnie drożej).

 

Jakie mogłoby być wg mnie podsumowanie tego przetwornika w jednym, prostym zdaniu ?

Nie psuje muzyki i w cenie 800 zł oferuje na tyle wiarygodne połączenie pozornie wykluczających się cech dźwięku, że pozwala zatopić się w słuchaniu ulubionej muzyki zamiast szukać, co należy poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyłeś pobór mocy? Ja też akurat zwracam na to uwagę. Oczywiście nie z powodu rachunków za prąd, bo te akurat będą tu mikroskopijne - jak pisałem w swojej recenzji zasiliłem Toppinga z akumulatorów, mój zestaw ma około 6Ah czyli teoretycznie trochę ponad 10h grania i trzeba ładować. Niezbyt komfortowo wychodzi, więc tutaj lepiej sprawdzi się nominalne rozwiązanie czyli zasilacz.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Wito76 napisał:

Jak mierzyłeś pobór mocy?

Kupiłem sobie dawno temu taki... watomierz, czy może bardziej kalkulator zużywanej energii z wyświetlaczem. A nie ze względu na rachunki, po prostu lubię takie rzeczy 🙂

To jest ORNO model OR-WAT-408.

Jednak przyznam, że lubię sprzęty, które mają całkowity wyłącznik zlokalizowany najlepiej na przednim panelu zamiast trybu uśpienia.

Nawiązując jednak do Toppinga podkreślę raz jeszcze, że akurat tu bardzo fajnie działa funkcja automatyczna działanie/uśpienie.

A jako ciekawostkę napiszę z innej beczki, że kiedyś testowałem u siebie wzmacniacz Bladelius Brage i przy pomiarach tym urządzeniem wyszło, że nawet jak wzmacniacz jest w trybie aktywnym (nie ważne, czy gra, czy tylko jest włączony) to zużycie energii mocno się zmienia od kilkudziesięciu Wat do ponad stu. I to są takie cykle regularne co około minutę, czy jakoś tak. Już tak dokładnie nie pamiętam, ale bardzo mnie to zdziwiło (trochę wzmacniaczy swego czasu przetestowałem i nigdzie indziej nie było takiego efektu). Nie mówiąc o tym, że mocno się grzał (i nie grał jakoś wybitnie - może ciut lepiej od mojego Creeka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co taka cisza ? wszyscy na majówce ?
 
Zdaję się wszyscy już przetestowali. Majówka majówką a my czekamy jak na gwiazdkę w Wigilię na rozstrzygnięcie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to szerszy problem, ludzie są niesamowicie zmęczeni. Realne dochody zmalały co najmniej 30%, niepewność co będzie dalej się działo na Ukrainie i w Polsce no i wychodzą na jaw powikłana po COV19 Kraken. To cholerstwo zaczęło niszczyć serce i płuca. Albo od razu ciężka grypa i stan przedzawałowy (u mnie pani pielęgniarka gdy 3 raz robiła EKG zaczęła sobie nucić "Serduszko puka w rytmie cza cza...". Albo zawał później. Praktycznie na wszystkich forach które czytam bardzo obniżyła się frekwencja. Ludzie przeszli w stan przetrwania, zresztą wiadomości też są niewesołe. Wczoraj dowiedzieliśmy się że odszedł od nas kolega Sly30 

Tak więc trzymajmy się koledzy i cieszmy muzyką. A przeszłość przyniesie to co przyniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TomekB166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś jest na rzeczy. Rok temu dostałem zielone światło od żony na wymarzoną zmianę kolumn, akurat w marcu mam urodziny. Pojechałem do salonu, pustki, w ogóle to bez problemu udało się umówić na odsłuchy w wybranym przeze mnie terminie. Skończyło się na odsłuchach jedynie, to był pierwszy miesiąc wojny i niepewność co będzie dalej, odpowiedzialność za rodzinę wzięła górę, zrezygnowałem z zakupu. Dziś trochę stabilniej już to wygląda, ale inflacja nas załatwiła i wciąż człowiek kalkuluje co ważne a co ważniejsze. A co do zdrowia to faktycznie sypiemy się jakby bardziej niż kiedyś. Ale nie ma co pesymistycznie patrzeć w przyszłość. Na szczęście mamy hobby a nawet pasję i zawsze jakoś człowiekowi lżej się żyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Audiomagic.pl napisał:

Co taka cisza ?

