Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + kolumny podstawkowe do 4000 zł (streaming, małe pomieszczenie)


Kampo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chciałbym kupić pierwszy porządniejszy zestaw stereo w budżecie 3000 – 4000 zł (nowy). Będzie stał w pokoju z aneksem kuchennym o pow. 25 m2, przy czym miejsce odsłuchowe to trójkąt równoboczny o boku 1,8 m – 2 m (głośniki blisko ścian, za sofą jest otwarta przestrzeń). Słuch mam raczej niewysublimowany, akustyka kiepska i budżet skromny, więc nie oczekuję cudów, a jedynie poprawy względem jakości wieży z marketu.

Zastosowanie: radio internetowe (357, nowy świat) i muzyka ze spotify/tidal. Za jakiś czas pewnie będę chciał podłączyć zestaw do TV (filmy, seriale; choć nie jest to priorytet). W kwestii gatunków muzycznych chciałbym zachować względną uniwersalność, bo zdarza mi się słuchać niemal wszystkiego od rocka, przez jazz, elektronikę do popu (z wyjątkiem disco polo i techno). Jednak jeśli musiałbym wybierać, to moje upodobania raczej kierują mnie w stronę rocka (hard, grunge, progresywny).

Po lekturze forum dochodzę do przekonania, że moje zapotrzebowanie spełnią: kolumny podstawkowe ze wzmacniaczem zintegrowanym albo wzmacniaczem i odtwarzaczem sieciowym. Teoretycznie udało mi się wyselekcjonować: kolumny: 1) Elac Debut Reference B6; 2) KEF Q 350; 3) Q Acoustics 3030i; 4) Indiana Line Nota 260X 5) B&W 607 S2 Anniversary Edition; 6) monitor audio bronze 100; wzmacniacze: 1) Nad C338; 2) Cambridge AXR 100; 3) Magnat mr780; 4) Yamaha WXA-50 5) TAGA Harmony HTA-1000B 6) Rotel A11 Tribute 7) Audiolab 6000a (ale to chyba mocno ponad budżet). Wiem o istnieniu NAD AMP1, Octavio Amp czy Rega Brio, ale nie jestem w stanie ocenić, czy te kompaktowe konstrukcje spełnią oczekiwania. Nie wiem też, czy w moim przypadku podłączenia wzmacniacza ze streamerem (wiim mini/pro, Taga Harmony TWA-10b) ma w ogóle sens i co wówczas zyskuję.

Bardzo proszę o sugestię, co spośród wymienionych (lub niewymienionych) sprzętów połączyć ze sobą, aby uzyskać możliwie najlepszy rezultat dla powyższych uwarunkowań. Kierując się Państwa wskazówkami zamierzam poszukać możliwości odsłuchu. Nie chcę też mocno nadwyrężać założonego budżetu, bo uważam że przy moim zapotrzebowaniu i zwłaszcza warunkach akustycznych będzie to marnowanie pieniędzy.

Dodatkowo mam dwa pytania: 
1) czy któryś ze wzmacniaczy pozwala na połączenie z głośnikiem przez bluetooth, gdybym chciał kupić dodatkowy na potrzeby cichego słuchania radia w innych częściach mieszkania;
2) czy dobrze rozumiem, że gdybym chciał uzupełnić system o słuchawki, to najlepszy efekt uzyskam, gdy do wzmacniacza podłączę jeszcze wzmacniacz słuchawkowy (pomijając wyjście słuchawkowe we wzmacniaczu)?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Kamil


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z tych wzmacniaczy żaden nie posiada dwukierunkowego Bluetooth, więc ta opcja niestety odpada. Również mało który wzmacniacz ma wyjście na oddzielny wzmacniacz słuchawkowy. 

Przy takim budżecie rozważyłbym jak najtańszy wzmacniacz, pokroju Toppinga MX3s (z kodem mx3s dodatkowy rabat w naszym sklepie), do tego WiiM Mini, czy Octavio Stream (na którego też mamy promocję), a do tego kolumny pokroju Monitor Audio Bronze 100. To bardzo fajny, muzykalny zestaw. KEF Q350 zaoferuje ciemniejsze brzmienie. Są to też moim zdaniem najlepsze opcje dla osoby zaczynającej w tym hobby. Ze wzmacniaczy warto rozważyć Też Cambridge Audio AXA35, naturalniejsze brzmienie niż Topping. 

Pamiętaj też, że ceny kolumn są podawane za sztukę, więc może być ciężko zmieścić się z nimi w budżecie, wybierając wzmacniacz pokroju Octavio Ampa, Magnata, czy Audiolaba, mimo że to oczywiście świetne sprzęty.

W razie czego zapraszamy do kontaktu 🙂  

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to taki standardowy standard w wyborze.

Cambridge axr100 + wiim mini + heco Aurora 700 lub monitory kef q350

Audiolab 6000 a + powyższe.

