Skocz do zawartości
IGNORED

KEF R11 czy Heco Celan Revolution 9 Pilne !


infi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  mam mało czasu na decyzję, bo już kupiłem ...

Salon 28m2, półotwarty na szer 1,5m, amplituner na razie Yamaha R-N803D

Pokusiłem się na KEF-y na podstawie ogólnych opinii na temat R11 oraz zachęciła mnie obecna cena 11,5tys. Wątpliwości powstały po przeczytaniu komentarzy do prezentacji na YT, gdzie komentujący wyżej "stawiali" Heco R9 od KEF R11, spodobał mi się też bardziej wygląd Heco.

Nie jestem jakimś audiofilem, ale lubię słuchać głównie trance, deep housę.

Mam wiec szybkie pytanie: Które kolumny powinny lepiej zagrać w/w muzykę, dynamiczniej z lepszym precyzyjnym, rytmicznym i pełniejszym basem oraz lepiej dopasowaną muzykalnie do tych styli górą pasma ? 🙂. Na szczegółowości mi mniej zależy.

Wiem na 100%, że  w tej chwili pewnie wywołałem uśmiech 🙂 wśród forumowiczów, wiem też, że wybór sprzętu to jest temat rzeka i nie zadaje się pytań w ten sposób, a przede wszystkim robi się odsłuchy i dopasowuje do własnych upodobań. Niestety mam mało czasu na decyzję, ponieważ mogę jeszcze wycofać wysyłkę. Proszę o szybką ocenę czy warto dopłacić 2-2,5 tys do Heco ? 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat pomieszczenia, proszę o szybką opinię KEF R11, Heco Revolution 9, a może magnat 909 ?

Potrzebuję dużych kolumn do 14 tys, dlatego taki wybór

Trance, deep house - które lepiej zagrają dynamiczniej z lepszym precyzyjnym, rytmicznym i pełniejszym basem oraz muzykalną górą. Na szczegółowości szczególnie środka mi mniej zależy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że podjąłeś dobrą decyzję z R11 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kefy są wręcz stworzone do muzyki elektronicznej. Z tym że 803d to jest delikatnie mówiąc taki sobie partner dla tych kolumn. Grałem na 701 i po przesiadce na Primare była przepaść in plus dla Primare. Gdybyś upolował kiedyś Leeme Tucane 2 to z tymi głośnikami zmiecie cie z podłogi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak a z drugiej strony nikt nie powiedział że revolution 9 nie jest do muzyki elektronicznej bo ja właśnie takiej muzyki słucham i te kolumny świetnie się w nią wpasowywują.

Prawda jest taka że obecnie ani jedne ani drugie kolumny nie zagrają na miarę możliwości swoich przy tej elektronice.

Ale to są kolumny które grają nieco inaczej.

Kef będzie miał obszerny cieplejszy bas łagodniejszą górę pasma i przyjemniejszy cieplejszy środek.

Z kolei revolution 9 zagrają bardziej rozdzielczo szybciej z mocniejszym basem. Średnica jest czytelna ale nie ma swojej barwy. 

Moim zdaniem to kolumny po prostu o innym brzmieniu ale nie można tutaj wskazać lepszego modelu.

Magnaty 909 grają z kolei nieco jaśniej od heko i tu już trzeba lubić takie granie moim zdaniem revolution 9 jest bardziej uniwersalną kolumną.

Ale piłka tutaj jest prosta skoro je zamówiłeś to po prostu ich odsłuchaj jeżeli będzie brakowało ci nieco blasku informacji w górze pasma lub szybkości na basie to jest szansa że właśnie heco ci to dadzą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Te Kefy są wręcz stworzone do muzyki elektronicznej. Z tym że 803d to jest delikatnie mówiąc taki sobie partner dla tych kolumn. Grałem na 701 i po przesiadce na Primare była przepaść in plus dla Primare. Gdybyś upolował kiedyś Leeme Tucane 2 to z tymi głośnikami zmiecie cie z podłogi. 