Tak sobie myślę, że nie takich odpowiedzi jak ta moja i Tomka powyżej oczekiwał Audiomagic 🙂. Powiało pesymizmem zamiast radością i entuzjazmem. 

Nawiązując do słówka "entuzjazm", po przeczytaniu wszystkich dotychczasowych recenzji trudno nie zauważyć, że nasz odbiór testowanego urządzenia a co za tym idzie wspomniany Entuzjazm mocno zależał od tego, z czym go porównywaliśmy. Wszystko zależy od punktu odniesienia. Jeśli dotychczas w systemie pracował DAC z półki, lub nawet kilku wyżej, to wrażenia były mniej lub bardziej stonowane. Jeśli E30 II pojedynkował się z równorzędnym partnerem, tak jak to było choćby w moim przypadku, to wrażenia były bardziej entuzjastyczne. Nie będę ukrywał tego, że E30 II trafił w mój gust doskonale, pokonał pracującego u mnie Sankrita 10 i dał mi progres. Wydaje się być mocnym graczem nie tylko w swojej półce. Jasne, że to nie hi-endowa holografia i przestrzeń sięgająca do pokoju sąsiada, nikt tu nie wygłupił się też stwierdzeniem, że przenosi nas na scenę z muzykami a dźwięk jest wybitny. Natomiast jestem przekonany, że jeśli jesteśmy zdrowi psychicznie, nie mamy audioświrstwa na poziomie wizyt u psychiatry, zaprosimy swoich znajomych to będziemy tym dźwiękiem oczarowani i nie zabraknie radości ze słuchania. Jeśli ktoś ma jakiś wzmaczniacz/amplituner ze średniej półki, mam na myśli jakieś Yamahy, Magnaty i podobne (tudzież przeciętny Cedek czy streamer) to zwykle na pokładzie zaimplementowane są przeciętnej jakości przetworniki i tu znów E30 II da z pewnością progres. Powtórzę się, pisałem to już w tym wątku, dla mnie akurat zaletą a nie wadą jest brak bluetooth, MQA, zbalansowanych wyjść czy bajeranckiego wyświetlacza. Gdyby dodać mu te gadżety, to wraz z nimi należałoby dodać kilka stówek na metce z ceną. Oczywiście audiofil patrzy przez pryzmat kasy i skoro droższe to pewnie lepsze. Akurat w tym przypadku niekoniecznie by tak było. 

Miało być kilka luźnych zdań, a wyszedł mi taki epilog na zakończenie tournee "e-trzydziestki" 🙂. Jeszcze raz dziękujemy za możliwość przetestowania i oczywiście prosimy o kolejne takie przygody.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Geopolityce i sprawach społecznych z konta firmowego nie będę mówił ale to zrozumiałe  🙂

To w przyszłym tygodniu z okazji końca tego touru przygotuje następny 🙂


Jakieś sugestie? Co tym razem byście chcieli ? 

 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2023 o 12:55, Audiomagic.pl napisał:

Jakieś sugestie? Co tym razem byście chcieli ? 

Może idąc za ciosem zachwalany wcześniej przez autora E70 Velvet. Albo z zupełnie innej beczki jakieś kabelki zasilające bądź głośnikowe. Osobiście zawsze miałem ochotę przetestować któreś głośnikowe Tellurium - tyle o nich  dobrego już napisano i jakoś ciągle chodzą mi z tyłu głowy. Oczywiście taki koncert życzeń zawsze trochę niezręcznie pisać 🙂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Wito76 napisał:

Może idąc za ciosem zachwalany wcześniej przez autora E70 Velvet. Albo z zupełnie innej beczki jakieś kabelki zasilające bądź głośnikowe. Osobiście zawsze miałem ochotę przetestować któreś głośnikowe Tellurium - tyle o nich  dobrego już napisano i jakoś ciągle chodzą mi z tyłu głowy. Oczywiście taki koncert życzeń zawsze trochę niezręcznie pisać 🙂.

Teraz E70 Velvet połączyłem AD2pro i dałem PRE90 po środku fajnie otworzył mi końcówke zdecydowanie scena poszła większa. PRE90 ciekawy ancymon w swojej cenie kolejny raz pokazuje że potrafi namieszać nawet z droższym sprzętem

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2023 o 12:55, Audiomagic.pl napisał:

Jakieś sugestie? Co tym razem byście chcieli ?