Albo magnat mr780 + wiim mini + acoustic Energy ae109 albo monitory bronze 100

🙂

daj znać po odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś uzywany wzmacniacz plus dla przykładu nowy streamer do tego? AudioPro Link 1 za 700 zł, jakaś prosta Yamaha AS500 i może zagrać lepiej od tego CA 100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie nowego Sabaja a30a ma bt do tego dobierz kolumny, napędzi większość ma 200W przy 4ohm. Telewizor podepniesz po optyku. Dokup sobie do tego Wiim Pro i bardzo fajny zestaw. Jak chcesz trochę zaoszczędzić to kup SMSL AL200.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Szkoda tylko, że nikt nie chce się bawić w oficjalną dystrybucję sabaja.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że  budżet lekko za cienki, ale biorąc pod uwagę tylko nowe

sprzęty pomyśl np. o ratach ... albo może jedna nerka 😉 

Wakacyjne ulgi zakupowe to wszystkomający Audiolab i dobre monitory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )     albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za 4,5 lub 5,2 masz kompletny zestaw z BT, streamerem i DAC do TV ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę:
1. Cambridge Audio AXR100 + Heco Aurora 300
2. Taga Harmony HTR-1000 CD v2 + Monitor Audio Bronze 100

Na start możesz podpiąć i streamować z TV, albo wykorzystać BT, a później dokup sobie najtańszy odtwarzacz sieciowy lub zrób to od razu, ale wyjdzie ponad 4k zł. Według mnie taniej nie ma sensu, lepiej dorzucić w tym konkretnym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle Borea Active BR03 BT + Wiim Mini Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by te wszystkie propozycje autor namiętnie rozpatrywał,

gdyby choć raz zdarzyło mu się tu zajrzeć od środy 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem o swoim temacie i bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Raty (lub pozbycie się nerki 😉 nie wchodzą w grę, co nie oznacza że budżetu nie można ponaginać. Oczywiście przy założeniu, że w mojej skromnej przestrzeni ma to w ogóle sens. Wiem, że ceny kolumn są podawane za sztukę 🙂

Nie mam wiedzy w dziedzinie audio, więc wolałbym unikać sprzętu używanego (nie jestem w stanie zweryfikować urządzenia, nie mam też punktów odniesienia względem innych propozycji). Na pewno chciałbym posłuchać przedstawionych rozwiązań przed kupnem. Robiłem rekonesans, gdzie w moim mieście możliwe byłyby odsłuchy i zdaje się, że mam dość ograniczone możliwości. Trochę żałuję, że Q21 jest tak daleko 🙂

Przekonuje mnie rozwiązanie wykorzystujące WiiM Mini czy Octavio Stream.

Na pewno chcę posłuchać: 
KEF Q350 + Audiolab 6000A  (ew. PLAY) / Cambridge axr100
Monitor Audio Bronze 100 (nie wiem gdzie szukać) + Magnat MR780 / Taga Harmony HTR-1000 CD v2

Do rozważenia SABAJ A30a. Raczej pominę Toppinga MX3a czy Cambridge axa35, bo one zapewne znalazły się w zestawieniu, aby zmieścić się w pierwotnym budżecie.

Triangle Borea Active BR03 BT trafiają w mój gust wizualnie i jest to ciekawe rozwiązanie (minimalizm), ale znów pewnie są niedostępne stacjonarnie.

Mam możliwość posłuchania Yamahy WXA-50 w połączeniu z  B&W 607, ale widzę, że zestaw nie zyskuje większej aprobaty. Rozumiem, że NAD-a C338 czy kolumny Elac Debut Reference B6 sobie odpuścić? Miałem wrażenie, że często się pojawiał w różnych wątkach na forum.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sabaj to odpowiednik SMSL VMV A2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj się znajomych czy ktoś nie ma, warto posłuchać. Jakbyś był z okolic Lublina to mogę zorganizować odsłuch u kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobG1974, niestety nikt ze znajomych nie posiada. Dziękuję za chęć pomocy, ale Lublin jest jednym z miast najbardziej oddalonych od mojego miejsca zamieszkania 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kampo napisał:

Na pewno chciałbym posłuchać przedstawionych rozwiązań przed kupnem.

Po co skoro jesteś niedoświadczony i nie masz punktu odniesienia ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnach używanych podaje się zwykle ceny kpl. a nie za sztukę.

Może jedna z wystawionych na olx par Elac'ów Debut z "6.2" jest gdzieś blisko,

a właśnie zwykłe bez Reference mogą być lepszym wyborem ... i tańszym też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As500 nie gra lepiej od axr100. 

