Skocz do zawartości
IGNORED

Tidal vs Spotify różnica w jakości.


Kalasanty Ciaputko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Nawet nie mam co tu skomentować. Pływasz.

Skomentuj to, że są userzy, którzy różnicy nie słyszą, a dla wielu różnica jest tak mała, że stawiają funkcjonalność S nad jakością T. Tylko nie pisz proszę o słabym systemie, słuchu i doświadczeniu zanim nie sprawdzisz, jakie mają.

34 minuty temu, Wito76 napisał:

Dla mnie jesteś Najbardziej Bezużyteczny Użytkownik tego forum.

A Ty większość wprowadzasz w błąd robiąc z igły widły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta dyskusja już nie ma więcej sensu.

Każdy i tak wie oraz zdecyduje z różnych względów sam najlepiej z czego chcę słuchać muzykę.

 

Pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Music i my Religion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, są zwolennicy Spotify oraz Tidala, każdy ma swoje preferencje, przyzwyczajenia i priorytety. Są i gawędziarze, którzy ni w ząb nie wiedzą o czym mowa. Wszystko już chyba zostało powiedziane. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wito76 napisał:

Otóż to, są zwolennicy Spotify oraz Tidala, każdy ma swoje preferencje, przyzwyczajenia i priorytety. Są i gawędziarze, którzy ni w ząb nie wiedzą o czym mowa. Wszystko już chyba zostało powiedziane. Pozdrawiam

Czyli kończysz z mitem o jakości tak niskiej, że dyskwalifikującej Spotify? Jeśli tak, to faktycznie dyskusję można zakończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokujesz dalszą gównoburzę. Przeczytaj moje wcześniejsze wpisy, głośno i wyraźnie wypowiedziałem swoją opinię. Mam własne zdanie potwierdzone własnymi odsłuchami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wito76 napisał:

Mam własne zdanie potwierdzone własnymi odsłuchami.

Ale to, że w Twoim subiektywnym odczuciu różnica jest duża nie znaczy, że obiektywnie jest duża, bo dla wielu jest mała, a dla niektórych nie ma jej wcale. Masz swoje zdanie ale inni też swoje mają, a dyskusja o różnicy pomiędzy S a T, a nie o Twoich subiektywnych odczuciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem fanem tzw. ślepych testów( czy to serwisow stream z calą tą cyferkomanią bit/khz , ktora sie nam wyświetla czy samego sprzętu , co juz istotniejsze.) Polecam w wiekszym gronie słuchaczy , najlepiej mix "zlotouchych" i neutralnych w temacie. Wyniki potrafią zaskoczyć.  Ktos wyzej napisał : przede wszystkim realizacja samego nagrania. Zgadzam się.  Reszta to wypadkowa tego co mamy w danym nam srodowisku odsluchowym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

A ja jestem fanem tzw. ślepych testów( czy to serwisow stream z calą tą cyferkomanią bit/khz , ktora sie nam wyświetla czy samego sprzętu , co juz istotniejsze.) Polecam w wiekszym gronie słuchaczy , najlepiej mix "zlotouchych" i neutralnych w temacie. Wyniki potrafią zaskoczyć.  Ktos wyzej napisał : przede wszystkim realizacja samego nagrania. Zgadzam się.  Reszta to wypadkowa tego co mamy w danym nam srodowisku odsluchowym. 

Nie.

Po poprostu nie.

Tutaj nie trzeba nic dodawać.

Spotify ssie w porównaniu do Tidala . 

Można zamykać . I tak 13 stron to przesada.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tgiertuga1 napisał:

Nie.

Po poprostu nie.

Tutaj nie trzeba nic dodawać.

Spotify ssie w porównaniu do Tidala . 

Można zamykać . I tak 13 stron to przesada.

 

 

Ale co ssie co? S-T?  Czy T-S?  

👻gorączka sobotniej nocy... 😉

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Przynajmniej jakieś odczucia mam.

Ja też o inni też - kiedy to w końcu uszanujesz?

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Gorzej gdybym pieprzył nie mając żadnych porównań na koncie.

Sugerujesz, że bycie w błędzie przy braku doświadczenia jest gorsze, od bycia w błędzie pomimo doświadczenia? Wow!

----

55 minut temu, przmor napisał:

O czym tu w ogóle dyskutować? Technicznie Tidal oferuje wyższą jakość. Koniec. Kropka.

O tym, że ktoś wmawia, że Spotify jest tak kiepski, że nie da się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z kimś, kto ma taki tok myślenia i regularnie zachęca do gównoburzy nic nie wniesie dla potomności. Strata czasu i energii. Nie mam zamiaru komentować powyższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

O tym, że ktoś wmawia, że Spotify jest tak kiepski, że nie da się słuchać.