A ja mam pytanie o mało popularny i nieco nietypowy sprzęt, gdyż ma zaimplementowane dwa tory (lampowy i analogowy).

Chodzi o Vincent DAC-7.

Czy on jest jeszcze w ogóle produkowany / dostępny w sprzedaży ?

Bo na stronie Audiomagic.pl widzę, że pisze "zapytaj o dostępność". No to pytam 🙂

Chciałbym, mimo tych przeciwności losu (no - uważam, że bardziej polityków niż losu, ale nie wnikajmy), o których pisaliście powyżej, wymienić (w tym roku, ale nie już) przetwornik na jeden z trzech:

- Vincent DAC-7

- Merason Frerot

- Nostromo Wolf 2 wersja rozszerzona

Rozbieżność cenowa (zwłaszcza tego trzeciego), zupełnie inne podejścia konstrukcyjne, za to podobno każdy z nich gra "muzykalnie", tak trochę "analogowo". Na czymś takim mi zależy. Ale jednocześnie celuję w półkę wyższą (nie chodzi stricte o cenę tylko o wrażenia dźwiękowe) niż ten fajny testowany "maluch": Topping E30 II.

Czy jest szansa, żeby u Ciebie ewentualnie wypożyczyć Vincent DAC-7, żeby sprawdzić go w moim systemie ?

To nie sprawa "na już". Może być za miesiąc, może być za trzy miesiące...

 

A propo's pytania, to też mam jakieś sugestie co do sprzętów do testowania, ale proszę napisz, do jakiej wartości (kwoty) można by podawać propozycje ?

 

pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał_79 Sprawdzę dostępność u dystrybutora tego Vincenta. Ze swojej strony mogę zaproponować Cayina IDAC 6 MK2  też ma podwójny tryb i mamy demo od ręki a takżę nową sztukę.

Jako że ostatnia osoba ma już Toppinga więc część touru mamy za sobą. Zapraszam do nadrobienia recenzji jeśli ktoś jeszce ni dał rady napisać. Wynik touru będzie w przyszłym tygodniu po weekendzie 🙂

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka mini recenzja przetwornika Topping E30 II

 

Przetwornik na podwójnej kości AK4493S, Hires Audio, DSD, funkcja preamp, pilot, wszystkie wejścia - coax, optical plus usb. Wszystko za 799zl? Czy to możliwe? 

 

I na to pytanie odpowiada z powodzeniem Topping E30II i zapewne śmieje się w twarz wszystkim niedowiarkom i sceptykom.

 

Dokładnie tak. Sporo możliwości i niska cena, więc gdzie jest haczyk? Bo zawsze jakiś jest. Postaram się w skrócie na to odpowiedzieć. 

 

Nie chcę się za dużo rozpisywać o budowie i funkcjach bo to, zostało już ujęte w pierwszym zdaniu i praktycznie wykańcza temat. Podsumuję, że mały przetwornik jest w solidnej obudowie i budzi zaufanie. Samo opakowanie, również zasługuje na plus. Sztywne, wyścielone pianką, odpowiednio wypełnione do zabezpieczenia sprzętu. W przeciwieństwie do opakowań "komórek" za kilka tysięcy złotych, gdzie wielkość pudełka to w sumie wielkość samego smartfona, tu mamy to zrobione po prostu dobrze.

 

Przejdźmy do mięsa tej mini recenzji. Każdy zapewne chce się dowiedzieć najważniejszego. Jak to urządzenie się sprawdza w praktyce i jakie walory soniczne prezentuje. Bo to, że pudełko jest sztywne a obudowa aluminiowa przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie jak sprzęt sam w sobie nie będzie "grał". Dokładnie - nie przypadkiem użyłem słowa "mięso" bo to w pewnym sesnie dobra próba scharakteryzowania tego małego przetwornika. 

Od pierwszego odsłuchu czuć, że nie jest to całkowicie neutralny sprzęt bez swojego czary mary. E30II jest zdecydowanie po cieplejszej stronie mocy a jego "doładowanie" dalej średnicy oraz samego dolnego pasma jest imponujące. W pewnym sesnie tego właśnie się spodziewałem po dacu na kości AK4493S.

 

W moim przypadku testowałem sprzęt z uruchomioną funkcją Pre - podpiętą bezpośrednio do końcówki mocy DIY o imponującej mocy ok 30W na kanał w sinusie 😉 Źródłem był laptop z Roon. Zadbałem o odpowiednie kable. USB Supra, Interconnect Purist Audio Design Musaeus, głośnikowy Wire World Eclipse 8 a wszystko wykończone głośnikami BMN S1 II. 

