Skocz do zawartości
IGNORED

Topping E30 II PRZETESTUJ I WYGRAJ !


Audiomagic.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2024 o 17:20, Szymek_47295 napisał:

Może musi jeszcze trochę pograć aby pokazać pełnię możliwości (pisane po 24h ciągłego grania od wyjęcia z pudełka).

Nic się nie zmieni , bo niby co tam miałoby takiego zaistnieć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KALIBER napisał:

Nic się nie zmieni , bo niby co tam miałoby takiego zaistnieć .

Prawda, taki jest ten Topping i tyle. Nic się nie zmienia. W swojej cenie gra bdb ale taki D70 szybko pokazuje gdzie jest jego miejsce 🙂 największa wadą jak dla mnie jest słaba dynamika no i wolny bas, rozmyty na dole, słabo zróżnicowany. Poza tym można go słuchać godzinami i nie męczy. Świetnie słucha się wokali, nic nie przeszkadza, daje najmniej sybilantow ze wszystkich dacow, które miałem. Scena jest szeroka i dosyć głęboka ale brakuje czarnego tła i w natłoku instrumentów robi się lekki bałagan. Słuchając klasyki i rocka wyraźnie brakuje mi prędkości, dynamiki i ataku. Może gdybym wcześniej nie miał D70 to nie zawierzyłbym tego. E30ii to spokojne, pełne granie na długie odsłuchy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Może gdybym wcześniej nie miał D70 to nie zawierzyłbym tego. E30ii to spokojne, pełne granie na długie odsłuchy. 

Tak z ciekawości - czym zasilałeś E30 II?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nakomaro napisał:

Tak z ciekawości - czym zasilałeś E30 II?

Nie do mnie ale odpowiem , 5v 2A ładowarka lub powerbank 5v 1 A i nie myśl o osobnym zasilaniu za kilka stów które  coś wniosą .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosą, wniosą. Oczywiście taki duży wydatek jest nieadekwatny do kosztów daca, ale nie zgodzę się , że nie ma różnicy. Testowałem E30 II z ładowarką, zasilaczem liniowym niskoszumowym i top of the top czyli z akumulatorów. Różnica, poprawa w każdym aspekcie. Oczywiście nie namawiam do wygłupów i kupowania zasilacza za kilkanaście stów czy napadu na bank, ale jeśli będziesz miał możliwość to przetestuj sobie. Zresztą, pewnie nie zamierzasz mieć E30 II do emerytury, a fajny zasilacz warto mieć, zawsze się da czegoś przydaje.
A powerbank to przynajmniej na oscyloskopie jeszcze gorzej wygląda niż ładowarka. Wbudowana przetwornica podnosząca z 3,7 na 5V sieje strasznie. Wrzucałem gdzieś niedawno na forum te przebiegi z powerbanka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito , szanuję ciebie i wszystkich uczestników forum , mam swoje zdanie ile te daczki są warte jeżeli chodzi o zastąpienie np CD w roli transportu .

26 minut temu, Wito76 napisał:

A powerbank to przynajmniej na oscyloskopie jeszcze gorzej wygląda niż ładowarka. Wbudowana przetwornica podnosząca z 3,7 na 5V sieje strasznie. Wrzucałem gdzieś niedawno na forum te przebiegi z powerbanka.

Musicie mieć strasznie zjeba..ną instalację albo nie wiem co , te tanie bynajmniej daki to naciaganie na kasę , to jest po prostu słabe , chyba że robi jakąś robotę w połączeniu z laptokiem i ściąganiem muzyki , tyle że to już nie moja bajka .

PS a i osobne zasilanie za kilka stówek można sobie darować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KALIBER napisał:

Musicie mieć strasznie zjeba..ną instalację albo nie wiem co , te tanie bynajmniej daki to naciaganie na kasę , to jest po prostu słabe , chyba że robi jakąś robotę w połączeniu z laptokiem i ściąganiem muzyki , tyle że to już nie moja bajka

Nie za bardzo wiem o co chodzi, jakie naciąganie na kasę, jakie ściąganie muzyki - te aspekty to nie moja bajka, cytując.