Da się Szymonie, da się bez problemu. Pytanie tylko: po co? Jeżeli ktoś ma dobry system to różnica jest ewidentna na korzyść flac vs mp3 a różnica w cenie abonamentu jeżeli nawet jest, jest nieistotna ... po co się męczyć? 

Żebyś nie marudził ... w aucie słucham mp3 a jak chcę szybko sprawdzić jakiś album to w miarę często słucham również z głośniczka w telefonie ... da się ... 

Nie wyobrażam sobie za to słuchać mp3 na kolumnach jeżeli mam do wyboru również flaca.

Również wierzę ci na słowo, że dla ciebie na twoim lowendowym systemie zwłaszcza przy ciężkiej muzie różnica jest pomijalna ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szpakowski napisał:

... po co się męczyć? 

Czy się męczą zapytaj tych, co używają z satysfakcją, to nieładnie wypowiadać się w ich imieniu.

10 minut temu, szpakowski napisał:

Również wierzę ci na słowo, że dla ciebie na twoim lowendowym systemie zwłaszcza przy ciężkiej muzie różnica jest pomijalna ...

Uwierz nasłowo wszystkim, którzy ją pomijają, nie mają lowendu i nie słuchają metalu, nie tylko mi.

-----

30 minut temu, Wito76 napisał:

Dyskusja z kimś, kto ma taki tok myślenia i regularnie zachęca do gównoburzy nic nie wniesie dla potomności. Strata czasu i energii. Nie mam zamiaru komentować powyższego.

Dyskusja z kimś, kto ma jakikolwiek tok myślenia po prostu Cię przerasta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, przmor napisał:

O czym tu w ogóle dyskutować? Technicznie Tidal oferuje wyższą jakość. Koniec. Kropka.

Zgadza się. A (nie)słyszalność tej przewagi jest tematem drażliwym, bo wiekszosc bazuje na luźnych wrażeniach bez chęci ich weryfikacji, za to z lubością je uogólniając i rozszerzając ponad miarę.

9 godzin temu, Ajothe napisał:

Fun facts:

1. Tidal jest aktualnie tańszy od Spotify

2. Mp3 is dead 😁

3. Spotify używa AAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Uwierz nasłowo wszystkim, którzy ją pomijają, nie mają lowendu i nie słuchają metalu, nie tylko mi.

A są tacy? Jeżeli nie mają lowendu to widocznie mają kiepski sprzęt. 

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Czy się męczą zapytaj tych, co używają z satysfakcją, to nieładnie wypowiadać się w ich imieniu.

Czyli kogo? Twoich "ekspertów" z zakładki Start na których się tak często powołujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Zgadza się. A (nie)słyszalność tej przewagi jest tematem drażliwym, bo wiekszosc bazuje na luźnych wrażeniach bez chęci ich weryfikacji, za to z lubością je uogólniając i rozszerzając ponad miarę.

Podobnie z tymi, którym ta różnica do nie wiadomo jakich rozmiarów się rozrasta. Ile to było testów mp3 vs flac, w których słyszący polegli? To już jest temat tabu a nie tylko drażliwy. BTW nawet główny miłośnik Tidala przyznał, że od CD potrafi przyjemniej zagrać Spotify, więc...

29 minut temu, szpakowski napisał:

A są tacy?

...

Czyli kogo?

Zacznij od przeczytania wątku, w którym piszesz, kultura dyskusji wymaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ajothe napisał:

Tidal jest aktualnie tańszy od Spotify

Przy tych kwotach różnica dla użytkownika nie ma większego znaczenia. Ciekawa jest inna rzecz: licząc na okrągło Tidal za $250mln musi zapewnić 2x większy transfer danych dla 250mln użytkowników niż Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Przy tych kwotach różnica dla użytkownika nie ma większego znaczenia. Ciekawa jest inna rzecz: licząc na okrągło Tidal za $250mln musi zapewnić 2x większy transfer danych dla 250mln użytkowników niż Spotify.

Ma znaczenie, bo do niedawna Tidal w najwyższej wersji kosztował 2x tyle co Spotify. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szymon1977 napisał:

Zacznij od przeczytania wątku, w którym piszesz, kultura dyskusji wymaga.

Co ty wiesz o kulturze dyskusji ... ? 😁 

Jesteś ostatnią osobą na tym forum która może uczyć kultury dyskusji ...

6 minut temu, szymon1977 napisał:

Ciekawa jest inna rzecz: licząc na okrągło Tidal za $250mln musi zapewnić 2x większy transfer danych dla 250mln użytkowników niż Spotify.

