Skocz do zawartości
IGNORED

Topping E30 II PRZETESTUJ I WYGRAJ !


Audiomagic.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie sobie oczywiście wyobazić, jak zrobiła mi dzień, a nawet weekend ta informacja o wygranej. Rzadko mi się to zdarza w życiu, bym coś wygrał, więc radość i zaskoczenie są spore i autentyczne.

Mam starszego syna nastolatka, kończy właśnie podstawówkę i często przychodzi ze szkoły i chwali mi się "tata, dostałem dziś plusa". Za co? Za aktywność na lekcji. Albo "dostałem dziś piątkę, pani zamieniła mi 5 plusów na ocenę". I ja raczej podobnie muszę potraktować to wyróżnienie - to chyba nagroda za aktywność. Bo jeśli chodzi o nasze recenzje, to konkurencja, jakość recenzji była naprawdę bardzo wysoka i wyrównana. Kilka osób z pewnością zasłużyło na piątkę z tej audio-klasówki. Jako uczestnik wiem, ile kosztuje to wysiłku, energii, czasu, staranności nad doborem zdań, ich poprawnością gramatyczną i stylistyczną, a jednocześnie chodzi o to, by wykazać się sztuką przekazania zarówno emocji jak i esencji na temat testowanego urządzenia. Audiofile to raczej nacja technokratów lubiących cyferki, parametry, aspekty techniczne, choć do słuchania muzyki potrzebna jest przecież wrażliwość, więc jesteśmy chyba takimi trochę "ludźmi renesansu", którzy potrafią połączyć technikę i muzyczne emocje w jedną całość. 

Dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom testów, włożyliśmy wszyscy dużo serducha w te recenzje, jednocześnie mając cichą nadzieję, że los właśnie do mnie się uśmiechnie. Największe podziękowania oczywiście dla organizatora tj. @Audiomagic.pl za możliwość przetestowania i zdobycia kolejnych audio doświadczeń. 

Osobiście trochę brakowało mi  większej aktywności w tym wątku, o czym już kilka tygodni temu wspominałem. Wątek na dzisiaj ma 6,8k wyświetleń i w zasadzie poza nami uczestnikami mało osób "z zewnątrz" włączyło się do dyskusji, a szkoda, bo jak wszyscy mający w domu e-trzydziestkę zauważyli, sprzęcik wart jest uwagi i potrafi zaskoczyć swoimi możliwościami. Na pewno jest to ciekawa alternatywa wśród DACów z podobnej i droższej półki cenowej. Stąd ta moja "aktywność", o której wspomniałem we wstępie, chodziło o to, by podzielić się z ludźmi tymi pozytywnymi emocjami dotyczącymi sprzętu i podać im pomysł na Toppinga. Jeśli chodzi o mnie to sprzęt będzie używany, bo jak wspomniałem w recenzji, zrobił mi progres względem obecnego DACa. Na pewno nie wyląduje w kącie czy na olx jako gadżet "potrzebny" jak 500+ milionerowi. 

Powtórzę się eNty raz, jeśli nie masz pomysłu na DACa, nie chcesz w tym momencie wydać zbyt dużo pieniędzy to E30 II jest dla ciebie, miło cię zaskoczy swoją energią i jakością grania. 

Jeszcze raz dziękuję za wyróżnienie, dziękuję chłopakom za zbudowanie tej kopalni wiedzy na temat E30II, która na pewno przyda się niejednemu w podjęciu decyzji. Pozdrawiam. Witek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje @Wito76, recenzja słusznie nagrodzona w/w sprzętem 👍

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marteo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje [mention=83469]Wito76[/mention], recenzja słusznie nagrodzona w/w sprzętem 
 