Jesteś pewien, że masz dobrą, czystą instalację w domu, bez zakłóceń a to my mamy tą zj**...ą? Nie masz u siebie, albo w okolicy fotowoltaiki? Nie masz kilkunastu zasilaczy impulsowych w domu?- do komputerów, do sterowników jakimiś urządzeniami czy instalacjami smart home, telewizory, router, switche, acces pointy, dekoder TV, ładowarki telefonów z lenistwa nigdy nie wyłączane, ładowarka szczoteczki do zębów, zasilacze oświetlenia dekoracyjnego czy meblowego led itd. I gdy kiedyś tak sobie u siebie policzyłem te wszystkie gadżety z siejącymi zasilaczami impulsowymi to naprawdę nie jest tego mało.

Popatrz sobie na wspomniane przeze mnie wczoraj przebiegi napięć, przypomniałem sobie, że właśnie w tym wątku już była rozmowa na temat zasilania powerbankiem, tutaj masz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  do przebiegów, post nr #51. Pięknie pokazane. A o wpływie jakości zasilania DACa nie tylko na sekcję cyfrową a przede wszystkim sekcję analogową powiedziano na tym forum już chyba wszystko. Nawet najwięksi malkontenci, ci co grasują w każdym wątku tego forum, też ostrożnie wypowiadają się w tej kwestii. Ja mam swoje prywatne wnioski, spostrzeżenia, które kilka postów wcześniej opisałem, więc nie teoretyzuję tylko opisuję swoją praktykę.

10 godzin temu, KALIBER napisał:

Wito , szanuję ciebie i wszystkich uczestników forum , mam swoje zdanie ile te daczki są warte jeżeli chodzi o zastąpienie np CD w roli transportu .

Ja też staram się szanować zdanie innych, ale czasem trzeba podzielić się swoimi, jestem przekonany słusznymi obserwacjami. A co do wykorzystania DACa typu E30 II, by zastąpić nim wewnętrzny DAC cedeka, to oczywiście, najczęściej mija się to z celem. No może jakieś tanie cedeki do 1k oparte na jakichś podstawowych przetwornikach PCM gorzej by wypadły niż transport do Toppinga, ale te droższe to już niekoniecznie. A mając starszy cedek z jakmiś fajnym przetwornikiem R2R na pokładzie to już w ogóle nie widzę sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilam ładowarka od iPhone. Nie mam zamiaru kupować do Daca zasilacza o wartości 30% jego ceny, który wniesie coś na granicy percepcji. Teraz dla odmiany gram na Topping E50 i jest całkiem inaczej. To brzmienie bardziej do mnie przemawia i chyba lepiej uzupełnia się z resztą toru. Jest więcej góry, szybszy, twardszy bas. Dla mnie lepiej już od pierwszej chwili. E50 gra bardziej przestrzennie, neutralniej i jest zdecydowanie szybszy od E30II. Średnica mniej doładowana ale z Dynaudio x34 i Music Hall a70.2 jest w sam raz tak na pierwszy rzut ucha. Posłucham dłużej to więcej będę mógł powiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często korzystam z ładowarki A1400 od IPhone, sporo ludzi chwali ją, że w audio daje radę. Młody zasila sobie nią Wiima Mini Zresztą post wyżej wstawiłem link do przebiegów z oscyloskopu i ładowarka iPhone najlepiej wygląda.
A E30 II w swojej cenie to bardzo fajny dac, ja go lubię. Owszem, obok stoi drugi Dac z analogiem lampowym i porównując to wiadomo, barwa, skala dźwięku, naturalność zupełnie inna jak to w R2R, ale Topping to na pewno nie jakiś kundel. Obsługuje mi TV i jest jako żołnierz do różnych zadań specjalnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2024 o 22:53, KALIBER napisał:

5v 2A ładowarka lub powerbank 5v 1 A i nie myśl o osobnym zasilaniu za kilka stów które  coś wniosą .