czym objawiała sie ta przepasc? zawsze ludzie pisza jaka to jest wielka mega róznica miedzy amplitunerem a wzmacniaczem ale nigdy zadnych konkretów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Iceman93 napisał:

czym objawiała sie ta przepasc? zawsze ludzie pisza jaka to jest wielka mega róznica miedzy amplitunerem a wzmacniaczem ale nigdy zadnych konkretów

O wiele lepsza kontrola na basie, co jest kluczowe w przypadku tych głośników. Lepsza dynamika. Punktowe uderzenia w przypadku muzyki elektronicznej. Neutralny, szczegółowy i rozdzielczy dźwięk. Oczywiście dużo będzie zależało od źródła. Yamaha nie różnicuje tak bardzo źródeł, gra też większymi planami. Te kolumny zasługują na coś zdecydowanie lepszego i wyraźnie pokażą te różnice.

Do tej Yamahy inne kolumny. W drugim systemie gram na niej z Elacami z serii Debut i jest to fajne połączenie. Jeżeli kolega zdecydował się na kolumny za kilkanaście tysięcy to wypadałoby żeby reszta była odpowiedniej klasy. 

Nikt nie mówi, że wszytko trzeba kupić od razu. Ja swój system buduję 7 lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tą elektorniką to będzie przepaść. To jakbyś kupił dużo tańsze kolumny. 

Albo próbował do mercedesa S włożyć silnik malucha.

Wygląd komfort zostanie. ale osiągi? No daleko w tyle 

Warty zakupu? No nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie kupiłbym nowych żadnych z wyżej wymienionych. Na pewno wziąłbym pod uwagę PHONAR Veritas P6 NEXT. Nie są to może kolumny reklamowane przez wszystkich dookoła, ale jakością dźwięku bronią się znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję też zakup "mocniejszego" wzmacniacza, Yamahę kupiłem okazyjnie bo chciałem rozruszać Altus-y 300 i rozruszałem tylko piankę wokół membrany wydmuchało po pomieszczeniu. Stąd decyzja o zakupie nowych kolumn. Kolumny wziąłem na raty, ale mogę dopłacić do ok 14 tys. Ewentualny wybór mam w obrębie sklepu, pomieszczenie ma ok 40 m2 jak na zdjęciu. Potrzebuję mocnych masywnych kolumn z dobrem basem, wiec wybór w tym przedziale jest niewielki w tych "gabarytach" i przedziale cenowym
Dlatego pytanie do Was o słuszność wyboru R11 ew. wymiana na Heco r9, wiedząc że nie będę miał możliwości odsłuchu.
HECO: moc RMS 280/450w muz, 19-52kHz, BAS 2x20cm, waga 38,4kg 
KEF: 15-300W, 30-50kHz, BAS 4x16,5cm, 37.7 kg
Wzmacniacz pójdzie do wymiany, muzyka elektroniczna, trance, house. Czy warto dopłacić do Heco R9 ok 2,5 tys czy lepiej przeznaczyć tą kwotę na dopłatę do ew. SUB-a dla R11

Heco czarne - 14 tys., białe 13
Kef czarne -  11,5 tys. białe 18,5 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, infi said:

Czy warto dopłacić do Heco R9 ok 2,5 tys czy lepiej dopłacić  SUB-a dla R11

Zostawić KEF'y, wymienić Yamahę na sensowny wzmacniacz stereo. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ferszcik napisał:

Zostawić KEF'y, wymienić Yamahę na sensowny wzmacniacz stereo. 🙂

Jeśli HECO będą lepiej grały moją muzykę to dopłacę do nich a sensowny wzmacniacz też kupię, chodzi mi o zakup przyszłościowy, a nie co zagra lepiej w obecnej konfiguracji. Czy ktoś z forum posiada Revolution  9 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że bardzo uparcie chcesz wymienić na Heco tylko szukasz potwierdzenia :)

Najlepiej by było gdybyś sobie mógł porównać jedne z drugimi i na tej podstawie zdecydować co bardziej pasuje do twoich potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też tak to trochę widzę:)

Moim zdaniem z obydwu tych kolumn uzyskasz to co oczekujesz ale przy innej elektronice.