Dlatego jak już kupować używane to faktycznie coś co będzie okej nieco starsze ale różnica będzie słyszalna 

12 godzin temu, Kampo napisał:

KEF Q350 + Audiolab 6000A  (ew. PLAY) / Cambridge axr100

Jak sprawdzisz 6000 Play to od razu zniechęcisz się do marki audiolab polecam sprawdzić jednak wzmacniacz w wersji solo.

12 godzin temu, Kampo napisał:

Mam możliwość posłuchania Yamahy WXA-50 w połączeniu z  B&W 607, ale widzę, że zestaw nie zyskuje większej aprobaty. Rozumiem, że NAD-a C338 czy kolumny Elac Debut Reference B6 sobie odpuścić? Miałem wrażenie, że często się pojawiał w różnych wątkach na forum.

Ta Yamaha z tymi bowersami gra średnio ale to faktycznie często polecane zestaw w top hi-fi. Nad z elaciem spoko. Został po prostu niesmak po tym co ostatnio nad zrobił z modelem 338. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piopio napisał:

Po co skoro jesteś niedoświadczony i nie masz punktu odniesienia ?

 

Piopio, z całym szacunkiem, może po to, aby właśnie zyskać punkt odniesienia i nabrać doświadczenia? To nie poprzez przesłuchanie kilku zestawów (wg mnie najlepiej bezpośrednio po sobie w jednym miejscu) zyskujemy porównanie co, jak gra i wreszcie dowiadujemy się jakie mamy preferencje? (pomijając oczywiście kwestie różnej akustyki). Nie chcę być grubiański, zwłaszcza wobec osoby o Twoim doświadczeniu, ale zupełnie nie rozumiem sensu postawionego przez Ciebie pytania.

audioburak, dziękuję za zwrócenie uwagi na to, że istnieją Elac Debut bez Reference (myślałem, że to są te same kolumny).

Piotr Sonido, dziękuję za wskazówkę, że Audiolab 6000 Play to nie to samo, co 6000A + funkcje sieciowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Kampo napisał:

Nie chcę być grubiański, zwłaszcza wobec osoby o Twoim doświadczeniu, ale zupełnie nie rozumiem sensu postawionego przez Ciebie pytania.

Co z tego, że posłuchasz kliku zestawów jak bez doświadczenia nie ocenisz czy dany zestaw prawidłowo gra. Po prostu. 

Kup dobry rekomendowany produkt, naucz się jego sygnatury dźwiękowej  i potem porównuj go z innymi. Najlepiej z lepszymi. Wtedy będziesz wiedział czego Ci brakuje i w którą stronę iść. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000A Play jest modelem 6000A z funkcjami sieciowymi, ale Piotr po prostu nie jest fanem platformy DTS Play-Fi. 

1 minutę temu, Piopio napisał:

Co z tego, że posłuchasz kliku zestawów jak bez doświadczenia nie ocenisz czy dany zestaw prawidłowo gra. Po prostu. 

Oceni czy mu się podoba 🙂 A to najważniejsze. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2023 o 10:15, Q21 napisał:

Audiolab 6000A Play jest modelem 6000A z funkcjami sieciowymi, ale Piotr po prostu nie jest fanem platformy DTS Play-Fi. 

Oceni czy mu się podoba 🙂 A to najważniejsze. 

A kto jest?

Audiolab wskrzesił się jak Feniks z popiołu ale jeśli nie zmieni tej platformy to urządzenia sieciowe i urządzenia combo będą nadal pod krytyką.

Autorze wątku pewnie jesteś na forum dość krótko więc absolutnie nie przejmuj się kolegą piopio 🙂

Posiedzisz trochę to zrozumiesz dlaczego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2023 o 19:14, Kampo napisał:

Mam możliwość posłuchania Yamahy WXA-50 w połączeniu z  B&W 607

Jak masz możliwość to posłuchaj. Akurat ta Yamaha ma dwukierunkowy BT, wbrew temu co napisał @Q21

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam. Podłączę się pod ten watek żeby nie mnożyć ich. Też mam podobne pomieszczenie do nagłosnienia. Z tym że już mam kolumny Nota 260. I też mam dylematy jak założyciel wątku. Szczególnie interesuje mnie WXA-50. Da radę nagłosnić pomieszczenie 25m2 z tymi kolumnami? Chodzi o to że ta yamaha ma wszystko razem (wzmacniacz, BT i usługi sieciowe). Cena jest też ok. I podoba mi się wizualnie. 
Polecony tutaj Cambridge axr100 też fakna propozycja. Minus taki że nie wszystko jest w jednym pudełku. 
Więc tutaj musiałbym bym mieć jakiegoś streamera. 
A tak na marginesie czy np taki WiiM PRO różni się od audio cast IEAST (bo mam takie coś w domu) jeżeli chodzi o jakość przesyłu czy dźwięku z sieci ? Bo to że ma wiele różnych opcji to rozumiem ale czy zauważę lepszą jakość przesyłanych utworów? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.