Skocz do zawartości
IGNORED

Sny, wizje, proroctwa, objawienia


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Piotr_1 napisał:

Ajj... trzeba dalej przekonywać że to przyszłość, że to ważne, dobre i nieuniknione.

najlepiej wróćmy do jaskiń, albo jeszcze lepiej, na drzewa 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kostropaty napisał:

najlepiej wróćmy do jaskiń, albo jeszcze lepiej, na drzewa 🙂 

Widzę że przekonujesz się do cyfryzacji. No można by obiecać że ta sztuczna inteligencja i cyfryzacja zatrzymają wojny i choroby na świecie. Ale najpierw musiałoby coś takiego być, żeby to przemawiało do ludu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2023 o 00:23, Piotr_1 napisał:

Technologia po prostu jest, idzie na przód i nie ma związku z moralnością

mylisz się

chciałbyś zostać sklonowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

mylisz się

chciałbyś zostać sklonowany?

Chyba wyrwałeś coś z kontekstu, prześledź to o czym mówię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr_1 napisał:

Chyba wyrwałeś coś z kontekstu, prześledź to o czym mówię.

zdanie jest kompletne bez względu na inne treści

mógłbym podać wiele innych przykładów , że etyka czy moralność stawia mocne pytania technologii

drugi przykład

w zapłonieniu in vitro część zapłodnionych komórek ludzkich uśmierca się lub zamraża

tu też istnieje problem moralno-etyczny

trzeci "hodowla "ludzi dla organów do przeszczepu... technologicznie nie ma z tym problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

zdanie jest kompletne bez względu na inne treści

mógłbym podać wiele innych przykładów , że etyka czy moralność stawia mocne pytania technologii

drugi przykład

w zapłonieniu in vitro część zapłodnionych komórek ludzkich uśmierca się lub zamraża

tu też istnieje problem moralno-etyczny

trzeci "hodowla "ludzi dla organów do przeszczepu... technologicznie nie ma z tym problemu

No może źle się wyraziłem ponieważ mówię to samo. Chodziło mi właśnie o to że rozwój techniki nie idzie w parze z człowieczeństwem i sprawy moralne/etyczne muszą być uwzględniane cały czas przez ludzi. Muszą być analizowane i poddawane publicznej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Muszą być analizowane i poddawane publicznej dyskusji.

Osobiście byłbym ostrożny bo publiczna dyskusja może doprowadzać do konsensusów które łamią prawo naturalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

Osobiście byłbym ostrożny bo publiczna dyskusja może doprowadzać do konsensusów które łamią prawo naturalne

No ale to ludzie się rządzą na tym świecie, niby tu i ówdzie jest jeszcze niby jakaś demokracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toptwenty napisał:

Prawo naturalne = duży zjada małego. Reszta to kultura.

"Podstawowymi właściwościami prawa naturalnego są: nieskończoność, niezbywalność, powszechność, poznawalność, kierowanie się rozumem oraz zasadami moralnymi."

Prawo naturalne (ius naturale) to zbiór norm wynikający z natury ludzkiej, z samego istnienia człowieka, które jest niezbywalne i niezależne od instytucji państwowych. Prawo naturalne opiera się na założeniu, że człowiek posiadający rozum i wolę z jest z natury dobry i przeznaczony jest do czynienia dobra. Ponieważ lex naturalis akcentuje szczególnie mocno takie wartości jak sprawiedliwość, dobro, piękno, poszanowanie godności człowieka, dlatego prawo stanowione powinno czerpać z niego jak najwięcej."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
"My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem." 1Jana 5,19

W sumie dobry fragment ukazujący kim jesteśmy i że nas zmanipulowano. Choć właściwym byłoby, że sami do tej manipulacji dopuściliśmy.
wy wszystko wiecie  
szkoda, że dowodów na to nie ma  

Z dowodów dobre jest własne doświadczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TomekL3 napisał:


W sumie dobry fragment ukazujący kim jesteśmy i że nas zmanipulowano. Choć właściwym byłoby, że sami do tej manipulacji dopuściliśmy.

Tutaj akurat Jan w liście pisze do osób które zna i wie kim są. Sprawy pewnego kościoła.

Ale było o tej dyskusji społecznej odnośnie wprowadzania cyfryzacji i nowej technologii i ostrożności z jaką należałoby na to patrzeć.

Fałszywy prorok to ktoś kto programuje umysły ludzi i oswaja ich na to co przygotował szatan, tak by przyjęli to jako normalne i nieuniknione, poprzez wiarę, ponieważ dobra "wiara czyni cuda", a zła wiara może czynić złe cuda. W tym wypadku doprowadzić do upadku i zagłady. I poprzez wiarę w jego słowa uwierzą że pewne sprawy są nieodzowne i nie wymagają dyskusji społecznej i nie należy się im sprzeciwiać.