Do kefa dobrałbym coś mocnego może nawet w klasie d chodzi o niespecjalnie lubię. Czystego w przekazie ze sporą ilością dołu. Ale zwartego i szybkiego

Primare, avm, nad m10, tego typu

Z kolei do R9 coś bardziej plastycznego z głębszym może nawet nieco rozluźnionym basem.

Ma1000, xindaki, atoll in 200, caspiana M2. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za cenne uwagi,  szczególnie Piotrowi Sonido, który zapewne miał do czynienia z obydwoma zestawami. Mieliście rację szukałem potwierdzenia zasadności zakupu Heco R9, kiedyś słuchałem Heco The New Statement, które mi się podobały, ale nie są już dostępne a są to podobne konstrukcje. Dzięki za listę rekomendowanych wzmacniaczy dla Heco R9, xindaki - który ?, a może jeszcze jakiś inne ?

Dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2023 o 15:42, infi napisał:

Dziękuje wszystkim za cenne uwagi,  szczególnie Piotrowi Sonido, który zapewne miał do czynienia z obydwoma zestawami. Mieliście rację szukałem potwierdzenia zasadności zakupu Heco R9, kiedyś słuchałem Heco The New Statement, które mi się podobały, ale nie są już dostępne a są to podobne konstrukcje. Dzięki za listę rekomendowanych wzmacniaczy dla Heco R9, xindaki - który ?, a może jeszcze jakiś inne ?

Dzięki za pomoc

Może Vincent 237 lub 228 ewentualnie 737

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 9.03.2023 o 03:12, infi napisał:

Witam,  mam mało czasu na decyzję, bo już kupiłem ...

Salon 28m2, półotwarty na szer 1,5m, amplituner na razie Yamaha R-N803D

Pokusiłem się na KEF-y na podstawie ogólnych opinii na temat R11 oraz zachęciła mnie obecna cena 11,5tys. Wątpliwości powstały po przeczytaniu komentarzy do prezentacji na YT, gdzie komentujący wyżej "stawiali" Heco R9 od KEF R11, spodobał mi się też bardziej wygląd Heco.

Nie jestem jakimś audiofilem, ale lubię słuchać głównie trance, deep housę.

Mam wiec szybkie pytanie: Które kolumny powinny lepiej zagrać w/w muzykę, dynamiczniej z lepszym precyzyjnym, rytmicznym i pełniejszym basem oraz lepiej dopasowaną muzykalnie do tych styli górą pasma ? 🙂. Na szczegółowości mi mniej zależy.

Wiem na 100%, że  w tej chwili pewnie wywołałem uśmiech 🙂 wśród forumowiczów, wiem też, że wybór sprzętu to jest temat rzeka i nie zadaje się pytań w ten sposób, a przede wszystkim robi się odsłuchy i dopasowuje do własnych upodobań. Niestety mam mało czasu na decyzję, ponieważ mogę jeszcze wycofać wysyłkę. Proszę o szybką ocenę czy warto dopłacić 2-2,5 tys do Heco ? 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

 

 

Mogę wiedzieć gdzie te Kefy można kupić za 11,5tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bartoszek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudziłeś się z tym pytaniem po 11 miesiącach.

Tu masz nówki w cenie 2666 uro co po obecnym kursie 4,33 daje 11.550zł musisz tylko doliczyć transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gdybyś chciał taniej,ale trochę obite po zwrocie to są za 2200euro,ale musiał byś je sobie naprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysyłka do Polski około 195 euro bo to około 83kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej je brać na palecie. 

W Polsce też były wyprzedawane w takiej kwocie ale po prostu już ich nie ma. 

To była bardzo dobra oferta na topowe modele 11. Zniknęły szybciej niż zakładano 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.