Nic nie musze myśleć, bo mam LPS i wiem jak bardzo poprawia dźwięk (vs dobra ładowarka do tel.) w tanim DAC'u 🙂

4 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

Zasilam ładowarka od iPhone. Nie mam zamiaru kupować do Daca zasilacza o wartości 30% jego ceny, który wniesie coś na granicy percepcji.

Ok, czyli w E30II jest jeszcze potencjał.

Generalnie w tanich DAC'ach największe oszczędności czyni się na pasywnej elektronice. Może się okazać że dobrze zasilony E30 będzie na granicy percepcji z D70. A może będzie jak było 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nakomaro napisał:

Nic nie musze myśleć, bo mam LPS i wiem jak bardzo poprawia dźwięk (vs dobra ładowarka do tel.) w tanim DAC'u 🙂

Ok, czyli w E30II jest jeszcze potencjał.

Generalnie w tanich DAC'ach największe oszczędności czyni się na pasywnej elektronice. Może się okazać że dobrze zasilony E30 będzie na granicy percepcji z D70. A może będzie jak było 😉

Nie będę się kłócił ale średnio wierzę w to co piszesz. Leniwego basu E30II nic nie poprawi. To taki dać i tyle. Być może wymaga innego wzmacniacza i kolumn. Nie wiem. D70 to inny dac zrobiony pewnie lepiej niż E30, który jest typowo budżetowym dacem tego producenta. Patrząc na środek D70 i E30II łatwo się domyśleć, w którym oszczędzano bardziej. W D70 masz złote kondensatory Nichicona, w E30II byle gowno za przeproszeniem. E30 gra bdb w swojej cenie i nawet wyższej no ale ma wady, które trzeba akceptować albo ich nie słyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Patrząc na środek D70 i E30II łatwo się domyśleć, w którym oszczędzano bardziej. W D70 masz złote kondensatory Nichicona, w E30II byle gowno za przeproszeniem.

I o to się właśnie rozchodzi. Skoro w E30II są gorsze elementy filtrujące, to tym bardziej należy zadbać o dostarczenie wysokiej jakości zasilania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, nakomaro napisał:

I o to się właśnie rozchodzi. Skoro w E30II są gorsze elementy filtrujące, to tym bardziej należy zadbać o dostarczenie wysokiej jakości zasilania.

 