Ale jakie jest rozwiązanie tego problemu, bo biadać można. No chyba uważać komu się wierzy. Dzisiaj jest 8mld ludzi a 0,5mld ewidentnie chce być nauczycielami albo guru 🙂 Kołcz na kołczu kołczem pogania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taka istota jak Szatan, jest dość potężna ale tylko dzięki naszej mocy.
Także dziś ją ma jutro może nie mieć. Podobnie jak z mocą, którą dajemy komuś na Ziemi, jest pozyskiwana przez manipulację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TomekL3 napisał:

Istnieje taka istota jak Szatan, jest dość potężna ale tylko dzięki naszej mocy.
Także dziś ją ma jutro może nie mieć. Podobnie jak z mocą, którą dajemy komuś na Ziemi, jest pozyskiwana przez manipulację.

W pewnym sensie duchy muszą działać przez ludzi. Same przecież nie chodzą po ulicach i nie wybijają szyb we wystawach sklepowych. Więc ogólnie mogę się chyba zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Same przecież nie chodzą po ulicach i nie wybijają szyb we wystawach sklepowych.

też się mylisz ...

dowodów nie opiszę .... zapewne zrozumiesz dlaczego

diabeł wyrzucany z człowieka wścieka się szaleje i robi rzeczy o których niektórym się nie... śniło

jeden jednak mogę opisać

kobieta chciała chwycić za krzyż a szatan wykręcił jej rękę by nie mogła tego zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

też się mylisz ...

dowodów nie opiszę .... zapewne zrozumiesz dlaczego

diabeł wyrzucany z człowieka wścieka się szaleje i robi rzeczy o których niektórym się nie... śniło

Tak i nie. Tak do końca nie bój się bo to niezły oszust i powie wszystko żeby wszyscy się bali. Ale ogólnie wszystko się rozchodzi wokół człowieka. Bez człowieka i ludzkości nie byłoby walki o nic. Choć... w sumie w tym innym wymiarze też jest walka i 2 królestwa, nawet bez ludzi. A właściwie 1 Królestwo i to co poza nim. Królestwo to nazwa zastrzeżona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W pewnym sensie duchy muszą działać przez ludzi. Same przecież nie chodzą po ulicach i nie wybijają szyb we wystawach sklepowych. Więc ogólnie mogę się chyba zgodzić.

Duchy są mniej szkodliwe od pozostałej menażerii. Mogą nawiedzać miejsca, domy, straszyć, poruszać przedmioty itp.
Mocniejsi są nasi ,,pasterze,, ale tylko przez to, że ignorujemy ich istnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TomekL3 napisał:


Mocniejsi są nasi ,,pasterze,, ale tylko przez to, że ignorujemy ich istnienie.

Co by to konkretnie miało oznaczać, bo nie rozumiem z tego nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co by to konkretnie miało oznaczać, bo nie rozumiem z tego nic.

Istoty, obcej/obcych ras, którzy z ludzi stworzyli sobie hodowlę do pozyskiwania energii, ogólnie nazwę, lęku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TomekL3 napisał:


Istoty, obcej/obcych ras, którzy z ludzi stworzyli sobie hodowlę do pozyskiwania energii, ogólnie nazwę, lęku.

Informacje tego typu mogą też pochodzić z zakłamanego źródła. Poradzę sobie bez nich, i tak każdy może znać tylko część prawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś śniło że biłem się w szkole z kolegą, to był bardzo realistyczny sen, normalnie jak na żywo a kolegi nie lubiłem i ten strasznie mnie okładał, był większy i starszy ode mnie ale i tak się nie bałem. Moje proste nie zawsze  dochodziły do celu, tłukłem się z nim całą przerwę i z boku jakoś zaczął mnie łokciem trącać po żebrach w końcu tak mnie zdenerwował że wyjechałem mu bańki, na szczęście łóżko miało tapicerowane drewniane boczki które zamortyzowały uderzenie ale i tak bolało i obudziłem się cały spocony. Okazało się że to żona mnie tym łokciem trącała bo strasznie się wierciłem i podskakiwałem na łóżku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio dużo śniło nauczycieli matematyki j. polskiego. Jakieś przepytywania, jakieś matury, jakieś egzaminy U was w szkole nauczyciele matematyki i polskiego byli też najważniejsi w szkole, poza dyrektorem? Bo ogólnie chyba zrozumiałem o co chodzi.