Brzmienie od pierwszego uruchomienia przekonuje. Jest to zdecydowanie interpretacja, którą chce się słuchać i czerpiemy przy tym to co powinno być priorytetem - przyjemność, ze słuchania muzyki. W moim odczuciu jest tu doładowana dolna średnica oraz sam dół bo moje monitory zaczęły grać potężniej i to od pierwszego utworu. Zdecydowanie jest spory atut. Zapewne nie jeden mam u siebie w domu "monitory" a te z reguły mają dół lekko szczupleszy. Takie połączenie u mnie dało rewelacyjną korelację.

Średnica - tu też miłe zaskoczenie ale zaznaczę, że dla mnie to pasmo jest kluczowe i decydujące i być może jestem "odrobinę dziwakiem" gdyż lubię jak w utworze przy większej ekspresji wokalu poczuję odrobinę piepżu. Bardzo nie lubię takiego delikatnego przekazu, gdzie wszystko jest na równym grzecznym poziomie... jak Katie Melua wejdzie na chwilę w swoje wyższe rejestry ja chcę to poczuć. Jak Jackson wykona jakiś mikro ekspresyjny skowyt ja to tez chcę poczuć. Między innymi stąd lubię monitory BMN bo one mają ten przekaz bardzo rzetelny i można się cieszyć takimi smaczkami. W przypadku tego przetwornika tylko na filtrze numer 5 czułem w średnicy to co mnie interesowało i zarazem przekonało. Wszystkie inne filtry były dla mnie za grzeczne. Tylko na filtrze numer 5 ta ekspresja na wokalach była dla mnie ciekawa. Czy to wada?? Nie sądzę - mamy 6 filtrów i pewnie każdy znajdzie w którymś coś dla siebie. Wg instrukcji referencyjnym filtrem jest numer 3 - jednak na mnie nie zrobił większego wrażenia. Inni użytkownicy pisali o większym jeszcze doładowanie dolnego pasma - ja tego nie poczulem. Może moje monitory aż tak nisko nie schodzą... generalnie filtry bardzo subtelnie wpływają na interpretację - nie są to przyciski rodem loudiness, gdzie odpalenie powoduje diametralne zmiany. Jednak tak to właśnie powinno działać. Przetwornik ma być względnie liniowy a nie działać jak eq, więc i tu uważam, że jest to rozwiązane bardzo bardzo dobrze. Filtr numer 5 jest bardzo muzykalny a zarazem ciekawy. Daje dynamikę w przekazie oraz odrobinę ekspresjii jaką lubię. 

 

Na koniec zostają górne rejestry. Tu troszkę pomarudzę. Jak dla mnie zabrakło odrobiny blasku. Odrobiny wybrzmień, czy detali. Z drugiej strony czy to nie efekt mocniejszego dołu?? Czy to nie jest dedykowane przetwornikom za kilka lub kilkanaście tysięcy? Czy istnieje taki zloty środek, że jest wszystko?? Zeby zagrało ciepło, muzykalnie z doładowanym dolem i do tego góra żeby wybrzmiewała, błyszczała i na dobitkę żeby średnica była rzetelna, uczciwa i charyzmatyczna?? I jeszcze najlepiej za 799zl?? Myślę, że takie opisy bardziej pasują do sprzętów z wyższej półki cenowej i zapewne tam również są kompromisy i tak zwane "albo - albo". Na mój lekki niedosyt góry na szczęście szybko przyszło rozwiązanie. Roon ma przecież funkcje dsp... generalnie stronie od takich rzeczy, ale stwierdziłem, że jak się bawić to na całego. Na moje ucho całkowicie byłem zaspokojony interpretacją gdy na suwaku 8 tyś Hz podciągnąłem o 3 db w górę. Więc też dość subtelna zmiana a dała mi pełny komfort słuchania.

 

Podsumowując 

 

No nie ma róży bez kolców. Ustawienie przetwornika bez instrukcji jak dla mnie - bez szans. Wygoda ustawień - niska. Mało czytelny panel. Co mnie w funkcji pre odstrasza - brak "gały". Moja żona wiele razy chcąc sćiszyć muzykę szukała gałki volume... a tu klops. Kolejny pilot. Chyba już piąty na regale od kolejnej zabawki... no brak "gały" to zawsze minus jak jest funkcja pre. Trochę lekki i moje ciężkie kable go lekko przeważają.