Dziękuję, ale nawet nie wiesz jak niezręcznie mi dziękować. Bez kurtuazji, autentycznie uważam, że wszyscy się napracowali i w równej mierze zasłużyli na to wyróżnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, właśnie otrzymałem nagrodę kurierem. Żadnej ściemy, to nie telewizja czy radio, gdzie wygrał "pan Tomasz z Lublina" i nikt go na oczy nie widział. Jest w domu i już gra. Ten testowany był czarny, natomiast ten dzisiaj otrzymany jest srebrny. Jeszcze raz dziękuję Audiomagic.pl, pozdrawiam i zapraszam forumowiczów do dalszej dyskusji w wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do testujących i użytkowników toppinga E30II, czy ktoś porównywał brzmienie tegoż toppinga z dakiem Nostromo Wolf2?
Wg opinii bardzo podobny do Wolfa jest Arcam rDac, na pewno łączy je ta sama kość DACa czyli Wolfson Wm8741. Nie słuchałem żadnego, więc nie wypowiem się. Słuchałem natomiast w ubiegłym tygodniu następcy rDaca czyli Arcama irDAC, ale to jeszcze inny DAC, więc już zupełnie niezgodnie z Twoim zapytaniem. Jeden z naszych forumowiczów wysłał mi na chwilę, bym sobie po koleżeńsku posłuchał w ramach audiofilskiej ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DAC uNOSTROMO V7 i odpowiada mi jego brzmienie. Buduję drugi tor odsłuchowy w oparciu o Wiim Pro i zastanawiam się czy topping e30II brzmi podobnie łagodnie jak Nostromo v7 czy jednak pozostać przy linii Nostromo i wziąć Wolfa2. Wolf 2 nie ma wejścia USB przez co jest mniej uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jur5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A taka ciekawostka. Jak w marcu miałem na testach konkursowego Toppinga E30 II to wrzuciłem sobie w olx frazę "Topping E30 II" do obserwowanych. Pomyślałem sobie, że jak trafi się jakaś super ciekawa oferta to sobie kupię. Ale wyszło jak wyszło i już mam. No i teraz ta ciekawostka - przez ten cały okres nie trafiło się żadne ogłoszenie E30 II, dopiero teraz dostałem powiadomienie że pojawił się jakiś jeden egzemplarz na rynku wtórnym. Żeby była jasność, nie mój. Tak sobie myślę, to chyba dobrze świadczy o sprzęcie, skoro ludzie nie pozbywają się i nie ma ich pełno na portalach. "Zwykłe" E30, czyli poprzednia wersja owszem, sporo tego, ale tej nowej wersji nie ma, jak ktoś poluje na używkę to ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Przetestowałem sobie tego Toppinga i okazało się że z moją Yamaszką za jasny jest. Pozostaje mi więc trzymać się linii Nostromo. Pierwszy e30 z Toshibą był za ciemny, e30 II z Yamahą z kolei za jasny. Coś się mnie topping nie trzyma. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może... to Yamaha jest jasna? Miałem w ostatnim czasie 2 różne DAC-i u siebie, no i Topping trzeci i zawsze też stereotypowo myślałem, że Topping jest jasny, ale jednak nie. W porównaniu do mięciutkiego R2R na AD1865 jest identycznie, a w porównaniu z Cayin iDac6 jest nawet ciemniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest jasna to fakt. Toshiba była ciemniejsza, stąd taki efekt.  Yamaha z Sabre puszczała krew z uszu. Z tym toppingiem już tak ostro nie było, ale najlepiej jest z Nostromo i do drugiego toru z Wiim Pro pozostaje mi też sparować z Nostromo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czy ktos testowal z powodzeniem ten DAC w roli preampu? 

Da rade sensownie polaczyc go z koncowka mocy i sterowac glosnoscia z pilota? 

Czy bez dodatkowego preampu taka konfiguracja ma sens? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, suxon napisał:

Czy ktos testowal z powodzeniem ten DAC w roli preampu? 

Da rade sensownie polaczyc go z koncowka mocy i sterowac glosnoscia z pilota? 

Czy bez dodatkowego preampu taka konfiguracja ma sens? 

E30 II ma opcje preamp i możesz śmiało używać. Można też wypożyczyć i wypróbować jak sprawdzi się w tej roli. Jeśli szukasz PREAMP bez dac to PRE90 świetnie się sprawdza. Miałem z LA90x2 oraz Tonewwinerem i bardzofajnie to grało. 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie, sygnatura dźwiękowa E30 II jest trochę inna niż E30, podobno bardziej ciepła, z delikatniejszą górą pasma i mocnym basem. A czy macie wiedzę jak gra nowa wersja, ale z pojedynczym AK4493S czyli E30 II Lite? Czy sygnatura dźwiękowa E30 II vs E30 II Lite jest podobna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie odebrałem model Toppinga tu przetestowanego i mam pytanko .

Jak wiadomo na wyposażeniu jest  kabelek zasilający który można podłączyć do ładowarki , mam Xiaomi o napięciu 5V = 2A   , będzie dobra ?

Pozdrówko 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy, Topping nawet 1 ampera nie bierze.
Oczywiście można lepiej czyli zasilacz liniowy, będzie poprawa jakości brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wito76 napisał:

Spokojnie wystarczy, Topping nawet 1 ampera nie bierze.
Oczywiście można lepiej czyli zasilacz liniowy, będzie poprawa jakości brzmienia

Dzięki , a co z liniowych konkretnie polecasz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZE swojej strony polecamy Toppinga P50 🙂 jeśli jesteś zainteresowany zapraszam do kontaktu

 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Audiomagic.pl napisał:

ZE swojej strony polecamy Toppinga P50 🙂 jeśli jesteś zainteresowany zapraszam do kontaktu

Jakie zmiany po podłączeniu P50 ?

Takie jeszcze pytanko , jak teraz jest z gwarancją - obowiązkowo paragon zakupu musi być ?

Nie przysłali !🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KALIBER napisał:

Jakie zmiany po podłączeniu P50 ?

Takie jeszcze pytanko , jak teraz jest z gwarancją - obowiązkowo paragon zakupu musi być ?

Nie przysłali !🤔

A gdzie kupowałeś urządzenie ? 

 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Audiomagic.pl napisał:

A gdzie kupowałeś urządzenie ? 

Cena była dobra .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KALIBER napisał:

Musisz skontaktować sie ze sprzedającym. My jako autoryzowany serwis Toppinga zajmujemy się serwisem urządzeń kupionych w oficjalnej polskiej sieci dilerskiej. 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Audiomagic.pl napisał:

Musisz skontaktować sie ze sprzedającym.