W tak razie chyba lepiej dołożyć do daca z wbudowanym odpowiednim zasilaczem, a nie dostawiać kolejne magiczne skrzynki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym tutaj nieco ostrożny i nie wchodził na ten trochę śliski temat zastosowanej elektroniki. Nawet jeśli widzimy w środku złote Nichicony to wciąż znakiem zapytania zostaje fakt, czy są oryginalne. Na Aliexpress praktycznie 100% Nichiconów to malowanki i nikt rozsądny ich w Chinach nie kupuje. Trochę niezręcznie zarzucać, że to takie właśnie elementy siedzą w środku, ale biorąc pod uwagę kreatywność chińczyków trudno też wykluczyć. No i czy taki widziany złoty Nichicon, domyślam się seria FG (Fine Gold) w torze sygnału to jakiś top i powód do dumy i radości? Taki raczej low level, kondensator do kupienia za 5zł w polskich sklepach z oryginalną elektroniką. Co innego, gdyby to był złoty a skromny kondensator Audio Note Kaisei nonpolar, gdzie za jedną sztukę, do swojego zbudowanego gospodarskim sposobem DACa, zapłaciłem 180zł. Wracając do początku, każdy z tych DACów ma swoje grzeszki, bardzo dobre kości przetworników i kompromisy w torze analogowym. Ale zawsze warto zadbać o dobre zasilanie,które odwdzięczy się lepszym graniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W tak razie chyba lepiej dołożyć do daca z wbudowanym odpowiednim zasilaczem, a nie dostawiać kolejne magiczne skrzynki. 
Proszę bardzo. Tylko pokaż taki dobry DAC, z dobrym zasilaniem liniowym opartym na dobrych dyskretnych regulatorach w cenie 1k. To oczywiście kwestia "czy słoń jest duży". Czy wydanie choćby 250zł na bardzo dobry zasilacz od Konrada (Muzga) do pięciowoltowych DACów czy streamerów typu Wiim to dużo czy mało? Ja wiem, że taki aspekt budzi irytację, gdy ktoś gada, że trzeba jeszcze dokupić kolejną magiczną skrzynkę by grało lepiej, ale albo bawimy się w audio na całego, albo słuchamy muzyki niczym z radia w samochodzie, bez zwracania uwagi co i jak tam gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmiało jak jakaś insynuacja. Jaka wiarygodność spada? Widzisz gdzieś tu jakiś mój interes? Z branży jestem, dorabiam tu jakoś czy coś? Nie rozumiem. Chętnie się dowiem.
Rozmawiamy o zasilaniu, mam w tej kwestii swoje obserwacje i doświadczenia, którymi zwyczajnie dzielę się z ludźmi, bo taka jest rola forum. Wątek ma już 11 tys. wyświetleń, a to znaczy że sprzęt jest dosyć popularny i jest w spektrum zainteresowania wielu osób. Dlatego warto, by ludzie czytali sobie różne głosy, a jakie wnioski sobie wyciągną i jakie decyzje podejmą to już ich sprawa. Nie mamy na to wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

W tak razie chyba lepiej dołożyć do daca z wbudowanym odpowiednim zasilaczem, a nie dostawiać kolejne magiczne skrzynki. 

Ja jednak wolę mieć skrzynkę obok, bo wbudowane zasilacze to najczęściej przetwornice. To raz. Dwa, tą dodatkową skrzynką mogę modelować sobie dźwięk, wymieniając ją na inną.

Popatrz sobie na zasilacze wewnątrzne. Jak te przetwornice są zbudowane. Śmiech na sali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, StachMuszel napisał:

Popatrz sobie na zasilacze wewnątrzne. Jak te przetwornice są zbudowane. Śmiech na sali.

Ten zasilacz w dodatkowym pudełku zrobi turbodoładowanie , i taki daczek wtedy zagra zaj...cie .😁

Tylko że on poda mu taki sam prąd jak z ładowarki czy powerbanka , inaczej być nie może .

Kombinujcie dalej .☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po takim stwierdzeniu jak powyżej,  nie warto ciągnąć tematu. Zwykle udowadnianie komuś, w jak wielkim jest błędzie kończy się gównoburzą, a szkoda by było ten spokojny i merytoryczny do tej pory wątek popsuć. Każdy ma prawo do swojego zdania. Dobrze jednak by było, gdyby opierało się ono na pewnych testach, doświadczeniach. A dawanie znaku równości między zasilaczem liniowym czyli magicznym turbo pudełkiem a powerbankiem czy ładowarką w mojej ocenie świadczy o wygodnym spłyceniu tematu (ująłem to najsubtelniej jak potrafię).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ja znam powerbanki ktorym zasilacze LPS w kategorii “ladnosci“ przebiegu na oscyloskopie nie podskocza. Rowniez subtelnie.
A chętnie się dowiem. Wal. Nie kwestionuje też faktu, że są bardzo dobrze zrobione zasilacze impulsowe z imponującymi parametrami. Ale oczywiście domyślasz się, że gdy ktoś tu mówi o powerbanku czy impulsowym to nie ma na myśli tych rodzynków, tych wybitnych tylko powerbanku z Mediaexpert czy Pepco tudzież jakiejś parszywej ładowarce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

No ja znam powerbanki ktorym zasilacze LPS w kategorii “ladnosci“ przebiegu na oscyloskopie nie podskocza. Rowniez subtelnie.