17 minut temu, TomekL3 napisał:

Ta informacja pochodzi ode mnie/ ze mnie. Dostęp do tych informacji ma każdy z nas.

Czyli każdy może wiedzieć wszystko co chce. A to podziękuję, bo wiem że to niemożliwe. Człowiekowi który za dużo wie odbija, taka natura człowieka. Czasem lepiej wiedzieć mniej, ale prawdziwego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomekL3 napisał:

Ta informacja pochodzi ode mnie/ ze mnie. Dostęp do tych informacji ma każdy z nas.

Tomek Jezus jasno prosto i jednoznacznie mówi "beze mnie nic nie możecie uczynić" J15,5

nie masz szans by poznać siebie bez odniesienia do dobroci miłosierdzia do doskonałości Jezusa

Dopiero odkrycie tej prawdy właśnie w sobie w swoim jestestwie prowadzi do wzrostu pełnego poznania siebie i innych , naprawdę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mi się ostatnio dużo śniło nauczycieli matematyki j. polskiego. Jakieś przepytywania, jakieś matury, jakieś egzaminy U was w szkole nauczyciele matematyki i polskiego byli też najważniejsi w szkole, poza dyrektorem? Bo ogólnie chyba zrozumiałem o co chodzi.
Czyli każdy może wiedzieć wszystko co chce. A to podziękuję, bo wiem że to niemożliwe. Człowiekowi który za dużo wie odbija, taka natura człowieka. Czasem lepiej wiedzieć mniej, ale prawdziwego.

Nie wszystko co chce a to co posiada w swoim polu informacyjnym. Może zebrać też z innej osoby o ile otrzyma od niej na to zgodę.
Tomek Jezus jasno prosto i jednoznacznie mówi "beze mnie nic nie możecie uczynić" J15,5
nie masz szans by poznać siebie bez odniesienia do dobroci miłosierdzia do doskonałości Jezusa
Dopiero odkrycie tej prawdy właśnie w sobie w swoim jestestwie prowadzi do wzrostu pełnego poznania siebie i innych , naprawdę

I zgadzam się z Tobą. Prawda jest w nas. Tyle, że inaczej interpretujemy/ odbieramy przekaz Chrystusowy. Nieważne kto go przekazał, ważna jest istota przekazu. Jest ona interpretowana zgodnie z świadomością danej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi snami o matematyce i j. polskim.

U mnie w podstawówce były to najważniejsze przedmioty.

I znikąd nagle doszło do mnie o co chodzi. Te dwa przedmioty to odzwierciedlenie 2 półkul mózgu i ich funkcjonowania. Tzn. czy są zdrowe, czy są chore i jak dają radę.

Jeżeli z tych dwóch przedmiotów mam 3+ to jest odzwierciedlenie kondycji mojego mózgu która została zbadana.

Jeżeli z matematyki mam generalnie lufę, to j. polski nie jest brany pod uwagę i sprawdzany, bo możliwe że półkula logiczna jest ważniejsza od językowej (ważniejsza do życia)

I teraz ciekawe. Że szkoła stała się odzwierciedleniem tego co jest w głowie człowieka. Jakimś odbiciem organizmu, to jest ciekawe. W ten sposób szkoła także jest jakimś sztucznym umysłowo - fizycznym "organizmem". Może też być tak że to jest urojenie, ponieważ nie jestem oczywiście na 100% pewien tego. Tylko po co by mi przyszła taka świadomość "znikąd" i mnie zaciekawiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomekL3 napisał:


Nie wszystko co chce a to co posiada w swoim polu informacyjnym. Może zebrać też z innej osoby o ile otrzyma od niej na to zgodę.

Tutaj językiem poetyckim jest wyjaśnione ile poznajemy (w duchowości chrześcijańkiej) i kiedy poznamy więcej.

W ostatnich wersetach (9-13). Ale to nie dotyczy osób niezaangażowanych zgodnie z "planem".

Ostatni werset, 13, zdaje się jednak być najważniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

7 minut temu, TomekL3 napisał:

Zapytaj siebie czy dobrze zinterpretowałeś sen. Przyjdzie odpowiedź, pierwsza myśl, obraz.

Nie muszę, ponieważ w słabości (niemocy) widoczne jest to co przychodzi z zewnątrz. Jeżeli człowiek czegoś nie wie, jest w jakiejś dziedzinie słaby, i nagle to ma, to wiadomo że nie jest to z niego. Tak to działa. O nic siebie nie będę pytał, jest to twoja filozofia o twojej nadludzkiej mocy i bóstwie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.