 

Ale przy zestawieniu tego z ceną...

 

W tej cenie? Rewelka. Jak się sluchalo?? Za dobrze. Namieszało w mojej głowie - oj tak. Czy dobrze się wróciło do ustawień pierwotnych po odpięciu przetwornika? No pierwszy dzień to był cichy dzień... Radio odpaliłem kolejnego dnia.... tidala jeszcze nie odpalałem bo wiem, ze się zawiodę... Więc jak to jest? Sprzęt za 799zł wpięty do systemu za ponad 10 tyś narobił tyle zamieszania?? Hmmm

 

Dzięki za użyczenie sprzętu do testu. Mam nadzieję, że moje wrażenia pomogą przyszłym nabywcom w podjęciu decyzji czy właśnie tego szukają. Z mojej strony 5 gwiazdek i naklejka "gokar83 poleca!"

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2023 o 12:55, Audiomagic.pl napisał:

Jakieś sugestie? Co tym razem byście chcieli ?

To może ja, Panie Kierowniku 🙂

Mam następującą propozycję odnośnie sprzętu do testów:

Skoro od następnego tygodnia wprowadzasz do testów Cayina iDAC-6, który jak wiadomo kosztuje kilka tysięcy zł, to może także byłaby szansa kiedyś wypuścić do testów i recenzji:

wzmacniacz Fezz Audio Torus ?

To by była niezła gratka. Wydaje się, że to porządny i dobrze grający sprzęt.

A co na to pozostali ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Rafał_79 napisał:

To może ja, Panie Kierowniku 🙂

Mam następującą propozycję odnośnie sprzętu do testów:

Skoro od następnego tygodnia wprowadzasz do testów Cayina iDAC-6, który jak wiadomo kosztuje kilka tysięcy zł, to może także byłaby szansa kiedyś wypuścić do testów i recenzji:

wzmacniacz Fezz Audio Torus ?

To by była niezła gratka. Wydaje się, że to porządny i dobrze grający sprzęt.

A co na to pozostali ?

Nie jestesmy dystrybutorem Fezza więc niestety jest to niemożłiwe.

 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gokar83 napisał:

W przypadku tego przetwornika tylko na filtrze numer 5 czułem w średnicy to co mnie interesowało i zarazem przekonało.

Wygląda na to, że Topping E30 ma dokładnie te same filtry co E30 II  - obrazek poniżej . Ale nie o tym chciałem, tzn poniekąd. W innym wątku na forum niedawno toczyła się fajna dyskusja na temat filtrów. I właśnie na przykładzie filtrów zaimplementowanych do wspomnianych wyżej DACów napisany został bardzo fajny wykład/artykuł  jak wybrać "najlepszy" filtr. Tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sporo wiadomości na temat DACów pewnie jest wam znane, w pierwszej części artykułu jest takie abecadło, ale potem bardzo ciekawie się rozkręca i nawet dla osób bez technicznej wiedzy i znajomości teorii sygnałów artykuł będzie zrozumiały. Naprawdę sporo wyjaśnił mi ten artykuł, choć jeszcze wielu rzeczy nie czuję. Polecam do poczytania wszystkim posiadaczom filtrów w swoich DACach.

Dla mnie zaskoczeniem było to, że Filtr 5 porównywalny jest przez autora do NOSa.  Autor artykułu pochylił się trochę dłużej nad F5 i twierdzi, że wielu recenzentów skłania się właśnie ku F5 jako temu "najlepszemu". Matematycznie może i tak, ale muzycznie to oczywiście daleko do NOSa z "epoki". 

P.S

Google tłumacz nawet nie degraduje bardzo tego artykułu, spokojnie można dla wygody skorzystać. W kilku miejscach wracałem do oryginału, bo coś podejrzane mi było to tłumaczenie, ale z grubsza jest ok.

 

Topping_E30_filter_settings.png.e1b41f5745693a92ece947cc6f809c95.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, proszę o uzupełnienie recenzji do przyszłego Czwartku a w piatek rozwiązanie zabawy.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było łatwo, bardzo fajne merytoryczne recenzje. Na pewno pomogą w wyborze wielu osobom. 


Ale zwycięzca może być tylko jeden @Wito76 zapraszam do kontaktu. Gratulacje.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.