Podziel się wiedzą, które to? Serio pytam.

Inna sprawa, to że na oscyloskopie jest "ach I och" wcale nie oznacza, że będzie dobrze grał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2024 o 20:19, ProjectPi napisał:

No ja znam powerbanki ktorym zasilacze LPS w kategorii “ladnosci“ przebiegu na oscyloskopie nie podskocza. Rowniez subtelnie.

Ponawiam prośbę o wskazanie tych dobrych powerbanków. Dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StachMuszel napisał:

Ponawiam prośbę o wskazanie tych dobrych powerbanków. Dziękuję. 

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Np. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli można to skomentuję. Owszem, to ma rację bytu i da na wyjściu bardzo dobrej jakości napięcie. Partyzant trochę, ale efekt bardzo dobry.  Cena z podatkiem i jakąś wysyłką to 1k, czyli niestety wchodzimy w obszar "magicznego pudełka z turbodoładowaniem" za kupę hajsu , czy jak to tam zostało ujęte. Warto? Nie do mnie pytanie. Nie jest to  jednak klasyczny powerbank, jakie powszechnie znamy, mam na myśli filozofię pracy. Na rozbieranych zdjęciach widzimy baterię 4 popularnych akumulatorów typu 18650 o napięciu 3,7V (to dla 12V DC domyślam się, a dla 5V DC są 2szt skoro napięcie wejściowe ładujące aku to 9V i wyjściowy regulator LT3042, który obniża i stabilizuje do żądanego napięcia na wyjściu. Jeśli chodzi o sam układ LT3042 to jest to jeden z najlepszych regulatorów i ma naprawdę kosmiczne parametry, mam na myśli niskie szumy rzędu pojedynczych mikrowoltów i PSRR.

Nie znałem tego zalinkowanego urządzenia wcześniej, ale "niechcący" mam takie samo tylko w cudzysłowie własnej roboty. Mam zasilacz niskoszumowy oparty właśnie o ten kosmiczny LT3042, za namową kolegi goła płytka kupiona z Aliexpress za 120zł. Wiadomo, na wejście dajemy napięcie z transformatora a na wyjściu otrzymujemy wyprostowane niskoszumowe napięcie stałe. Ja poszedłem krok dalej i zrobiłem dokładnie to co robi to zalinkowane urządzenie. Na wejście dałem koszyczek dwóch akumulatorów typu 18650 czyli 2x3,7V, a w praktyce te akumulatorki ładują się do 4,2V czyli 2x4,2=8,4V. Podłączyłem to pod mostek diodowy zamiast transformatora. Dokładnie ta sama czynność co robi zalinkowany chińczyk - chodzi o to by obniżyć napięcie z 8,4V do 5V. Wiadomo, nie jest to już tak idealne napięcie jak bezpośrednio z baterii, ale mimo wszystko zaje.... Wysłałem toto moje ustrojstwo z ciekawości do Pawła z PD Creative, pomierzył i szumy pod obciążeniem poniżej 10 mikrowoltów czyli wciąż kosmicznie niskie. I tak np zasilałem Toppinga E30 II, różnica względem ładowarki niebo a ziemia. No i koszt to nie 1000pln tylko 120zł płytka plus 2 akumulatory 50zł. Ot cały sekret.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ProjectPi napisał:

4x21700, ok. 140 EUR przez audiophonics. 

Ok, spoko, bardzo podobnie wyglądają te akumulatorki jak 18650. To praktycznie to samo, w nazwie zakodowana jest średnica i długość "paluszka". Tutaj średnica 21mm i długość 70mm. Rzeczywiście z Audiophonics taniej, total pewnie coś około 7 stów wyjdzie. Tak czy siak, ciekawa alternatywa dla zasilaczy liniowych, zwłaszcza gdy zrobi się to po gospodarsku domowym sposobem. Dzięki za link. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.