Czyli Spotify wali swoich klientów z ceną ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym ale napiszę jeszcze raz. Tidal najwięcej płaci muzykom za odtworzenie utworu ze wszystkich platform streamingowych. Akurat dla mnie ma to znaczenie. Poza tym Tidal dotrzymuje słowa w przeciwieństwie do Spotify jeśli chodzi o plany na przyszłość odnośnie jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ajothe napisał:

Ma znaczenie, bo do niedawna Tidal w najwyższej wersji kosztował 2x tyle co Spotify. 

 

13 minut temu, szpakowski napisał:

Czyli Spotify wali swoich klientów z ceną ...

To znaczy zupełnie co innego, że Tidal przewalając swoich klientów ceną przewalił sam siebie, a teraz usiłuje ich odkupić od Spotify za £1/m-c sztuka. Czy inwestycja się opłaci? Na razie nie, wszak Spotify nadal nie wyjął z rękawa asa pod postacią lossless, jak widać nie ma takiej potrzeby.

Przypomina mi się gdy rozmowy na komórce były po 2zł/min i 50gr/sms, a nagle pojawiła się Heyah 80gr/min i 20gr/sms - po kilku miesiącach okazało się, że wszyscy mogą tak samo.

5 minut temu, przmor napisał:

dotrzymuje słowa w przeciwieństwie do Spotify jeśli chodzi o plany na przyszłość odnośnie jakości dźwięku

Dopóki liczba użytkowników nie zacznie spadać, to na Spotify lossless nie ma co liczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Na razie nie, wszak Spotify nadal nie wyjął z rękawa asa pod postacią lossless, jak widać nie ma takiej potrzeby.

Rzeczywiście Spotify nie musi niczego wyciągać, nie ma takiej potrzeby ... ma inny target który nie szuka dobrej jakości dźwięku, bo nie musi ... na sprzęcie na którym słucha różnica z Tidal jest pomijalna ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szpakowski napisał:

Rzeczywiście Spotify nie musi niczego wyciągać, nie ma takiej potrzeby ... ma inny target który nie szuka dobrej jakości dźwięku, bo nie musi ... na sprzęcie na którym słucha różnica z Tidal jest pomijalna ...

Spotify też ma dobrą jakość dźwięku. Może dla niektórych niewystarczająco dobrą, ale raczej nie sugerował bym, że ci co mają Spotify zadowalają się byle jaką jakością, jak to wynika z kontekstu wpisu. Pisałem wielokrotnie, że nie słyszę różnicy bądź jest tak mała, że nie ma dla mnie i innych znaczenia, co nie oznacza że nie jest to jakość dobra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

Rzeczywiście Spotify nie musi niczego wyciągać, nie ma takiej potrzeby ... ma inny target

Wróć na Ziemię kolego: przy cenie gotowego produktu na poziomie £10/sztuka, target dla obu jest jeden i ten sam, czyli ilość użytkowników. 

10 minut temu, szpakowski napisał:

... na sprzęcie na którym słucha różnica z Tidal jest pomijalna ...

Biorąc pod uwagę jak problematyczny okazuje się dla "słyszących" test mp3 vs flac, to każdy słucha na takim sprzęcie. Streaming to produkt dla miłośników muzyki a nie sprzętu RTV, a do miłowania muzyki lossless czy hires nie są potrzebne. Ociąganie sie Spotify z lossless pokazuje, że audiofile są zbyt małą grupką by się to opłacało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Ociąganie sie Spotify z lossless pokazuje, że audiofile są zbyt małą grupką by się to opłacało.

To powinno być napisane grubą czcionką i z wykrzyknikiem 🙂

Jak nie wiadomo o co chodzi to..... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paww napisał:

Może dla niektórych niewystarczająco dobrą, ale raczej nie sugerował bym, że ci co mają Spotify zadowalają się byle jaką jakością, jak to wynika z kontekstu wpisu.

Mam paru znajomych którzy mają około dwudziestu lat. Oni zazwyczaj zadowalają się muzyką z YT puszczaną różnie: na TV, komputerowych głośnikach czy z telefonu na grajku z bt ... dla nich jakość jest wystarczająco dobra ... o czym to świadczy?

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Streaming to produkt dla miłośników muzyki a nie sprzętu RTV, a do miłowania muzyki lossless czy hires nie są potrzebne.

Moi znajomi słuchający z YT bardzo kochają muzykę ...

8 minut temu, szymon1977 napisał:

Wróć na Ziemię kolego: przy cenie gotowego produktu na poziomie £10/sztuka, target dla obu jest jeden i ten sam, czyli ilość użytkowników. 

Pozycjonowanie produktu jest inne ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

Mam paru znajomych którzy mają około dwudziestu lat. Oni zazwyczaj zadowalają się muzyką z YT puszczaną różnie: na TV, komputerowych głośnikach czy z telefonu na grajku z bt ... dla nich jakość jest wystarczająco dobra ... o czym to świadczy?

Że są ludźmi zadowolonymi z życia, a nie audiofilami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.