Mam wszystko w załącznikach ( PDF )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem ostatnio z ciekawości E30II. Poprzednio miałem Toppinga D70 na podwójnym ak4497, a jeszcze wcześniej d30 pro na 4 kościach cirrus Logic. Mam więc jakieś porównanie wśród dac tego producenta. Ogólnie najlepiej grał D70 chociaż najostrzej z trójki. Mial jednak napotezniejszy, a zarazem szybki i najbardziej zróżnicowany bas. Jego średnica była najbarwniejsza i dawała najwięcej szczegółów. Miał jednak najsłabszą górę pasma która była uproszczona i brakowało szczegółow. Była gorsza niż w Pioneer pd30ae jako źródło w bezpośrednim przełączeniu na coax i dac, a samo CD. Toppinga e30ii dałbym na drugim miejscu, przed d30pro. Ma barwniejszą średnicę, podobnej jakości wysokie tony, basu jest więcej ale niestety gorszej jakości, jest wolny w porównaniu do D30 pro oraz d70. E30II ma bardzo podobną sygnaturę do samego CD Pioneer pd30ae. Podczas przełączania między CD, a  coax i dac to tak jakby ten sam dźwięk ale klasę wyżej, szersza, lepiej rysowana scena i precyzyjniejsze rysowanie dźwięku przy tej samej sygnaturze, więcej barwy i szczegółów na średnicy.
 

Podsumowując.

1. D70 - Dynamika, szybkość, power, bas, barwa najlepiej, scena poprawna, gorsza niż w d30 pro, taka sama jak w e30II, góra najmniej szczegółowa ale zarazem najmocniej, najkonkretniej rysowana. 

2. E30II - barwa, przyjemność odsłuchu, ładna scena, czyste i szczegółowe wysokie tony lekko przygaszone, bas obfity ale wolny i słabo różnicowany na samym dole. Może musi jeszcze trochę pograć aby pokazać pełnię możliwości (pisane po 24h ciągłego grania od wyjęcia z pudełka).

3. d30pro, czysty dźwięk, najszersza i najgłębsza scena, średnica najbardziej neutralna, czasami mało barwna, aksamitne, szczegółowe wysokie tony, najmniej basu ale najlepiej kontrolowany. Robiłem do niego dwa podejścia i pomimo, że zawsze robił dobre wrażenie na początku to szybko zaczynał nudzić, dźwięk za spokojny jak dla mnie.  

Generalnie ciężko wybrać z tej trójki ponieważ każdy z tych dac gra na bardzo podobnym poziomie ale z inną sygnaturą dźwiękową. Zależy od reszty toru i upodobań. 

Kiedyś miałem jeszcze Loxjie D30 na es9068, Smsl 10th mkII, D30 oraz D10 ale dźwiękowo to dace bez porównania do powyższej trójki jak dla mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie. Ja miałem kiedyś Smsl Sanskrit 10 Mk2 i całkiem dobrze go wspominam, rozdzielczy, dynamiczny, ale E30 II jest jakby lepiej dociążony i mniej "krzyczy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wito76 napisał:

Fajne porównanie. Ja miałem kiedyś Smsl Sanskrit 10 Mk2 i całkiem dobrze go wspominam, rozdzielczy, dynamiczny, ale E30 II jest jakby lepiej dociążony i mniej "krzyczy".

Dokładnie, smsl trochę krzyczał i miał słabą górę pasma. Wówczas zmieniłem go na Loxjie d30, który miał lepszą górę pasma i byłem zadowolony. Później długi czas grałem na D30pro, który jakością niszczył dwa poprzednie ale tak jak pisałem nudził, zwłaszcza przy ciężkiej muzyce. Wszystko było bardzo dobrze poukładane, piękna scena ale było za gładko. Brakowało Pazura. D70 dociążył dźwięk i dodał kopa. Mocno rysował dźwięki i był precyzyjny ze świetną średnica. Kusi mnie zakup D70s, który jest ulepszoną wersja, oprócz MQA i Bluetooth ma zastosowane lepszej jakości wzmacniacze operacyjne. Być może wpłynęło to na poprawę wysokich tonów, nie wiem. Zastanawiam się jeszcze nad E70 velvet na ak4499 ale ktoś pisał, że praktycznie jest nie do odróżnienia od E30II więc mam zagwozdkę. Póki co pogram trochę na E30II, pomimo, że już wiem, że jest najsłabszym ogniwem, i nie wykorzystuje potencjału reszty toru, zwłaszcza pod kątem basu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D30 Pro ludzie kochają lub nienawidzą. Te kości Cyrrusa są bardzo muzykalne, ale tak jak piszesz trochę mogą niektórych nudzić i może brakować drajwu i wiatru we włosach. Mój synek nastolatek ma taki mały dac amp słuchawkowy Smsl M3 właśnie na kości Cyrrusa. Używa go jako daca do komputera stacjonarnego i dalej na głośniki. Tak więc mniej więcej wiem jak to gra. Oczywiście nie bezpośrednio wiem, tylko opieram się na firmowym charakterze przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.